Author Topic: Уилиам Бранхам, неговите последователи и неговите учения  (Read 45862 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Във връзка с идването във форума на Ludmila , която заедно със своето семейство е последовател на У.М. Бранхам (William. M. Branham) според ученията на един от неговите изявени последователи E. Франк (Ewald Frank) реших да отворя тази тема с цел да се изпита въпроса около личността на Бранхам, неговите учения, неговите претенции и това в което неговите последователи вярват и се надяват.

Изпитването на тези въпроси трябва да бъде направено внимателно според Писанията, без да се прибързва и без да се презират хората, които вярват подобни неща.

Един от най-важните въпроси според мен в тази тема е защо въобще имаме нужда да знаем за Бранхам, да знаем какво е мислил, какво е вярвал и какво е вършил при условие, че Писанието казва следното:

2Тим. 3:16  Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата;
2Tим. 3:17  за да бъде Божият човек усъвършенствуван, съвършенно приготвен за всяко добро дело.


Тук ясно се казва, че Писанието съдържа всичко необходимо за да може един вярващ човек да бъде напълно усъвършенстван, съвършено приготвен за абсолютно всяко добро дело. Т.е Божият човек няма нужда да го учи някой човек, без значение какви претенции той може да има.

В същия дух са и следните писания:

2Пет. 1:3  Понеже Неговата божествена сила ни е подарила всичко що е потребно за живота и за благочестието, чрез познаването на Този, Който ни е призовал чрез Своята слава и сила:
2Пет. 1:4  чрез които се подариха скъпоценните нам и твърде големи обещания, за да станете чрез тях участници на божественото естество, като сте избягали от произлязлото от страстите разтление в света;


Т.е на Божиите хора вече е подарено ВСИЧКО НЕОБХОДИМО за живота и благочестието. Няма нещо, което Бог да е пропуснал или да липсва, че да има нужда някой човек да идва да добавя нещо.

Еремия 31:34  И няма вече да учат Всеки ближния си и всеки брата си, И да казват: Познайте Господа; Защото те всички ще Ме познават, От най-малкия, до най-големия между тях, казва Господ; Защото ще простя беззаконието им, И грехът им няма да помня вече.

Тук се вижда обещанието, че Божията благодат е достатъчна всеки да се научи от Бога и няма нужда някой човек да идва и да учи другия. Същото обещание бива потвърдено и от Исус:

Йоан 6:45  Писано е в пророците: "Всички ще бъдат научени от Бога".

Апостол Йоан говори за абсолютно същото нещо:

1Йоан 2:27  а колкото за вас, помазанието, което приехте от Него, остава във вас, и нямате нужда да ви учи някой; затова, както Неговото помазание ви учи за всичко, и е истинско, а не лъжливо, пребъдвайте в Него, както ви е научило да правите.

Точно поради тези обещания и ясно изявена Божия воля, аз не виждам никаква необходимост лично да научавам за Бранхам, или Франк или други подобни, които да считам, че са критично необходими за моята вяра и пребъдване в Бога.

Очевидно обаче хора като Ludmila и нейното семейство смятат, че е много важно да знаем за Бранхам и едва ли не, всички добри неща които сме разбрали идват от Бранхам (чрез неговото тайнствено влияние над проповедниците по целия свят), като че Бранхам е този, който е дал Писанията и без него нямаше да можем да научим какво Божието Слово учи, като, че никое от горе цитираните Божии обещания не е вярно и няма как да се изпълни без Бранхам. Аз лично намирам подобно мислене за изключително нездраво и проблемно.

Третия момент, който трябва да се обсъди в тази тема е Бранхам претендира да бъде и каква значимост е предавал той на себе си и каква значимост му придават неговите последователи. Доколкото разбирам Бранхам и последователите му вярват следните неща относно личността му:

1. Бранхам е не просто пророк, а пророка - сиреч специален пророк с особена значимост.
2. Бранхам е въплъщение на обещанието за изпращането на пророк Илия.
3. Бранхам има специални откровения на тема седемте печата от Откровението и без неговите откровения няма да сме готови за последните времена.

Накратко ще коментирам моята позиция по тия 3 точки:

1. Ако погледнем в цялата християнска история - всеки един проповедник, който се е обявил за специален пророк или много специален пратеник в крайна сметка се е оказвал лъжеучител и лъжепророк. Аз не познавам нито един случай в който това да не се е оказвало точно така. Имало е и ще има истински пророци, но ако някой премине границата да се обяви за нещо извънредно специално - той винаги се е оказвал фалшификат.

2. Обещанието за идването на пророк Илия вече е изпълнено в личността на Йоан Кръстител. Това е потвърдено от самия Христос и всеки опит да се припише личността на Илия на който и да е друг човек освен Йоан Кръстител влиза в директно противоречие с думите на Христос:

Матей 11:13  Защото всичките пророци и законът пророкуваха до Йоана;
Матей 11:14  и, ако искате до го приемете, тоя е Илия, който имаше да дойде.


Аз не разбирам колко умствено и духовно болнав човек трябва да бъде за да презре съвършено ясните думи на Исус относно кой е обещания Илия и да тръгне да вярва, че някой друг освен Йоан е Илия, още по-малко да обяви себе си за самия Илия. Ето още един пасаж, който е абсолютно категоричен:

Марк 9:11  И попитаха Го, казвайки: Защо думат книжниците, че трябва първо Илия да дойде?
Марк 9:12  А Той им каза: Наистина, Илия първо ще дойде и ще възстанови всичко. И как е писано за Човешкия Син? - писано е, че трябва да пострада много и да бъде унизен.
Марк  9:13  Но казвам ви, че Илия е вече дошъл, и те постъпиха с него както си искаха, според както си искаха, според както е писано за него.


Тук учениците на Христос го питат, как е възможно Той да е Христос след като според пророчествата ПРЕДИ да се яви Христос трябва да се яви Илия. Тогава Исус им казва, че това учение е вярно и че наистина Илия трябва да дойде ПРЕДИ Христос. След което им посочва че ИЛИЯ ВЕЧЕ Е ДОШЪЛ, както знаем Йоан дойде да приготви пътя на Христос, и Исус отново потвърждава, че обещанието за идването на Илия ВЕЧЕ е изпълнено в личността на Йоан.

Така, че Илия вече е дошъл, и всеки който се обявява за Илия е самозванец и лъжепророк, както и Христос вече е дошъл и всеки който се обявява за Христос е антихрист и лъжец.


3. По отношение на третата точка аз мисля, че тя е в директно противоречие с цитираните от мен в началото пасажи, където се казва, че Писанията и Божиите обещания са напълно достатъчни във всяко отношение и никой човек не може да претендира, че без него те не важат. Всеки истински Божий пророк е помощник, а не узурпатор на вярата и не поставя себе си като едва ли не задължителен атрибут в живота на вярващите. Дори апостол Павел казва:

2Кор. 1:24  защото не господаруваме над вярата ви, но сме помощници на радостта ви.

Дори Павел нямаше претенцията да бъде задължително условие в живота и вярата на вярващите, защото той добре познаваше Божиите обещания към вярващите. Ето защо всеки, човек, който дръзне да обяви себе си (или някой друг да го обяви) за някакво задължително условие за разбиране, устояване или спасение - такъв сам изобличава себе си като лъжлив (или тези които са го обявили за такъв са лъжливи).

Лично за мен само тия 3 точки са достатъчни за да не се занимавам повече с личността на Бранхам и да не се впускам в това да изследвам конкретните му учения, защото още на ниво основни претенции той не може да издържи теста.

Сега ако Ludmila счете, че тия 3 точки не са формулирани коректно, може да каже своето опровержение и да погледнем нещата от друг ъгъл (ако може да се намери такъв).



Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Редакция от администратора: Мненията по темата са прехвърлени от http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=217 тъй като засягат главно въпросния Бранхам

Здравейте, драги чада Божии. Тихомир ме покани в тази тема. Благодаря, Тихомир,  четах я и искам  нещо да  нипиша тук. 

