Author Topic: Представяне: Ted  (Read 12011 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ted

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Представяне: Ted
« on: June 19, 2014, 11:50:40 AM »
   Здравейте!

 Мъж на 43 г. Завършил съм музика. Занимавам се със занаятчийство и иновации. На Пътя от 90-та година. Извън системата от 6 години. В този форум от 2008 г.
 Благодаря на всички за темите и дискусиите!

Поздрави!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re:Представяне: Ted
« Reply #1 on: June 19, 2014, 12:59:48 PM »
Здравей,

Като изключим завършването на музика и леки разлики в датите и годините, останалото звучи все едно аз съм си писал представянето. Надявам се чрез Божията благодат да си бъдем полезни в този форум, и един на друг и на останалите участници и читатели.

Би ли написал нещо повече относно занаятите и иновациите, които споменаваш?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Представяне: Ted
« Reply #2 on: June 19, 2014, 16:42:19 PM »
Здравей, би ли споделил малко повече за живота извън системата, какво точно имаш предвид?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

ted

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Re: Представяне: Ted
« Reply #3 on: June 19, 2014, 18:37:23 PM »
Привет, Watchman!
Относно занаятите: ремонт на компютърен хардуер, таблети, телефони; дърводелство, мебели; ремонт на автомобилни двигатели и неща по ел. система, газови уредби; Относно иновациите: водородни системи за икономия на гориво на ДВГ, климатици от газови уредби за стари автомобили, които нямат такива, плазмено запалване. Проекти относно отоплението: високочестотни отоплители.

Привет, Mak!
Имам предвид живот извън религиозната система. А от другите системи - колкото може по-малко допирни точки.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: Ted
« Reply #4 on: June 19, 2014, 20:50:18 PM »
А някаква концепция за генератор на ток с HHO имаш ли? Защото пестенето на гориво е добро нещо, но ако може човек да не ползва въобще ток от системата е още по-добро.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ted

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Re: Представяне: Ted
« Reply #5 on: June 19, 2014, 21:48:50 PM »
Има такива направени прототипи, но според мен са неефективни.
За ток на първо място е Testatika и след това системата на Капенадзе. За съжаление нямам ресурс да направя експериментален прототип на Testatika. Преди време ходих до там, но не я видях. Бяха спряли да я показват.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: Ted
« Reply #6 on: June 19, 2014, 23:41:05 PM »
Общността, която създава Тестатика очевидно е била инфилтрирана и превзета отвътре. В началото сайта им беше напълно християнски, сега прилича повече на ню-ейджърски.

А това с генераторите на ток се говори от много време и в крайна сметка нищо не е достигнало до хората.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ted

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Re: Представяне: Ted
« Reply #7 on: June 19, 2014, 23:55:42 PM »
И аз съм на това мнение, Watchman, относно тази общност. Там нещата са се обърнали. Поколението, създало Testatika е минало. Сега вече е друго за съжаление. Сайтът им претърпя голяма промяна през последните години.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: Ted
« Reply #8 on: June 21, 2014, 11:31:06 AM »
A как виждаш живота и надеждата на християните извън религиозната система? И не е ли религиозната система плод на зависимостта на християните от политическата,икономическа и финансова система на света? Т.е ако човек излезе от настоящата религиозна система, но остане зависим от светската система, той ще развие своя религиозна система и ще стане по същество като останалите и само в своите си очи ще е нещо различно. Не се ли е случило точно това с протестанството? То излиза от католическата религиозна система, но остава в прегръдките на света и после то само се превръща в религиозна система, която сега вече бавно но сигурно се слива обратно с религиозната система майка от която са излезли.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Представяне: Ted
« Reply #9 on: June 21, 2014, 12:16:42 PM »
Здравей,
радвам се, че ще се включваш в дискусиите занапред.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

ted

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Re: Представяне: Ted
« Reply #10 on: June 21, 2014, 13:38:10 PM »
A как виждаш живота и надеждата на християните извън религиозната система? И не е ли религиозната система плод на зависимостта на християните от политическата,икономическа и финансова система на света? Т.е ако човек излезе от настоящата религиозна система, но остане зависим от светската система, той ще развие своя религиозна система и ще стане по същество като останалите и само в своите си очи ще е нещо различно. Не се ли е случило точно това с протестанството? То излиза от католическата религиозна система, но остава в прегръдките на света и после то само се превръща в религиозна система, която сега вече бавно но сигурно се слива обратно с религиозната система майка от която са излезли.


