Author Topic: Софтуер.  (Read 71041 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Софтуер.
« Reply #75 on: May 15, 2014, 18:20:49 PM »
Quote
Едно и също изречение казано с благост и уважение ще даде различен резултат от казано с крещене и гняв.

Истинския, дълбок резултат в човека не идва от това, как някой му е казал нещо, а от това доколко самия човек е научен да внимава и на това, което се говори и на свидетелството на Божия Дух в неговия вътрешен човек.

С това твое твърдение ти продължаваш да клониш към манипулативния подход, който изгражда психологически методи за въздействие на съзнанието и волята на другия човек. Има цели институти, които се занимавам с изследване на човешката психика и разработват специални методи за влияние на съзнанието и повечето включват точно такива неща - "благо", "кротко" "интелигентно", "уважително" говорене.

Ако погледнеш западните политици как говорят - те използват именно този подход. Те не викат, не се карат, много са възпитани, говорят благо и кротко. И после пращат армиите и самолетите си да избиват милиони хора. Затова Исус каза, че ще ги познаем по плодовете им, а не по интонацията им.

И точно това е проблема на разчитането на подобни методи - лицемерието. Всякакви благости и кротости могат да се имитират, при това много лесно. Повечето пастори са възприели подобен благ, бащински, увещателен тон с който се представят на амвона, а след това някои от тях ходят да съблазняват дъщерите на енориашите си.

Затова онова, което има значение е не изкуственото придържане към някаква фиксирана за единствено валидна от незнам си кого интонация, а искреността. А в своята искреност човек може да прояви всякаква интонация. Исус например не отиде с благ тон и тих глас да подскаже на търговците в храма, че мястото, което са избрали за търговията си е неуместно, но взе бич и ги разгони и разпъди с голям гняв породен от ревността за Божия дом.

И като говорим за гняв - откога гнева е грях? Писанието казва, че гнева може да доведе до греховни действия, затова трябва да се внимава, но сам по себе си гнева не е грях. Сам Бог се гневи и ако гнева е грях, значи и Бог съгрешава.

Гнева може да бъде справедлив, може да бъде и несправедлив. Ето защо не трябва да се съди за самия гняв а за неговия източник.

Въобще мисленето ти по този въпрос е смесица от светска мъдрост и религиозни шаблони, които са се наслоили в следствие на отстъплението на християнството от истината.

Въобще самото очакване, че МЕТОДА НИ НА ГОВОРЕНЕ трябва да формира определен РЕЗУЛТАТ вече говори за прилагане на чалъми и специални поведенчески трикове, които произлизат от определена теория за контролиране на съзнанието на опонента. Което само по-себе си е методология на лицемерието.

Моето отношение е да бъда открит и нелицемерен (с ония които считам за свои) и ако поведението на отсрещната страна предизвика в мен съжаление, то аз ще отговоря със съжаление, ако предизвика смях, то аз ще отговоря смеейки се, ако предизвика справедлив гняв, то в думите ми ще се усети този гняв, ако предизвика ирония, то ще отговоря с ирония. Въобще дискусията е двустранен процес при който интонацията и въобще емоционалния заряд се формира от двете страни, и не е едностранно действие. Аз обаче очаквам резултат да дойде от действието на Бога в човека, а не от някаква моя специално калкулирана методология на контролиране на съзнанието и емоционалния баланс на отсрещната страна. И честно казано дълбоко се гнуся от всякакви измислени от човеци методи за психологическа манипулация и влияние, включително религиозните такива и произлизащите от тях поведенчески шаблони.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Софтуер.
« Reply #76 on: May 16, 2014, 00:31:29 AM »
Quote
С това твое твърдение ти продължаваш да клониш към манипулативния подход, който изгражда психологически методи за въздействие на съзнанието и волята на другия човек. Има цели институти, които се занимавам с изследване на човешката психика и разработват специални методи за влияние на съзнанието и повечето включват точно такива неща - "благо", "кротко" "интелигентно", "уважително" говорене.

Мога да те уверя, че не съм учил в нито един такъв институт. А какво имаш против тези думи не мога да разбера. Може би един себеуважаващ се християнин трябва да ги зачеркне от речника си ?

Quote
Въобще мисленето ти по този въпрос е смесица от светска мъдрост и религиозни шаблони, които са се наслоили в следствие на отстъплението на християнството от истината.
Тука нищо не разбрах.