Първия ви пост  почнах да чета и се учудях.  Мнозина от написаното съм чела, и именно  в проповедите на Бранхам.
 
Пишете, че Цялото значение на думата "антихрист" е "някой който е заместител на Христос".  Също така го казваше Бранхам още 1950-60 г.  и много подробно го откри какво означава.
Пишете , че Идването на антихрист ще бъде нещо удивително за жителите на земята. Също така го проповядваше Бранхам  в мнозина си проповеди.
Пишете : ПЪРВОТО е идването на антихриста - човекът на греха,  но именно такъва връзка «антихриста - човекът на греха»  обяснена е  всеобхватена  в проповедите на Бранхам.  Кой така по-рано  го обясни?
Пишете:  действието на антихриста е "заместител" или "вместо".  Абсолютно така Бранхам го казваше и  обясняваше в същият смисъл още тогава. 
А за определена цел  на антихрист има  мнозина проповеди у Бранхам  и много подробно ги откриваше  тези неща според Писанието и според исторически факти. 
Вие пишете  в първи пост че «Християните в това време ще са свидетели на всякакво беззаконие и неправда»,    -  именно тези неща , какво е беззаконие и откъде  му източника,  и как ще става и как ще влиза неправдата -  всичко това Бранхам го проповядваше много  много подробно и открито, без страх от църковни организации. 
А историята на църквата според Библията и според историческите данни  много дълбоко анализирана в проповедите му.  Кажете , ако знаете , кой от проповедници, изпратени от Христос ,  до 1950-60 години направи  такъв много дълбок всеобхватен анализ  и изледване за антихриста и историята на църквата?  У. Бранхам никога не е бил член на някакъв  Союз църковен или някаква деноминация, и не организира нищо.  Никога.  Но многократо  объясняваше какъв е вред от християските организации и обединения по човешки начин.  Много подробно откриваше смисъл.   
Кой по  рано в миналия век  преди  50-60 г.г  всички тези сериозни фундаментални неща в християнството повдигна ги на светилникът  в такъв световен мащаб среди вярващи ? 
Тихомир, извинявайте, мисля не  знаели  че пишите много именно в съответствие  с  проповедите на Бранхам.   Вие и други млади вярващи мнозина не знает откъде  идва, и това не е тяхната вина.
Аз съм срещнала подобно и на другите форуми.  Хората пишат  същите истини и не знаят  първоизточника.   Това станало, защото мнозина от най-различни проповедници вземали  от проповедите на Бранхам  ядрото и го издавали за своите мисли.    Те не казвали откъде го взели , това не е честно дело.  Защото виждаме в Библията , когато апостолите използовали думи на пророците, те указват от какъв пророк или  от закона.   Няма произволно цитиране.  Исус също казваше.   Навсякъде  може да срещнем  «така казал Исая»,    «трябваше да се изпълни написаното, което Светият Дух предсказа чрез Давидовите уста за Юда», «както е писано в книгата с думите на пророк Исаия…», «но това е казаното чрез пророк Йоила».  Конкретно са указвали какво и кой казал преди него. И това е по заповед! И няма бъркотия.
 
След скръбта на тия дни ще се яви пришествието на Исус Христос, който ще убие антихрист с дъха си 
  Вярно е,  според Писанията.
Тогава ще дойде Господния Ден, за който се свидетелства в Откровение 20 и в Захария 14.
   Вярно е,  според Писанията.
 
Римляни 11
12И ако техното падане е богатство на света, и смаляването им богатство на езичниците, колко повече техната пълнота!  13Защото на вас езичниците говоря, понеже съм апостол на езичниците: моята служба славя,  14дано би да възбудя ревнование в тези които са моя плът, и да спася некои от тех.  15Защото ако че техното отхвърляне е примирение на света, що би друго било приимането им ако не оживяването от мъртвите?
За какво оживяване от мъртвите говори Павел
Именно за оживяването от мъртвите при пришествието на Господ Исус. ?

 НЕ  за конкретен «факт  Пришествие» този стих говори. Тук не  е написано  «възкресяване на мъртвите».  Защото преди Павел пише:
Но чрез тяхното отклонение дойде спасението на езичниците, за да ги възбуди към ревност.
Тук ясно се говори изобщо за спасение,  за  събуждане към ревност за спасението, за оживяването от мъртвите в греховете им.  Паралелка е в Ефес.: И съживи вас, когато бяхте мъртви чрез вашите престъпления и грехове… даже, когато бяхме мъртви чрез престъпленията си, съживи ни заедно с Христа (по благодат сте спасени). По същата благодат ще бъдат спасении и евреите.

А за 1000 годишното царство  пишете добре.  И добре че вярвате че има  първо и второ възкресение.

Ето отново цялата картина:


Цялата картина е според вашето  представяне.  Добре.   Но цялата картина да бъде според  Библията,  нали трябва да  се присътстват ВСИЧКИТЕ места на Писанието.   А отсътстват  следващи:

Данаил  7: 25
Дан. 8: 13-17
Дан. 9:27
Дан. 12:11-12
Мат. 25:1-13
Откр.11: 1-12,
Откр. 2: 10

- всяко едно от тези място на Писанието е свързано с събитие. 

Наистина,  братя,  нямам желание да ви принижавам трудът  ви на изледванията, напротив, това е похвално.   Бог да ви благослови напълно  в тази тема за идването на Христос.   

Watchman,  Много ми е приятно да срещна на този форум рамишленията ви (пост 25)  Много здраво и добре!   тези въпроси за задължително образование доста съм ги изледвала  и сега ме вълнуват.  Божии благословения!!
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Людмила,

Първо искам да отбележа, че аз съм човекът, който най-малко знае какви проповедници е имало в религиозните среди и какви има сега. Не съм се интересувал от такива, нито от книгите им, нито от проповедите им, освен в случаи като този, когато някой като вас се изправя да разпространява проповеди от човеци. В такива случаи решавам да видя кой е този човек и какво говори, за да оценя и отсъдя дали поне говори според правдата.

Фарисеите говориха според правдата и сам Господ каза това, че разбират Писанията. Те не вършеха правото. В наши дни трудно може да се намери някой, който дори само да говори с разбиране за Писанията. Не че това е достатъчно, но излиза, че по отношение на приказките, фарисеите са много по-разбиращи Писанията от болшинството религиозни християни днес. Нещо повече, когато Христос им отговаряше разумно, те се смълчаваха и не смееха да отговарят срещу Писанието. Отново това е нещо, за което на днешните религиозни християни ще им се търси сметка повече отколкото на фарисеите в съдния ден.

Това, че някой си проповедник, когото вие много обичате и сте му последовател, казал няколко неща, които са верни, не е кой знае какво. Аз не съм се интересувал от г-н Бранхам, нито съм знаел какво говори, още по-малко да ми казвате, че едва ли не съм ги научил от него като източник:
Quote
Тихомир, извинявайте, мисля не  знаели  че пишите много именно в съответствие  с  проповедите на Бранхам.   Вие и други млади вярващи мнозина не знает откъде  идва, и това не е тяхната вина.

Госпожо, разбирам да не умея да чета, да не разбирам смисъла на написан текст и да ми кажете, че съм го научил от някого. Но текстът в Библията по отношение на второто идване на Христос е пределно ясен. Вие сте от поколението, което е научено, че текстовете относно второто идване са неясни и трябва някой да ви ги разяснява. С тези думи към мен показвате, че не вярвате, че човек може да научи за второто идване само от четене на текста. И затова ми казвате, че аз съм го бил научен от вашия учител, който толкова упорито защитавате. Как ще науча за него като не съм се интересувал от проповеди, книжки, а още по-малко от негови (като дори не съм го знаел какъв е).

Отново да повторя, това, което съм написал е защото източникът е текстът на Писанията. Този текст е написан на език, който разбираме и няма нужда от "тълкувател", защото е писано, че всички ще бъдат научени от Бога.

Толкова ли е трудно да видите, че текстът на Библията ясно говори за второто идване и че то ще бъде само едно за всички праведни, включително и за спасените от Израел? Вашият учител, г-н Бранхам, не твърди така. Според неговите книги евреите ще останат.

