Author Topic: Уилиам Бранхам, неговите последователи и неговите учения  (Read 45864 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Ако ви така сте уверени че аз съм част от култ, аз не мога с думи да ви измени мнението.

Истината е че можеш, ако покажеш здравомислие и разсъдливост, каквито Писанието изисква от всеки които се нарича с Божието име. Но ти показваш точно обратното - капсуловане в измислените реалности на култа. И за твое сведение - никой човек който е в култ няма съзнание, че се намира в култ. Това е част от самозаблудата на култовите членове.

Когато аз бях в единия от култовете по Божия милост ми попадна книгата "Пророкът на Злото" описваща личността и трагичните събития в живота на Дейвид Кореш. Ако не знаеш кой е той - той е човек с подобни претенции на Бранхам предлагащ пак специални откровения за "седемте печата" и други избрани неща от книгата Откровение, които култовите водачи много обичат. Та когато прочетох какво се е случвало с неговите последователи и какви преживявания са имали аз успях да разпозная подобни неща и при мен и това ми помогна да започна да осъзнавам, че аз се намирам в култ.

Quote
Но ще иде Ден, когато  се открие  всичко  скритото  сега.   Тогава ще бъде късно за покаяние че някога вие публично  сте осъдили   НЕ ИСТИННО  сестра вярваща в Христос. 

А не те ли притеснява, че ти съдиш хората, които са ти подали ръка за да те извадят от смъртоносния култ, и подадената ръка наричаш - осъждане? Замисли се.

Ние нямаме предрасъдък спрямо Бранхам или вас. Дни наред вече аз търся и проверявам информация около Бранхам, за да разбера за какво става въпрос, да изпитам дали има нещо истинско в тия неща. Ние не сме повърхностни хора, които лесно приемат или лесно отхвърлят каквото и да е. За съжаление фактите около Бранхам не са нито в негова, нито във ваша полза.  Ти си засенена от някакво идеализиране на всичко около Бранхам и не си в състояние да видиш простите, очевидни и неопровержими факти, които доказват, че този човек в най-добрия случай е пропаднал вярващ човек, който се е самозабравил в личните си амбиции. В най-лошия случай той е директен проект на врага изпратен за да сложи начало на една серия от заблудителни учения и движения. Всеки здравомислещ и здраво вярващ Божий човек ще е в състояние да види лесно тия неща от позиция на изминалото време, защото сега всички факти относно Бранхам могат да бъдат много по-лесно събрани и изпитани, както и да се видят всички пророчества, които не са се изпълнили (ако въобще може да се намери дори едно конкретно пророчество, което наистина да се е изпълнило). Ти говориш за хиляди изпълнени неща, а хората които 30 години са го следвали Бранхам и подробно изследвали - не могат да открият нито едно. Може би ти ще можеш да им изпратиш доказателства поне за едно специфично пророчество, което е било наистина изпълнено?

Аз не очаквам да им изпратиш, както и не очаквам да прочетеш 200-те книги на Стефан Главчев, ако и да обяви, че ще го направиш, но това е само поза от твоя страна, без съдържание, както е и цялата религия базирана на личността и ученията на Бранхам.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Когато аз бях в единия от култовете

Може вие  сега също в култ се намирате, например "Живот извън системата"?  Може вие  не осещате че сте в този култ?  Може Исус иска да ви освободи от всички култове  ви  днешни  за да бъдете напълно с НЕГО, и  в вас да бъде Неговата Обич към хората.   Защото Той  ви възлюби  Първи!
 
А не те ли притеснява, че ти съдиш хората, които са ти подали ръка за да те извадят от смъртоносния култ, и подадената ръка наричаш - осъждане? Замисли се.


Уважаем администратор,  вие не подавате ръка, но вече публично  туряхте белег на човек вярващ.  Да подаваш ръка според мен е да му покажеш друг път исцяло.  Нали сте написали по рано че на сайта ви няма проповядване за ЦЯЛ  ПЪТ добър по което да ходи християнина.

Ние нямаме предрасъдък спрямо Бранхам или вас. Дни наред вече аз търся и проверявам информация около Бранхам, за да разбера за какво става въпрос, да изпитам дали има нещо истинско в тия неща. Ние не сме повърхностни хора, които лесно приемат или лесно отхвърлят каквото и да е. За съжаление фактите около Бранхам не са нито в негова, нито във ваша полза.

Вие търсите не там,  където  Писанието ни казва да търсим.  Търсите  вие не у Бога.  А вземате  от полето  на  «клеветникът на нашите братя, който ги клевети денем и нощем пред нашия Бог». 

  Ти говориш за хиляди изпълнени неща, а хората които 30 години са го следвали Бранхам и подробно изследвали - не могат да открият нито едно. Може би ти ще можеш да им изпратиш доказателства поне за едно специфично пророчество, което е било наистина изпълнено?

Има хора в САЩ  дават сериозни доказателства  -  http://searchingforvindication.com, там е разбрано, но и това не е доста важно.  Но най-главното да имаме свидетелство лично от Христос.

Вие лично някога преживяли ли сте нещо лично с Исус , познавате ли Му действията около вас?  познавате ли характера му?   обичате ли Неговите заповеди както са написани, обичате ли да се молите на Него? търсите ли общуване с Исус? Някога макар  търсяхте ли Лицето Му, както го казал Давид в Пс.27:8 ?

Watchman,  вече написала съм честно че нямах планиране да пиша толкова много за Бранхам,   тогава може  според  Божията воля съм дошла на този форум  за вас,  да  станете буден  вярващ за Исус?   Да ви напомня да Го търсите лично и да Го знаете лично.  Защото в първата църква четем за  вярващите ,  те са  имали доста  духовни  преживяване  и знаели са лично Исус. 

Нека Господ да ви благослови на Неговия Път!
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Може вие  сега също в култ се намирате, например "Живот извън системата"?  Може вие  не осещате че сте в този култ?  Може Исус иска да ви освободи от всички култове  ви  днешни  за да бъдете напълно с НЕГО, и  в вас да бъде Неговата Обич към хората.   Защото Той  ви възлюби  Първи!

Ти очевидно не знаеш какво е култ. Защото култа има няколко основни характеристики:

1. Култа е основан върху човек със специални претенции, специално послание и специален авторитет, който е над всички останали. Този човек си служи със заплахи и внушения, че всички котио не го следват ще загинат, защото само той има най-важното откровение и послание. В моя живот няма подобни хора. В твоя има.

