Author Topic: Представяне: сестра Людмила  (Read 38883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Представяне: сестра Людмила
« on: November 12, 2013, 05:32:42 AM »
Много благодарна съм за  форума, доста важни  теми срещнах тук,  четох и се радвах  - мнозина е близки за мен неща са тук.  Поздрави в Името на Христос. 

Съзнателно следвам за Исус от 1994 г,  обичам заповедите Му,  започна се всичкото от лично разбиране какво е Голгота и защо Той умря. На Неговия път посрещнах много  радост и благословения, но и доста остри камъки  и тръни. Верна съм жена и помощник на мъжа ми - проповедника на Евангелието, майка съм на децата ни.  Дълги години със съпруга ми служим на Бога добросъвестно.  Ще се радваме за общение с всички вярващи, които обичат Христос и Словото Му.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #1 on: November 12, 2013, 10:23:31 AM »
Добре дошла.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #2 on: November 12, 2013, 11:07:04 AM »
Вие последователи на Уйлям Бранхам ли сте, които вярват, че Бранхам а не Йоан Кръстител е обещания пророк Илия (както сам Исус потвърди в Мат. 11:14)?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #3 on: November 12, 2013, 22:08:36 PM »
Вие последователи на Уйлям Бранхам ли сте, които вярват, че Бранхам а не Йоан Кръстител е обещания пророк Илия (както сам Исус потвърди в Мат. 11:14)?

Брат администратор,  защо решихте че съм последовател на Бранхам?
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #4 on: November 12, 2013, 23:21:16 PM »
Здравей мисионер и добре дошла в този форум . От това което прочетох разбрах че още не си се покаяла истински . Добре ще бъде ако прочетеш дискутираните теми и да се опиташ да разбереш кое е правилно . Според мен с някаква изкривена доброта и някакво смирено държание се опитваш да пробуташ някакви твои вярвания който са ти били втълпени . Може да греша и ако е така ме опровергай . Само да ти кажа че Павел е бил апостол  и не знам в коя библия си прочела че е мисионер . По това си личи че нещо не е наред в това което вярваш . Вземи чети истинското Божие Слово за да разбереш истината .

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #5 on: November 13, 2013, 00:31:54 AM »
Quote
Брат администратор,  защо решихте че съм последовател на Бранхам?

Реших да попитам, защото на сайта, който препоръчвате се рекламира служението на Бранхам. Аз съм чел за неговия живот и смърт, и как след смъртта му някои от последователите му правят култ в неговото име, обявявайки го за нещо, което той нито е, нито е възможно да бъде според Писанията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #6 on: November 13, 2013, 15:48:24 PM »
Здравей мисионер и добре дошла в този форум . От това което прочетох разбрах че още не си се покаяла истински . Добре ще бъде ако прочетеш дискутираните теми и да се опиташ да разбереш кое е правилно . Според мен с някаква изкривена доброта и някакво смирено държание се опитваш да пробуташ някакви твои вярвания който са ти били втълпени . Може да греша и ако е така ме опровергай . Само да ти кажа че Павел е бил апостол  и не знам в коя библия си прочела че е мисионер . По това си личи че нещо не е наред в това което вярваш . Вземи чети истинското Божие Слово за да разбереш истината .
Грешиш, брате, нямам никаква изкривена доброта, които знаят мен дълго време, така не смятат.  И защо  реши че пробутам?  Нали отначало  писах че се СПОДЕЛЯМ. Разликата е велика.  Сега за Павел - той е бил и апостол, и евангелист.  Думата "мисионер" идва от дума "мисия", коята означава да имаш определено поръчение, указание.  Павел всичко това получи от Христос.   И винаги имало хора, и днес има , които е получили директно от Христос поръчение. 
Благодаря,брате,че ми пожелаваш да рабера истината,  аз не само я разбрах, но живея в нея,  и това не е тежко, ако обичаш Исус.  И на теб искрено ще пожелая ДА ЖИВЕЕШ В ИСТИНАТА !
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #7 on: November 13, 2013, 16:11:54 PM »
Quote
Брат администратор,  защо решихте че съм последовател на Бранхам?

