Author Topic: Откровение 13:18  (Read 21721 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Откровение 13:18
« Reply #30 on: May 05, 2023, 10:55:16 AM »
Само че Писанието никъде не казва, че ВСИЧКИ неприели белега ще бъдат убити. Ако беше така нямаше да има жив светия при Христовото Пришествие, което се случва СЛЕД белега. Също така Писанието свидетелства че при Пришествието ще има МНОГО живи светии, които Христос ще събере от всичките краища на земята. Което означава, че Бог няма да позволи на Антихриста да избие всички, които не приемат белега.

Ето защо каквото е писано по темата ИМА смисъл.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Alexxx

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Откровение 13:18
« Reply #31 on: May 05, 2023, 15:37:25 PM »
Quote
Също така Писанието свидетелства че при Пришествието ще има МНОГО живи светии, които Христос ще събере от всичките краища на земята

Може ли текстове от Писанието за доказателство, за да не е голословно?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Откровение 13:18
« Reply #32 on: May 05, 2023, 18:47:52 PM »
Може, заради четящите форума:

1Сол. 4:17  после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.


Maт.  24:30  Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия Син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.
Maт. 24:31  Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.