2. Култа лишава хората от способността за критично и адекватно разсъждение и мислене. Всички мисли и разсъждения са внимателно калкулирани да не пресекат линията на "пророка", "пратеника", "апостола" и прочие специални личности в центъра на култа. Точно за това членовете на култ остават слепи за очевидни противоречия и неопровержими факти. Моят подход към Бранхам показва, че аз потърсих и изследвах да се запозная с реалните факти от живота на Бранхам за да може да изпитам и преценя човека, като видя делата му. Не онези дела, които култа рекламира, а делата които култа се опитва да скрие и омаловажи.  Аз нямам проблем да подложа на съмнение и изпитване всяко нещо. И през живота си съм правил това не веднъж. Включително най-фундаменталните неща в християнството, така наречените "свещени крави" не съм се посвенил да ги изпитам дали наистина са свещени или са измислици на човеци. Ти от своя страна те е страх да застанеш с открито лице с истината за Брахам и неговия живот. Не този живот, който хер Франк рекламира, а живота, който реално се е случил с всичките неизпълнени пророчества и всичките плътски неща, които ясно се виждат от думите и поведението на Бранхам. Ти сама изповяда, че за нищо на света няма да се отречеш от Бранхам и сравни това с отричането от Христос. За твое съжаление самия факт че вярваш на хора като Бранхам - те отдалечават от Христос, ако не те и лишават изцяло от Него. Не говоря за фалшивия религиозен образ на Христос, който вашия култ издига. А за реалния библейски Христос, който ти очевидно не познаваш. Писанието свидетелства, че има много фалшиви Исусовци. Ти как знаеш, че не си жертва на поредния фалшификат? С това изкривено от култа съзнание не можеш дори да започнеш да осъзнаеш какво точно ти казвам с тия думи. Но Бог е силен, ако има искреност в тебе и търсене на Истината да ти покаже за какво става въпрос.

Quote
Уважаем администратор,  вие не подавате ръка, но вече публично  туряхте белег на човек вярващ.  Да подаваш ръка според мен е да му покажеш друг път исцяло.  Нали сте написали по рано че на сайта ви няма проповядване за ЦЯЛ  ПЪТ добър по което да ходи християнина.

Тъй като ти публично рекламираш Бранхам, аз публично изложих своята аргументация спрямо него и  неговите учения. И понеже твоето неадекватно поведение спрямо фактите е публично, аз публично направих неизбежните изводи от начина по който ти подхождаш към този въпрос.

Що се отнася до твоето настоявяне някой да ти дава на готово някакво учение за "цял път" - то това е поредното доказателство за твоето култово мислене и манталитет.  Както написах в самото начало на темата - Бог е този, който се е обещал да учи човека във всяко нещо и че човек ако се научи да се учи от Бога, няма нужда някой да го учи за каквото и да е камо ли за "цял път". Но вие искате някой да ви учи. Някой с големи претенции, голяма впечатляваща фасада, която да претендира да бъде авторитета по всички въпроси. Исус нарече Своите последователи - УЧЕНИЦИ, при това ги предупреди да не се наричат УЧИТЕЛИ. Даваш ли си сметка какво значи това? Самото звание "ученик" означава, че дадения човек не знае всичко и има много какво да учи, следователно не може да претендира да знае всичко по всички въпроси (сиреч ЦЯЛ път), защото всеки който се обяви че проповядва ЦЯЛ път е човек, който не счита себе си за ученик, а за учител и с това е нарушил заповедта на Исус и сам разобличава себе си като някой, който се е извратил във вярата.

Ние нямаме претенцията да бъдем учители, нашата надежда в Бога е да бъдем добри и верни ученици.

Quote
Вие търсите не там,  където  Писанието ни казва да търсим.  Търсите  вие не у Бога.  А вземате  от полето  на  «клеветникът на нашите братя, който ги клевети денем и нощем пред нашия Бог». 

Ти кое Писание четеш? Защото Писанията които аз чета ме учат да бъда внимателен, трезвен, да пазя разсъдливост, наблюдателност и да оглеждам нещата от всички страни. За референция ще ти дам цялата книга Притчи и особено първите 9 глави, които са написани за да моделират разума и начина на мислене на Божия човек. Аз в теб не виждам този начин на мислене, който Писанието изисква. Ти мислиш като типичен член на деноминационно - сектантско обещство. При теб емоционалните неща и нещата имаши религиозна фасада са на голяма почит. Аз много внимателно гледам как обличаш думите си със своите религиозни идеали. И виждам, че ти се водиш именно от религиозни идеали, а не от реално, сериозно и задълбочено познаване и следване на свещените Писания. Когато тези религиозни идеали се сринат ти ще останеш гола и засрамена. А те, гарантирам ти, ще се сринат рано или късно. И по-добре да е рано, за да можеш своевременно да ги отхвърлиш като мръсна дреха и да потърсиш истинската неподправена Правда и любов към Истината.

Що се отнася до клеветника - то вземи се погледни в огледалото, защото ти с тези си думи ни клеветиш, че ние сме постъпвали така. Доказателства имаш ли? Не знаеш ли че клевета е хвърляне на обвинение без доказателство? Ако аз съм казал нещо за Бранхам  то е било базирано на ФАКТИ, за да има клевета трябва твърдението да се базира на ИЗМИСЛИЦА. Ти имаш ли съвест да кажеш, че всички тези документирани факти от живота на Бранхам са измислица? Ето това трябва да успееш да докажеш, защото ако ли не - ти си този който клеветиш. А както писах и по-рано фактите са неопровержими, защото са базирани на записаните на аудио думи на Бранхам. От това нещо няма как да избягаш, освен разбира се в своя илюзорен религиозен свят внушен от култовото общество.

Quote
Има хора в САЩ  дават сериозни доказателства  -  http://searchingforvindication.com, там е разбрано, но и това не е доста важно. 

Отивам на сайта и кликам на първия линк. И какво виждам там? Доказателство, че Бранхам е излъгал, че е бил недообразован и говорещ доста лош английски език, защото баща му умрял рано и е трябвало да се грижи като най-стар брат за братята и сестрите си и не е успял да се образова подобаващо. Това е което твърди Бранхам е очевидна лъжа, защото когато баща му умира Бранхам е бил около 30 годишен и преди това е имал достатъчно време да се образова. Никой не се учи да говори родния си език на 30 години. Не знам ти какво си намерила на този сайт, но аз без да подбирам попаднах на това веднага. Така, че този сайт потвърждава точно същото, което и другия сайт казва, а именно, че Бранхам не е бил почтен човек, често е говорил измислици и лъжи и въобще не може да му се има доверие за каквото и да било.

