Author Topic: Уилиам Бранхам, неговите последователи и неговите учения  (Read 45914 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Вече беше посочено, че има неизпълнено пророчество на У. Бранхам. Каква нужда има повече от дискусия в тази посока?

Това изказване пък беше в десетката:

Quote
Да , той(очевидно У. Бранхам)* беше обещаният Илия, които  бе изпратен «преди да дойде великият и страшен ден Господен».

След като сам Христос каза кой е обещаният Илия, а именно Йоан Кръстител.

*курсивът в скобите е мой.


Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
 
Например вие твърдите, че Бранхам не е говорил за 3 грабвания (или се учудвате по-скоро). Като самата му дефиниция за "грабване" изобщо не е правилна. Казва, че едното "грабване" било като при възкресението на Христос, са били възкресени и се явили на мнозина. Второто щяло да бъде на всички без двамата свидетели и юдеите. А третото щяло да е за 2-мата свидетели и юдеите. Това го казва ясно в същата проповед ако вземете да си намерите текста й.
Вие пак обърквате и добавяте към думите на Бранхам , или вземате  отнякъде , които до вас ги объркал и своето тълкуване  написал.   Аз лично не срещнах в проповедите му   «Второто щяло да бъде на всички без двамата свидетели и юдеите.»   Няма такива понятия. 
Нека да започнем едно по едно с нещата, които Бранхам твърди. Всички тези са известни от книгите му или от записаните на книга проповеди. Аз не съм ги чел, но има достатъчно места в интернет, където хората са ги прочели и са намерили доста проблемни места.
Тихомире , ако не сте ги чели  и не вникавахте с молитва, не можете да правите заключения че пророка е лъжлив.  А в интернета има  много повече  места , където  хората са ги прочели и получили благословение Божие, и били освободени,  и  напуснали без страх деноминациите,  и стали  по-близо към Христос.      А знаете ли колкова много противниците на Христос,  например мюсюлмани ,  намират  проблемни места  в учението му и живота му?  Може и на тях  ще вярваме? 
  Това не е според Писанията.  Нека само да видим, че думата "грабване" е спомената във връзка с посрещането на Христос в облаците:
1 Солунци 4:17. после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.
Ето това е, за което се използва думата "грабнати" в Библията.
Да,  вярно е.
Според Бранхам това "грабване" било същото като възкресението на светиите след възкресението на Христос:
Матей 27:53. (които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в светия град, и се явиха на мнозина).
Вижда се, че тези светии не са отишли в облаците, а са влезли в светия град и са се явили на мнозина.
За да има 3 грабвания, трябва да имаме 3 такива издигания (най-малкото). Защо Бранхам си позволява да го нарича "грабване"?
Бранхам това не си позволяваше.  Аз четох  доста проповедите му на руски и такива понятия не срещнах за 3 грабване.   За мен  [/b] «грабване» [/b]  и  [/b] «Пришествие» [/b]  [/b]има  разлика[/b].  И също така съм го чела в проповедите му.  Това прилича пак на объркване на думите \ изразите на Бранхам.   
Вие  всичкото  наричате  «грабване».  Разбрах,  че за вас и пришествие и грабване  всичко  е  «грабване».  Така?  Може аз не до края  разбирам какво означава на български  «грабване»,  какво   е  за вас думата  «грабване» ? 


 
   А това, че разделя езичниците, двамата свидтетели и евреите и е достатъчен факт да се разбере, че той не познава Писанията и Божия план. 

 Може вие недостатъчно обръщате внимание на други места на Библията,  например,  Павел казал много ясно: 

 Защото, братя, за да не се мислите за мъдри, искам да знаете тая тайна, че частично закоравяване сполетя Израиля, само докато влезе пълното число на езичниците.
 ( Рим. 11:25) 
Къде ще влезе пълно число на езичниците?  [/b]Именно на езичниците. [/b]  Павел тук  разделя  евреите от езичниците.   И Господ в Стария завет  винаги ги разделял,  и в Новия срещаме това.  Вие  често  пишите че знаете добре Писанията ,  може ще отговорите защо Христос не отиде да проповядва на езичниците?   Защо на ханаанката в отговор рече: Не е прилично да се вземе хляба на децата и да се хвърли на кученцата.

И защо Павел конкретно казва къде отива :

Павел се притесняваше от своя дух да свидетелствува на юдеите, че Исус е Христос.
 6 Но понеже те се противяха и хулеха, той отърси дрехите си и рече: Кръвта ви да бъде на главите ви; аз съм чист от нея; отсега [/b]ще отивам между езичниците[/b].
 
Тихомире, пишете че сте ученик на Павел, добре, дайте отговор защо в изразите на Павел присътства явно разделяване  евреи  от езичници?

А сега да видим колкова много Исус указва на разделяне (разлика)  между езичниците и евреите:
 
Тия дванадесет души Исус изпрати и заповяда им, казвайки: [/b]Не пътувайте към езичниците[/b], и в самарийски град не влизайте;
но по-добре отивайте при изгубените от Израилевия дом.

Защото всичко това търсят [/b]езичниците[/b], понеже небесният ви Отец знае, че се нуждаете от всичко това.

когато се молите, не говорете излишни думи, [/b]както езичниците[/b]; защото те мислят че ще бъдат послушани заради многото си говорене.

ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и [/b]езичниците? [/b]


В първата църква са издигнали глас:
Защото наистина и Ирод и Понтийски Пилат, с [/b]езичниците н израилевите[/b] люде, се събраха в тоя град против твоя свят Служител Исуса, когото си помазал

 
Та това,  с 3-те грабвания,  е на вашия сайт. Аудио записът е на български, чете го жена, която не знам дали сте вие (което би било още по-интересно). 