Това е фундаментална негова грешка и тотално неразбиране за целта на Израел и пророчествата, свързани с тях. Това е една от грешките, които не искате да признаете.

Самият човек Бранхам, се е провъзгласил за Илия, нещо, което сам Христос отрича, давайки да се разбере, че това е Йоан Кръстител. Това е друга фундаментална грешка, която е изключително очевидна.

Да не говорим за лъжеучения, които Бранхам е разпространявал като това, че вечните мъки в ада, всъщност нямало да продължат вечно (каква прилика с адвентистите), щото това щяло да означава "вечен живот и за нечестивите". Това е в буквално противоречие с Писанията и здравите думи на Христос, че наказанието на нечестивите ще бъде вечно.

Този човек има и други явни отклонения от здравото учение, но ще спра дотук, защото тези са достатъчни.

Що за човек трябва да е някой, за да следва толкова неотклонно учения, които са в такова противоречие с основни доктрини в Писанията?


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Тихомир!  Първо искам  да добавя  в картината ви ( горе)  още пропуснато събътие от  Лука 17 :
34 Казвам ви, в онази нощ двама ще бъдат на едно легло; единият ще се вземе, а другият ще се остави.
35 Две жени ще мелят заедно; едната ще се вземе, а другата ще се остави.
36 Двама ще бъдат на нива; единият ще се вземе, а другият ще се остави.


Людмила,
Първо искам да отбележа, че аз съм човекът, който най-малко знае какви проповедници е имало в религиозните среди и какви има сега. Не съм се интересувал от такива, нито от книгите им, нито от проповедите им
    Добре, Тихомир, ще ви повярвам. Но трудно е, защото  ключове думите, обороти, изрази  във  първия  пост  ви  в таа тема отдавно в същата им форма ходят в християнската среда,  особенно в интернета.   
 
Отново да повторя, това, което съм написал е защото източникът е текстът на Писанията. Този текст е написан на език, който разбираме и няма нужда от "тълкувател", защото е писано, че всички ще бъдат научени от Бога.
Добре, много добре го казвате. И ако наистина така вярвате , защо  почнахте тази тема в форума?  Участниките му също могат да бъдат научени от Бога директно.  Защо открихте тази тема, защо  поканехте ме? Може смятате че изложеното тук трябва да приемат участниците  като окончателен катехизис?   
 
Толкова ли е трудно да видите, че текстът на Библията ясно говори за второто идване и че то ще бъде само едно за всички праведни, включително и за спасените от Израел? Вашият учител, г-н Бранхам, не твърди така. Според неговите книги евреите ще останат.  Това е фундаментална негова грешка и тотално неразбиране за целта на Израел и пророчествата, свързани с тях. Това е една от грешките, които не искате да признаете.
 
Къде евреите ще останат?  Какво говорите? Колко проповеди четахте му или слушахте?  Откъде това го  взехте?  Няма никакви грешки  за  Израел,  повярвайте  на човек които мнозина  проповеди  му слушах и четах.   Нямам никакви мотиви да ви лъжа.   

 
  Самият човек Бранхам, се е провъзгласил за Илия
  Кога и къде се провозгласи?  Той също постъпи като Йоан  Крестител.  И многократно често повтореше :"Аз съм вашият брат». Защо, с какви мотиви нещо изкарвате  за  очерняване на  този Божия  служител? 

  Да не говорим за лъжеучения, които Бранхам е разпространявал като това, че вечните мъки в ада, всъщност нямало да продължат вечно (каква прилика с адвентистите), щото това щяло да означава "вечен живот и за нечестивите". Това е в буквално противоречие с Писанията и здравите думи на Христос, че наказанието на нечестивите ще бъде вечно.
   Вие сега използвахте откъснато изречение на Бранхам.  Това се забранява за всеки честен човек.  Наистана ,  нищо не знаете и не сте чули какво той проповядваше всъщност за ада и рая.  Нищо.  Може  да игнорирате мен,   но  макар  повярвайте на Никодим в Йоан 7:51:  «Нашият закон осъжда ли човека, ако първо не го изслуша..»   Изслуша!

Аз съм  открила  тема в форума по същата библейска тема  http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=762.msg10821#new
 Второто идване на Христос и приготвянето ни   За приготвяне  малко срещнах в тази вашта тема.  Ако сте наистина мъдри, то  материалите там ще ви  обагатят верата и погледа за идването  на Христос.

Спра да пиша в тази тема.  Не располагам доста време.  Бог да ви благослови,  мнозина да излее благословения и да изпълни сърцата с  мир и любов. 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Людмила,
Първо искам да отбележа, че аз съм човекът, който най-малко знае какви проповедници е имало в религиозните среди и какви има сега. Не съм се интересувал от такива, нито от книгите им, нито от проповедите им
    Добре, Тихомир, ще ви повярвам. Но трудно е, защото  ключове думите, обороти, изрази  във  първия  пост  ви  в таа тема отдавно в същата им форма ходят в християнската среда,  особенно в интернета.
Когато говориха приятелите на Йов, те използваха същите ключови думи като Йов и като Елиу. Те говориха с почти същите изречения.

Това по вашата логика означава, че приятелите на Йов са научили това от Йов и ще излезе, че и те са праведни, защото използват същите ключови думи и изрази.

Това изобщо не е вярно.

Това да използвам думи от Писанията, както и от съвременния български език означава ли, че тези думи са измислени от някой, живял далеч след времето на старовременните пророци и доста преди формирането на българския език днес, език, който въпросния Бранхам не е говорил?

Има тема за Бранхам, която може би сте видяла. Ако не сте я видяла, може да прочетете тук:
Уилиам Бранхам, неговите последователи и неговите учения

Когато Павел говори към Коринтяните да избягват събиране с тези, които се наричат братя, но не са, той говори точно за хора, които говорят по същия начин като в събранието на вярващите, събират се с такива, обаче са блудници, сребролюбци, идолопоклонци, грабители. Това, че вярващите са говорили по същия начин като лъжебратята, прави ли ги, че са научили това от лъжебратята?

Quote
Отново да повторя, това, което съм написал е защото източникът е текстът на Писанията. Този текст е написан на език, който разбираме и няма нужда от "тълкувател", защото е писано, че всички ще бъдат научени от Бога.
Добре, много добре го казвате. И ако наистина така вярвате , защо  почнахте тази тема в форума?  Участниките му също могат да бъдат научени от Бога директно.  Защо открихте тази тема, защо  поканехте ме? Може смятате че изложеното тук трябва да приемат участниците  като окончателен катехизис?   

Писах темата по същата причина, поради която Йоан писа послание към братята:
1 Йоан 2:27. а колкото за вас, помазанието, което приехте от Него, остава във вас, и нямате нужда да ви учи някой; затова, както Неговото помазание ви учи за всичко, и е истинско, а не лъжливо, пребъдвайте в Него, както ви е научило да правите.

Защо той е писал това послание изобщо?

Христос е казал още:
Писано е в пророците: "Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Защо Христос учеше хората тогава?

Всичко това е записано като напомняне на това, което вече е записано в Писанията. Тези, които четат Писанията няма нужда да бъдат учени на нови работи, но ако бъдат учени, то това е по-скоро напомняне на записаното без да се излиза от неговите граници. Затова и се събираха евреите всяка събота, за да четат от Писанията, за да си напомнят нещата, които Бог е заповядал. Самите апостоли учеха хората съгласно Писанията. Беряните бяха наречени благородни, защото изследваха Писанията, за да видят дали това, което учеше Павел беше според тях.

Всичко написано в писмата на апостолите и евангелията е потвърждение на това, което вече е записано в Писанията, а не нещо ново. Затова и беряните изследваха дали поученията на Павел вече ги има в Писанията. И ако ги нямаше, щяха да се вдигнат срещу него и да му кажат — ти учиш неща, които не са съгласно Писанията.

