Author Topic: Второто идване на Христос и приготвянето ни  (Read 53945 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Самото учение за "пришествие преди голямата скръб" е небиблейско, което и господинът държи.

Брате,  свиделствам, че лично чрез Писанията в 2001 година в град Комрат получих директно откровение от Исус Христос, Който е жив, че Църквата-Невяста ще бъде грабната преди голямата скърб.  И всичко бе явено  в Словото.  Аз вярвам на Него, Той ми даде прощение, спасение, Свети Дух, благословения,  откровения, исцеление, радост, милост, яви ми Своето Лице ...  Как да не Му вярвам? Христос е наистина жив!   
Това за мен е достатъчно да разбера, че друг господ ви е говорил, тъй като този, който е дал Писанията чрез слугите си, е казал не на едно място, че ще дойде само още веднъж (и е прогласено и чрез ангела, който свидетелстваше за възнесението). И това сме го дискутирали в темата, която не сте прочела:
Второто идване на Господ Исус

Това да поставяте разни "откровения" над записаното в Писанията е изключително дръзко и неправедно поведение. Ако дойде дума от Бога, тя винаги е в съгласие с това, което е записано в Писанията. Ако тази дума противоречи на Писанията, тя не е от Бога на Авраам, Исаак и Яков. В този случай това, което казвате, че е "господ", хич не е било от Господ, защото противоречи на записаното в Словото.

Ако наистина вярвахте в Христос, щяхте да вярвате на думите, записани в Писанията, а те говорят достатъчно за Него и Неговото идване. Това какво вие чувствате няма никакво значение след като пишете неща, които са в разрез със Словото. Сърцето е измамливо и това какво вътрешно чувствате няма никакво значение след като изпитването на думите чрез Словото показва, че изговореното от вас не е според истината.

Може би идването в този форум е възможност да се отрезвите и да вземете и да прочетете какво са говорили пророците, защото не сте добре запозната с пророчествата и текста за последните дни, но сте добре запозната с книгите на този и онзи човек, което намирам за парадоксално.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Брате,  свиделствам, че лично чрез Писанията в 2001 година в град Комрат получих директно откровение от Исус Христос, Който е жив, че Църквата-Невяста ще бъде грабната преди голямата скърб.

Ние не можем да сме сигурни какво точно се е случило в град Комрат през 2001-а година и не можем да заложим душите си и вярата си на подобни събития. Нашето доверие е в откровенията които са получили утвърдените Божии апостоли и пророци в Писанията, които свидетелстват:

Екл. 1:9  Каквото е станало, това е, което ще стане; И каквото е било извършено, това е, което ще се извърши; И няма нищо ново под слънцето.

Тук е ясно написано, че предстоящите неща са неща, които имат аналог в миналото. Времето на голямата скръб е време когато Бог излива язвите си над нечестивите човеци. Язвите в книгата Откровение са аналогични с тези, които Бог изля над Египет по времето на Моисей. По този начин това, което се е случило пак ще се случи в изпълнение на горния цитат от Писанието. Също така можем да видим къде беше Божият народ по времето на язвите в Египет. Той не беше грабнат някъде на небето откъдето да гледа от високо какво става с египтяните, а беше в Египет посред язвите. Ето защо нямаме никакви основания да мислим, че Бог ще наруши принципа на Писанията, че каквото е станало, това е което ще стане пак. Божият народ отново ще бъде на земята по време на скръбта и язвите, но ще бъде избавен изсред язвите, както израилтяните бяха опазени от всички язви, ако и да бяха сред тях когато те се изляха.

Ето на тия откровения вярваме ние - написаните в Божието Слово и утвърдени и доказани през хилядолетията. Затова моля прости нашия скептицизъм към някакви по-нови и противоречащи на Писанията откровения случили се в град Комрат само дузина години назад.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Добре, имам един въпрос - тези хора дето по вашето свидетелство "живеят в Христос" в Германия - те деца имат ли? Дават ли си децата в езическата държавна образователна система? Взимат ли социални помощи от държавата-слънце? Ползват ли кредити от банките. Това като за начало ще ми даде ориентир в кой Христос живеят.


