Author Topic: Проповядване, движено от... празниците  (Read 11158 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Днес е Бъдни вечер. Утре е Рождество Христово. Очаквам проповедта да бъде за раждането на Христос в плът.

След няколко месеца ще бъде 8-ми март. Очаквам проповедта да бъде за жената, според Бибилята.

Преди около месец беше денят на Библията. Проповедта беше за Библията.

Скоро беше денят на християнското семейство. Проповедта беше, разбира се, за християнското семейство.

Проповедите в днешни дни са в голяма степен движени от човешките постановления, а не от Святия Дух. Човеците си измислят и поставят празници. Проповедниците се съобразяват с тези празници и това им дава повод да говорят по теми, които са за определения от човека ден. Рядко (да не кажа никога) ще чуем проповед за Божия гняв на поставения от човеци празник "Рождество Христово". Тази проповед ще развали настроението на всички посетители, които предварително знаят, че ще се говори за раждането на Исус Христос.

Дали Святият Дух е открил на болшинството от проповедници на датата на вавилонските идоли да говорят за рождението на Христос? И това да става всяка година на един и същи ден? Святият Дух открива ли на всички проповедници в деня на християнското семейство, че трябва да се говори за християнското семейство? Ние ли водим Божия Дух с празниците, които си поставяме?

Жалко за днешните проповедници, които се водят от човешките празници, а не от Святия Дух...
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Проповядване, движено от... празниците
« Reply #1 on: December 25, 2007, 12:56:01 PM »
Мисля ,че причината поради която виждаме всичко това е, че Исус Го няма в църквата. Тя (църквата) е богата, няма нужда от нищо и е арогантна- не позволява Исус да й говори, а тя говори на Него.
Откровение 3:17 Понеже казваш: Богат съм, забогатях и нямам нужда от нищо...
Преди повече от 2000 години  Исус нямаше място къде да се роди. Днес Той стои на вратата и хлопа, няма кой да му отвори и няма где главата Си да подслони.
Време е не да правим тържества, а да се смирим, съкрушим, покаем и да поканим Исус в сърцата си.