Реших да попитам, защото на сайта, който препоръчвате се рекламира служението на Бранхам. Аз съм чел за неговия живот и смърт, и как след смъртта му някои от последователите му правят култ в неговото име, обявявайки го за нещо, което той нито е, нито е възможно да бъде според Писанията.
Брате администратор, ще ви отговоря по ред.
 1.  Къде  видя да се рекламира служението на Бранхам?  И защо се използва думата "Рекламира"?  Тук на сайта погледни колко се пиши за различни проповедници. Може и вие тук рекламирате ги? 
2. Вие си чели за живота и смъртта му,  и аз четох от различни источники.  Има лъжни и истински.
3. Вярно че някои последователи првят култ в неговото име.  Но помислети,  колкова хора направяха култ в  името на Павел, Петър, Йоан.  А колкова направяха култ в Името на Христос?  И това не ни пречи да продължаваме да четем  какво казал Павел,  какво учи Исус и т.н..   Брате, кажете, колко сте  прочели проповеди на Бранхам?     
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #8 on: November 13, 2013, 17:16:52 PM »
От организацията на сайта още в менюто се вижда следното:

"| НАЧАЛО | В.М.БРАНХАМ | ЕВАЛД ФРАНК | ... "

От тази организация на сайта се вижда, че проповедниците Бранхам и Франк са фундаментали за вярванията изложени в този сайт. Доколкото разбирам г-н Франк поддържа едно от разклоненията на последователите на Бранхам след смъртта му, като отделни клонове от последователи на Бранхам имат сериозни противоречия и спорове помежду си. Общото между различните групи обаче е че всички приемат Бранхам за "пророка" и го цитират с благоговение дължимо само на Свещените Писания. Подобно нещо правят и адвентистите с Елена Вайт, мормоните с Джоузеф Смит и прочие. Разбирам също, че споровете на различните групи и клонове бранхамисти се въртят около някои пророчества на Бранхам и как те се връзват със Седемте печата в Откровение. От краткото преглеждане на спора между Е.Франк и една друга група бранхамисти ми се струва, че като че Е.Франк е по-балансиран, но аз лично имам основания да се съмнявам сериозно в самата основа на бранхамизма.

Ето тук има изложена информация относно ученията на Бранхам, ако може да кажеш дали това, което този сайт твърди, че Бранхам е учил е вярно и ако не е вярно, кое е вярно и кое не е вярно:

http://www.bereanpublishers.com/branhamism/#Branham%C2%92s%20Unscriptural%20Views

 Ние искаме да изпитаме нещата. Нямаме предразсъдък, но не сме лековерни.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #9 on: November 14, 2013, 15:45:13 PM »
От краткото преглеждане на спора между Е.Франк и една друга група бранхамисти ми се струва, че като че Е.Франк е по-балансиран, но аз лично имам основания да се съмнявам сериозно в самата основа на бранхамизма.

Брате,  бранхамиз  Бог не направи, и Е. Франк също не го прави.   Всичките  -изми  са човеческа работа.   Много за това Бранхам проповядваше, и доста  добре на  мнозина библейски теми истино в Божият Дух.   И аз се чудя, защо представяте нещо за Бранхам умишлено зле ,  и  напълно игнорирате те голяма  мнозина добри неща и теми , които той  първи повдигнал в съвременото християнство.   Прочела съм около 200 проповеди неговите,  често  заедно с молитва,  и наистина  знам  за какво говори се.

Ето тук има изложена информация относно ученията на Бранхам, ако може да кажеш дали това, което този сайт твърди, че Бранхам е учил е вярно и ако не е вярно, кое е вярно и кое не е вярно:
http://www.bereanpublishers.com/branhamism/#Branham%C2%92s%20Unscriptural%20View
Съжалявам, но не знам английски и ни го учих.

Ние искаме да изпитаме нещата. Нямаме предразсъдък, но не сме лековерни.
Добре, брате, моите поздраве.  Много приятно да срещнеш в България вярващи не легковерни.  И аз никога не  съм била легковерна,  напротив, това е трудно за мен в нещо да повярвам.  Обикновено дълго в молитва съм и изследване на Словото, докато не получа отговор.  И Господ дава, защото обеща на всеки който иска, ще получи; който търси, намира...  Всичко  решение трябва да бъде  взето  с Него.  Съгласни?
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #10 on: November 14, 2013, 17:35:54 PM »
Quote
И аз се чудя, защо представяте нещо за Бранхам умишлено зле ,  и  напълно игнорирате те голяма  мнозина добри неща и теми , които той  първи повдигнал в съвременото християнство.

На първо място ние не сме последователи на съвременното християнство, което смятаме, че е в сериозно отстъпление от истината започнало още през 2-ри век. Според информацията, която имам Бранхам е по-скоро последовател на съвременното християнство, което е оформено под влиянието на британската империя, но използва основата на католицизма. Не сме ние тези, които представят Бранхам по някакъв начин, ние се интересуваме как той самия се е представил докато е бил жив. Има доста противоречива информация за него, която ако е вярна значи той наистина е бил лъжлив пророк.