Не.   Това е една възрастна сестра от София.   

В  Библията се говори за пришествието на Христос.  При това пришествие ще бъде убит антихрист. Това означава, че антихрист няма да съществува повече след пришествието, защото ще бъде убит. Това ясно ли е?

Също така,   след пришествието антихрист няма.   Така  чехох у Бранхам  доста много.

Въпросът ми е: Съгласна ли сте, че има 3 грабвания, както говори Бранхам и че "църквата ще бъде грабната преди да дойде антихрист"?


Бранхам не казвал конкретно такива понятия «3 грабване». Това някои напрвели са таково заключение.  А за църквата това не Бранхам първи го казал, а в Билията е написано в Отк.3:10

[/b]Понеже си упазил Моята заповед да търпиш, то Аз ще упазя тебе от времето на изпитанието, което ще дойде върху цялата вселена да изпита ония, които живеят по земята. [/b]

И как ты сохранил слово терпения Моего, то и Я сохраню тебя от годины искушения, которая придет на всю вселенную, чтобы испытать живущих на земле.

Извинявайте че взех още пассаж от руската Библия, защото в този превод думите са по ясни. Разбирате ли какво означава «година искушения на всю вселенную»?   
 Вие вярвате ,  че това  испитание на   «върху цялата вселена да изпита» ще дойде от антихриста?

И в Отк. 3:10 Господ казва «ще упазя». Сега, как го разбирате,  [/b]къде[/b] [/b]на земята ще упази църквата[/b], когато върху цялата вселена ще бъде изпитание?  Помислете за това. И колкова време ще продължава се изпитанието написано в Библията. 

 

  Вие сте съгласна и се преструвате, че не знаете, че Бранхам не е говорил за 3 "грабвания", а той го казва в прав текст, както е и прочетено в аудио записа на сайта ви;
Аз ще бъда ви  благодарна ,  дайте ми линка къде  това сте чули.    Аз   малко слушах  тези  българските  аудио, не  съм  проверявала  превода.  Затова  се учудвам защо често повтарете за «3 грабване».   
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие

Това, че ние сме направили извода, че Бранхам не е истински Божий пророк, а лъжлив е базирано на фактите, които са известни за него. 

Такива факти няма,  аз не знам такива.  Напротив, хиляди и хиляди пътя  точно действаше дара му преди  големи събрания  на хиляди и десятки хиляди човеци.  Нямаше нито една погрешност.  За това като свидетел говори Евалд Франк.   А  клевета  за Бранхам доста чух ,  но лично сама съм чела проповедите, исследовала  съм  според Писаниията години и години.   И  няма никакви проблемни факти.  Защо вие не вярвате на мен, които дълбоко знае  за Бранхам  и служението му  и според Писанията , и според Божия поглед ?  Но  спешно вярвате  на те които пишат различни объркани  неща,  много често вземат  му думи и изрази и ги тълкуват, а  на края мисълта  е  вече друга.  И  става че Бранхам  казал това , за което и не мислел да казва.  А  не искате ли да размислите ЗАЩО таково правят с Бранхам, и какви хора го правят.  Много често го очерняват те,  които   се страхуват,  че  хората ще напуснат  им деноминациите , че   хората ще  почнат  да доверяват  повече на Христос,  отколко на водачи църковни.

вие няма как с чиста съвест да продължите да вярвате на Бранхам.
 

Уважаем администратор,  с чиста съвест аз вярвам на Исус, много съм благодарна  на Него.  Вие просто не вярвате, че аз имах преживяване лично с Него, както и мнозина вярващи в първата църква и днешни вярващи.  Това  не е нещо извънредно.   Благодарна съм на Господ, че минавайки чрез  мнозина  испитания,  останах  в добра съвест.   Това е милост на Бога .  Слава на Него!
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Поискахме да изпитаме и изследваме нещата. Вие обаче се притеснявате от Библейските методи на изследване и предлагате методи, които нямат общо с инструкциите на Писанията. Вие препоръчвате да сме се "молили" и да сме "решавали лично с Христос" въпроса за Бранхам. Само дето аз не съм видял Исус или някой от апостолите да учат подобни методи.

Да видим за Павел:
 3 като наближаваше Дамаск, внезапно блесна около него светлина от небето.
 4 И като падна на земята, чу глас, който му каза: Савле, Савле, защо ме гониш?
 5 А той рече: Кой си ти, Господи? И той отговори: Аз съм Исус, когото ти гониш.

Този Савел бил фарисей, знаел Писанията  много добре,  но според тях не повярвал в Исус.  Повярвал само след лична среща.  И след това той когато свидетелствал, често казвал именно за това преживяване.
 
Да помислим: защо познанията на Писанията и закона  не му открили че Христос дошъл вече?

Йоан 2:
18 По повод на това, юдеите проговаряйки, Му рекоха: Какво знамение ще ни покажеш, тъй като правиш това?
 19 В отговор Исус им рече: Разрушете тоя храм и за три дни ще го издигна.
 20 Затова юдеите рекоха: За четиридесет и шест години е бил граден тоя храм, та Ти за три дни ли ще го издигнеш?
 21 Но Той говореше за храма на тялото Си.

Юдеите и фарисеите  изобщо не го разбрали  какво Исус  казал  за храма и как ще го издигне.  И не искали да разбират.  Нали  много добре те са  знаели  Писанията?  А след това на Голготата още му спомнили:
Ти, Който разоряваш храма и за три дни пак го съграждаш, спаси Себе Си; ако Си Божий Син, слез от кръста. ( Мат. 27:40)

Защо  знание на Писанията не им дало вяра в Христос?
 