На ето този линк пък се дава много подробно изследване и твърдение относно някакво величаво събитие за което Бранхам разказва по времето на което се явила някаква величествена светлина от небето и глас говорил с Бранхам. Самия Бранхам твърди, че хиляди души били на това събитие и видяли светлината, докато той кръщавал 500 човека, а вестниците отразили новината на първите си страници, за това как светлина от небето осияла баптистки проповедник.

Изследването доказва, че вестниците наистина са писали за това събитие, само че то нито е статия на главната страница, а мъничко съобшение на което се казва, че 14 човека са били кръстени от преподобния Уилиям Бранхам. За никаква светлина не се споменава, нито за хиляди присъстващи или 500 кръстени. От много години хората изследват пресата от ония години и никой не може да открие никаква статия, която да потвърждава твърденията на Бранхам, точно обратното - информация има и тя за пореден път доказва, че Бранхам преувеличава историите, служи си с лъжи и измама.

Така, че не знам защо ми го даваш този сайт, той само ме затвърждава в това, което аз вече видях и се уверих. А вие с мъжа ти защо нямате очи да видите истината и фактите, дали защото сте вече твърде дълбоко в тази заблуда? Дори пускате сайтове, който ви разобличават, а вие даже не знаете това.

Quote
Но най-главното да имаме свидетелство лично от Христос.

Точно на тази основа е фундамента на твоето заблуждение. Теб са те научили да вярваш на някакво мистично "лично преживяване". Ако не знаеш какво е думата мистика - тя е точно това - нещо, което не е обективно, не може да се изследва и изпитва от останалите хора, но остава скрито, лично и индивидуално преживяно. Това се нарича мистика.

Аз бих ти напомнил, че най-главното е на първо място ДА РАЗБИРАШ КОЙ Е ИСТИНСКИЯ ХРИСТОС. Не този на религиозния култ, деноминация или религиозно течение, но на БИБЛЕЙСКИЯ ХРИСТОС. Тази представа е започнала да изчезва от християнството още през втори век, след смъртта на апостолите.

Ако ние с теб нямаме една и съща представа за това КОЙ Е ХРИСТОС, то ние говорим на различни езици. Това е и причината аз да не се обръщам към посетителите на форума прибързано с "брат" или "сестра" - защото мои братя и сестри са тези, които вярват в същия Христос, който аз съм познал и повярвал.

И така това дали ти имаш "лично" откровение, "свидетелство", "водителство" или каквото там други "лично" нещо си преживяла на базата на твоята представа за Христос - това няма никакво значение за останалите - ДОКАТО то не може да бъде доказано от Писанията, които са основата на която ние изпитваме и познаваме истинността на всичко, което претендита да е "христос" или да "идва от христос". Ние сме длъжни да изпитваме всяко нещо и единството на вярата не се крие в мистичното преживяване на всеки от нас, но в обективното и реалното съгласие базирано на Божието Слово.

Quote
Вие лично някога преживяли ли сте нещо лично с Исус , познавате ли Му действията около вас?  познавате ли характера му?   обичате ли Неговите заповеди както са написани, обичате ли да се молите на Него?

Това, което аз съм преживял не може да бъде основа на учение или аргумент по въпроси, които касаят Божието учение и Път. Ето защо аз не парадирам с моите преживявания, нито ги правя основа на аргументация, както ти се опитваш на правиш. Всеки човек може да бъде заблуден в своите преживявания без значение колко "силни", "духовни" и "свръхестествени" да изглеждат те. Когато Божиите хора бяха единици - като Енох, Ной, Авраам - те ходеха във вярата с това, което са чули и преживяли лично от Бога. Но когато Бог реши да има не просто единични Божии мъже, но да има БОЖИЙ НАРОД, това беше момента в който БОГ ДАДЕ ПИСАНИЯТА. Защото Божий народ не може да съществува без Писанията. Иначе всеки ще си вярва и преживява каквото си иска и ще настоява, че точно това е истинното ходене с Бога. И понеже формата на този форум предполага да бъде място за комуникация между различни хора от Божия народ, ние не можем да слагаме никакви лични преживявания на предната линия, но само и единствено това, което Писанията учат и свидетелстват.

Quote
търсите ли общуване с Исус? Някога макар  търсяхте ли Лицето Му, както го казал Давид в Пс.27:8 ?

Дори да ти отговоря с "да" - ти дали ще разбереш същото, което аз имам предвид с моето "да"? Ти влагаш ли същото значение в думите "общувам", "моля се" и "търся Лицето Му" - каквото аз влагам? Подобни приказки са безсмислени без да сме стъпили на същата основа и същата пълнота на думите. Аз отдавна съм се оставил от религиозното съдържание в тези думи, което се използва в религиозните общества. Поради тази причина - схващаш ли колко неадкватни са подобни въпроси, без да имаме същата основа?

Quote
Watchman,  вече написала съм честно че нямах планиране да пиша толкова много за Бранхам,   тогава може  според  Божията воля съм дошла на този форум  за вас,  да  станете буден  вярващ за Исус?   Да ви напомня да Го търсите лично и да Го знаете лично.  Защото в първата църква четем за  вярващите ,  те са  имали доста  духовни  преживяване  и знаели са лично Исус. 

Повярвайте ми Людмила, за да приема на сериозно претенциите на Бранхам и вашите собствени претенции  - аз трябва първо да заспа много дълбок религиозен сън и в този сън да сънувам, че всички тези неща са верни, защото бидейки буден и с отворени очи аз няма как да приема подобна нереалност за истина. Минал съм през много неща и продължавам да минавам. Положил съм надеждата си и живота си в Бога в Който съм повярвал и смъртта е по-желателна от това да се преклоня пред някой от множеството фалшиви богове на християнството. Ще ми се да вярвам, че има нещо истинно в тебе. Може би и в Бранхам е имало нещо истинско, но в един момент всичко се е изкривило и извратило. За мен голямата поука от цялата история с Бранхам беше, че ме обзе голям страх от Бога, гледайки как един човек може да се отклони толкова много, ако и Бог да е имал милост към него и да му е дал определени дарби. Също така гледам внимателно къде сърцето на Бранхам се е заблудило и тръгнало след себе си, изоставяйки Бога. Това ме кара да внимавам и да се боя, защото аз не съм застрахован, че няма да падна по подобен начин. "Бъдете будни и трезвени" учи Писанието, и историята на Бранхам ме разсънва и ми помага да стоя по-буден и трезвен, защото този човек е паднал и падането му е било голямо. Затова аз треперя още повече сега виждайки това падане.