Затова и Откровение не може да се разглежда самоцелно, а трябва да се видят пророчествата в Писанията, които говорят за същото нещо, защото в Откровение няма нарушаване на принципите на второто идване на Христос и то е за всички праведни (починали и живи, независимо дали са езичници или евреи). След това идване ще бъдат избити голяма част от останалите по земята нечестиви хора и ще настане 1000 годишното царство. Това е написано в Писанията от пророците. Това е, което напомням в този форум чрез тази тема.

Докато вашият учител, Бранхам, учи хората на новости, които не са съгласно Писанията. Ако ние като беряните изследваме дали думите на Бранхам са според Писанията, ще видим доста разлики. Думите в Откровение не бяха различни от пророчествата в Писанията. Всеки може да изследва това. Но думите на Бранхам са различни от това, което Писанията и пророчествата в тях говорят.

Този Бранхам се е провъзгласил за Илия. Това, че вие, Людмила, тук  казвате, че не е така е доста далече от истината. Самите вие на вашия сайт сте сложили потвърждение, че Бранхам е изпратеният Илия, като има картинка с неговия лик и пасаж от Библията, където се говори за идването на пророк Илия. Отдолу под картинката потъврждавате, че това е човекът, който е имало да дойде.

Бранхам е говорил лъжливи неща, че имало "3 грабвания" (части от което дори го имате на аудио проповед), като държи доктрината, че евреите ще бъдат оставени на земята, а езичниците щели да бъдат "грабнати". А евреите щели да бъдат "грабнати" с двамата свидетели.

Това изобщо не е вярно. Писанията свидетелстват, че езичници и евреи ще посрещнат Христос в облаците само веднъж и след това ще дойдат 1000-та години. Да не говорим, че този човек разделя "църквата" от "Израел". Това разделение никъде не е правено в Писанията.

Думите на този човек не са съгласни с това, което Писанието учи. Заради това тези негови думи се считат за лъжливи.

Мога да продължа със списъка с лъжливи учения, обаче ще спра до тук, тъй като само тези се засягат в текущата тема.
 
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Има тема за Бранхам, която може би сте видяла. Ако не сте я видяла, може да прочетете тук:
Уилиам Бранхам, неговите последователи и неговите учения
Видях, но не располагам доста време още в нова тема да участвам.  Вие двама администратора  пишете ми доста много, и дори не помислехте,  КАК мога аз една да ви отговарям бързо.  А  защо на другите   участници активно  не пишете така?  Или те не ви пишат.  Защо?
Четах много други теми в форума ви,  отдавно няма  жива активност.  Защо?  Дайте отговор преди да ме пишете така много.
защото в Откровение няма нарушаване на принципите на второто идване на Христос
в Откровение и в Писанията  нарушаване няма,  има ги в ваша цялата картина (горе), защото  отсътстват там  доста  Библейски места  и събития,  свързани с те.  И това не е за укор, а само намеци за да се попълнете картината. 
Или  вече сте изготвели катехизис за второто идване?

Този Бранхам се е провъзгласил за Илия. Това, че вие, Людмила, тук  казвате, че не е така е доста далече от истината. Самите вие на вашия сайт сте сложили потвърждение, че Бранхам е изпратеният Илия, като има картинка с неговия лик и пасаж от Библията, където се говори за идването на пророк Илия. Отдолу под картинката потъврждавате, че това е човекът, който е имало да дойде.
 

  БРАНХАМ НИКОГА САМ НЕ СЕ провъзгласил за Илия!  Горе вече  написах  за това,  че той постъпи като Йоан Крестител.  И когато бе жив, по този въпрос нямаше осъждане нито от Господ,  нито от вярващи.  Четохте ли раздел «Очевидци» ? 

   А евреите щели да бъдат "грабнати" с двамата свидетели. 


 Това  ТОЙ НЕ КАЗВАШЕ,   как слушате? А видяхте ли на този сайт  в раздела  http://bg.v-evangelie.info/index.php?option=com_content&view=category&id=37&Itemid=60    след текста на  проповедите на края  ясно написано  че  не е разрешено откъсно и избирателно да се  исползва  текста.  А вие това го правите. Дори и смисъла превръщате. Това честен човек няма да го направи.  Нали Христос  учи: всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях   

 Например, един от посетителите на сайта ви  забелязал че Тихомир не му се харесва  по  еди кой начин. Той видял ( например) че пиши Тихомир  едно свидетелство за крадеци и лъжа.  Повърхностно прочетал, не разбрал същността за какво написал Тихомир, и  отишел на сайта си (форума)  и разпространява  че Тихомир  учи да крадат ,  да лъжат и  подобни заключения  изкарва от думите му,  такива неща,    коите   Тихомир и  не помислел дори,  когато  написал свидетелството.  Това само е за пример написах за да видите :   
Какво не искате   да правят към вас, брате, не го правете  към другите. 

А ТАКИВА  НЕЩА  като примера са ЕЖЕДНЕВИЕ,  срам  е на вярващи новородени. Таково поведение  е тежек камък на пътя  да повярват в Живият Христос православните,  невярващи, осъждени, мюсюлмани, унижени  и т.н.  Те  също четат и виждат как  вярващи дори не уважават един друг, тъпчат,  унижават….. и за каква вяра може да им говорят? 

Думите на този човек не са съгласни с това,  което Писанието учи.
 

Думите на този човек не са съгласни с  това,  което вие  смятате и вярвате и пишете тук.  Бъдете макар честен.  Или мислете че които четат вас на форума  са толкова глупави  и не разбират какво в същността  защитавате?
 
   Мога да продължа със списъка с лъжливи учения

 За какъв  списък  говорите  когато не  сте го  ислушал?  И  горе  аз ви доказах че не го ислушали,  откъснато исползвате думите му и спешно  очернявате го с надути  слова «лъжлив».   Моля ви, не уподобявайте се на фарисеите, или тогавашни невярващи юдеи.  Каква е полза за душата?

  Бъди благословен в Христос, брате Тихомире.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Редакция от администратора: Мненията по темата са прехвърлени от http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=217 тъй като засягат главно въпросния Бранхам

Защо го сте прехвърля ли  тук?  Този моят отговор на Тихомир е за неговата тема, където то ме покани.  Тук пасажите се от темата му.  с таково прехвърлене  става бъркотия на форума   и читателите  се бъркат за каво се говори и кой говори.  След прехвърленето постовете не следват един след друг   както станало общение.
Моля ви, прехвърлете  ми постовете обратно в темата, където съм писала. 
--------------------------------------

Аз ще ви отговоря и в тази тема, имайте  малко  търпение. 

 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Това, което говорите е повече за Бранхам, отколкото по темата. Затова по взаимно съгласие на администраторите, мненията ви бяха преместени тук.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Има тема за Бранхам, която може би сте видяла. Ако не сте я видяла, може да прочетете тук:
Уилиам Бранхам, неговите последователи и неговите учения
Видях, но не располагам доста време още в нова тема да участвам.  Вие двама администратора  пишете ми доста много, и дори не помислехте,  КАК мога аз една да ви отговарям бързо.  А  защо на другите   участници активно  не пишете така?  Или те не ви пишат.  Защо?
Четах много други теми в форума ви,  отдавно няма  жива активност.  Защо?  Дайте отговор преди да ме пишете така много.
Виждам, че нямате какво да отговорите и вече се интересувате от активността във форума.

Този форум не цели да има активност, а да има смисъл за неколцина, които биха се свързали чрез него. Бог никога не е гледал бройката, а качеството. Нас не ни интересува колко активен е форумът и дори и да няма активност, важното е какво се прави извън форума.


Quote
защото в Откровение няма нарушаване на принципите на второто идване на Христос
в Откровение и в Писанията  нарушаване няма,  има ги в ваша цялата картина (горе), защото  отсътстват там  доста  Библейски места  и събития,  свързани с те.  И това не е за укор, а само намеци за да се попълнете картината. 
Или  вече сте изготвели катехизис за второто идване?
Людмила, вие на няколко пъти опитвате да отговорите по този несъстоятелен начин, но не ви се получава, защото
1) Не може да се аргументирате, защото не познавате Писанията;
2) Избягвате директни въпроси;
3) Сменяте темата като отговаряте със съвсем различни неща от зададените;

В този случай аз ви казах, че Бранхам твърди, че има 3 грабвания. Такова нещо в Писанията няма и той самият не е успял да го докаже, защото не разбира, че Израел и езичниците ще бъдат видоизменени в едно. Вие това не може да го оборите, освен да казвате колко много харесвате човека как проповядвал, но нищо повече. Писанията говорят ясно за 1 посрещане в облаците и царуване на земята веднага след това. Бранхам говори за свидетелстване на евреите, и че "църквата" (без евреите каква "църква" може да има?) щяла да бъде някъде си в облаците. Такова нещо в Писанията няма и това е лъжливо учение.