   Привет, Watchman!
  Години преди да напусна религиозната система знаех дълбоко в себе си, че нещо не е наред, просто не можех да го дефинирам. След като напуснах, преминах през различни етапи на осъзнаване на доста неща... мислех си, че мога да се боря срещу институцията.
  Разбрах, че не съм се осъзнал поради интелектуално разбиране, а че само и единствено Бог ми е отворил очите. От тогава до сега все повече и повече виждам, че Той избира на кого и кога да ги отвори. Не става чрез човешко убеждаване.
  Как виждам живота и надеждата на християните извън религиозната система. Виждам го като малко общество от последователи в ежедневни близки връзки помежду си. Естествено встрани от икономическата и политическа система на този свят. Нещо подобно на албигойците и валдежаните. Собственият ми опит вече няколко години показва, че това в големия град (София) е невъзможно. Бих казал даже в съвременните градски условия на живот е невъзможно.
 От светската система завися до толкова да си плащам сметките за ел. енергия и вода. Никога не съм имал кредити и не ползвам социални помощи. Не гласувам.

 Напоследък обмислям възможността да се прибера на село и там да живея. Тамошният живот не ми е чужд. Земеделието, пчеларството и животновъдството - също. Ще дойде един ден, когато вече и там няма да може да се живее в мир и тогава ще остане само едно място... Дано Бог ми даде възможност да стигна, когато му дойде времето.

Nikolay, благодаря за приветствието! Ще се радвам да дискутираме заедно, изграждайки се в Него.

 През годините много неща научих и преосмислих от този форум. Благодаря на всички!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: Ted
« Reply #11 on: June 21, 2014, 15:13:36 PM »
Аз си спомням когато бях новоповярвал, буквално на дни във вярата  като научих, че църквата в която ме водят е всъщност някаква организация изпитах огромно вътрешно разочарование. Ако и да не разбирах абсолютно нищо от Писанията в онзи момент, дълбоко в себе си аз усещах, че има нещо много нередно, това, което ми се представя като народа на Христос да бъде всъщност светска организация, която съществува по човешки правила и закони. Това както казваш и ти беше на ниво далече от всякакво интелектуално разбиране.

Спомням си че по абсолютно същия начин отхвърлих и метал музиката на която преди да повярвам бях голям фен. Просто намерих противоречие между ново намерения мир от Бога в сърцето ми и тази музика, която ме тласкаше към съвсем други състояния на духа и сърцето. Никой нищо не ми е казвал да ме убеждава срещу тази музика. Аз дори не разбирах, че е лоша, просто осъзнах, че е несъвместима с новия човек в мен.

Quote
Как виждам живота и надеждата на християните извън религиозната система. Виждам го като малко общество от последователи в ежедневни близки връзки помежду си.

Напоследък обмислям възможността да се прибера на село и там да живея.

А ако се прибереш на село ще те последва ли там някоя малка общност с която да градите заедно? Защото живота извън града не е самоцел, нито е достатъчен за изпълнение на Божиите цели.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ted

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Re: Представяне: Ted
« Reply #12 on: June 21, 2014, 15:38:06 PM »
Quote
А ако се прибереш на село ще те последва ли там някоя малка общност с която да градите заедно? Защото живота извън града не е самоцел, нито е достатъчен за изпълнение на Божиите цели.

Никой няма да дойде. Тук в София, хората, с които общувам са 2, а тези с които сме на едно мнение относно живота извън града са 3 и са в други части на страната. Това, което наблюдавам през последните години е, че хора напускат системата, но тя си остава вътре в тях и е само въпрос на време да си изградят нова. Животът и разбиранията им си остават същите, просто са напуснали едно религиозно събрание.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: Ted
« Reply #13 on: June 21, 2014, 16:02:26 PM »
Това, което казваш е точно онова, което и аз написах по-горе. Затова и ние сме се посветили да изградим добрия пример а не просто да изобличаваме живота в системата. Нужно е пътя да бъде показан на дело, да бъде даден пример, а не само да се говори за тия неща.

Поради тази причина и не пишем много много във форума, нито се занимаваме с това да ходим и да убеждаване хората. На този етап виждам най-важното това - да се постави пример, който да бъде светлина на народите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Представяне: Ted
« Reply #14 on: June 21, 2014, 20:34:23 PM »
Хубаво е, че познаваш някой, аз тук в София никой не познавам който да е повярвал и да има тези разбирания. Всички които познавам са единствено тук от форума. Не, че ме притеснява, Исус каза, че малцина ще влязат през тясната порта.
Благовествам на хора макар и рядко защото първо ги изпитвам, но хората са запознати само със светската система която ги е отвратила, и бягат надалеч като чуят за Бог.
Един от приятелите ми повярва, но колкото и да му говорих се набута в църквите... тъжна картинка.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]