Деян  21:
27 юдеите от Азия, като го видяха в храма, възбудиха целия народ, туриха ръце на него, и викаха:
 28 О, Израиляни, помагайте! Това е човекът, който на всякъде учи всичките против народа ни, против закона, и против това място;

Юдеите, които добре са знаели Писанията и закона,  ЗАЩО казали че Павел учи против звкона?

Деян. 26:
19 Затова, царю Агрипо, не бях непокорен на небесното видение.
 20 но проповядвах първом на юдеите в Дамаск, в Ерусалим, и в цялата юдейска земя, а после и на езичниците, да се покайват и да се обръщат към Бога, като вършат дела съответствени на покаянието си,
 21 По тая причина юдеите ме уловиха в храма и се опитаха да ме убият.

по каква причина юдеите искали да убият  Павел?   Защо не  му вярвали ,  нали  доста знаели   Писанията.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Такива факти няма,  аз не знам такива.  Напротив, хиляди и хиляди пътя  точно действаше дара му преди  големи събрания  на хиляди и десятки хиляди човеци.  Нямаше нито една погрешност.  За това като свидетел говори Евалд Франк.   А  клевета  за Бранхам доста чух ,  но лично сама съм чела проповедите, исследовала  съм  според Писаниията години и години.   И  няма никакви проблемни факти.  Защо вие не вярвате на мен, които дълбоко знае  за Бранхам  и служението му  и според Писанията , и според Божия поглед ?  Но  спешно вярвате  на те които пишат различни объркани  неща,  много често вземат  му думи и изрази и ги тълкуват, а  на края мисълта  е  вече друга.  И  става че Бранхам  казал това , за което и не мислел да казва.  А  не искате ли да размислите ЗАЩО таково правят с Бранхам, и какви хора го правят.  Много често го очерняват те,  които   се страхуват,  че  хората ще напуснат  им деноминациите , че   хората ще  почнат  да доверяват  повече на Христос,  отколко на водачи църковни.

Такива факти за съжаление има ИЗОБИЛНО МНОГО. Ако вие не ги знаете, то е защото сте избрали да си затворите очите и не сте поискали да ги знаете. Много хора избират религиозния комфорт на своето сектантско вероизповедание и се страхуват да обърнат внимание на неща, които биха преобърнали фундаменталните им вярвания.

За щастие обаче има други хора, които ако и да са били повече от 30 години последователи на Бранхам и да са се мъчили по всякакъв начин да разпространяват неговото послание, са избрали да последват истината и чистата съвест и след като са се запознали много подробно и внимателно с фактите, са променили сайта си който е проповядвал ученията на Бранхам, в сайт, който разобличава ученията и претенциите на Бранхам.

Ако имате някаква остнала искреност във вас ще се запознаете подробно с този сайт:

http://en.believethesign.com/index.php/Main_Page

И понеже казвате, че не знаете английски, ето тук можете да четете сайта с автоматичен превод на руски:

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=en&tl=ru&u=http%3A%2F%2Fen.believethesign.com%2Findex.php%2FMain_Page

Този сайт обръща много прилежно внимание на неизпълнените пророчества на Бранхам, на небиблейските учения, които е поддържал, както и на множеството промени в своите видения и пророчества, които през годините Бранхам е правил.

Информацията на сайта е изключително внимателно подкрепена със прилежно изследване на фактите. При това напомням, че информацията не идва както Людмила твърди от хора, които се страхуват да не им напусне някой деноминациите, а от последователи на Бранхам, които 30 години са проповядвали активно неговите послания и учения.

Ако имате някаква останала чиста съвест и искреност - този сайт ще ви освободи веднъж и завинаги от заблудителните вярвания и надежди в бранхамизма. Но ако си закоравите сърцата - кръвта ви ще бъде на главите ви!

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Людмила,

Вие не четете това, което ви се пише, нито знаете какво имате на собствения си сайт. Знаете, че "една възрастна жена" чете въпросните проповеди, обаче казвате, че не знаете, че в тези аудио записи се говори за 3 грабвания. Питайте тази "възрастна жена" за текста ако искате. Този текст го има и на английски и на руски само ако потърсите за него.

Това е много опасно, защото вие сама признавате, че не сте слушала аудио записите, които предлагате на хората.

В същото аудио се чете (което може и на текст да прочетете), че "старозаветните светии вече са отишли в неговото присъствие. Отишли са горе, когато той е извикал със силен глас и е предал духа си".

Това също е лъжливо твърдение, защото в Словото пише:
И, ето, завесата на храма се раздра на две от горе до долу, земята се разтресе, скалите се разпукаха, гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени,
(които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в светия град, и се явиха на мнозина).


1. Никъде в Библията не пише, че всички светии са били възкресени?

2. Никъде в Библията не пише, че били "отишли горе".

Тези лъжливи твърдения ги има на вашия сайт, за които записи и текстове твърдите, че не сте чувала.

Бива ли такова нещо? Да насърчавате хората да четат и слушат неща от сайта ви, които вие самата не знаете?

А това, където цитирате за филаделфийската църква се отнася за филаделфийската църква:
Понеже си опазил Моята заповед да търпиш, то Аз ще опазя тебе от времето на изпитанието, което ще дойде върху цялата вселена да изпита ония, които живеят по земята.

Не пише "пиши на всички", а "до ангела на филаделфийската църква пиши". В солунците ясно е записано, че антихрист ще властва преди идването на Христос, а след това ще бъде убит.

Людмила, вие не зачитате това, което е писано нито в Библията, и сте готова да игнорирате ясно записани пасажи, за да оправдаете този, на когото сте последовател — Бранхам, като не се замисляте, че този пасаж от Солунците не може да противоречи с другите пасажи в Библията. Това, че антихристът ще бъде преди идването на Месията е изявено и в пророците и всички тези думи са в синхрон. Опитвате да извадите текстове извън контекста им и да защитите думите на един човек.