Брате, аз може да отговря само за нашето семейство. Деца имаме - седем.  Най-големия син учи в София, сериозен,  има  свидетелство от други хора че е  добър вярващ  ; Две години преди децата ни бяха на домашно обучение във форма екстернат.  За това е дълъг разговора.   Сега 4 деца ни ходят в училище световно, основно само на уроци, но ние сме строги - децата ни не участват в извънкласни дейности, никога не се били на торжеста като Нова година  и т.н.  Дори и с физическото възпитание помогна ми Господ.  Момичета ми не  се обличат в спортна форма(гащи),  и изобщо никъде не ходят в гащи мъжки, ни аз.  Ние ги нямаме в къщи.  Винаги , и в къщи и навсякъде само в женски дрехи скромни се обличаме.  Телевизия в къщи нямаме много години,  а с интернета аз съм строга, деца ни не играят на компютера.  Помощи социални от държавата нашето семейство не получава последните години.  Кредити в банките не сме вземали нито един път.  Нищо не виждам зле, ако вярващи възрастни получават пенсии от държавата, или държавата  дава помощи на деца. Това е лична вяра на човека, нали Павел каза: дотам, докъдето сме достигнали, нека ходим (според това правило, като мислим същото).     
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
И тези, които избира и изпраща са мъже, а не жени. И те са наречени пратеници, а не "мисионери". Радвам се, че поне се разграничавате с различна терминология.

Също вярвам така че Бог изпраща мъже, а не жени.  Тук на форума  регистрира се сина ми под логин "миссионер", след това даде ми данните.  Аз исках да участвам , и почнах да попълня профила, исках да промени missioner на обичното то име,   но системата на форума не даде възможност за смяна.  Затова се подписах сестра Людмила. Вие като администратор може да го смените, ако искате.  Това  истина ви казвам.  Бог да ви благослови!
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
братя администратори, къде  технически тук се изтриват съобщения, които случайно 2 пътя публикуват се?
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие

Екл. 1:9  Каквото е станало, това е, което ще стане; И каквото е било извършено, това е, което ще се извърши; И няма нищо ново под слънцето.

Тук е ясно написано, че предстоящите неща са неща, които имат аналог в миналото. Времето на голямата скръб е време когато Бог излива язвите си над нечестивите човеци. Язвите в книгата Откровение са аналогични с тези, които Бог изля над Египет по времето на Моисей. По този начин това, което се е случило пак ще се случи в изпълнение на горния цитат от Писанието. Също така можем да видим къде беше Божият народ по времето на язвите в Египет. Той не беше грабнат някъде на небето откъдето да гледа от високо какво става с египтяните, а беше в Египет посред язвите. Ето защо нямаме никакви основания да мислим, че Бог ще наруши принципа на Писанията, че каквото е станало, това е което ще стане пак. Божият народ отново ще бъде на земята по време на скръбта и язвите, но ще бъде избавен изсред язвите, както израилтяните бяха опазени от всички язви, ако и да бяха сред тях когато те се изляха.

Ето на тия откровения вярваме ние - написаните в Божието Слово и утвърдени и доказани през хилядолетията.
А вярвате ли че Енох, Илия били са взети живи? И Павел нали пише много ясно:   
Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на арахангел и при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще въскръснат по-напред;
  после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.


Кажете  искренно, вярвате ли от сърце че ще стане грабването също така, както в тези стихове? 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
То че ще стане, ще стане, въпросът е кога.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Въпросът не е кога, а да се внимава в написаното, защото от думата "грабване" са направили цяла погрешна теория, а всъщност става въпрос за посрещане на Христос на земята, където да започне 1000 годишното царуване. Затова ще има само 1 пришествие и в момента на идването на Христос с облаците първо ще възкръснат починалите праведници и след това ще се възнесат и праведните. Това ще трае кратко за самото посрещане.

Те няма да висят на небето, докато се минат години, както се твърди от проповедници, изповядващи "грабване преди голямата скръб". Не, посрещането е с цел домакинът (хората) да посрещнат този, който идва (Христос) там, където живее домакинът, а именно — на земята.

И като дойде Христос на земята започват 1000-та години царуване с желязна тояга. Няма 3-то пришествие, няма друго грабване, няма "оставяне на юдеите" (както говори г-н Франк) и други измислици.

Но ако тези проповедници познаваха Писанията и не говориха само върху книгата Откровение все едно е изолирана от Писанията, нямаше да има такива лъжеучения.

Затова госпожата няма нужда да опитва да доказва теориите на г-н Франк, защото ние тук не говорим дали ще има видоизменяне, а за фундаментални грешки на господина, на които гради цели книги.

В тези книги има и други противоречия с Писанията, но аз изтъкнах само едно от тях, което е фундамент на много лъжеучения — въпросното грабване преди голямата скръб и "висене" години наред като юдеите били тука оставени на земята. Ако се познаваше Словото щеше да се замисли някой как така юдеите са на земята, църквата някъде си "на небето" (което изобщо го няма в Словото) и кой ще ги подбуди към ревност...