А това, че твърди, че ангели били го завели да отвори 7-те печата? Това е пряко противоречие с думите в Библията, според които няма достоен човек да ги отвори, а само Божият Агнец.

А това, където казва, че зодиакът и пирамидите са сравними с Писанията?

А това, че имал "божествено вдъхновение" да каже, че Христос щял да се върне през 1977? Като думите "божествено вдъхновение" са изтрити от по-новите преписи на книгите му... Интересно, нали?

А това, че според Бранхам Христос не е съществувал като Бог преди въплъщението? А това, че Христос не бил казал, че бил Божий син, когато бил в плът, а го пише ясно?

И вярвате на този човек Бранхам?

Quote
  БРАНХАМ НИКОГА САМ НЕ СЕ провъзгласил за Илия!  Горе вече  написах  за това,  че той постъпи като Йоан Крестител.  И когато бе жив, по този въпрос нямаше осъждане нито от Господ,  нито от вярващи.  Четохте ли раздел «Очевидци» ? 

А откъде знаете, че няма осъждане нито от Господ, нито от вярващи? Пише, че истинските Божии хора са малцина. Ако тези малцина са го осъдили и това не е излязло по новините, това означава ли, че не е бил осъден от вярващи? А откъде знаете, че Господ не го е осъдил? Така си мислите може би, както и останалите ви твърдения, базирани на личните ви предпочитания?

Ако Бранхам не беше провъзгласен за Илия, нямаше да го намеква в проповедите си. Ако беше Илия, щяха да се сбъднат пророчествата, написани за идването на Илия преди Христос, а едно от тях е, че ще обърне чадата към бащите. Такова нещо не е станало и Бранхам не е жив вече от десетки години. Вие самите признавате това, че бил "Илия", а има толкова фундамнетални пропуски в Божието учение.

А това какво говори, го пише в книжките му, които ги има на много други езици. Не сте единственият източник, който величае ученията на този човек и ги слага преди Писанията. Писанията казват едно, Бранхам казва друго и за вас вторият има повече тежест.

Това показва достатъчно, че държите повече на човека, чиито думи противоречат на Писанията, отколкото на Писанията, където са Божиите думи.

Вие нямате никакво доказателство от Писанията, че това, което Бранхам твърди е вярно. Единственият начин да го защитавате е да казвате колко на вас лично ви харесва. Това няма тежест пред Бога, защото всички ще бъдат съдени според Божиите думи, а не според вашите предпочитания.

Хайде като толкова искате да доказвате, покажете, че (както Бранхам твърди) евреите ще бъдат оставени на земята, а ще бъдат грабнати само езичниците и то преди "голямата скръб". Както и докажете, че адът не е вечен. Всичко това чрез Писанията, а не чрез книжките на Бранхам. Знаем, че за вас те са повече от Писанията, но сега е време да покажете, че познавате Писанията и можете сама да отсъдите дали думите на човека са правото.

Имаме примера на Беряните, че те изследваха дали думите на Павел (който беше пратеник от Бога, провъзгласен лично от Бога и изявен на вярващите) бяха спрямо Писанията. Беряните не намериха проблем в говоренето на Павел спрямо Писанията.

По същия начин ние изследваме думите на Бранхам спрямо Писанията и виждаме фундаментални проблеми. Значи той не издържа теста на Писанията.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Това, което говорите е повече за Бранхам, отколкото по темата. Затова по взаимно съгласие на администраторите, мненията ви бяха преместени тук.

 Но тогава няма връзка с думите на единия от администраторите в друга тема : "В този форум това, което някой е написал остава точно както остават всички думи, които сме изрекли пред Бога и не могат да се закрият, покрият или отменят, колкото и да ни се иска".  А сега поискахте да НЕ остават "точно  всички думи, които сме изрекли пред Бога" Аз съм  ги мислела и изреках ги в написаното именно на връзка с конкретна тема и  конкретни  неща.  И когато сте ги преместили тук,   в исходната тема  указали  се къде е преместено  общението? 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Людмила, виждам, че вече се чудите за какво да се захванете, само и само да не отговорите на директните въпроси.

Думите остават точно така, както са записани. Това, че преместваме отклонения от темите не променя по никакъв начин думите, които са написани. Ако някой пише в дадена тема "Здравейте, казвам се Иван Иванов" и ние преместим думите му "Представяне", това променя ли факта, че той се казва Иван Иванов?

В изходната тема, към която има ясна препратка тук, ставаше въпрос за Второто идване на Христос и това какво казват Писанията. Вие се включихте по темата в защита на Бранхам.

Темата, към която ви препратих в началото не беше, за да пишете в нея колко много уважавате Бранхам, а да се запознаете с това какво пише в Писанията и ако имате нещо да добавите, да добавите. Вие не отговорихте според Писанията в темата, но продължихте да казвате колко уважавате въпросния човек и какво той казвал. Това какво той казва не е важно, още по-малко когато думите му не са според Писанията, което вие самата не можете да опровергаете, но за сметка на това опитвате да сменяте насоката на разговора, като избягвате директните въпроси.

Нито в онази тема, нито в тази отговорихте на директните въпроси и няма нужда да търсите извинения, че са преместени отклоненията от темата в нова тема.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Quote
Виждам, че нямате какво да отговорите и вече се интересувате от активността във форума.

Имах какво да пиша  доста много , но не располагах с време.  Това честно го пиша.
Но и много ми стана пречка  да участвам в тази тема - написано  за мен и семейството ми  «последователи му».  Вниквах в това.   Може  някой така се нарича.   Но аз така не се наричах  тук.   Ако човек сам себе си не нарича  «аз съм последовател на …..» , то защо  вие  така да го наричате?   Имайте макар малко уважение към участниците.   А  защо именно  последовател на  Бранхам?     В последните години  най-много  слушам проповедите на съпруга ми ,  може   ще прецените  че съм последовател и на него? Тук на фроума доста съм  написала  за  Павел и думите му цитирах.  Защо не наричате  «последовател на Павел»?   Много ми се харесват спокойни песни на  О. Камашилова и доста за те казвах на вярващите.   Може би   съм последовател и на та сестра?  Глупости е това  с  вашето  определяване кой на кого е «последовател». 
И още пишете че семейството на Людмила  е последователи.  Супруга ми никога така ни се наричаше,   проповедите му  са  обширни,  и за   най-различни билейски теми,   отделно не е проповядвал само за един някакъв проповедник\пророк.   Вярващи които близо го знаят,  такива  определения за него не  казват.  И откъде знаете ни семейството, че така лестно определяте  на кого ние сме «последователи»?     Как мога да бъда последовател на Бранхам или Павел,  когато в серцето ми волята на Исус Христос? Съвестта не ми позволява да се наричам последовател на проповедник. Можете ли да разберете че  това е въпрос на съвестта!  Затова,  АКО ВЯРВАЩ ЧОВЕК  НЕ СЕ НАРИЧА САМ «АЗ съм ПОСЛЕДОВАТЕЛ НА  еди кой си»,  ТОГАВА И ВИЕ  НЕ СИ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ  ДА  ГО НАРИЧАЙТЕ ТАКА. 
 -------------------------

1) Не може да се аргументирате, защото не познавате Писанията;
2) Избягвате директни въпроси;

Аз съм аргументирала  доста места на Писанието,  но вие не  искате да ги видите.   На директи въпроси отговорях също доста,  но те са много, а  езика български ми е труден.  А вие,  знаейки добре  български,  защо не  отговорехте  на  всичките ми конкретни въпроси? Но аз не ви  побързвам, а  вие  - да.  И на другите участници отговорехте абсолютно на всичките им  въпроси?   Да или не?