Как не се убояхте от Бога?

На всичкото отгоре разпространявате на сайта си материали, които самата вие не сте чула и проверила.

Питате за това къде го пишело и къде да го чуете, а аз съм ви казал ясно преди това и името на проповедта и името на книгата, които са на вашия собствен сайт. Как може да се дискутира с вас като от 6-те аудио записа, които имате на сайта вие дори не знаете в кой се говори за "3-те грабвания", които ги няма в Библията? Разбирам да са 400, че да питате...

Засрамете се. Говорите наизуст и дори не знаете (или се правите, че не знаете) какво има на сайта ви. Това е много опасно за всички, на които го разпространявате.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие

В същото аудио се чете (което може и на текст да прочетете), че "старозаветните светии вече са отишли в неговото присъствие. Отишли са горе, когато той е извикал със силен глас и е предал духа си".

Това също е лъжливо твърдение, защото в Словото пише:
И, ето, завесата на храма се раздра на две от горе до долу, земята се разтресе, скалите се разпукаха, гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени,
(които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в светия град, и се явиха на мнозина).


1. Никъде в Библията не пише, че всички светии са били възкресени?

2. Никъде в Библията не пише, че били "отишли горе"

Странно ми.  Как четете  Библията? И къде отишли са те, които   възкресли?  Къде отишел Исус?  Нали както Христос възкръснал и отишел нагоре, също и възкръсналите светии.  Или вие не вярвате че те възкръснали?

Ако на такива места в проповедите му търсите препъни, тогава мога да се представя за общите ви  мотиви към Бранхам. Но вие още не ми отговорехте :  защо така го правите? 

 
Говорите наизуст и дори не знаете (или се правите, че не знаете) какво има на сайта ви. Това е много опасно за всички, на които го разпространявате.

Нали написах вече ,чем съм чела проповедите на руски.  А на български не проверявах превода.  И това не е престъпление.  НО аз ще проверявам. Мисля, че няма голяма разлика.  А вие , кажете, ако четете Българската Библия,   проверехте ли  всичките думи и изрази според оригинала и ?

Сега, Тихомире, аз ви зададох мнозина въпроси в последните ми постове.  Може ще отговорите ми.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Нека да ви питам — Лазар възнесе ли се след като беше възкресен? А възнесе ли се детето, което възкреси Исус? Ами другите хора, които възкреси възнесоха ли се в небето заедно с телата си?

Има заповед в Библията: да не прекрачвате границата на писаното.

Нека ви покажа още нещо. Например Давид не беше възнесен. Знаете ли защо? Петър така каза.

  25. Защото Давид казва за Него: - "Винаги гледах Господа пред себе си; Понеже Той е от дясно ми, за да не се поклатя;
  26. Затова се зарадва сърцето ми, и развесели езикът ми, А още и плътта ми ще престоява в надежда;
  27. Защото няма да оставиш душата ми в ада, Нито ще допуснеш Твоят Светият да види изтление.
  28. Изявил си ми пътищата на живота; В присъствието си ще ме изпълниш с веселба".
  29. Братя, мога да ви кажа свободно за патриарха Давида, че и умря и биде погребан, и гробът му е у нас до тоя ден.
  30. И тъй, понеже беше пророк, и знаеше, че Бог с клетва му се обеща, че от плода на неговите чресла [по плът ще въздигне Христа, да Го] постави на престола му,
  31. той предвиждаше това, говори за възкресението на Христа, че нито Той беше оставен в ада, нито плътта му видя изтление.


Според вас Давид е бил възнесен, но Петър казва, че гробът му и до този момент, в който Петър говори бил там. А този момент беше доста след възкресението на мнозина от светиите, чиито гробове били отворени. Обаче за Давидовия пише, че си бил още там и плътта му видяла изтление, за разлика от плътта на Месията. Виждате как думите на Бранхам една по една биват подложени на теста на Библията и се оказват неверни.

Вие кого подкрепяте, думите на Бранхам или Библията?

А това за 3-те грабвания (на руски е "восхищение") си го пише и на руските преводи и на английските и на българските. Ако толкова бяхте заинтересувана дали наистина така пише в неговите книжки, щяхте да потърсите "три восхищения" във въпросната проповед. Пише си го ясно там и заедно с всичките други лъжливи твърдения, които не издържат на теста Писанията.

Погледнете сайта, който Watchman ви е дал.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие

Такива факти за съжаление има ИЗОБИЛНО МНОГО. Ако вие не ги знаете, то е защото сте избрали да си затворите очите и не сте поискали да ги знаете. Много хора избират религиозния комфорт на своето сектантско вероизповедание и се страхуват да обърнат внимание на неща, които биха преобърнали фундаменталните им вярвания.

За щастие обаче има други хора, които ако и да са били повече от 30 години последователи на Бранхам и да са се мъчили по всякакъв начин да разпространяват неговото послание, са избрали да последват истината и чистата съвест и след като са се запознали много подробно и внимателно с фактите, са променили сайта си който е проповядвал ученията на Бранхам, в сайт, който разобличава ученията и претенциите на Бранхам.

Ако имате някаква остнала искреност във вас ще се запознаете подробно с този сайт:

http://en.believethesign.com/index.php/Main_Page

И понеже казвате, че не знаете английски, ето тук можете да четете сайта с автоматичен превод на руски:

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=en&tl=ru&u=http%3A%2F%2Fen.believethesign.com%2Findex.php%2FMain_Page

Този сайт обръща много прилежно внимание на неизпълнените пророчества на Бранхам, на небиблейските учения, които е поддържал, както и на множеството промени в своите видения и пророчества, които през годините Бранхам е правил.