А защо пише, че Христос няма да дойде докато не се яви Антихриста, когото Христос ще убие с пришествието си. И ако ще убие Антихриста с пришествието си, означава, че след Христос няма да има Антихрист. Означава, че преди пришествието на Христос, по времето на Антихриста праведните ще бъдат на земята.

Всичко това е писано в темата, която дадох като линк по-горе, обаче госпожата не я прочита и задава допълнителни въпроси без да дава отговор на нещата, за които беше изобличена тя и вярванията й.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие

Това за мен е достатъчно да разбера, че друг господ ви е говорил,
  Брате, защо бързате така да съдите?  Не казах че "говорил",  ама ако в ония ден се яви че именно от Господ това беше, какво ще правите тогава?  Аз сега ви прощавам, и да бъде милост Божия към вас.

И това сме го дискутирали в темата, която не сте прочела:
Второто идване на Господ Исус
  Добре, ще я чета.

Това да поставяте разни "откровения" над записаното в Писанията е изключително дръзко и неправедно поведение. Ако дойде дума от Бога, тя винаги е в съгласие с това, което е записано в Писанията.
  Откровението дойде в абсолютно съгласие със записаното Слово, но... там вас  ви нямаше.  Разликата е само една: вие вече сте избрали подходящи места на Писанието на мнението си,  и от тази точка съдите.  А аз не ги избирам, а приемам ВСИЧКИТЕ  както са написани.  И къде видяхте неправедно поведение? Бог да ви благослови!

 
Сърцето е измамливо и това какво вътрешно чувствате няма никакво значение след като изпитването на думите чрез Словото показва, че изговореното от вас не е според истината.

Брате администратор, моля ви, тези вашите думи напърво обърнете  ги към своето сърдце.  И Бог наистина ще ви благослови. И аз ви благословям в Името на Спасителят Христос.  Мир на  вас.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
То че ще стане, ще стане, въпросът е кога.
Нали Павел е пиши кога:  при глас на арахангел и при Божия тръба 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
А вярвате ли че Енох, Илия били са взети живи?

Да вярваме, че са били взети живи, но не са били взети на групи, нито при повелителен вик и при Божия тръба, нито при славно явление на Господ от небесата, нито са ходили да посрещат Господа. Поради тази причина не може да има аналог с това, което Писанието говори за тялото Христово. Докато аналога с язвите в Египет и язвите описани в Откровение е напълно точен и съвпадащ, затова и Божият народ ще бъде на земята по това време както беше в Египет по време на язвите. Добре би било да се замислиш за тия неща.

Quote
Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на арахангел и при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще въскръснат по-напред;
  после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.

Кажете  искренно, вярвате ли от сърце че ще стане грабването също така, както в тези стихове? 

Пасажа, който цитираш от Солунци говори не за измисленото учение за "грабването" а говори за посрещането на Исус от светиите. Самия пасаж не казва, че ще бъдем "взети някъде на далеч с Господа", а казва съвсем ясно "да посрещнем Господа във въздуха." Някога замисляла ли си се какво означава думата посрещам? Когато отидеш да посрещнеш някого - ти ли отиваш с него на неговото място или той идва с тебе на мястото където ти си бил? Винаги този, който посреща е този на чието място отиват и посетителя и посрещача. Така, че този пасаж съвсем ясно говори за посрещане на Господа, което ще рече, че като посрещнем Господа след това ще се върнем обратно на Земята от където сме взети да го посрещнем. И тогава Исус ще седне на престола на баща си Давид в Йерусалим и ще царува 1000 години. Няма никакво грабване и висене във въздуха 7 години и после ново пришествие.

Проблема на заблудените хора е че цитират пасажи, които сами оборват вярванията им, а не могат да го видят. В предния си постинг в темата на представянето ти се опитах да обясня защо се получава така.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Да вярваме, че са били взети живи, но не са били взети на групи, нито при повелителен вик и при Божия тръба, нито при славно явление на Господ от небесата, нито са ходили да посрещат Господа. Поради тази причина не може да има аналог с това, което Писанието говори за тялото Христово. Докато аналога с язвите в Египет и язвите описани в Откровение е напълно точен и съвпадащ, затова и Божият народ ще бъде на земята по това време както беше в Египет по време на язвите. Добре би било да се замислиш за тия неща.
   