В този случай аз ви казах, че Бранхам твърди, че има 3 грабвания.   Такова нещо в Писанията няма и той самият не е успял да го докаже, защото не разбира, че Израел и езичниците ще бъдат видоизменени в едно. 
   

  Откъде взехте за 3 грабване,  дайте ми линка.   А за Израел и езичниците изобщо  не сте разбрали,  или пак откъснато  думите тълкувате му?

Писанията говорят ясно за 1 посрещане в облаците и царуване на земята веднага след това.
  За това вече ви задах въпроси,  но вие не дадахте  аргументиран отговор. 

Бранхам говори за свидетелстване на евреите, и че "църквата" (без евреите каква "църква" може да има?) щяла да бъде някъде си в облаците.  Такова нещо в Писанията няма 
   

   Вие обърквате думите на Бранхам,     съм чула именно не един път  в различни  проповеди как  той казваше подробно и  показвал  в  връзка  с места на Писанието.   Вие   мнението си  в вашета цяла  картина не  го показвате на връзка   с другите важни  места на Писанието.   
 
А това, че твърди, че ангели били го завели да отвори 7-те печата? Това е пряко противоречие с думите в Библията, според които няма достоен човек да ги отвори, а само Божият Агнец.

  БРАНХАМ ВИНАГИ КАЗВАШЕ ЧЕ  7 печата отвори Агнето (Христос) в различните си  проповеди.   Защо,  защо вие  думите му  променявате или исползвате откъснато, и след тълкувате??  Каква ви е целта? 

А това, че  имал "божествено вдъхновение" да каже, че Христос щял да се върне през 1977?
   

За този въпрос има  дискусии,  аз ги знам доста, но в оригинала на записа  трябва да се чуе какво той наистина  е казал.  Вие  лично го чухте? Откъде взехте оригинала на английски?     
   
  А това, че според Бранхам Христос не е съществувал като Бог преди въплъщението? А това, че Христос не бил казал, че бил Божий син, когато бил в плът, а го пише ясно?



Какво въплощение? Вие изобщо не сте разбрали какво той казал, и пак откъснато сте взели от думата му.  Защо това го правите?
   
И вярвате на този човек Бранхам?
Аз вървам на Христос , че Той го прател.
 
написани за идването на Илия преди Христос, а едно от тях е, че ще обърне чадата към бащите. Такова нещо не е станало и Бранхам не е жив вече от десетки години.


 ИМЕННО ТОВА се изпълнило , и неговото служение  «обърна чадата към бащите»    беше напълно  проявено  и по времето на живота му,  и след него.   Аз мога  подробно за  това да напиша.   
 
Вие самите признавате това, че бил "Илия", а има толкова фундамнетални пропуски в Божието учение.
   

Да , той беше обещаният Илия, които  бе изпратен «преди да дойде великият и страшен ден Господен».

Писанията казват едно, Бранхам казва друго и за вас вторият има повече тежест.


  НЕ!   Това вие го виждате така , но  вижда ли го така Христос? 

  Вие нямате никакво доказателство от Писанията, че това, което Бранхам твърди е вярно. 


 Доказателствата от Писанията Бранхам винаги  ги казваше и  показваше.  Вие ма вкарвате в словоборство,  но аз нямам време за това. 

Хайде като толкова искате да доказвате, покажете, че (както Бранхам твърди) евреите ще бъдат оставени на земята, а ще бъдат грабнати само езичниците и то преди "голямата скръб".
     

За какви евреи и за какви езицчници той казал разбрахте ли, или пропуснахте?  Или отново сте взели откъснати изрази му,  и  смисъла  е повреден.    За  това ясно е написано в Словото.  Аз мога да ви го докажа,  а след  вие  пак ще вземате откъснато думите на Бранхам,  или не?   

Имаме примера на Беряните, че те изследваха дали думите на Павел (който беше пратеник от Бога, провъзгласен лично от Бога и изявен на вярващите
   

 Също Бранхам беше провъзгласен лично от Бога и изявен на голяма мнозина  вярващи.   Това не е тайна, за това имало доста свидетели.  Но вие не вярвате нито на Божието свидетелство , нито  на людското.    Добре,  имате право.   Но ще ли сте да повярвали че Павел е пратеник на Бога ,  ако сте живеяли по времето на Павел????  И тогава имало доста хора което не му вярвали.   

По същия начин ние изследваме думите на Бранхам спрямо Писанията и виждаме фундаментални проблеми. 
 

 Трябва да се изледват не думи отделно, а исцяло  теми и проповеди.  Фундаменталните ви проблеми са  в ВАШЕТА цяла картина за второто идване на Христос. Вие до сега още не отговорехте ми защо сте пропуснали толкова много места от Писанието и свързани с те събития.

А сега ще отговоря на вашите въпроси за Бранхам и неговото служение.

  Защо  така е важно да приемат вярващи именно  той човек, които Христос го прател? 

1)   Защото така ще приеме Христос.  «Истина, истина ви казвам, който приеме онзи, когото Аз пращам, Мене приема; и който приема Мене, приема Този, Който Ме е пратил…»

2)   Защото има голяма опастност за вярващи, че ако не приемат истинския пратеник,  след това ще приемат друг, които в свое име дошъл.  «Аз дойдох в името на Отца Си, и не Ме приемате; ако дойде друг в свое име, него ще приемете».
--------

Малахия 4: 
5 Ето, Аз ще ви изпратя пророк Илия, Преди да дойде великият и страшен ден Господен;
6 И той ще обърне сърцето на бащите към чадата, И сърцето на чадата към бащите им, Да не би да дойда и поразя земята с проклетия.


Ясно е казано пророк Илия, а не конкретно  само  Йоан Кръстител или някакво име. 

Общоизвестно в  християнската среда че  Илия, Йоан Кръстител,   Елисей  били са   в Дух,  които нарича се  «Духът на Илия».   

За служението на Йоан Крестител   Ангела каза на Захария:
17 Той ще предиде пред лицето Му в духа и силата на Илия, за да обърна сърцата на бащите към чадата, и непокорните към мъдростта на праведните, да приготви за Господа благоразположен народ.   (Лука 1 гл.)    Само той ще изпълни  "обърна сърцата на бащите към чадата"   Само!  Ангелът   нищо не е пропуснал. 
 Но това е само една част за Илия, написаната  в  Малахия 4 : 6 
И той ще обърне сърцето на бащите към чадата,

А втората част   "И сърцето на чадата към бащите им, Да не би да дойда и поразя земята с проклетия "  не го казал  Ангел на Захария,  защото  тези  пророчески думи не са  за Йоан Крестител.  Ангелът нищо не объркал. 

 Явно  е  че  Йоан Крестител не живеял по времето "Преди да дойде великият и страшен ден Господен".   За него  написано «Той ще  предиде пред лицето Му» , но не «ПРЕДИ страшен ден Господен».  Това всичкото е много ясно четем и  тълкуване не се трябва.  Какво  е написано, така и станало. 

Сега да видим какво казал Исус.
12 А от дните на Иоана Кръстителя до сега небесното царство на сила се взема, и които се насилят го грабват.
13 Защото всичките пророци и законът пророкуваха до Иоана;
14 и, ако искате да го приемете, тоя е Илия, който имаше да дойде.

Тук ясно Исус казва  че Йоан  дойде.

И в Мат. 17:
 12 …казвам ви, че Илия вече е дошъл, и не го познаха, но постъпиха с него както си искаха. Също така и Човешкият Син ще пострада от тях.
 13 Тогава учениците разбраха, че им говореше за Йоана Кръстителя.

Ясно казал в миналото време че дошъл Илия и това е Йоан Крестител.

 А в бъдещето време Исус казва : Наистина Илия ще иде, и ще възстанови всичко.  Тук казва за ИЛИЯ ( не Йоан или име друго), които ще възтанови всичко!  Изобщо за друг Илия говори и за друго събитие - възтановяване на всичко).