А в теб се надявам, че има искрено и добро сърце, което заедно със съпруга ти ще можете да излезете от заблудите, които ви връзват и ще намерите начин да потърсите Бога на Авраам с нелицемерно сърце, да се отърсите от религиозния и мистичния шлак, който само храни човешката гордост и от тази позиция да седнем и пак да говорим. Понеже Бог ми е свидетел, че не ви презирам въпреки глупостите, които  вярвате и говорите, без да знаете с какво си имате работа.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Тихомире,  слушах аудио на проповедта «Грабването» (The Rapture)  с превод на български   на сайта  bg.v-evangelie.info.  Видях, че превода е  кратък на тази проповед , и не до края.  Нищо не срещнах да бъде в противоречие с написаното в Библията.  На английски  може да я четете и  слушате в оригинала - http://churchages.com/en/sermon/branham/65-1204-rapture

Watchman,  вие доста повърхностно знаете и съдите за пророчествата на Уилям Бранхам.    Относно  1977 година той не  каза  като пророчество «Така казва Господ».  Но  той още подчерта че това което казва не е пророчество,  а като прогноз.   Може да четете и  слушате  в оригинала на английски  проповедта му. Помислете , ако човека  не е казал че казва нещо  като пророчество  в Господното  Име,  на какво основание  може да обсъждат че не е изпълнено? 

Сега за култ.  Вие написахте доста какво означава и  признаци му.  Добре. Когато четох това ,помислех че някой враг на Христос и вярващите  може лестно написаното ви за култ да примени и към Апостол Павел и други апостоли.  Аз лично мисля че линията на култ минава в сърцето.  Когато станах вярваща в Исус първите години бяхме в петдесятната църква , тогава беше силно  давление от роднините ни.  Колкова те доказваха че също вярват на Бога,   казваха те че съм много фанатична и други  думи и преценки  подобни на култ.   Аз бях твърда във вярата си в Исус.  Минаха години,  роднините изобщо  се премениха мнението за мен, някои от тях са покаели, другите уважават и слушат когато им казвам за  Бога.  Смятате, че тогава трябваше да им повярвам и да ги послушам?

Watchman, Вие пак пишете за мистика.   НО  Библията  не нарича  мистика  Живата вяра,  молитвата, общуването с Исус.

При всичкото уважение към вас, вие не можехте да променете мнението ми за служението на Бранхам.  Не  доказахте ми според  Писанието. 

Защото имам жива вяра в Исус,  познавам истинския Библейския Исус Христос и вярвам искренно в Неговите слова,  лично на Него.  Той е  възкръснал и жив.  Да  бъде слава на  Неговото име винаги! 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие

Що се отнася до твоето настоявяне някой да ти дава на готово някакво учение за "цял път" - то това е поредното доказателство за твоето култово мислене и манталитет.  Както написах в самото начало на темата - Бог е този, който се е обещал да учи човека във всяко нещо и че човек ако се научи да се учи от Бога, няма нужда някой да го учи за каквото и да е камо ли за "цял път".

Всичките апостоли в първата църква проповядвали и  писали именно за ЦЯЛ път.   Извинявайте , но вие вярвате ли  на  Павел , които написал много ясно: 

1 КОР. 12 :
И Бог е поставил някои в църквата да бъдат:  първо апостоли, второ пророци, трето учители, други да правят чудеса, някои имат изцелителни дарби, други с дарби на помагания, на управлявания, на говорене разни езици.

Ефес 4:
11 И Той даде едни да бъдат апостоли, други пророци, други пък благовестители, а други пастири и учители,
12 за делото на служението, за назиданието на Христовото тяло, с цел да се усъвършенствуват светиите;
 13 докле всички достигнем в единството на вярата и на познаването на Божия Син в пълнолетно мъжество, в мярката на ръста на Христовата пълнота.


Вярвате ли че  и в днешната Църква на земята,  която е Тяло Христово,  Господ също дал тези служения - апостол, пророк, евангелист, пастор, учител? 

А сега помислете, ЗАЩО  Господ е дал тези служения в църквата , ако  «няма нужда някой да учи  другия за каквото (както вие сте написали горе).    Или тогава може вие лично  имате тези всички служения – апостол , пророк , евангелист , пастор и т. н. -   и затова нямате нужда някой да ви учи?

Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ludmila,

очевидно цитираш неща научени папагалски без да разбираш какво пише в нещата, които цитираш.

Quote
Всичките апостоли в първата църква проповядвали и  писали именно за ЦЯЛ път.

Ето какво казва апостол Павел:

1Кор. 13:9  Защото отчасти знаем и отчасти прорoкуваме;

Как така сам Павел, казва че ОТЧАСТИ знае, и не само той но всички, а ти твърдиш за ЦЯЛ път, че били проповядвали. Точно обратното. Ето как продължава Павел:

1Кор. 13:12  Защото сега виждаме нещата неясно, като в огледало, а тогава ще ги видим лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще познавам напълно, както и съм бил напълно познат.

Отново Божието слово е напълно категорично, че познанието на Божиите хора в момента, без значение дали са апостоли, пророци или просто вярващи е ЧАСТИЧНО, НЕЯСНО и НЕПЪЛНО. Но се очаква времето на пълнотата. Това време на пълнотата няма да се постигне от един човек, но ще се постигне от цялото тяло едновременно. Същото това го пише и в цитата, който сама си дала, без да разбираш какво пише в него:

фес 4:
11 И Той даде едни да бъдат апостоли, други пророци, други пък благовестители, а други пастири и учители,
12 за делото на служението, за назиданието на Христовото тяло, с цел да се усъвършенствуват светиите;
 13 докле всички достигнем в единството на вярата и на познаването на Божия Син в пълнолетно мъжество, в мярката на ръста на Христовата пълнота.


Тук ясно се говори, че това достигане до пълнота не става поединично, а заедно, затова е писано, докато ВСИЧКИ достигнем. Същото е записано и на друго място:

Ефес. 3:18  да бъдете силни, да разберете заедно с всичките светии, що е широчината и дължината, височината и дълбочината,

Отново достигането до пълнотата се постига ЗАЕДНО С ВСИЧКИТЕ СВЕТИИ и никой човек по отделно или по единично не може да претендира за пълнота или цялостност на познанието.