Брате, пишете че няма аналог за групи, но веднъж правите друг  аналог по човечески начин.  Вземайте всички-всчики Писания!  По вашето мислене няма къде да остават 5 неразумни девици,  и 5 разумни къде ще бъдат? и като Енох и Илия бе взети по един , също и вярващите могат да  бъдат грабнати по един. Откъде е взето понятие "на групи"? Таково няма в Писанието ,това човечески измислици.  Разбрах че не вярвате  в това че ще стане също така както описва го Павел. Имате право. Срещнах и други явни противоречия с Писанията.  Но няма  да  доказвам повече, защото осещам ще не е моето дело- аз съм сестра. Предоставям на братя да  продължават. Желая успех.

А за „посрещтане”  мисленето ви ми се хареса. 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Брате, пишете че няма аналог за групи, но веднъж правите друг  аналог по човечески начин.  Вземайте всички-всчики Писания! 

Когато казвам "групи" аз имам предвид точно това, което е написано от Павел, а именно когато той говори за "грабване в облаците" думата за "облак" означава група от хора, затова казах група, но наистина не се съобразих, че вие можете да не го знаете това. В гръцкия оригинал думата "облаците" не е членувана и няма определителен член, затова е не е написано "грабнати в облаците" а "грабнати в облаци (групи)". По същия начин в Посланието към Евреите 12:1 се говори за "облака от свидетели" (използваната гръцка дума е същата като в Солунци) като значението е много ясно, че става въпрос за група от хора, а не че свидетелите са се превърнали в облак от пара.

Така, че няма нищо човешко в това, което казвам, но се иска малко по-задълбочено познаване на текста за да се вникне в това, което съм написал.

Аргумента с посрещането също е неопровержим и явно няма какво да кажете срещу него.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Quote
Брате, пишете че няма аналог за групи, но веднъж правите друг  аналог по човечески начин.  Вземайте всички-всчики Писания! 

Когато казвам "групи" аз имам предвид точно това, което е написано от Павел, а именно когато той говори за "грабване в облаците" думата за "облак" означава група от хора, затова казах група, но наистина не се съобразих, че вие можете да не го знаете това. В гръцкия оригинал думата "облаците" не е членувана и няма определителен член, затова е не е написано "грабнати в облаците" а "грабнати в облаци (групи)". По същия начин в Посланието към Евреите 12:1 се говори за "облака от свидетели" (използваната гръцка дума е същата като в Солунци) като значението е много ясно, че става въпрос за група от хора, а не че свидетелите са се превърнали в облак от пара.

Така, че няма нищо човешко в това, което казвам, но се иска малко по-задълбочено познаване на текста за да се вникне в това, което съм написал.
  Интересни  мнения.  Ще ги покажа на съпруга ми. Той малко разбира български. Побързах и написах горе : "но веднъж правите друг  аналог по човечески начин". Исках да го изправя, но вече не даде системата да редактирам го.    Исках да кажа  че  вашия аналог с язвите на Египет е също интересен за разбиране.  Благодаря ви.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138

Когато казвам "групи" аз имам предвид точно това, което е написано от Павел, а именно когато той говори за "грабване в облаците" думата за "облак" означава група от хора, затова казах група, но наистина не се съобразих, че вие можете да не го знаете това. В гръцкия оригинал думата "облаците" не е членувана и няма определителен член, затова е не е написано "грабнати в облаците" а "грабнати в облаци (групи)". По същия начин в Посланието към Евреите 12:1 се говори за "облака от свидетели" (използваната гръцка дума е същата като в Солунци) като значението е много ясно, че става въпрос за група от хора, а не че свидетелите са се превърнали в облак от пара.

От къде го видя това за облаците? Защото според e-sword, думите са си различни. Ти къде го гледаш?
В Солунци:
G3507
νεφέλη
nephelē
nef-el'-ay

В Евреи:
G3509
νέφος
nephos
nef'-os

А и стиха от Солунци е :
17. после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.

И още нещо има в 1Коринтяни 15
51. Ето, една тайна ви казвам: Не всички ще починем, но всички ще се изменим,
52. в една минута, в миг на око, при последната тръба; защото тя ще затръби, и мъртвите ще възкръснат нетленни, и ние ще се изменим.
53. Защото това тленното трябва да се облече в нетление, и това смъртното да се облече в безсмъртие.

Защо тленното, ще се облича в нетление, след като няма да има нищо свръхестественно в състоянието на невястата при идването на Исус? По вашите думи тя ще си е тука и Той просто ще дойде при нея? Щом е така за какво говори Павел?
.
Друг е въпроса, че последната тръба е седмата тръба, и преди нея се случват доста сериозни неща.

Поздрави