 В различни преводи на други езици  също е написано,  еднакъв е  смисъла  за Илия  "ще дойде" и  "е дошъл"   -  това говори се за различни събития и за различно  идването на Дух на Илия .
 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие

Хайде като толкова искате да доказвате, покажете, че (както Бранхам твърди) евреите ще бъдат оставени на земята, а ще бъдат грабнати само езичниците и то преди "голямата скръб".
     За какви евреи и за какви езицчници той казал разбрахте ли, или пропуснахте?  Или отново сте взели откъснати изрази му,  и  смисъла  е повреден.    За  това ясно е написано в Словото.  Аз мога да ви го докажа,  а след  вие  пак ще вземате откъснато думите на Бранхам,  или не?   

Имаме примера на Беряните, че те изследваха дали думите на Павел (който беше пратеник от Бога, провъзгласен лично от Бога и изявен на вярващите
    Също Бранхам беше провъзгласен лично от Бога и изявен на голяма мнозина  вярващи.   Това не е тайна, за това имало доста свидетели.  Но вие не вярвате нито на Божието свидетелство , нито  на людското.    Добре,  имате право.   Но ще ли сте да повярвали че Павел е пратеник на Бога ,  ако сте живеяли по времето на Павел????  И тогава имало доста хора което не му вярвали.   

По същия начин ние изследваме думите на Бранхам спрямо Писанията и виждаме фундаментални проблеми. 
   Трябва да се изледват не думи отделно, а исцяло  теми и проповеди.  Фундаменталните ви проблеми са  в ВАШЕТА цяла картина за второто идване на Христос. Вие до сега още не отговорехте ми защо сте пропуснали толкова много места от Писанието и свързани с те събития.

А сега ще отговоря на вашите въпроси за Бранхам и неговото служение.

  Защо  така е важно да приемат вярващи именно  той човек, които Христос го прател? 

1)   Защото така ще приеме Христос.  «Истина, истина ви казвам, който приеме онзи, когото Аз пращам, Мене приема; и който приема Мене, приема Този, Който Ме е пратил…»

2)   Защото има голяма опастност за вярващи, че ако не приемат истинския пратеник,  след това ще приемат друг, които в свое име дошъл.  «Аз дойдох в името на Отца Си, и не Ме приемате; ако дойде друг в свое име, него ще приемете».
--------

Малахия 4: 
5 Ето, Аз ще ви изпратя пророк Илия, Преди да дойде великият и страшен ден Господен;
6 И той ще обърне сърцето на бащите към чадата, И сърцето на чадата към бащите им, Да не би да дойда и поразя земята с проклетия.


Ясно е казано пророк Илия, а не конкретно  само  Йоан Кръстител или някакво име. 

Общоизвестно в  християнската среда че  Илия, Йоан Кръстител,   Елисей  били са   в Дух,  които нарича се  «Духът на Илия».   

За служението на Йоан Крестител   Ангела каза на Захария:
17 Той ще предиде пред лицето Му в духа и силата на Илия, за да обърна сърцата на бащите към чадата, и непокорните към мъдростта на праведните, да приготви за Господа благоразположен народ.   (Лука 1 гл.)    Само той ще изпълни  "обърна сърцата на бащите към чадата"   Само!  Ангелът   нищо не е пропуснал. 
 Но това е само една част за Илия, написаната  в  Малахия 4 : 6 
И той ще обърне сърцето на бащите към чадата,

А втората част   "И сърцето на чадата към бащите им, Да не би да дойда и поразя земята с проклетия "  не го казал  Ангел на Захария,  защото  тези  пророчески думи не са  за Йоан Крестител.  Ангелът нищо не объркал. 

 Явно  е  че  Йоан Крестител не живеял по времето "Преди да дойде великият и страшен ден Господен".   За него  написано «Той ще  предиде пред лицето Му» , но не «ПРЕДИ страшен ден Господен».  Това всичкото е много ясно четем и  тълкуване не се трябва.  Какво  е написано, така и станало. 

Сега да видим какво казал Исус.
12 А от дните на Иоана Кръстителя до сега небесното царство на сила се взема, и които се насилят го грабват.
13 Защото всичките пророци и законът пророкуваха до Иоана;
14 и, ако искате да го приемете, тоя е Илия, който имаше да дойде.

Тук ясно Исус казва  че Йоан  дойде.

И в Мат. 17:
 12 …казвам ви, че Илия вече е дошъл, и не го познаха, но постъпиха с него както си искаха. Също така и Човешкият Син ще пострада от тях.
 13 Тогава учениците разбраха, че им говореше за Йоана Кръстителя.

Ясно казал в миналото време че дошъл Илия и това е Йоан Крестител.

 А в бъдещето време Исус казва : Наистина Илия ще иде, и ще възстанови всичко.  Тук казва за ИЛИЯ ( не Йоан или име друго), които ще възтанови всичко!  Изобщо за друг Илия говори и за друго събитие - възтановяване на всичко).

 В различни преводи на други езици  също е написано,  еднакъв е  смисъла  за  Илия  "ще дойде" и  "е дошъл"   -  това говори се за различни събития и за различно  идването на Дух на Илия .
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Людмила, много изписахте и малко успяхте да отговорите, затова нека да изясним накратко само едно от нещата, за "грабванията".

Твърдите, че Бранхам бил въпросният Илия. Това пише, че ще обърне сърцата на бащите към чадата и чадата към бащите. Във времето от 70-те години насам не съм видял промяна в този смисъл, а точно обратното. Нещата в щатите станаха много по-зле отколкото са били когато и да било като взаимоотношения между хората. Това повлия и в целия свят. Хората станаха все по-зли и по-зли. Да дойде човек и да се провъзгласи (или още по-зле — хората да го провъзгласят) за Илия и да има такива пропуски спрямо Писанията е недопустимо. Такъв заблуждава хората.

Вие сте последовател на Бранхам. Никога не съм казал нещо за семейството ви, защото не ги познавам. Това  ясно е записано на сайта ви, където пишете, че сте "служение на У. Бранхам". Т.е. служите на човека, за да му разпространявате книгите и проповедите.

Аз съм последовател на апостолите и пророците и в частност на Павел, както питахте по-горе, защото е писано нещо, което явно не знаете, за да ме питате такъв въпрос:
Ефесяни 2:20. понеже бяхте съградени върху основата на апостолите и пророците, като е краеъгълен камък сам Христос Исус

В частност думите на Павел са изпитани чрез Писанията и са издържали теста, докато думите на Бранхам не издържат теста на Писанията.

Нека да започнем едно по едно с нещата, които Бранхам твърди. Всички тези са известни от книгите му или от записаните на книга проповеди. Аз не съм ги чел, но има достатъчно места в интернет, където хората са ги прочели и са намерили доста проблемни места. Аз взех само някои от тях. Тези проблемни места са заедно с книгите и точно страницата, където е казал такова нещо. Аз лично проверих дали наистина такова нещо е казано в книгите му и беше точно така.

Например вие твърдите, че Бранхам не е говорил за 3 грабвания (или се учудвате по-скоро). Има проповед, която е точно на вашия сайт и се казва "Грабването". Тази проповед е непълна (липсва следващия аудио файл сякаш) и свършва точно там, където говори за 3-те грабвания (но пък ги споменава).

Като самата му дефиниция за "грабване" изобщо не е правилна. Казва, че едното "грабване" било като при възкресението на Христос, са били възкресени и се явили на мнозина. Второто щяло да бъде на всички без двамата свидетели и юдеите. А третото щяло да е за 2-мата свидетели и юдеите. Това го казва ясно в същата проповед ако вземете да си намерите текста й.

Това не е според Писанията. Нека само да видим, че думата "грабване" е спомената във връзка с посрещането на Христос в облаците:
1 Солунци 4:17. после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.

Ето това е, за което се използва думата "грабнати" в Библията.

Според Бранхам това "грабване" било същото като възкресението на светиите след възкресението на Христос:
Матей 27:53. (които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в светия град, и се явиха на мнозина).

