Author Topic: Отпадане от вярата  (Read 91950 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Отпадане от вярата
« Reply #210 on: March 15, 2017, 23:44:34 PM »
Те и простестантски/евангелистки/харизматични пастори посещават подобни ритуали. Примери са Улф Екман и Рик Джойнър. Не случайно Улф Екман след това официално се отрече от вярата, която до тогава е проповядвал и прие католицизма.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 350
Re: Отпадане от вярата
« Reply #211 on: March 15, 2017, 23:51:25 PM »
Да, страшно и тъжно! Такава заблуда!
Да внимаваме ние, които стоим! Четох преди време Рик Джойнър обясняваше на сайта си, че за него не е проблем да е масон и християнин!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Отпадане от вярата
« Reply #212 on: March 23, 2017, 14:51:28 PM »
Ето един цитат във връзка с гонението на богомилите:

Quote
Нали и нашият Николай Райнов, когато превеждал „Песента на Нибелунгите“, много страдал за това, че у нас цар Борил го криеха. По искане на гръцкия патриарх обявяват и у нас Вартоломеева нощ. Само през една нощ са избили 450 хиляди души и са принудили стотици хиляди хора да тръгнат голи и боси и търсят спасение по света. Така е, когато един народ изпадне в голяма беда. До такава паника се е стигнало. А нашите прикриват това. Нека се знае, че това са го правили наши боляри – подлеци и предатели на народа.

А Кабрал твърди, че били няколко десетки човека осъдени. После всичко се покрива от православните убийци. Затова са унищожили документите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.