Аз се отнасям с голямо недоверие към всичко, което идва от Америка. Там от много години правителството и други тайни организации провеждат много религиозни експерименти, като пускат свои агенти по църквите да проповядват всякакви неща. Някои от тях са специално обучени да правят "чудеса" и да получават "свръхестествени" откровения. Например един човек в Америка от български произход Питър Попов е имал удивително точни "откровения" за това къде хора от събранието живеят (с пълна точност на адреса), с какъв проблем са дошли и прочие. Бранхам е бил известен с подобна точност. Питър Попов обаче е бил хванат, че получава по безжична връзка информация за хората от трето лице което е събирало тази информация и му я е диктувало и по този начин го хващат в измама. Много от тия фалшиви проповедници не работят сами а са изпратени от някого. Особено в Америка подобно нещо е епидемия. Не случайно Америка е бълвала и продължава да бълва най-големите лъжепророци в християнството през последните две столетия. Какви са доказателствата, че Бранхам не е един от тези правителствени агенти. Или дори агенти на тайни общества, като масони и йезуити. Всички те парадират с чудеса и знамения, както и множество откровения. Също така доколкото знам учението за грабването е измислено от йезуитите и всеки, който проповядва подобно учение е под съмнение че е свързан с тях.

Това са само някои насоки на разсъждение. Вие сте в голяма опасност защото сте поставили вярата си в човеци и техния авторитет. Когато някой се осланя на хора с претенциите да са съвременни пророци (че дори нещо повече) това обикновено изкривява цялото му възприятие на реалността и на Писанията. И понеже подобни общества се създава култова обстановка, считайки че дадената група е възможно най-истинната и тяхното учение най-вярното това създава много страхове и много изкривявания на възприятията. В подобно състояние човек не успява разумно и чистосърдечно да изследва Писанията и да проверява дали ученията на групата/култа са верни или не.

Времената са твърде опасни за да се доверяваме на човеци, особено такива идващи от Америка.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #11 on: November 14, 2013, 19:37:54 PM »
Quote from: Watchman
На първо място ние не сме последователи на съвременното християнство, което смятаме, че е в сериозно отстъпление от истината започнало още през 2-ри век.
Съгласна  съм и много знам за това.
Quote from: Watchman
Според информацията, която имам Бранхам е по-скоро последовател на съвременното християнство, което е оформено под влиянието на британската империя, но използва основата на католицизма. 
Никога не е бил последовател на съвременното християнство, и това лично много казваше,  ама напротив  много изобличаваше това съвременно  християнство,  със власт дадена от Господ, много открито говореше за грехове, за покаяние.    А за католицизма  именно той още на 50-ти години на 20 век почна  да говори открито без страх, доказвайки с Писанията.  Послушайте му проповедите.     
Quote from: Watchman
  Има доста противоречива информация за него, която ако е вярна значи той наистина е бил лъжлив пророк.
  Пак ви  казвам : с тази противоречива отивайте директно към Господ.  Мисля че имате лични отношения с Него.   
А накратко за Бранхам ще кажа, че служението на този проповедник директно указано  в Библията  2 пътя.   И  става  въпрос  за премане:   едни  отхвърлят бързо, а  другите  постъпват като  каза  Исус :  „Ако иска някой да върши Неговата воля, ще познае дали учението е от Бога».  Тук е избор на човека. 
 
Quote from: Watchman
Времената са твърде опасни за да се доверяваме на човеци, особено такива идващи от Америка.
Да,  брат,  времената  са опасни , и трябва  да доверяваме изцяло  на Бог, а  не на човеци,  и особено на стария си човек.  Стария ни  необновения ум   е разположен да се гордее с полученото Божие знание.
Разбирам  вашите рассъждане за Америка и т.н.  Но това е личен избор на Господ кого да прати и откъде.  Четох че сте вие, брат, вярващ от началото на 90 години.  И аз също оттогава , и съпруга ми.   Може ли да ви попитам :  за толкова години разбрахте ли че знанието на Словото  може да бъде като на полза, така и на вред на християнина?   Защото  ако не е смирен, бързо   с познанието си  става горделив над  другите.  Но ако е честен,  смирен,  обича Господ и вярващите,  познанието расте до плодове в живота му.    Посрещнах възрастни вярващи, които много са видяли и прекарали с Христос и имат доста познание, повече от нас,  тяхното знание на Писанията е  получено чрез страдания, но те са смирени хора, много служат,  не се гордееят със знанието си.   И  чрез това се слави Бог, защото имат плодове.  За мен е  по-важно  плодове да имаш и любовтта, защото знанието  накрая  ще се прекрати.   Извинявайте ,  това е  размишления.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #12 on: November 14, 2013, 20:38:36 PM »
Госпожо, вие много лесно може да бъдете измамена от всеки, който говори нещо за "господ", има вид на смирен човек и говори за откровения.