Информацията на сайта е изключително внимателно подкрепена със прилежно изследване на фактите. При това напомням, че информацията не идва както Людмила твърди от хора, които се страхуват да не им напусне някой деноминациите, а от последователи на Бранхам, които 30 години са проповядвали активно неговите послания и учения.

Този сайт http://en.believethesign.com   за мен  не  е авторитет, и прилежно честно  внимание  не видях в него както пишите.   Авторите на сайта  пишат в началото,  че някакви неща които Бранхам   казвал  доведоха хората към причудливи заключения.   Ами за това има същи примери в Библията.

Сега,  да  погледнем какво написал Ап. Петър  за Ап. Павел:

 15 И считайте дълготърпението на нашия Господ като средство за спасение; както любезният ни брат Павел ви е писал, според дадената му мъдрост.
 16 както пише и във всичките си послания, когато говори в тях за тия работи; в които послания има някои неща мъчни за разбиране, които неучените и неутвърдените изопачават, както правят и с другите писания, за своята погибел.

В посланията на Павел видял че има мъчни неща за разбиране, в руския превод   тук дума  «неудобовразумительное», която означава  « неудобно за разбиране,  схващане».  Но заради такива  неща Павел не стана лъжлив и остана  Апостол и пратеник на Исус.   А за пророчествата му също има мнозина  тълкуване  и дискусии  през векове. 

Също такива мъчни неща за разбиране има ги в проповедите на Бранхам.  И именно неучените, невежди,  неутвердените  от Бога ги изопачават днес.  За такива «неща мъчни за разбиране» много подробно говорел Евалд Франк.

Дори в дадения сайт  http://en.believethesign.com   има доста положителни свидетелства.  Но  изследването   авторите   правят повърхностно.  Още забелязох на сайта че задават  авторите му доста въпроси:  Защо не направел Бранхам това, или онова?  Но същите укори не са според истината.  Подобни въпроси  говорели на Исус фарисеите,  юдеите на Голготата.  И  също бе  към апостилите.  И днес нищо  ново не става.   И защо вие така повярвахте на този сайт и написаното? Там има  подменени  неща и  думи за коите не знаете, а аз ги познавам.  Мисля, че авторите може и били са  последователи на Бранхам, но сериозно не знаят  за него и  служението му,  видях че и не добре са запознати с  проповедите му.    Аз  също съм направела доста изследвания.  Всеки  може да изследва.  Евалд Франк,  които  знаел Бранхам  лично 10 години  и запознат   с проповедите му  58 години , той  знай   дълбочината  по добре от мнозина хора.  Защо на него не вярвате? 
Четох  в същия сайт колко те отхвърлят какво казал Бранхам  и дават някакви доказателства.  Но те не са сериозни.  Нямам време  за подробности.  Може те са били последователи,  но  какво това решава.
 
 Беше там  линка  и към сайта    http://searchingforvindication.com - съдържа мнозина доказателства и снимки по сериозен начин,  и се натрупват нови. 
 
А на сайта   http://seekyethetruth.com  никакви сериозни неща няма, коите аз да не ги  знам.  Там е повърхносто иследване.   На мен е авторитета Писанията и какво казва Господ за това.
За пророчеството на Данаил много  беше там  написано и видях че човека отхвърля какво казал Бранхам ,  но сам  тълкува Данаил.  И това ли  пример?  Може ще вярваме и какво тълкуват за Данаил  невярващите?
Дори и хората да бъдат последователи на Бранхам доста години и след това толково доказват против – всичко това не е важно.   Подобни неща има ги в Библията.
Дори и 100 години да бъдат последователи, това е не е авторитено.   Всичкото това го виждам в Библията .

  Нищо няма ново и днес.  Хората и днес напускат различни църкви  ,служители, авторитети  не само заради търсенето на правдата, но и заради  любовта към  греха.  И след това също дават подобни свидетелства.   А защо не помислете, КОЛКОВА МНОГО вярващи отиват от в Исус в свят.   Защо оставят Исус?  Той ли виновен че  Го оставят? 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
ПРОДЪЛЖАВАМ,,,,,

Имаше там след  линка  ви :   един човек свидетелства че 7 години бил последовател,  и как бил на конференция в Hessenhoff и Алушта.  Там се събираха  основно водачи и вярващи  от направления,  които са приели пророка.  Аз не съм свързана с тези напрвления.  Има хора, които пременили Бмблията на проповедите му.  Но това Бранхам не го казваше да правят! Винаги той повтореше «Библията е само авторитет.»   
Нищо  ново там за мен няма. 
 
Общото мнение за те коите  пишат  на сайта  против Бранхам и служението му :  изпълнява се точно това което  писал Ап. Петър:

Преди всичко знайте това, че в последните дни ще дойдат подиграватели, които с подигравките си ще ходят по своите страсти и ще казват:
 4 Где е обещаното Му пришествие? защото, откак са се поминали бащите ни всичко си стои така, както от началото на създанието.


 И  във  сайта там  питат  също:  " Къде е това изпълнено?"   И  отхвърлят хиляди изпълнени неща според  дара му.  Те подиграват,  нищо  сериозно  не доказват. 

Дори и мнозина да оставят да вярват че Бранхам е пратеник на Исус, и  това не е авторитет.   но тряба да   видим и това в Словото.
 
Сега Най-големият пример е в Библията за подобни неща в Йоан.6:
 
53 Затова Исус им рече: Истина, истина ви казвам, ако не ядете плътта на Човешкия Син, и не пиете кръвта Му, нямате живот в себе си.
 54 Който се храни с плътта Ми и пие кръвта Ми, има вечен живот; и Аз ще го възкреся в последния ден.
 55 Защото моята плът е истинска храна, и Моята кръв е истинско питие.
 56 Който се храни с Моята плът и пие Моята кръв, той пребъдва в Мене, и Аз в него.
 
