Author Topic: Мъже без чест  (Read 17631 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Мъже без чест
« Reply #15 on: February 27, 2015, 08:37:35 AM »
Никъде не казвам, че трябва да живеем според разбиранията на този свят, а че живеем в него и зависим от нещата около нас. И Исус живееше по Божия образец, но това не попречи на сатана да го изкушава !

За жената, гледаш от гледна точка на човек имащ и управляващ дом, какво правят тия дето са слуги, те как се съобразяват ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Мъже без чест
« Reply #16 on: February 27, 2015, 14:01:14 PM »
Интересното е че думата в английския език за слугиня обозначава в същото време и девица, неомъжена жена:

Quote from: Webster
MA'IDEN, n.

1. An unmarried woman, or a young unmarried woman; a virgin.

2. A female servant.

Т.е обществото е било напълно наясно, че омъжена жена не може да бъде слугиня на други мъже.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Emma

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 98
Re: Мъже без чест
« Reply #17 on: August 19, 2015, 21:41:56 PM »
Мислех си, ако Притчи 31 дефинира Божият стандарт за жена.
Кой е Библейският модел за Мъж?

ПС: ако въпросът ми, не е за тази тема, моля, отделете го.
..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Мъже без чест
« Reply #18 on: August 19, 2015, 22:47:48 PM »
Никъде в Писанията не се казва, че Притчи 31 е библейският стандарт за жена, затова и няма 1 пасаж, където да се описва библейския стандарт за мъж. Там е описана просто една жена, която има големи деца и се труди, та мъжът й се хвали с нея. Там не са описани годините, в които не е била омъжена и се е покорявала на баща си, сгодяването, сватбата, покорството към мъжа й, бременности, гледане на малки деца и т.н.

Затова е казано, че цялото Писание е боговдъхновено, способно за поука, изобличение, поправление и наставление в правдата. И ако трябва да търсим поука и наставление от примерите там, трябва да гледаме цялото Писание.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

svetlio760

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Мъже без чест
« Reply #19 on: April 02, 2016, 01:18:00 AM »
Аз мисля, че когато една жена има съзнание и съвест и си обича мъжа и децата, може да си работи където си иска, стига въпросният мъж да й го позволява. Нещата стоят в рамките на това жената да е покорна на мъжа си, а мъжът й да я обича и двамата да си имат доверие. (И това не противоречи на многоженството)!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Мъже без чест
« Reply #20 on: April 02, 2016, 11:00:50 AM »
Ева беше създадена да бъде помощник на мъжа си, Адам. Не беше създадена да бъде помощник на кой да е друг мъж, който се появи след това (живели са по доста години). Нямаме дори свидетелство жената на някой мъж да е отивала да помага на чужд мъж ежедневно. Единствено това може да стане когато жената стане вдовица или е неомъжена.

Жената защо се дава на мъжа за съпруга — за помощник в ежедневието на мъжа си или за квартирант за секс и прислужница сутрин и вечер, когато не е на работа?

Ти изобщо знаеш ли целите на семейството? Това ли е тежестта за теб — "стига въпросният мъж да й го позволява"? Че днес има много мъже, които позволяват на жените си да проституират. Според твоите думи — това е наред. Според Божието Слово — не и то не защото става въпрос за проституция (само), а защото жената отива и работи за чужд мъж, за чужди цели.

Това, което казваш противоречи на Божията цел за семейството. Ти тази цел не си разбрал, а говориш за многоженството...
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

svetlio760

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Мъже без чест
« Reply #21 on: April 02, 2016, 19:46:32 PM »
 А дали мъж със съзнание би карал(позволил) жена си да проституира ако я обича? Наблягам на "карал", защото почти никога не се случва "позволил"!

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Мъже без чест
« Reply #22 on: April 02, 2016, 20:22:01 PM »
Зависи дали е вярващ или не в твоя пример.
Ако не е вярващ - има ги най-малкото за достатъчно пари мнозина даже биха го направили.
Вярващия смятам няма нужда да го коментирам.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

svetlio760

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Мъже без чест
« Reply #23 on: April 02, 2016, 20:43:46 PM »
Не можеш да си обичаш жената и да я дадеш на друг!!! Няма значение дали си вярващ! Би позволил да се случи ако я обичаш толкова много, че тя ти поиска и ти за да й уйдисаш, й позволиш да го стори(ако си невярващ!) Аз като вярващ мога само да й кажа, че ще трябва да свиква с деята, че ако има нещо, което харесва в него да обади- ако мога да й го дам, ще й го дам. Ако не, да свиква с наличното! Ако не може- свят голям, но вината е върху главата й- аз съм направил всичко по силите си да не фаща гората!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Мъже без чест
« Reply #24 on: April 02, 2016, 21:18:56 PM »
Ти много трудно схващаш това, което ти се пише, svetlio760.

Говорим за това жената дали да е помощник на своя си мъж или на чужд мъж. Беше ти отговорено какво е според Писанията. Ти на това не можа нищо да отговориш и съм почти сигурен, че не си съгласен, както и избягваш някои въпроси в други теми, но се хващаш за дадена думичка и започваш безсмислени философии.

Една от тези философии е това, че "щом мъжът позволявал, значи можело" и затова ти дадох екстремен пример, който не работи с твоята философия. Знам, че ще кажеш "ако не е проституция, значи може", обаче Писанието не казва такова нещо. Отиди и намери какво са правили угодните на Бога жени и на колко от тях мъжете им "позволили" да ходят да градят кариера при чужди хора.

Като намериш такива, тогава пиши в тази тема. Ако не намериш, не пиши празни думи.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

svetlio760

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Мъже без чест
« Reply #25 on: April 02, 2016, 21:58:29 PM »
Може би съм го подминал, защото не съм го забелязал. Аз съм против женския кариеризъм, единствено когато е за сметка на семейството. Ако и жената се води човек  тя трябва да си изкарва хляба с труд и пот. Това са две отделни неща и биха имали отношение единствено ако са обвързани с непокорството към съпруга. И да- ако може не е лошо да се избягва жената да слугува на чужди мъже, но ако не може- не може! Бива да се нагаждаме според обстоятелствата.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Мъже без чест
« Reply #26 on: April 02, 2016, 22:23:45 PM »
Ти си затънал в грях svetlio760, цялото ти писане тук е едно нагаждане според обстоятелствата, за да имаш с какво да оправдаеш мисленето си.

Изобщо не бива да не нагажда човек спрямо никакви обстоятелства, когато става въпрос за угаждане на Бога. Ти изобщо не търсиш Божието, а човешкото. Ти гледаш "семейството" (и то по някаква твоя дефиниция), а не волята на Този, който е направил семейството и за какво го е направил. Търсиш си изгодата и си пишеш тук оправданията и ако някой те подкрепи, да продължиш на дело да вършиш това, което си си наумил.

Бог е направил жената да служи на 1 мъж — своя. Който иска да служи на Бога по Неговата воля, ще види как става това. Който не иска, ще започне да си измисля какви ли не оправдания, че "жената била човек", "да се нагаждаме" и други такива.

Все повече затъваш с писането си тук, svetlio760. По-добре си дай почивка и размисли за всичко, което ти беше отговорено тук. Ти изобщо не помръдваш и на сантиметър в мисленето си, но си търсиш оправдания. Всичко се върти около доброто на човека в твоето мислене, а не около Божията воля.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?