Author Topic: Мъжката прическа.  (Read 6546 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Мъжката прическа.
« on: May 30, 2014, 00:56:09 AM »
Докато пишех в предната тема за любовта срещнах това и ми стана много интересно какво точно се има в предвид, някой знае ли ?

27 Да не стрижете косата на главата си кръгло; и никой да не разваля краищата на брадата си.

Как така кръгло ?

Мисля че ще е полезно за всички мъже които четат тук да го разнищим това :)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Мъжката прическа.
« Reply #1 on: May 30, 2014, 03:43:02 AM »
Аз не знам какво точно текста е имал предвид, но като чета се сещам за нещо такова:

http://up.gc-img.net/post_img_web/2014/02/6d9a9e3de63a2c65956e08158dff30e2_5320.jpeg

Обикновено подобни забрани са свързани с определени езически практики на околните народи и Бог забранява практиките на народите, които обикновено са с окултен и идолопоклоннически корен. Разбира се католиците като, че нарочно са го издирили този начин на подстригване, че съвсем да се противопоставят на Бога.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Мъжката прическа.
« Reply #2 on: September 24, 2014, 16:46:09 PM »
Понеже темата е за мъжките прически, ще е добре за светиите да се обмисли и следния стих:

14 Не ви ли учи самото естество, че ако мъжът оставя косата си да расте, това е позор за него?

Ап. Павел казва, че естественото състояние на мъжката коса е да не се оставя да расте, в контраст с женската коса, която е дълга,ако жената е естествена по библейските норми. За каква мъжка прическа говори апостола тук?
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

zdravko

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 25
Re: Мъжката прическа.
« Reply #3 on: September 12, 2015, 19:01:42 PM »
Може би само назиреите или посветените не са по това правило - те трябвало да оставят не само косите си, но и брадите си. Но това е минало. Но което е още по-странно Павел си остригал косата, понеже има оброк...
Acts 17:11¨ И беряните беха по-благородни от солунците, защото приеха словото с всеко усърдие, и изпитваха всеки ден писанията дали е това така."