Author Topic: Второто идване на Христос и приготвянето ни  (Read 53978 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Връщането към Божията Реалност.
Българска Христианска ТВ представя немски мисионер Евалд Франк в Пророческо-апостолски библейски поучения относно Второто идване на Исус Христос и изпълнението на Библейските пророчества в нашето съвремие, за подготовене към грабването. Проповядва Словото в истинския му Божия смисл.


Библейски урок с мисионер Евалд Франк - Поучение 1

Библейски урок с мисионер Евалд Франк - Поучение 3
 
Библейски урок с мисионер Евалд Франк - Поучение 5

Бог да ви благослови в Неговите обещания.

       повече на сайта "Вечното Благовестие"
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Библейски урок с мисионер Евалд Франк - Поучение 4  -  http://www.youtube.com/watch?v=7Anwu2Xpxq8
Библейски урок с мисионер Евалд Франк - Поучение 2 -   http://www.youtube.com/watch?v=ePC-LsLhboI
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Това не е ли човекът, който говори за 3-то идване на Христос специално за юдеите?... Такова нещо няма в Библията. Такива учения и "учители" трябва да бъдат изобличавани, а не използвани за насърчение.

Да не говорим за това, че "мисионер" не е нещо, което е взето от Библията, а е човешка измислица.

Гледам, че сте последователи на Бранхам, който едно, че се е провъзгласил за Илия, другото е, че има достатъчно пророчества, които е изрекъл в Господнето име, които не са се сбъднали. Това означава, че е вършил смъртни грехове.

Не е ли редно да се отдръпнете от тези хора и да отстъпите от това, което Божието Слово нарича неправда? Твърде много книги и автори извън Писанията почитате и това ви е довело до заблуда.

За второто идване на Христос е записано достатъчно в Библията. Дискутирали сме това в темата:
Второто идване на Господ Исус
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
На първо място нас ни интересува как един човек живее и след това какво поучава. Исус повика първите си ученици към това да дойдат и видят КЪДЕ ЖИВЕЕ. А не да дойдат да слушат проповед или поучение в еди колко си часа в еди коя си сграда.

Също така ако си била по-внимателна да прочетеш във форума щеше да забележиш, че ние имаме много сериозно и радикално разбиране за подготовката за последните времена и начина на живот на светиите. Това изисква промяна на целия начин на живот движен от инерцията и вървежа на този свят, а не просто игри на доктрини, които чешят ушите.

Та моя въпрос е ти този г-н Франк, който така горещо препоръчваш познаваш ли го лично, знаеш ли как живее, била ли си в дома му, видяла ли си го той на какво е основал живота си и от кого черпи вдъхновение за начина си на живот. Например това костюмиране с вратовръзки и прочие светски формалности, от кой източник се черпи? Ето тия неща искаме да знаем преди да решим дали въобще си струва да слушаме който и да е човек.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Това не е ли човекът, който говори за 3-то идване на Христос специално за юдеите?...

НЕ!

Да не говорим за това, че "мисионер" не е нещо, което е взето от Библията, а е човешка измислица.
ПАВЕЛ е ИСТИНСКИ БЕ МИСИОНЕР ,  или се казва Евангелист.

Гледам, че сте последователи на Бранхам, който едно, че се е провъзгласил за Илия, другото е, че има достатъчно пророчества, които е изрекъл в Господнето име, които не са се сбъднали. Това означава, че е вършил смъртни грехове.

Не съм последовател на Бранхам, а съзнателно следвам за Христос в Неговите стъпки.  Бранхам не е вършил смъртни грехове, сега той е  със спасените вярващи в рая. Ако не вярвате - попитайте Господ  за това. Имайте Божия поглед. 

