Author Topic: Има ли "пастори" в Библията?  (Read 36652 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Има ли "пастори" в Библията?
« Reply #30 on: February 06, 2008, 23:19:38 PM »
Това са титли

Колкото и да имам уважение към теб (най-малкото заради годините ти) не мога да подмина факта как повтаряш, като развален грамофон.
Все едно да кажеш, че лекар, учител, шофьор, фрезист и т.н. са титли.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Има ли "пастори" в Библията?
« Reply #31 on: February 07, 2008, 06:45:08 AM »
Добре не приемаш че са титли кажи нещо дали всички са равни в църквата и трябва ли да се подчиняваме на властите.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Има ли "пастори" в Библията?
« Reply #32 on: February 07, 2008, 09:19:21 AM »
Властите, за които се говори в Римляни 13:1 е друга тема.

Христос, Божият Син, Пророкът, Апостолът, Учителят, Изцелителят... дойде на земята в плът подобна на нашата и даде пример като каза:

Марко 10
Защото наистина Човешкият Син не дойде да Му служат, но да служи, и да даде живота Си откуп за мнозина.


1 Йоан 2
Който казва, че пребъдва в Него, сам е длъжен да ходи, както е ходил |Христос|.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Има ли "пастори" в Библията?
« Reply #33 on: February 07, 2008, 09:22:49 AM »
evangelista1962, пак ти казвам има си тема за Водачество и власт в Христовото тяло. Насочи вниманието си към нея. Там питай за властта, не във всяка тема.

Така сега за равенството.
Това което питаш е все едно да сравняваме портокали и ябълки. Но нека да погледнем човешкото тяло, защото не случайно Бог е казал за църквата, че е тяло Христово.

Различните органи в тялото имат различни функции, едни по-важни, други не толкова. Примерно можеш да живееш с един бъбрек, но не можеш да живееш без сърце.
Когато всичко си е на мястото, както Бог е решил, тогава всичко функционира правилно. Но си представи за момент, как бъбрека иска да бъде сърце и драпа ли драпа, но не може да стане сърце (защото не му е това работата). Сега си представи и друга ситуация. Белият дроб се възгордял нещо и решава кога и как да управлява дишането (макар да не е негова работа) и от това страда цялото тяло, от недостиг на кислород например.

Тези примери звучат абсурдно нали?
Тогава защо ги виждаме постоянно в Тялото Христово и се вайкаме що не са у ред нещата?

Коринтяни 12 глава. Няма да я копирам тук, просто си я прочете пак и пак, и пак. Много са ясни нещата там, за който търси истината.

И още:

Марко 10:
  42. Но Исус ги повика и им каза: Вие знаете, че ония, които се считат за управители на народите, господаруват над тях, и големците им властвуват над тях.
  43. Но между вас не е така; а който иска да стане големец между вас, ще ви бъде служител;
  44. и който иска да бъде пръв между вас, ще бъде слуга на всичките.
  45. Защото наистина Човешкият Син не дойде да Му служат, но да служи, и да даде живота Си откуп за мнозина.


А! Слуга на всички? Че кой ще драпа да е първенец, при това положение. ;)
Май, май нещо криворазбрано се случва из черквите.
Нещо май се копира светската система с йерархията и тупането по масата ала "аз съм директора, мен ще слушате".

Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Има ли "пастори" в Библията?
« Reply #34 on: February 07, 2008, 17:48:34 PM »
Виш сега Джони .Дано да не съм ти сбъркал името това което си ми писал е така и аз съм съгласен с теб.Други са хората който не приемат това което пишеш.Но аз само ще кажа че тук говорим  принципно за равенството,а това че се злоупотребява в църквите е друг въпрос.