И горко на хора като Евалд Франк, ако наистина има претенции да проповядвал ЦЯЛ ПЪТ, защото самия Павел свидетелства, че отчасти знае и отчасти пророкува. И Павел не казва това за себе си но за ВСИЧКИ светии. Вероятно тогава Франк въобще не е от светиите, а от някоя друга самозвана група, която е решила, че знае и разбира повече от Павел?

Що се отнася до служението на апостолите и пророците, ние напълно вярваме в това, че през цялата история Бог е изпращал такива хора изсред народа си. Бранхам обаче твърди, че цели 2000 години църковна история Бог не бил изпращал никакви пророци и той бил първия изпратен след 2000 годишно затишие. И ето ще дам точния цитат:

Quote from: William Branham
“I was baptizing down on the river, my first converts, at the Ohio River ... And just then a whirl come from the heavens above, and here come that Light, shining down. ... And it hung right over where I was at. A Voice spoke from there, and said, “As John the Baptist was sent for the forerunner of the first coming of Christ, you’ve got a Message that will bring forth the forerunning of the Second Coming of Christ.”.... He is sending a vindicated prophet. He is sending a prophet after almost two thousand years.”

Тук според Бранхам почти 2000 години е нямало пророци и сега той се появил като такъв. Само дето това само по себе си противоречи на пасажите, които ти сама Ludmila си цитирала, но нямаш очи да го видиш това нали? Да не говорим, че това "откровение" на Бранхам е получено точно по времето на онази случка на реката, за която се доказва точно в сайта, който ти даде, че Бранхам е излъгал за много неща и думите му не се потвърждават от историческите записи.

Служенията на апостолите и пророците и останалите служения нямат за цел да отменят или омаловажат Божиите обещания, където Бог казва, че САМ ТОЙ ще бъде учител на всеки праведник. В началото на темата подробно съм цитирал тези Божии пасажи и обещания. Още повече, че и самите апостоли признават, че отчасти знаят и отчасти пророкуват. Същото важи и за пророците, за които е писано:

Quote
Евр. 1:1  Бог,Който при разни частични съобщения, и по много начини, е говорил в старо време на бащите ни чрез пророците,
Евр. 1:2  в края на тия дни говори нам чрез Сина, Когото постави наследник на всичко, чрез Когото направи световете,

Виждаш ли как Писанието непрестанно говори за ЧАСТИЧНО познание и ЧАСТИЧНО пророкуване. Причината за това е че НИКОЙ ЧОВЕК ОСВЕН БОЖИЯТ СИН НЯМА И НЕ МОЖЕ ДА ИМА ЦЯЛАТА ПЪЛНОТА. Ако някой човек твърди, че има цялата пълнота на познание на Божия път, значи този човек се приравнява с Божия Син. Обаче пълнотата на Сина НЕ Е ВЪЗМОЖНО да обитава в ЕДИН ЕДИНСТВЕН ЧОВЕК. Затова Божият Син ИМА ТЯЛО и пълнотата може да се яви само и единствено в ЦЯЛОТО ТЯЛО (както свидетелстват и пасажите, които цитирах по-горе).

Вие Людмила и цялата ви бранхамистка група сте били измамени от едни невежи и самозвани човеци, които се надуват с претенциите си, но не издържат елементарен тест от Божието Слово.

И понеже ние в този форум не желаем хората да стават зависими от готованско поднесени неща, ще те оставя сама да сравняваш пасажите в които Бог е казал, че няма нужда някой да учи светиите на нищо с тези, където се казва че Бог е дал пророци и учители и да разсъдиш как така излиза "противоречие" - защото Бог в подобни "противоречия" е скрил много от тайните на вярата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Досега не сте успяла да опровергаете нито едно от нещата, които бяха уличени като лъжливи твърдения. Ето начина, по който действате, Людмила, при всяко едно от тях:

- Показва ви се лъжливо твърдение;
- Вие казвате, че няма такова нещо;
- Показва ви се източник;
- Вие казвате, че не го намирате или бил на английски и не разбирате (а после давате референции на английски... които са източникът и още по-добре доказват лъжливите твърдения на Бранхам);
- После ви се показва източник на български или руски (дори от вашия собствен сайт);
- Вие отново казвате, че няма такова нещо;
- Цитира ви се дословно;
- Вие прочитате и казвате "пише го, обаче няма противоречие";

С това показвате, че вие
- Нямате намерение да търсите проблеми в думите на Бранхам, защото го смятате за непогрешим;
- Не искате да търсите проблеми в думите му и дори не си правите труда да потърсите;
- Не умеете да направите заключение кога 2 твърдения се различават — думите на Бранхам и думите в Библията. По-скоро смятам, че вие се преструвате, че не разбирате, защото нямаше да увъртате толкова време в противен случай. Страх ви е от това, че директно се посочват проблемни места и като не можете да ги опровергаете увъртате. Това е много показателно поведение на неискрен човек.

По-горе съм писал подробно за въпросните "грабвания" как няма неща, които Бранхам твърди и които вие опитвате да преиначите (че "възкръснал" било същото като "грабнат", което е пълна безсмислица, както и това, че "всички старовременни светии били грабнати"). Тези неща вие ги прескачате тихичко и се надявате да не се забележи, че не отговаряте за тях.

Тихомире,  слушах аудио на проповедта «Грабването» (The Rapture)  с превод на български   на сайта  bg.v-evangelie.info.  Видях, че превода е  кратък на тази проповед , и не до края.  Нищо не срещнах да бъде в противоречие с написаното в Библията.  На английски  може да я четете и  слушате в оригинала - http://churchages.com/en/sermon/branham/65-1204-rapture

Ако вие наистина сте слушала проповедта и сте прочела внимателно какво съм писал по-горе, нямаше да говорите такива безсмислици. Аз ясно посочих конкретните думи и как това, което Бранхам говори не е вярно.

А това да давате референции към аудиото на английски е много наизуст, защото сама казахте, че английски не разбирате. Виждам, че дори в текста на руски и аудиото на български не признавате очевидните лъжливи твърдения на Бранхам. Това ми показва, че референциите на английски ви ги дава някой друг и вие просто ги пишете наизуст.

А имайте предвид, че тези референции като аудио и текст ги видях първо, но като казахте, че не разбирате английски, реших да намеря преводите на български и руски, за да се убедите сама. В тези на английски се казват същите лъжливи неща, за които писах по-горе и вие (или този, който ви диктува какво да пишете) не сте прочели.