За второто идване на Христос е записано достатъчно в Библията. Дискутирали сме това в темата:
Второто идване на Господ Исус
Извинявайте, аз само се споделях  още за Второто идване. 
Не за реклама или дискутиране.  Бог да ви благослови.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Та моя въпрос е ти този г-н Франк, който така горещо препоръчваш познаваш ли го лично, знаеш ли как живее, била ли си в дома му, видяла ли си го той на какво е основал живота си и от кого черпи вдъхновение за начина си на живот.
Да, много години сме запознати близо с Е. Франк. Човек е скромен и около него има силно Божие Присътствие,  обича Христос ревностно, има мъдрост от горе, живее скромно, няма  собствени самолети и т.н. В проповедите си много казва  на какво е основал живота си и особенно за вдъхновение.  Вие пишете, брат ,че  Исус повика първите си ученици към това да дойдат и видят КЪДЕ ЖИВЕЕ. Също така повиква бр. Франк и открит  за общение.  Можете да пътувате в Германия и лично да видете, както ние напрвихме.  Няма да съжалявате за пътуването (ако обичате Христос).

 Днес Християните имат много предразсъдъци без  разсъждение. Мисля че на този форум се събрани  истинки вярващи, коите мислят преди да осъдят.
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Нас ни интересува дали човека на първо място живее извън зависимост от светската система. На второ място дали живее в общност със други вярващи, където живота му е видим пред всички или си прави срещи с тях само на църковни служби.  Аз лично не бих очаквал нищо добро да излезе от Германия в духовно отношение. Тази страна е потънала в страшен мрак, по страшен от този по времето на Хитлер. Е Франк свързан ли е с последователите на Бранхам?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Това не е ли човекът, който говори за 3-то идване на Христос специално за юдеите?...

НЕ!

Да не говорим за това, че "мисионер" не е нещо, което е взето от Библията, а е човешка измислица.
ПАВЕЛ е ИСТИНСКИ БЕ МИСИОНЕР ,  или се казва Евангелист.

Гледам, че сте последователи на Бранхам, който едно, че се е провъзгласил за Илия, другото е, че има достатъчно пророчества, които е изрекъл в Господнето име, които не са се сбъднали. Това означава, че е вършил смъртни грехове.

Не съм последовател на Бранхам, а съзнателно следвам за Христос в Неговите стъпки.  Бранхам не е вършил смъртни грехове, сега той е  със спасените вярващи в рая. Ако не вярвате - попитайте Господ  за това. Имайте Божия поглед. 

За второто идване на Христос е записано достатъчно в Библията. Дискутирали сме това в темата:
Второто идване на Господ Исус
Извинявайте, аз само се споделях  още за Второто идване. 
Не за реклама или дискутиране.  Бог да ви благослови.

Това да сподели някой нещо без да трябва да се дискутира какво означава? Четете и слушайте без да давате мнение? Не е ли записано да изпитваме всичко още повече такива, които казват, че служат на Бога.

Господин Франк именно говори за 3-тото пришествие на Христос, което е специално за юдеите в 12-та глава на въпросната си книга за Откровение. Такова нещо в Библията не пише.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Това не е ли човекът, който говори за 3-то идване на Христос специално за юдеите?...

НЕ!

Да не говорим за това, че "мисионер" не е нещо, което е взето от Библията, а е човешка измислица.
ПАВЕЛ е ИСТИНСКИ БЕ МИСИОНЕР ,  или се казва Евангелист.

Гледам, че сте последователи на Бранхам, който едно, че се е провъзгласил за Илия, другото е, че има достатъчно пророчества, които е изрекъл в Господнето име, които не са се сбъднали. Това означава, че е вършил смъртни грехове.

Не съм последовател на Бранхам, а съзнателно следвам за Христос в Неговите стъпки.  Бранхам не е вършил смъртни грехове, сега той е  със спасените вярващи в рая. Ако не вярвате - попитайте Господ  за това. Имайте Божия поглед. 

За второто идване на Христос е записано достатъчно в Библията. Дискутирали сме това в темата:
Второто идване на Господ Исус
Извинявайте, аз само се споделях  още за Второто идване. 
Не за реклама или дискутиране.  Бог да ви благослови.

Това да сподели някой нещо без да трябва да се дискутира какво означава? Четете и слушайте без да давате мнение? Не е ли записано да изпитваме всичко още повече такива, които казват, че служат на Бога.

Господин Франк именно говори за 3-тото пришествие на Христос, което е специално за юдеите в 12-та глава на въпросната си книга за Откровение. Такова нещо в Библията не пише.
   

