Author Topic: Болни листа  (Read 11068 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Болни листа
« on: June 25, 2014, 16:40:54 PM »
Здравейте,

има следния проблем, половината ми градина боледува нещо. Значи листата се свиват и изсъхват, видима причина никаква. Но го има по черешата, касис, здравец, роза. Имам няколко големи храста с касис и всичкия е на това дередже, не му останаха почти листа.
Ако се сеща някой нещо да помага, благодаря предварително.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Болни листа
« Reply #1 on: June 25, 2014, 16:43:55 PM »
Пробвай да пръскаш с разредено сурово прясно мляко (непастьоризирано) в пропорция 1:9 - мляко:вода. Помага за повечето проблеми. Друго, което знам е с разтвор на сапунени ядки. Ако не знаеш къде да намериш, знам един човек, който продава, трябва да го питам къде му беше магазина, или можеш да потърсиш в гугъл.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Болни листа
« Reply #2 on: June 25, 2014, 16:53:42 PM »
В тия непрестанни дъждове маната /гъбичките/ процъфтява.
Както каза Watchman, млечния разтвор би трябвало да помогне. Също е добре да се пръска и полива с компостен чай, за да се вдигне имунитета на растенията. Друго нещо за засилване на растенията е течен тор от коприва и черен оман. И още и още.
Информация има много из интернет. Четеш и пробваш, това е най-добрия начин. Аз малко теоретично ги пиша нещата, защото не съм ги пробвал, но ти пък можеш.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Re: Болни листа
« Reply #3 on: June 25, 2014, 18:31:55 PM »
Направи си в един съд следното : сложи коприва и вода и ги остави да загние започва да мирише много лошо и с тая вода е прецеждаш и с нея пръскаш , същото можеш да направиш и с невен ефекта е очудващ

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Болни листа
« Reply #4 on: June 27, 2014, 12:21:23 PM »
Благодаря на всички, ще ги тествам тия неща. Това за млякото сте го казвали ама беше за друго и не се сетих да го тествам. Ще видя и другите все нещо ще помогне.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Болни листа
« Reply #5 on: July 09, 2014, 22:06:18 PM »
Какво стана Nikolay, пробва ли с нещо?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Болни листа
« Reply #6 on: July 10, 2014, 00:53:34 AM »
Пробвах и с мляко и с коприва, ефекта не беше много голям. Касиса май ще го закрепя с млякото ама ще се чуе. Той си е почти без листа та не знам. На другите почти нямаше ефект. А черешата е твърде висока и няма как да наръся въобще по нея.
Но съседи ми казаха, че това е поради киселинен дъжд а не поради друго. Имало изпускане на наднормени газове от заводите тука което се криело и затова били падали киселинни дъждове. От което спасение май няма :(
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Болни листа
« Reply #7 on: December 19, 2017, 23:24:31 PM »
Опитай с разреден пробиотик "Ефективни микроорганизми ЕМ1", с който лекуват пчелите. Хората и животните го пием така, неразреден, но растенията се поливат и пръскат само с разреден.

Резултатите са отлични както за хора и животни, така и за растения, а също и за пречистване на заблатена вода, и за шахти с мръсна вода.

Аз го слагам и в сапуна, и открих, че в сапуна действа като консервант.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Болни листа
« Reply #8 on: December 19, 2017, 23:32:58 PM »
Това нещо какво съдържа?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Болни листа
« Reply #9 on: December 19, 2017, 23:37:28 PM »
Има руски, турски, български, немски и китайски пробиотик. Китайският съдържа най-много - 17 щама бактерии - двете, с които си правим киселото мляко, 3-4 фотосинтезни и други симбиотични бактерии. След това е българският, с 15 щама. Мисля, че турският беше с най-малко.

Руският се казва Байкал-1.

В България се произвежда от двама души, ако имате интерес мога да дам повече информация, защото единият ми е съсед.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Болни листа
« Reply #10 on: December 19, 2017, 23:42:54 PM »
Дай информация за този, иначе не ми стана ясно какво имаш в предвид с "Има руски, турски, български, немски и китайски пробиотик. " защото пробиотици има всякакви и стотици, зависи от производителя какви бактерии е решил да сложи в продукта си.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Болни листа
« Reply #11 on: December 19, 2017, 23:44:03 PM »
Ако искаш отвори тема за пробиотици.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Болни листа
« Reply #12 on: December 20, 2017, 07:45:13 AM »
Ще говоря с човека, който я произвежда да даде информация, защото ще бъде по-точна и пълна.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Болни листа
« Reply #13 on: December 20, 2017, 10:38:01 AM »
mikroveda-farming-bg.com

Мак, в този пробиотик бактериите са в течна среда, това е разликата. Но нека все пак човекът обясни.