 60 И тъй, мнозина от учениците Му, като чуха това, рекоха; Тежко е това учение; кой може да го слуша?

 67 Поради това мнозина от учениците Му отстъпиха, и не ходеха вече с Него.
 
Мнозина ученици отстъпили са от Христос, Които  е напълно бе свет и съвършенен. Защо не са ходели вече с Него?  Кой тук е виновен? Отговорете ми.
Останали са с Него само 12, но и от тях бил един дявол.  Защо така много малко на края останаха с Исус ученици? И по времето на първата църква има примери - Павел бил оставен.     

Там срещнах приведени  свидетелства от   http://for-christ.ucoz.org    Изобщо не доверявам на този сайт, защото някога сме имали връзка с главните на  сайта,  и знаела съм какво те търсят.   И човек, които  разместил свидетелства там,  лично с него се общувах.  Затова нямам доверие към него,  делата им са известни.   А свиделства  там от хора руски, коите от църквата си  преместили са в  тяхната.  Обикновени неща между църквите.

Изобщо не срещнах нито  едно сериозно свидетелство там.  Но те не са толкова против служението на Бранхам, колко за други хора пишат. 

По другия линк  един пише,  че  видял  много хора, коите  само събират са и не виждат работа на Бога в  ежедневието си.   Ама това  един човек видял,  и откъде и как  преценил за  много  хора  какво виждат  в ежедневието си?  И на това  може да вярваш?   В  нашето ежедневие ние  постоянно виждаме какво прави Бог.   Един  вижда, другия не вижда или не ще да вижда. 

А някои написал там че  Библията  сама  противоречи   си в различни  места.  И това ли ще  приемаме?

 Срещнах и  мнозина  положителни   свидетлства,  например:  e spent years following Branham's ministry and describes Branham as “the most remarkable man I ever met”. 

А  сайта http://branhamism.org исползва откъснато изрази от проповедите на Бранхам,  което е забранено,  авторите на този сайт нищо за себе си не  пишат кой са.

Четох и пророчеството на Хейгин.  Не знам,  вярвате на него или не.

Аз най-главното съм чула чрез проповедите на Бранхам и какво говори Дух към църквите днешно време.  И разбрах много дълбоко,  и следвах  зад  гласа на Исус,  Добрият пастир,  защото в същност излязох към Него вън от стана, както го е казал Павел.  И когато излязох от  деноминацията, аз се оказах в ръцете на Исус, и след това Той водел ма към Своите води и давал ми храна. В моят живот се изпълни : «който приеме онзи, когото Аз пращам, Мене приема». Именно така стана. И също подобни свидетелства са мнозина като облаци.   


И още вярвам на Апостол  Павел -  в Гал. 1:
 6 Чудя се как вие оставяте Онзи, Който ви призова чрез Христовата благодат, и така скоро преминавате към друго благовестие;
 7 което не е друго благовестие, но е дело на неколцината, които ви смущават и искат да изопачат Христовото благовестие.
 8 Но ако и сами ние, или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.

Нека  днес различни  хора,  и дори  ангела,  да ми дойдат и да кажат че Бранхам  не е пратен от Христос,  няма да им повярвам.  Може това е за мен изпитание сега:  ще вярвам ли  както съм го приела или не.  И това не само за  служението за Бранхам , а изобщо за благовестието.   А колкова различни "доказателства" ми даваха роднините  за да не вярвам на  живият Христос и на Словото му! 

Вие можете да не вярвате  че Бранхам е пратеник от Христос,  имате право.  Още нито един отговор не получих от вас,  два администратора, защо вие търсете само неща, коите са за очерняване на  Бранхам и служението.  Какви са мотивите ви?  Но ако не искате да отговорете,  добре.   Макар напишете че няма да се откривате мотивите.  Виждам, че  търсите препони в служението му не е според Писанието и Волята Божия,  а по някаква  друга причина.  Добре,  както желаете.  Имате право. Нека Бог да ви благослови.

Извинявайте , но превод технически на английски е много сложен и  доста не е бе преведено, не са   открили всички линки  чрез преводача гугл.   Моля ви не ма изпращайте пак по такъв начин на английски сайтове.   Аз не располагам с толкова време.    Ако искате да  следите за новини в изледванията, има сайт  където нови са  натрупват  http://searchingforvindication.com  А свидетелства  на хората са  мнозина,  има отрицателни,  но много повече са положителни. 

По добре  за напред в тази тема  да  останем с  Писанията  на  разбран български език,  и  има жив Христос.   Това е  основание за вярата. 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Този сайт http://en.believethesign.com   за мен  не  е авторитет

Ludmila, през изминалите години аз съм видял и съм преминал през много неща. Някои от тях доста болезнени. Но болката през която съм минал е била толкова поучителна, че не бих я заменил за нищо. Две от най-болезнените неща през които съм минал това е моето участие в култови общества. Първия религиозен култ през който преминах бяха "Адвентистите от седмия ден", втория култ беше по-малък, но се водеше от човек с претенции подобни на Бранхам. Чрез Божията благодат и милост и благодарение на това, че Бог ми помогна да остана с отворени очи и искрено сърце аз успях да изляза жив и здрав от тези култове. Но от позицията на опита през който съм преминал като гледам как подходи към предложената ти обективна информация - за мен няма никакво съмнение, че ти си част от религиозен култ.

Ти може би дори не знаеш какво означава култ, и какво дефинира едно религиозно движение или общество като култ, нито разбираш как хората които са част от култ не са способни да мислят трезво и последователно, нито са способни да обработват коректно обективна информация. Но всичко, което ти пишеш и начина по който непрестанно заобикаляш ясните факти - са много ясно доказателство за това, че твоя ум и сърце са оковани във веригите на религиозния култ към Бранхам.