Когато жената, обладана от дух, която следваше Павел и неговите спътници, викаше "Тия човеци са слуги на Всевишния Бог, които ви проповядват път за спасение.", вие може ли да кажете, че това се изрича от нечист дух?

Ако смятате някой, който говори за покаяние и за грехове, че е служител на Господаря, тогава какво бихте казали за жена, която говори като този в примера по-горе? Че е "мисионер" може би?

Личните ви мнения, личните ви откровения и лични мнения стоят над Писанията и това е много опасно за самите вас.

Обвинявате ни, че
Quote
вие вече сте избрали подходящи места на Писанието на мнението си,  и от тази точка съдите

Не избираха ли "подходящи места" Исус Месията и апостолите, за да потвърдят думите си? Не казваха ли "Писано е..."? Ако тези "подходящи места" в Писанията са толкова проблемни за вас и смятате, че не са коректно доказателство, защо не покажете в Писанията къде се оборва мнението ни?

Дори добавяте:
Quote
А аз не ги избирам, а приемам ВСИЧКИТЕ  както са написани

Ако приемате всичките, тогава защо не сте съгласна с тези части, които цитираме? Защо не покажете ясно какво не ви харесва в тях? И ако те сриват основата, на която сте, защо се опитвате още да стоите на нея, а не признаете, че Писанията са основният източник и противоречат на вярванията ви, да се смирите пред Бога и да прочетете внимателно текста?

Напротив, вие предпочитате да кажете, че еди кой си човек ви впечатлявал, имала сте откровения, чела сте книжки и сте слушала проповеди. Не само това, но и ни пращате при някой си "господ", защото не признаваме вашите т.нар. "откровения", които показахме, че имат противоречия с Писанията. И вместо да се замислите и да изпълните заповедта "Изпитвайте духовете...", както и да си спомните, че и сам сатана се преправя на светъл ангел, вие решавате твърдо да си устоявате на вашето си, независимо дали Писанията ви противоречат.

Къде остана "Писано е..."?

И защо сатана не посмя да отвърне на Месията след думите "Писано е..." с думи подобни на вашите: "...е Исусе, ти си избрал подходящи места от Писанието, за да подкрепиш мнението си...", а вие имате смелостта да го кажете? Защо фарисеите и садукеите не посмяха да отвърнат на Христос и на апостолите, когато те казваха "Писано е..." с отговори като вашия? Дори те се смълчаваха, а вие защо презирате тези "части от писанията"?


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #13 on: November 14, 2013, 21:06:51 PM »
Quote
Може ли да ви попитам :  за толкова години разбрахте ли че знанието на Словото  може да бъде като на полза, така и на вред на християнина?

Това, което съм разбрал е написаното в книгата Притчи - "придобивай мъдрост, придобивай знание" но също така и "не се облягай на своя разум, във всичките си пътища признавай Него".

А да попитам на свой ред - каква е вашата дефиниция за "смирение" - понеже аз рядко срещам хора, които да разбират и следват Библейския вид смирение, вместо това следват неща имащи вид на благочестие, но отречени от силата му.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Re: Представяне: сестра Людмила
« Reply #14 on: November 14, 2013, 21:22:16 PM »
И тези, които избира и изпраща са мъже, а не жени. И те са наречени пратеници, а не "мисионери". Радвам се, че поне се разграничавате с различна терминология.
Също вярвам така че Бог изпраща мъже, а не жени.  Тук на форума  регистрира се сина ми под логин
  "миссионер", след това даде ми данните.  Аз исках да участвам , и почнах да попълня профила, исках да промени missioner на обичното ми име,   но системата на форума не даде възможност за смяна.  Затова се подписах сестра Людмила. Вие като администратор може да го смените, ако искате.  Това  истина ви казвам.  Бог да ви благослови!


ето горе вече един път ви се помолих да промените логина, а ви, брат, не променихте, и отново го тъкате ме.  Защо така? Или дайте техническа възможност сама да го смени.

Тихомир, съжалявам, че така сте разбрали по свой начин моите думи и слова.  Разбрахте Не според заповидите  на Христос!    Тогава остава да се моля за вас, както ни учи Христос.  А измамен може да бъде всеки  вярващ, дори и вие.  Но така не смятам за вас. Всичкото написаното обърнете го първо  към себе си, моля ви, това е добър съвет.  Добър!  Вие не знаете моето сърце и мотиви.   Бог да ви благослови.

Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)