Quote
Watchman,  вие доста повърхностно знаете и съдите за пророчествата на Уилям Бранхам.    Относно  1977 година той не  каза  като пророчество «Така казва Господ».  Но  той още подчерта че това което казва не е пророчество,  а като прогноз.   Може да четете и  слушате  в оригинала на английски  проповедта му. Помислете , ако човека  не е казал че казва нещо  като пророчество  в Господното  Име,  на какво основание  може да обсъждат че не е изпълнено?
Самият Бранхам го казва:

Quote
So I repeat, I sincerely believe and maintain as a private student of the Word, along with Divine inspiration that 1977 ought to terminate the world systems and usher in the millennium

Кажете на този, който ви дава информацията за английските проповеди да си провери внимателно за този текст, защото това уличава Бранхам в лъжепророчество от самите му собствени думи.

А това не е единственото лъжепророчество, което е изрекъл. Остават отворени множеството противоречия, които бяха изложени от мен и Watchman по-горе по отношение на Библейските текстове. Едно от тях беше за "трите грабвания", за които вие половинчато опитахте да защитите думите на Брахнам, но не успяхте и просто оставихте така нещата.

Аз не съм сигурен дали вие се правите на такава, която не забелязва това, което ви питат и това, което ви питат или наистина не забелязвате. По-скоро клоня към първото поради начина, по който отговорихте на директни въпроси относно вашето занимание да разпространявате материали на Бранхам, на които въпроси вие отговорихте доста уклончиво.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?


simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Интересна концепция за къщите строени на канара и пясък.Мисля обаче,че идеята в притчата е,че двете къщи са на еднаква кота.Както водата залива тази на пясъка,така залива и тази на скалата.Ако водата просто е под нея,какъв е смисъла да е на скала?В писанието казва,че водата заедно с вятъра се устремиха ВЪРХУ тези къщи и тази на камък устоя.А иначе,че много по-трудно е да копаеш в камък отколкото в пясък е вярно.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Ludmila,
очевидно цитираш неща научени папагалски без да разбираш какво пише в нещата, които цитираш.
Quote
Всичките апостоли в първата църква проповядвали и  писали именно за ЦЯЛ път.
Ето какво казва апостол Павел:
1Кор. 13:9  Защото отчасти знаем и отчасти прорoкуваме;
Как така сам Павел, казва че ОТЧАСТИ знае, и не само той но всички, а ти твърдиш за ЦЯЛ път, че били проповядвали. Точно обратното. Ето как продължава Павел:
1Кор. 13:12  Защото сега виждаме нещата неясно, като в огледало, а тогава ще ги видим лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще познавам напълно, както и съм бил напълно познат.

Вие говорите за други неща и смисъла е вече друг.  Аз не съм писала относно пълнотата  в Христос, а за проповядване за целия път на спасението.

Знанието отчасти на апостол Павел не е било му пречка да проповядва  за  целия път на Царството Божие.  Той лично  казал:
- защото не се посвених да ви изявя цялата Божия воля (в Деян. 20:27).  как Павел могъл да изяви цялата Божия воля без  да проповядва за целия път?

-Още:
Него ние възгласяваме, като съветваме всеки човек и поучаваме всеки човек с пълна мъдрост, за да представим всеки човек съвършен в Христа (Кол. 1:28)

- Копнейте за по-големите дарби;  а при все това аз ви показвам един превъзходен път   (1  Кор. 12:31)
 
Как той показал  им превъзходния път?  За какъв път говори са?  Нали Христос каза  че  Той  пътят, и истината…  Според написаното  Слово във  Новия Завет  Павел проповядвал  всичкото за Исус,  което знаял и получил от горе.  Проповядвайки за Него, всъщност  проповядвал за  Пътя на спасението, за истината, за Божията воля  и т.н. 
И  като проповядва човек целия път Господен,  или цялата воля,  не е задължително да има абсолютно всички знания.  Според различни стихове в Новия Завет вярвам, че Павел   проповядвал  именно за всичкия  целия път на спасението,  и това се вижда какви станали последици:

Деян. 19: 23  А в онова време голем метеж стана за пътя Господен.

Павел още казал:
Но мисля че не съм в нищо по-долен от най-първите апостоли. А пък, ако и да съм в говоренето простак, в знанието не съм; но ние всекак сме явени вам във всичко (1 Кор.11:5-6)

Мислете върху тези думи,  служителите Божии могат също да бъдат в говоренето простаки, и  ние  според истината не може  ги преценяваме само по говоренето им. 
Бог да ви благослови.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие

Тихомире, здравейте в новата година. Вие толкова много пак написахте ми, че аз не разполагам  с доста време на всичко да отговоря.  Но  се старая макар нещо  в отговора  да ви  напиша.  Относно грабването , срещнах тук на форума  още  участници, коите също вярват за грабването, като Бранхам го казвал.  И те се опитват да ви покажат в Библията същите стихове във връзка с това  събитие.  Послушайте тях, не мислете  че всички са лъжливи, ако не смятат точно като вие.  Хората искат да ви помогнат, като и аз се опитвах в другата тема за идването на Христос.  И ние, чада Божии сме дължни да помагаме един на друг  в живота и вярата.   Вие неразумно отхвърляте искренна помощ от вярващи хора. 

Английските   проповеди  на Бранхам  никой не ми ги дава , сама намирам  ги в интернета. 

Досега не сте успяла да опровергаете нито едно от нещата, които бяха уличени като лъжливи твърдения. Ето начина, по който действате, Людмила, при всяко едно от тях:
- Показва ви се лъжливо твърдение;
- Вие казвате, че няма такова нещо;
- Показва ви се източник;
- Вие казвате, че не го намирате или бил на английски и не разбирате (а после давате референции на английски... които са източникът и още по-добре доказват лъжливите твърдения на Бранхам);
- После ви се показва източник на български или руски (дори от вашия собствен сайт);
- Вие отново казвате, че няма такова нещо;
- Цитира ви се дословно;
- Вие прочитате и казвате "пише го, обаче няма противоречие";

Не знам защо така мислите за мен.  Аз няма да се повтарям , горе написах не един път че отговорих лично на вас  доста много, и различни места на Писанието ви представях според  утвържденията ви,  доста   ви опровергнах.  Прочете отново, отговора ми някога  само с  Библейски  стихове.   