Вижда се, че тези светии не са отишли в облаците, а са влезли в светия град и са се явили на мнозина.

За да има 3 грабвания, трябва да имаме 3 такива издигания (най-малкото). Защо Бранхам си позволява да го нарича "грабване"? А това, че разделя езичниците, двамата свидтетели и евреите и е достатъчен факт да се разбере, че той не познава Писанията и Божия план.

Въпросното "грабване" е само едно и то има една цел: всички праведни - езичници, двамата свидетели и праведните от евреите — да посрещнат Христос в облаците и това ще се види от всяко око.

Та това, с 3-те грабвания, е на вашия сайт. Аудио записът е на български, чете го жена, която не знам дали сте вие (което би било още по-интересно).

Ето още едно нещо от сайта ви (от "Резюме на епохите"):
"Но преди антихристът ( лично ) да оглави цялата тази световна система от църкви, истинската църква ще бъде грабната от този свят за да е с Господа."

Това е същото, което говори за 3-те грабвания, че въпросната "църква" щяла да бъде "грабната" и то "преди антихристът да оглави цялата тази световна система от църкви". А това, че после щели да бъдат грабнати и юдеите (според Бранхам) е ясно разделение на "църквата", "юдеите" и "двамата свидетели".

Ето какво казва Библията:

  1. А колкото за пришествието на нашия Господ Исус Христос и нашето събиране при Него молим ви, братя,
  2. да не се поклащате лесно от здравия разсъдък, нито да се смущавате било от дух, било от слово, или от послание, уж от нас изпратено, като че ли вече е настанал денят на Господа.
  3. Никой да не ви измами по никой начин; защото това няма да бъде, докато първо не дойде отстъплението и не се яви човекът на греха, синът на погибелта,
  4. който така се противи и се превъзнася над всеки, който се нарича Бог, или на когото се отдава поклонение, щото той седи [както Бог] в Божия храм и представя себе си за Бог.
  5. Не помните ли, че когато бях още при вас, аз ви казах това?
  6. И сега знаете, какво Го възпира, да не се открие в своето си време.
  7. Защото оная тайна, сиреч, беззаконието, вече действува, но само догдето се отмахне отсред оня, който сега я възпира;
  8. и тогава ще се яви беззаконният, когото Господ Исус ще убие с дъха на устата Си и ще изтреби с явлението на пришествието Си,
  9. тогава, чието идване се дължи на действието на сатана, съпроводено от всякаква сила, знамения, лъжливи чудеса
  10. и с всичката измама на неправдата, между ония, които погиват, защото не приеха да обичат истината, за да се спасят.


В Библията се говори за пришествието на Христос. При това пришествие ще бъде убит антихрист. Това означава, че антихрист няма да съществува повече след пришествието, защото ще бъде убит. Това ясно ли е? Ако антихрист е убит от Христос при пришествието на Месията, това означава, че антихрист е съществувал преди това. Думите на Бранхам, че "църквата ще бъде грабната преди появяването на антихрист" са лъжливи, защото самото грабване става при пришествието. След пришествието няма антихрист и няма кой да оглавява нищо, защото ще настане 1000 годишното царство и сам Господ ще оглави царствата.

Въпросът ми е: Съгласна ли сте, че има 3 грабвания, както говори Бранхам и че "църквата ще бъде грабната преди да дойде антихрист"?.

Та аз виждам 2 неща:
- Вие не сте съгласна и дори се учудвате, че има подобно нещо на вашия сайт. Това означава, че е качена заблуждаваща информация на човек, когото наричате "Илия", а той не говори според Писанията;

- Вие сте съгласна и се преструвате, че не знаете, че Бранхам не е говорил за 3 "грабвания", а той го казва в прав текст, както е и прочетено в аудио записа на сайта ви;

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Но и много ми стана пречка  да участвам в тази тема - написано  за мен и семейството ми  «последователи му».  Вниквах в това.   Може  някой така се нарича.   Но аз така не се наричах  тук.   Ако човек сам себе си не нарича  «аз съм последовател на …..» , то защо  вие  така да го наричате?   Имайте макар малко уважение към участниците.   А  защо именно  последовател на  Бранхам?     В последните години  най-много  слушам проповедите на съпруга ми ,  може   ще прецените  че съм последовател и на него? Тук на фроума доста съм  написала  за  Павел и думите му цитирах.  Защо не наричате  «последовател на Павел»?   Много ми се харесват спокойни песни на  О. Камашилова и доста за те казвах на вярващите.   Може би   съм последовател и на та сестра?  Глупости е това  с  вашето  определяване кой на кого е «последовател». 

Това дали един човек се нарича пред другите с дадено име, или определение не променя факта ако той е точно такъв. Например в България има една партия БСП, ако ги питате дали са комунисти, те ще ви кажат, че не са, нито че се наричат такива. Но като се погледне същността на нещата - те са именно това, комунисти.

Във вашия сайт вие сте сложили Бранхам на първо място. В този форум непрестанно защитавате Бранхам. Слушали сте 200 проповеди на Бранхам. Очевидно вярвате в Бранхам и неговите претенции. Точно този простичък факт ви дефинира като последователи на Бранхам. И да ви отговоря във същия дух, АКО на ПЪРВО място в сайта си бяхте сложили О. Камашилова и на второ място, някой който основава служението си на нея, и АКО тя имаше претенции да бъде Божият пророк на последните времена (последния Йоан Кръстител, Илия или както го искате) то тогава можехме да приемем че сте нейна последователка. Има един израз който казва, че ябълки не се сравняват с портокали. Точно това е което правите вие в този опит да скриете вашата принадлежност към един от клоновете на бранхамизма.

Ние не сме ви презрели за това, че сте бранхамисти. Поискахме да изпитаме и изследваме нещата. Вие обаче се притеснявате от Библейските методи на изследване и предлагате методи, които нямат общо с инструкциите на Писанията. Вие препоръчвате да сме се "молили" и да сме "решавали лично с Христос" въпроса за Бранхам. Само дето аз не съм видял Исус или някой от апостолите да учат подобни методи. Напротив те винаги биха насочили към това:

1. Да се сравнява учението с Писанието.
2. Ако има пророчества, да се види дали са се изпълнили точно както са казани.
3. Да се внимава за това какво се случва в живота на хората, които следват подобни учители.
4. Да се види дали дадения учител/пророк не води хората към други богове.

Никъде Писанието не ни учи да се молим и да чакаме някакво "небесно потвърждение" дали дадения учител е истински. Но Писанието ни е показало ясния път по който да изпитваме. Нито ни учи да изчетем (изслушаме) 1000 проповеди на някой вече починал проповедник, че да решим дали е истински или не. Все едно да кажем, че за да каже някой, че храната в МакДоналдс е лоша е нужно да посети всичките им 50 000 ресторанта по целия свят и във всеки един от тия ресторанти да опита от всяко нещо налично в менюто им. Нищо подобно. Вместо това, човек трябва да знае фактите относно начина по който те приготвят храната си и от какви източници доставят продуктите си.

Точно поради тази причина нас ни интересуват ФАКТИТЕ от живота на Бранхам, а именно:

- Какви пророчества е казал и дали всички са се изпълнили безпогрешно.
- Какви учения е проповядвал и дали отговарят на Писанията.
- Какви са следствията от неговите учения в живота на последователите му

Ето тези факти трябва да изясним. И мисля, че най-доброто нещо в тази тема е да се фокусираме на фактите. А вие ако не сте съгласни с някои от фактите около живота и ученията на Бранхам можете да ги коригирате със съответните доказателства. Това, че ние сме направили извода, че Бранхам не е истински Божий пророк, а лъжлив е базирано на фактите, които са известни за него. Ако обаче фактите са други, а не такива каквито откриваме за Бранхам, ние ще променим изводите си съответно с фактите. Така, че ако искате да реабилитирате Бранхам - трябва заедно с нас да се фокусирате на изясняване на конкретните проблемни факти. Ако пък фактите са точно такива каквито ние сме открили, то тогава вие няма как с чиста съвест да продължите да вярвате на Бранхам.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.