Quote
Въобще самото очакване, че МЕТОДА НИ НА ГОВОРЕНЕ трябва да формира определен РЕЗУЛТАТ вече говори за прилагане на чалъми и специални поведенчески трикове, които произлизат от определена теория за контролиране на съзнанието на опонента. Което само по-себе си е методология на лицемерието.

Старая се да говоря, бавно, подробно и с примери. Лошото е, че обикновено хората се хващат за примерите вместо да следят основната ми мисъл.
Резултата който очаквам е да има комуникация.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Софтуер.
« Reply #77 on: June 04, 2014, 11:44:20 AM »
Аз продължавам да търся някакви алтернативи на по-евтин Windows и попаднах на следните предложения:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Microsoft-Windows-7-Professional-32-Bit-Full-Coa-Product-Key-Multilanguage-/131005551416?pt=UK_Computing_Software_Software_SR&hash=item1e808a1338

Това сега както гледам, е ОЕМ лиценз от върнати повредени дънни платки и върви с тях. Не лиценз за Retail продажби, а за производители на хардуер. Гледам, че според ebay няма проблем да се предлага този софтуер. Някой производител вече е платил за такъв лиценз, като е купил компютър с него. DELL, HP, няма значение. Сега някой иска да печели от този лиценз повторно. От коментарите на закупили такъв Windows виждам, че продуктовите ключове не винаги сработват. Отделно от това, аз мисля че тези ключове вече са регистрирани, при първият пуск на компютъра с който е вървял лиценза. Според мен, това си е типичен начин да се плати за нещо повторно, но на по-ниска цена. Колко е уместно, друг въпрос.

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Софтуер.
« Reply #78 on: June 04, 2014, 15:22:19 PM »
Аз продължавам да търся някакви алтернативи на по-евтин Windows...
Windows (най-вероятно) не ти трябва - освен ако не работиш с някакъв много специализиран софтуер

За интернет, филми, офис, скайп и др. подобни Линукс ще ти върши чудесна работа - и е напълно безплатен. Ако ползваш компютъра си главно за това пиши ми на лични и ще се опитам да ти помогна да си инсталираш...

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Софтуер.
« Reply #79 on: June 04, 2014, 16:34:38 PM »
За счетоводен софтуер ми трябва. Не върви на Линукс доколкото знам.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Софтуер.
« Reply #80 on: June 04, 2014, 19:53:19 PM »
Че той не е ли под DOS ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Софтуер.
« Reply #81 on: June 05, 2014, 09:20:46 AM »
Не, даже работи с SQL Server.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Софтуер.
« Reply #82 on: June 05, 2014, 09:50:51 AM »
Принципно в Линукса има емулатори за Windows-ки програми с които този софтуер може и да тръгне под Линус.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Софтуер.
« Reply #83 on: June 05, 2014, 11:07:21 AM »
За професионална работа в къщи с бази данни под SQL Server моят съвет е да се купи Windows. Дори да тръгне всичко под Линукс, ще се изисква доста време и труд и няма никакви гаранции за стабилността на системата - което е синоним на непрестанни проблеми и много загубено време. А за всеки, който си вади хляба по този начин (предоставяйки някакви компютърни услуги) това време е пари. Една нестабилна система може да те забави в пъти (зависи колко точно е нестабилна), без да броим началното изгубено време докато подкараш всичко...

Така че - ако Alesyz вече е започнал да работи и има работа и клиенти - бих го посъветвал да не си губи времето и просто да си купи Windows. 170лв ще се избият буквално за 1 ден - ако компютъра наистина се използва за работа (ако не, тогава може да си човърка колкото иска - времето му още не е пари :) ).

Това е личното ми мнение по въпроса, разбира се.

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Софтуер.
« Reply #84 on: June 05, 2014, 12:30:59 PM »
П.П. Горното ми мнение е писано с идеята, че SQL Server  ще бъде на същия компютър и също ще трябва да се подкарва под линукс (което дори не съм сигурен, че е възможно). Ако той е инсталиран на отделен компютър под Windows и само счетоводната програма трябва да върви под линукс...  тогава може и да има някаква възможност, но пак вероятността за безпроблемна работа е доста малка според мен.

