Author Topic: Един по- друг поглед  (Read 12746 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Един по- друг поглед
« on: May 12, 2014, 11:21:10 AM »
В тази тема давам един линк, на някакъв еврейски учител. Поне за мен беше доста любопитно, да надникна през неговите очи, как той вижда края на всичко. Интересно е, не за друго, но понеже в тяхната переспектива, в която Исус Христос липсва, се отваря едно голямо празно място, което те очакват да бъде запълнено от Месията. Но кой точно месия е въпроса? За мен няма съмнение, че много от тези хора са искрени в убежденията си и ще претърпят голям смут, а някой ще признаят Исус, но така или иначе, идещият антихрист/ като личност/ ще успее да ги измами, някой за кратко, други завинаги. Като слушам този човек и в ума ми постоянно се появяваха реконструкционистите с техните идеи в които Моисеевият закон се спазва в милениума. Този равин не е далеч от тези убеждения, даже ми се струва, че ако го питаш директно би застанал именно на реконструкционистичните позиции, нищо чудно тия течения да са в един отбор. Нищо чудно тия които гонят Божиите верни накрая, да смятат, че вършат Божията воля, именно поради тези измами и поради убежденията им че служат на истинският месия, които ще се опита да раздели своите от чуждите, но в обратен смисъл. Ето линка, някои може и да са запознати добре с тези виждания, но за мен бе интересно:
https://www.youtube.com/watch?v=-Yf9rt6jAYs

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Един по- друг поглед
« Reply #1 on: November 29, 2019, 12:40:09 PM »
Нищо чудно тия които гонят Божиите верни накрая, да смятат, че вършат Божията воля, именно поради тези измами и поради убежденията им че служат на истинският месия, които ще се опита да раздели своите от чуждите, но в обратен смисъл.
Точно както е писано:

2 Ще ви отлъчат от синагогите; даже настава час, когато всеки, който ви убие, ще мисли, че принася служба на Бога.
3 И това ще сторят защото не са познали нито Отца, нито Мене.

Евангелие от Йоан 16