Author Topic: Представяне: Liya  (Read 4975 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Liya

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 65
Представяне: Liya
« on: May 09, 2015, 22:39:57 PM »
Здравейте, четох, четох....реших да се представя. На 39г съм. Ще се опитам накратко да опиша духовното състояние, в което се намирам в момента. От години посещавам петдесятна църква ( или събрание), но в последно време започвам да се отделям от там. Причината - за мен това вече не е истинско общение и църква. Допреди години не намирах нищо нередно, но с годините израстнах и от известно време нещата се променят. Смятам, че това не е истинско християнство, едва ли Бог е удовлетворен от такъв тип служение. Самата аз се виждам доста отпаднала и охладняла. Все повече разбирам, че стандарта за влизане в Божието царство е много висок и с този "тип" християнство - седене на стола, слушане на проповед, даване на десятък и после чао до следващия път до никъде не води. Следвайки този път през последните години знанието ми се умножава, но сърцето охладнява. Не обвинявам никого, за това само аз съм  отговорна. Искам да променя нещо, но знам че само Бог може да направи това.

На сайта попаднах търсейки мнения на християни относно лъжливото видение на Анжелика Замбрано.  Доста хора хора около мен се прехласваха по това "видение" и започнах да се питам аз ли нещо не съм наред. Много ми хареса Библейски обоснованата критика на Watchman и различния "Исус", който е представен.

Продължавам да чета по малко, има доста теми които искам да проследя.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: Yuliya
« Reply #1 on: May 09, 2015, 23:55:58 PM »
Здравей Юлия,

Добре дошла във форума. Един от най-важните въпроси, които човек може някога да зададе пред Бога, това е въпроса: "Как прочие следва да живеем в това поколение в което Бог ни е направил да се родим?" Ако започнеш да търсиш Бога с цялото си сърце с този въпрос, живота ти ще се преобрази и охладняването ще остане в миналото.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Представяне: Yuliya
« Reply #2 on: May 17, 2015, 15:50:30 PM »
Добре дошла, надявам се да намериш това което търсиш сред нас.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]