Брате администратор, на какъв език четохте книгата му Откровение? на български я няма. Може говорим за някакви термини?  Аз се извинявам че не  казах за моят не добър български.  Аз съм българка и роден език  ми български, ама  училището и университета ми беше руски.  Затова имам сложност да се изразявам на литературен български.  А  тази книга четах на руски. В 12 глава  не  срещнах "3-тото пришествие на Христос, което е специално за юдеите".   И не съм чула конкретно за това да проповядва.

Сега ще ви отговоря на  "Това да сподели някой нещо без да трябва да се дискутира какво означава? Четете и слушайте без да давате мнение?"  Брате,  вярно е това,  но по какъв начин се прави?  И в  съответствие с  учението на Христос ли без  изследване бързо определяте кой правил смъртни грехове ?   Брате, моля ви , НЕ БЪРЗАЙТЕ. Пазете страхът Божий,  макар като постъпил Гамалиил:  ако е от Бога, не ще можете го повали. Пазете се да не би да се намерите и богопротивници. " 

Това ви пиша от искренно сърце, защото получих Божият поглед на това служение.   
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Аз лично не бих очаквал нищо добро да излезе от Германия в духовно отношение. Тази страна е потънала в страшен мрак, по страшен от този по времето на Хитлер.

Поздрави.  Вие сте нелицемерен човек.  Нали  също така смяташе Натанаил за Исус.  Само остана  да  постыпите като той - Върви и погледни. 

А за Германия  искам да кажа  че посрещнах  там (именно на Богослуженията с брат Франк)  мнозина истински вярващи, които  не живеят за себе си, носят кръста си, и много обичат Господ.  Толкова свиделства чух, много сериозни неща. Хората живят в Христос, а не само говорят.  А в България досега посрещнах само  няколко човека горе долу близо до истински вярващи.  Надявам се, че и вие, които създали сте този форум, също сте от истинските. 
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Добре, имам един въпрос - тези хора дето по вашето свидетелство "живеят в Христос" в Германия - те деца имат ли? Дават ли си децата в езическата държавна образователна система? Взимат ли социални помощи от държавата-слънце? Ползват ли кредити от банките. Това като за начало ще ми даде ориентир в кой Христос живеят.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Брате администратор, на какъв език четохте книгата му Откровение? на български я няма. Може говорим за някакви термини?  Аз се извинявам че не  казах за моят не добър български.  Аз съм българка и роден език  ми български, ама  училището и университета ми беше руски.  Затова имам сложност да се изразявам на литературен български.  А  тази книга четах на руски. В 12 глава  не  срещнах "3-тото пришествие на Христос, което е специално за юдеите".   И не съм чула конкретно за това да проповядва.
Не пише "трето пришествие" като думи, а пише, че първо Христос ще дойде за едни, обаче юдеите няма да са сред тях, а ще бъдат изкупени накрая. Това е небиблейско, защото Христос ще дойде само още 1 път за всички, които са Негови последователи и треперят от Писанията. Самото учение за "пришествие преди голямата скръб" е небиблейско, което и господинът държи.

Quote
Сега ще ви отговоря на  "Това да сподели някой нещо без да трябва да се дискутира какво означава? Четете и слушайте без да давате мнение?"  Брате,  вярно е това,  но по какъв начин се прави?  И в  съответствие с  учението на Христос ли без  изследване бързо определяте кой правил смъртни грехове ?   Брате, моля ви , НЕ БЪРЗАЙТЕ. Пазете страхът Божий,  макар като постъпил Гамалиил:  ако е от Бога, не ще можете го повали. Пазете се да не би да се намерите и богопротивници. " 
Смъртният грях е грях, който се е наказва с преждевременна смърт, като по времето на изпълнението на Моисеевия закон, тези, които са съгрешавали със смъртен грях, са били убивани с камъни. Един от тези смъртни грехове е пророчество в Господнето име, което не се сбъдва. Та аз не бързам да съдя, но съдя справедливо. Има пророчество в Господнето име, не се е изпълнило. Според Писанията това се е наказвало с убиване с камъни, което тогава е било изпълнявано от Израел (наред с това, че Бог убива всеки ден нечестиви по земята), за да видят нагледно какво се получава и да се боят да не съгрешават. Следователно г-н Бранхам е извършил смъртен грях и точно Господ е изявил, че това е смъртен грях, а не аз. Затова го попитайте вие, тъй като не сте убедена в това какво е записано в Писанията:
Но пророк, който дръзне да каже от Мое Име дума, която Аз не съм му заповядал да говори, или който говори от името на други богове, тоя пророк да умре.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Следователно г-н Бранхам е извършил смъртен грях и точно Господ е изявил, че това е смъртен грях, а не аз. Затова го попитайте вие, тъй като не сте убедена в това какво е записано в Писанията:
Но пророк, който дръзне да каже от Мое Име дума, която Аз не съм му заповядал да говори, или който говори от името на други богове, тоя пророк да умре.
Брате, за какъв смъртен грях говорите? 
А същото ви разсъждаване че за  смъртен грях пророк умира изобщо не съответства на Писанията.  Тогава всичките пророци - Йоан Крестител, Павел, Еремия, Христос и мнозина други се умряли за какви  смъртни грехове?  Самият Христос каза ни:  радвайте се и веселете се, защото голяма е наградата ви на небесата, понеже така гониха пророците, които бяха преди вас.   ,  ето, Аз изпращам до вас пророци, мъдри и книжници; едни от тях ще убиете и ще разпънете, а други от тях ще биете в синагогите си, и ще ги гоните от град в град   Помислете , това каза Господ !!! 

Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Ludmila

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 70
  • сестра Людмила
    • Вечното Благовестие
Самото учение за "пришествие преди голямата скръб" е небиблейско, което и господинът държи.

Брате,  свиделствам, че лично чрез Писанията в 2001 година в град Комрат получих директно откровение от Исус Христос, Който е жив, че Църквата-Невяста ще бъде грабната преди голямата скърб.  И всичко бе явено  в Словото.  Аз вярвам на Него, Той ми даде прощение, спасение, Свети Дух, благословения,  откровения, исцеление, радост, милост, яви ми Своето Лице ...  Как да не Му вярвам? Христос е наистина жив!   
Така казва ГОСПОД: Застанете на пътищата и вижте, и попитайте за древните пътеки — кой е добрият път, и ходете в него... (Йер. 6:16)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Следователно г-н Бранхам е извършил смъртен грях и точно Господ е изявил, че това е смъртен грях, а не аз. Затова го попитайте вие, тъй като не сте убедена в това какво е записано в Писанията:
Но пророк, който дръзне да каже от Мое Име дума, която Аз не съм му заповядал да говори, или който говори от името на други богове, тоя пророк да умре.
Брате, за какъв смъртен грях говорите? 
А същото ви разсъждаване че за  смъртен грях пророк умира изобщо не съответства на Писанията.  Тогава всичките пророци - Йоан Крестител, Павел, Еремия, Христос и мнозина други се умряли за какви  смъртни грехове?  Самият Христос каза ни:  радвайте се и веселете се, защото голяма е наградата ви на небесата, понеже така гониха пророците, които бяха преди вас.   ,  ето, Аз изпращам до вас пророци, мъдри и книжници; едни от тях ще убиете и ще разпънете, а други от тях ще биете в синагогите си, и ще ги гоните от град в град   Помислете , това каза Господ !!!
Писанията много добре говорят за смъртния грях, което съм цитирал по-горе. На въпроса "за какъв смъртен грях говорите" съм отговорил 2 пъти по-горе. Прочетете го отново.

И ако трябва да отговоря във вашия стил, това, което по-горе съм написал в удебелен шрифт е също казано от Господ. От същия Господ. Записано е във Второзаконие 18:20. За тези неща напомня и Яков, когато говори за смъртните грехове.

А коментарът за Йоан Кръстител, Павел, Еремия, Христос, че били умрели за смъртни грехове е изключително неуместен и не виждам смисъл в него.

Сам Господ е говорил за смъртните грехове и сам Господ ще търси сметка на всеки един, който ги върши и подкрепя. Същият Господ е дал дефиницията за смъртен грях, същият Господ е този, който е казал "всяка сутрин избивам нечестиви по земята". И това е същият Господ, който даде заръката към тези, които избра и които продължава да избира и да изпраща. И тези, които избира и изпраща са мъже, а не жени. И те са наречени пратеници, а не "мисионери". Радвам се, че поне се разграничавате с различна терминология.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?