Едно от многото доказателства за това са как ти сравняваш вярата в Христос с вярата в Бранхам, и вярата в служението на Бранхам с вярата в Христовото благовестие:

Quote
Нека  днес различни  хора,  и дори  ангела,  да ми дойдат и да кажат че Бранхам  не е пратен от Христос,  няма да им повярвам.  Може това е за мен изпитание сега:  ще вярвам ли  както съм го приела или не.  И това не само за  служението за Бранхам , а изобщо за благовестието. 

Това е както се казва "култово изказване" и в него се вижда много ясно, че ти си част от култ. Твоят ум не може да осмисли фактите и реалността, но вместо това е окован от страха "да не отпадне от правата вяра" в "пророка на последното време". Този страх е познат при адвентистите, при йеховистите както и при всички малки и големи знайни и незнайни култове. Аз познавам този страх много добре. Има само един единствен страх, който е по-голям от него и който може да извади човека от смъртоносната хватка на този страх - и това е истинския и неподправен страх от Господа. Коварната хватка в случая е че страха на хората в религиозните култове се преправя като страх от Господа, но всъщност той е страх от човеци и страх човешки.

Като човек, който е преминал през два култа, аз не мога да те презирам, но изпитвам състрадание към тебе. Сайта, който ти дадохме не е авторитет за нас, нито ние очакваме да бъде авторитет за теб. Сайта предлага обективна информация, която ти не си способна да обработиш нито с ума нито със сърцето си. В многодумния ти коментар ти не обърна внимание на нито един от основните факти относно Бранхам, които са документирани в записите на собствените му проповеди и са практически неопровержими, а именно:

- Бранхам непрестанно променя версиите на своите видения
- Бранхам непрестанно променя историите които разказва, като дадени "свидетелства" (като например историята с човека от Windsor, Канада, или името на медицинската сестра присъствала при смъртта на жена му за която Бранхам съобщава поне няколко различни имена по време на различни преразказвания на историята през годините).
- Има множество пророчества на Бранхам които са се провалили на 100%, като например - пророчеството, че ще убие два пъти по-голяма мечка от тази, която  убил при едно от ловджийските си приключения, или че ще проповядва пред 300 000 души едновременно в Южна Африка.
- Бранхам използва поне 3 различни рожденни дати за себе си като всяка дата е предложена с цел да съедини себе си с някакво величаво събитие, което да го издигне, като нещо специално пред слушателите му.

Всички тези неща са записани на аудиозаписите с негови проповеди и не е възможно да бъдат опровергани. Само човешки ум впримчен в капаните на религиозен култ няма да може адекватно да оцени сериозността на тези факти.

И това  е само малка част от проблемите с фактите от живота на Бранхам. Да Людмила, тука става въпрос за ФАКТИ, не за тълкования на учения или дори за спорове относно Библейски доктрини (както ти се опитваш да изместиш дискусията на такава плоскост). Бранхам със сигурност е поучавал лъжеучения като тези за:

- Грабването преди голямата скръб
- Модалистична представа за Бога, т.е Бог не е в три личности, но е една личност функционираща в три режима (Modes).
- Доктрината "семето на змията", която учи че Ева е имала сексуални отношения със змията и е родила Кайн от змията, и от това семе се ражда цялото поколение хора, които се наричат "семето на змията".

Но предвид фактите за това, как той произволно променя своите видения и пророчества с времето, както и променя всякакви факти относно своя собствен живот,  говорейки откровени лъжи (например няма как медицинската сестра на жена му да има 5 различни имена), ние нямаме нужда дори да разглеждаме ученията, които е поучавал, защото ДОКУМЕНТИРАНИТЕ ФАКТИ доказват, че той въобще не е бил почтен и честен човек, и ни най-малко не може да се очаква да бъде дори най-обикновен пророк, камо ли някакъв велик пророк на последните времена.

Твоя отказ обаче да застанеш очи в очи с фактите говори ясно за твоето състояние на умствен контрол от култа към който принадлежиш. Аз не мисля, че ти в това състояние си способна да водиш нормален и адекватен разговор. Не ми остава друго освен да се моля Бог да има милост към тебе и съпруга ти (който доколкото подразбирам е проповедник от въпросния култ), та дано се отворят очите ви и да изтрезнеете от примката на лукавия от когото сте уловени като живи роби. Като бивш член на култови религиозни общества аз нямам сърце да ви съдя за състоянието в което сте изпаднали, защото аз самия съм бил в него. Дано милостта, която аз придобих да възсияе и във вашия живот за да познаете истинския път и истинската свобода в Христос.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Разбиващо вярно.За съжаление много хора са вплетени в подобни на това общества,вкл. евангелистки и други протестантски клубове,имащи претенцийте за единствените правоверни.Както междувпрочем и всички доктринални събрания.Трудно е човек да излезе от подобно опиянение,защото за слепия ум тук важи писаното:имащи вид на благочестие,но отречени от силата Му...Проследявайки живота на хората от времето на апостолите,когато са писани и посланията,както и служението на Исус Христос разбираме,че говоренето е съпроводено или даже изпреварено от дела на правда.Сега повечето събрания са говорилни.Ключов момент от поучението на Христос е,човек да извади гредата от окото си,за да види ЯСНО!. Ясното виждане днес е кът.То е свързано със смирение,здравомислие и трезвен ум.Нещо,което както и Watchman отбелязва се придобива с изключителната благодат и милост от Бога.Апостол Павел някъде пише за себе си,че е получил милостта да бъде верен.(по памет цитирам,ако има неточности,моля да бъда извинен)Затова е нужно човек да смири себе си,и се помоли.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
А това за 3-те грабвания (на руски е "восхищение") си го пише и на руските преводи и на английските и на българските. Ако толкова бяхте заинтересувана дали наистина така пише в неговите книжки, щяхте да потърсите "три восхищения" във въпросната проповед. Пише си го ясно там и заедно с всичките други лъжливи твърдения, които не издържат на теста Писанията.