С това показвате, че вие
- Нямате намерение да търсите проблеми в думите на Бранхам, защото го смятате за непогрешим;

Никога не съм го почитала като непогрешим.  За това съм писала горе в постовете.   Прочете още един път макар,  може пропуснахте нещо.   
 
А относно това, което пишете че съм преструвала,  ще отговоря така:
Които четат тази тема (аз не я отворих!) на форума ,  нека  сами да преценят  кой е неискренен наистина.   Читатели  с  правилно сърце  всичко  тук ще разберат правилно.  Бог ще им помогне  да виждат и да различават.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Людмила, нека първо да ви напомня, че Watchman говори за "целия Божий път", което означава извървяване на пътуване от точка А до точка Б. Той също говори и за "цялото Божие учение".

Вие явно не разбирате какво той говори, защото пасажите, които сте цитирала нямат нищо общо с неговото написано.

Вие говорите за други неща и смисъла е вече друг.  Аз не съм писала относно пълнотата  в Христос, а за проповядване за целия път на спасението.

Знанието отчасти на апостол Павел не е било му пречка да проповядва  за  целия път на Царството Божие.  Той лично  казал:
- защото не се посвених да ви изявя цялата Божия воля (в Деян. 20:27).  как Павел могъл да изяви цялата Божия воля без  да проповядва за целия път?
Тук се говори за Божията воля. Вие правите ли разлика между Божието учение и Божията воля относно дадена общност от Божии хора? Примерно за едно семейство цялата Божията воля е бащата да научи жена си и децата си на Божиите заповеди и да опази децата си до деня, когато се задомят или започнат да живеят самостоятелно. Това включва ли цялото Божие учение? Не.


Quote
-Още:
Него ние възгласяваме, като съветваме всеки човек и поучаваме всеки човек с пълна мъдрост, за да представим всеки човек съвършен в Христа (Кол. 1:28)
Май не четете. Хващате няколко думички и търсите пасажите, където се намират те. Тук Павел говори за това как той (Павел) е поучавал хората с пълна мъдрост. Т.е. той казва реално, че има пълна мъдрост, за да поучава хората. Това е много различно от това да знае някой пълното Божие учение и да знае целия Божий път.

Quote
- Копнейте за по-големите дарби;  а при все това аз ви показвам един превъзходен път   (1  Кор. 12:31)
Ето пак. Тук Павел говори за това, че проповядва един превъзходен път. Божият път е превъзходен. Божието учение е превъзходно. Божията мъдрост е превъзходна.

Ако кажа — Божията мъдрост е превъзходна означава ли, че аз познавам цялата Божия мъдрост? Не, разбира се. Но знам, че Божията мъдрост е превъзходна. Все едно да кажеш "аз познавам един много богат човек". Това прави ли те да си приятел на богаташ? Не.

Quote

Как той показал  им превъзходния път?  За какъв път говори са?  Нали Христос каза  че  Той  пътят, и истината…  Според написаното  Слово във  Новия Завет  Павел проповядвал  всичкото за Исус,  което знаял и получил от горе.  Проповядвайки за Него, всъщност  проповядвал за  Пътя на спасението, за истината, за Божията воля  и т.н. 
И  като проповядва човек целия път Господен,  или цялата воля,  не е задължително да има абсолютно всички знания.  Според различни стихове в Новия Завет вярвам, че Павел   проповядвал  именно за всичкия  целия път на спасението,  и това се вижда какви станали последици:

Деян. 19: 23  А в онова време голем метеж стана за пътя Господен.
Той е бил гонен, че проповядва пътя според разбирането, до което е достигнал. Също беше гонен и излекувания сляпороден човек, който нямаше претенции да бъде проповедник, нито да познава "целия божий път" (нито Павел имаше такива).

Затова вашите изводи са наизуст и без капка смисъл.

Quote
Павел още казал:
Но мисля че не съм в нищо по-долен от най-първите апостоли. А пък, ако и да съм в говоренето простак, в знанието не съм; но ние всекак сме явени вам във всичко (1 Кор.11:5-6)

Мислете върху тези думи,  служителите Божии могат също да бъдат в говоренето простаки, и  ние  според истината не може  ги преценяваме само по говоренето им. 
Бог да ви благослови.
Мислим, Людмила, затова ви отговаряме. Вие не внимавате в това, което е написано и дори не разбирате ясен текст и не може да направите разлика между това, че има разлика като се каже, че Павел не е говорил за "пълното Божие учение", обаче е имал пълна мъдрост да поучава.

Между другото текстът на гръцки използва думата "във всякаква форма" на място на думата, преведена "пълна" и буквално ще се преведе "поучавахме хората с всякаква форма на мъдрост".

И още нещо: и на еврейски и на гръцки думата "мъдрост" има пряко отношение към способност да се върши нещо, най-често се свързва със занаят, а не толкова със способност "да се дава акъл". Вижда се, че Павел не само говореше, но и даваше пример с ръцете си като практикуваше занаята си и работеше за прехраната си, че и за спътниците му оставаше. Работеше и на дневни и на нощни смени понякога.

Quote
Тихомире, здравейте в новата година. Вие толкова много пак написахте ми, че аз не разполагам  с доста време на всичко да отговоря.  Но  се старая макар нещо  в отговора  да ви  напиша.  Относно грабването , срещнах тук на форума  още  участници, коите също вярват за грабването, като Бранхам го казвал.  И те се опитват да ви покажат в Библията същите стихове във връзка с това  събитие.  Послушайте тях, не мислете  че всички са лъжливи, ако не смятат точно като вие.  Хората искат да ви помогнат, като и аз се опитвах в другата тема за идването на Христос.  И ние, чада Божии сме дължни да помагаме един на друг  в живота и вярата.   Вие неразумно отхвърляте искренна помощ от вярващи хора. 

Значи Писанията не са достатъчни да отхвърлят това, което Бранхам говори  и тъй като вие се притеснявате от тях (защото разобличават ученията, които сте научила и клатят основата, на която сте стъпила), смятате да прибегнете до помощ от "още участници" във форума. Какво значение има какво казва този или онзи, когато в Писанията е написано ясно за какво става въпрос?

Не пише ли: "Нека всеки човек да бъде признат за лъжлив, а Бог за истинен". Също в Писанията пише: Изход 23:2. Да не следваш множеството да правиш зло; нито да свидетелствуваш в съдебно дело, така щото да се увличаш след множеството, за да изкривиш правосъдието;

Ето тук пише, че множеството може да следва път, който не е Божия. Това, че много хора следват това учение, не означава, че то е право.