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Софтуер.
« Reply #85 on: June 05, 2014, 12:48:00 PM »
Счетоводната програма си върви с инсталацията на сървъра заедно. В смисъл, пускаш инсталатора и всичко си се слага. Е, има няколко настройки, но нищо особено. Всичко ще работи на една машина. В момента там има 8.1, активиран и си мисля, вместо да развалям всичко, да си купя само лиценз, без диск, да деактивирам Windows и да го активирам наново с легален лиценз. Обаче тук цената отива на към 270-280 лв. Не си струва според мен и оства варианта за чиста инсталация. Въпроса е откъде да го взема, от ebay или от България, някой друг сайт. Просто всичко опира до едната цена, не че ми свидят пари. Клиенти имам, но не са достатъчно на този етап. За Windows и софтуера към 400 лв., са нищо пари за да започнеш някакъв бизнес. Ама като ги няма всичките накуп... И така.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Софтуер.
« Reply #86 on: February 06, 2015, 17:45:17 PM »
Искам да дам моя отзив за ползването на линукса. Преди повече от 2 месеци си инсталирах Кубунту и най-вероятно никога повече няма да се върна да ползвам Windows, даже и да ми дават безплатно лиценз. На единия лаптоп има лиценз, ама и на него ще му инсталирам Кубунту.

Защо? Защото ако човек не се занимава професионално с някаква програма която я има само за Windows, няма никаква нужда от самия Windows, защото всичко си има в Линукса. Даже в повечето случаи няма нужда да се търсят програми от интернет, а си има вградена система която автоматично инсталира програмите.

Пробвах няколко дистрибуции, но Кубунтуто ми се видя най-добре. То нещата са вече на такова ниво, че за обикновения потребител почти няма разлика с Windows-а. Всичко е нагледно и лесно, даже доста програми които са за Windows си ги има и в Линукса. Като на пример, Firefox, Skype, Thunderbird, VLC итн Пак ще кажа, Kubuntu, не ubuntu, защото първото е с графичен интерфейс КДЕ който е много подобен на Windows-кия, докато другия е Gnome, който е доста по-различен, и малко трудно се свиква.

Успях да подкарам също и windows-кия профил на Firefox-a, и ми стоят всички пароли, хистори, плъгини итн
Успях да подкарам e-sword чрез wine.

В момента не ми лисва абсолютно нищо от Windows-а. Защото за всичко което ми трябва, си има добра алтернатива.

Така, че тези които се двоумят, дали да преминат на линукс, аз ги насърчавам да не се мислят повече.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Софтуер.
« Reply #87 on: February 09, 2015, 19:33:30 PM »
От повече от 10 години се занимавам с Linux и Windows всяко си има предимство и предназначение.
Работил съм и на Gentoo, и на Ubuntu, и на Kubuntu, и на поне 5-6 различни дистрибуции.

Някои неща се подкарват чрез Wine, други не, трети вървят някакси, четвърти имат алтернативи...

Сега относно удобство на работа, всичко е според зависи, някой неща са по удобни под Linux други под Windows. Личното ми убеждение е, че не си заслужава в много ситуации да съм под Linux. И там си има трески за дялане и то не малко. Но, всеки е свободен да го опита.

Иначе на мен тепърва ми предстои да си купя някакъв windows, защото, XP-то вече дори не може да се обнови до работеща версия или поне не официално, как ще стане го мисля все още и аз. Въпроса е, че е добре да се вземе Retail версия защото може да се прехвърля от един компютър на друг при нужда. С OEM е доста по сложно ако въобще е възможно, не съм много запознат много с това.

Всеки може да се опита да премине към Linux, ако му върши работа за всекидневните нужди - супер, ако не, си плаща и минава на Windows.

Въпрос на принципи, иначе последните няколко години MS пускаха бета версий на Win 8 и Win 10 които бяха безплатни за по няколко месеца,  като с втората съм в момента. Win 10 е бета до 15 февруари ако  не променят нещо.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Софтуер.
« Reply #88 on: February 09, 2015, 19:41:03 PM »
Проблема вече не е в плащането а в тоталното следене. Това е истинския проблем на Windows.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Софтуер.
« Reply #89 on: February 09, 2015, 20:41:08 PM »
Варианти да ни следят и под Linux има също.  Да не говорим за Android.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]