Аз също го разбрах че грабването е "восхищение" на руски. Благодаря ви за потвърждението.  А събития ГРАБВАНЕ и ПРИШЕСТВИЕ на Христос са различни за мен.

Аз четох отново части в проповедта  «Восхищение» на руски и  там е всичкото ясно.  Бранхам проповядва за това, което има го написано в Библията.
Например, той каза че  били са възнесени Енох, Илия и Иисус.   Това е написано точно така в Билията.   Каза че виждаме три свидетелства на възнесението.  Каза че светите на Стария Завет  бе възкресени   когато Той  извика със силен глас…

Това е точно написано в Мат 27:
50 А Исус, като извика пак със силен глас, издъхна.
51 И, ето, завесата на храма се раздра на две от горе до долу, земята се разтресе, скалите се разпукаха,
52 гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени,
53 които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в святия град, и се явиха на мнозина.


Ама тук ясно е написано    «тела на починалите светии бяха възкресени». След това те повече не са починали.
 
Тихомире, вие влизате  с плотко  мислене  в  сферата, която не я знаете ,или доста малко. Или може  мислете че възкръснали хора пак ще бъдат в земята?  Може ли да ви напомня само  какво за това казал Павел  в Кол. 2:18 
  Обратили ли сте вниманието там в същата проповед Бранхам каза,  че  ако  наистина вие сте в Христос,  тогава  вярвате  на всичкото слово Божие. 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
За Божието Слово — вярвам му. Точно защото вярвам на Божиите думи, не мога да повярвам на ясни противоречия с Божиите думи, които изобилстват в думите на Бранхам.

Вашето безсилие да отговорите на нашите аргументи си личи и се вижда, че вие забоикаляте това, което не ви е удобно да отговорите и започвате да говорите по други неща, което още повече показва, че сте последователи на учение, което защитавате повече, отколкото обичате Божието Слово. Примерно в тази тема пропуснахте да кажете за 3-те "грабвания" в т.нар. "нов завет" или "трите восхищения", за които в предни съобщения писахте, че не сте чела, а тук излиза, че сте прочела, но някак си "било по библията". Това, което в предното си съобщение изобличих във въпросните "три восхищения", че изобщо нямаме подобни неща в Библията е достатъчно. Но то е повече написано за четящите, отколкото за вас.

Още в началото ми направихте впечатление, че като ви попитаха ясно дали сте последователи на Бранхам, вие се направихте, че не знаете за какво става въпрос. На няколко пъти говорите, че "няма такова нещо писано" в проповедите на Бранхам, а накрая излиза, че имало, но опитвате да избегнете прекия отговор, защото това ще уличи човека и ученията му в пряка лъжа, а вие се страхувате да признаете, че в ученията му има достатъчно лъжливи твърдения. И този страх ви пречи тук пред всички да признаете това.

Виждам, че колкото и да ви се посочват проблемни места в думите на Бранхам, вие ще продължите да казвате, че "няма такова нещо" ако и да са на вашия собствен сайт, ако и да са в пряко противоречие с думите на Писанията. Вие сте човек, за когото Писанията не са авторитет и нищо  от тях не може да ви накара да се отклоните от човешките учения, които следвате.

Думите ви в този форум са ясно показание за това до какво водят подобни учения и на какви увъртания са способни последователите им. Вие направихте чудесна "реклама" на ученията му и на плодовете му (един от които сте вие).

Нека четящите да видят и да разсъдят сами.



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Ludmila, през изминалите години аз съм видял и съм преминал през много неща. Някои от тях доста болезнени. Но болката през която съм минал е била толкова поучителна, че не бих я заменил за нищо. Две от най-болезнените неща през които съм минал това е моето участие в култови общества. Първия религиозен култ през който преминах бяха "Адвентистите от седмия ден", втория култ беше по-малък, но се водеше от човек с претенции подобни на Бранхам. Чрез Божията благодат и милост и благодарение на това, че Бог ми помогна да остана с отворени очи и искрено сърце аз успях да изляза жив и здрав от тези култове. Но от позицията на опита през който съм преминал като гледам как подходи към предложената ти обективна информация - за мен няма никакво съмнение, че ти си част от религиозен култ.

Уважаем администратор. Благодаря ви.  Аз не планирах, не желаех,  и не предполагах че толкова много ше пиша на български форум за служението на Бранхам. Но когато видях такива думи за него  като "лъжлив" и т.н.  не можех да премина равнодушно.  А в моето ежедневие и събранието  рядко кога  казвам име Бранхам.  Ако ви така сте уверени че аз съм част от култ, аз не мога с думи да ви измени мнението.  Но ще иде Ден, когато  се открие  всичко  скритото  сега.   Тогава ще бъде късно за покаяние че някога вие публично  сте осъдили   НЕ ИСТИННО  сестра вярваща в Христос.  Аз ще се моля на Господ  да не стане така с вас.  За мен е най-главното че Христос  знай че нямам в себе си култ на Бранхам. 
А за съпруга ми вие абсолютно грешите.  Нека Господ сега да ви прости.

 
Дано милостта, която аз придобих да възсияе и във вашия живот за да познаете истинския път и истинската свобода в Христос.

Това вече го придобих с Божията помощ.  И имам радост в Исус.  Всичката Слава на Негово Име!
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)