Не пише ли, че само малцина ще се избавят накрая? Не пише, че мнозинствата, които днес се виждат по лицето на земята, ще бъдат осъдени на вечен огън?

Упованието в мнозината е много пагубно нещо и виждам, че вие от началото на пребиваването си в този форум се отдалечавате все повече от Писанията и търсите подкрепа на друго място, защото Писанията клатят основата ви.

И дори тук говорим за неща, които изобщо не са мъчни за разбиране, но щом тези неща са ви мъчни за разбиране и се подлъгвате и вярвате на басни, как ще разберете по-дълбоките и трудни за разбиране работи?

Ние не отхвърляме "искрена помощ" (както я наричате, защото нито сме видели искреност, нито помощ), защото не можем да се съгласим, че Христос ще дойде "преди антихриста", когато Христос ще дойде след това. Въвличането в заблуда ли наричате "искрена помощ"? Пише ясно това нещо и то не е трудно за разбиране. Заповядано е да не прекрачваме границата на писаното. Това, че вие се правите, че не го виждате (а би било още по-страшно ако наистина нямате способност да разберете ясно написан текст), не променя факта, че е така както го пише.

С всяко ваше участие тук се убеждавам все повече до какво може да доведат човешките учения и как могат да замъглят трезвото мислене на човека. По-горе съм писал достатъчно по този въпрос как няколко пъти ви се казваха неща, които в Писанията ги пише, вие ги отричахте. Казваше ви се, че Бранхам твърди обратното, вие отричахте. Посочи ви се на сайта къде да видите (вашият сайт...), вие отричахте.

В последните ви 2 включвания виждам, че дори ясен текст, където се говори едно, вие хващате думичката "пълен" или думичката "път" и казвате "ето тук говори за същото". Това показва, че не можете да разбирате смисъла на нормално написан текст. Това дали се дължи на факта, че сте забравила българския или не, не мога да кажа...



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
С всяко ваше участие тук се убеждавам все повече до какво може да доведат човешките учения и как могат да замъглят трезвото мислене на човека. По-горе съм писал достатъчно по този въпрос как няколко пъти ви се казваха неща, които в Писанията ги пише, вие ги отричахте. Казваше ви се, че Бранхам твърди обратното, вие отричахте. Посочи ви се на сайта къде да видите (вашият сайт...), вие отричахте.

В последните ви 2 включвания виждам, че дори ясен текст, където се говори едно, вие хващате думичката "пълен" или думичката "път" и казвате "ето тук говори за същото". Това показва, че не можете да разбирате смисъла на нормално написан текст. Това дали се дължи на факта, че сте забравила българския или не, не мога да кажа...
Тихомире, още декември говорех с вярващи българи, които нямат проблем с български  ,които  завършели са училища в България и които почече  20 години четат българската Библия винаги. Попитах конкретно за "ПРИШЕСТВИЕ" и за "ГРАБВАНЕ" какво означават тези думи според Библията. Попитах за подробности. И  отговореха ми много ясно.  Според разговора  видях че тези думи и събития също така съм ги разбирала.   Но вие , Тихомире,  не ясно ги наричате, или ги бъркате по значенията  на събитията им.  Също това и за Бранхам се отнася.  Какво съм отричала?  Наистина не  разбирам ви. Може отричах  изводи ви,  презентирани като окончателна гледка.  Вие се опитвате да ме объркате с думи.  Правите изводи за служението на този Божи човек не  е според Писанията и Божията воля, а според своето лично виждане.  Това е разликата тук.  За това доста с Писанията ви отговорях, на коите не обръщате внимание, и не искате да виждате какво казват Писанията за вяра, жива истинска вяра в Исус. И защо фарисеите я нямали.

И отговори не ми написахте на доста въпроси,  а как след това  съдите ме? Може ли да ви напомня думите на Павел:  "Затова и ти си без извинение, о човече, който и да си, когато съдиш другиго; защото в каквото съдиш другия, себе си осъждаш; понеже ти, който съдиш, вършиш същото " Рим.2:1

Вие вярно пишете : "Нека всеки човек да бъде признат за лъжлив, а Бог за истинен".   Но напърво тези думи към себе си отнасяте ли ги?  И вие човек си. 

 Вие много вярно написахте : Божието учение е превъзходно. Божията мъдрост е превъзходна. Съгласна съм, че  Божието учение и мъдрост са превъзходни, а не учението на Тихомир. Видях разлика в  учението с изводите ви  помежду учението на Исус и апостолите.  Например, до сега още не срещнах в  постовите ви  къде в "цялата ви картина" относно идването на Христос има място за събитие  10 девици според Мат. 25 гл.  Кой за вас е Младоженецът?
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Тихомире, ясно написания текст в българската Библията  разбирам доста добре,  и значението на стиховете и.  Може само някакви думи не разбирам, но това не ми пречи  да се радвам в сърцето от Библейските стихове.
 А вашите думи и изрази  не всичките ги разбирам,  извинявайте.  Но имаме доста общуване с вярващи българи, родени и израснали в България,  с тях също присътства добре дълбоко  разбиране на  Библейски стихове.   Повече прилича че  именно вие имате проблем с  разбиране на Писанията и  смисъл на стихове и събития, и особенно проблем с подреждането на събития по времето.  Между другото, Watchman  пише разбрано, не объркано, него разбирам лестно какво казва и с какъв смисл.   Извинявайте, честно написах.  Желая ви Божьи благословения.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Между другото, Watchman  пише разбрано, не объркано, него разбирам лестно какво казва и с какъв смисл.   

Ако това е така както казваш, това означава че ти много ясно си разбрала за какво отвори тази тема Watchman, и какво се говори в нея, а именно, че този човек на който ти много ясно и без съмнения показа че си последовател, е лъжеучител и лъжепророк. Това не те ли поставя в позиция в която да припаднеш от страх и ужас за живота ти?

Аз виждам, че това не се случва, а напротив продължаваш в същите пътища да защитаваш този лъжеучител на когото си положила живота си, въпреки, че ти не можеш да го видиш в момента, мислейки че служиш на Бог.

Пак ще кажа, ако твърдиш че много ясно разбираш Watchman, защо не вземеш още веднъж или няколко пъти да прочетеш темата от самото начало, и още по-добре да разбереш за какво се говори?

Нямаш ли страх от Бога да продължаваш да следваш човеци, още повече лъжепророци?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8