Author Topic: Софтуер.  (Read 71120 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Софтуер.
« Reply #106 on: February 11, 2015, 20:30:07 PM »
Лично аз не ползвам смартфон, защото неговата камера може да се хаква и гледа почти без проблем, и може да се определи местоположението на човека с точност до няколко метра. Не случайно го написах по горе.
Всички останало се следи така или иначе, сигурността която се коментира е на добра дума. Като се сетя само кой на власт в бг и ми е ясно че тук NSA си шпионира на воля през няколкото големи точки през които се излиза от бг... даже не им трябва достъп до малките провайдери.
Изобщо даже спирам да го мисля то няма смисъл.

Аз за това попитах какъв е проблема със следенето. Дотук добре уточнихме, че ще може да се ползва за набелязване и гонение, което е нещо което е добре да се има в предвид.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Софтуер.
« Reply #107 on: February 14, 2015, 14:56:46 PM »
https://bivol.bg/как-се-подслушва-цяла-система.html

Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Софтуер.
« Reply #108 on: February 14, 2015, 15:02:23 PM »
Бивола е сайт поддържан от хора на хранилка на службите, като предлагат уж защитен софтуер, който също е разработка на службите.

Трафика може да се прихваща и подслушва, това е ясно, но когато самия компютър на човека е превърнат в spyware - тогава се прави пълно персонализирано профилиране на всеки човек, а това е изключително опасно.

Ако им беше достатъчно подслушването на трафика, то защо им беше да създават Фейсбук, Туитър и всички вируси и spyware? Явно не им е достатъчно, нужно е по персонализирано профилиране, което води до специфично таргетиране и планиран геноцид.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Софтуер.
« Reply #109 on: February 14, 2015, 15:43:50 PM »
Това е така, има варианти за криптиране на някои протоколи, но все пак те не са много.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Софтуер.
« Reply #111 on: August 20, 2015, 16:11:14 PM »
Малко да събудя тази тема. Какво ми  се случи тия дни. Имам един лаптоп с инсталирана на него beta на Windows 10. Теглих бетата от публичните сървъри на Майкрософт преди време, която се инсталира като evaluation copy, активирана с временен лиценз, за да разгледам какво долу горе ще представлява новия Windows. Бетата си работеше нормално, никакви проблеми, за времето от първоначалната инсталация два пъти сама се обнови до по-висок build номер. Ползвах този Windows, макар и beta, защото е безплатен, понеже още съм в дилема за закупуването на официален лиценз. Обаче преди 2 дни, реших да направя поредното обновление, само че този път ръчно. Каква беше изненадата ми, когато всичко свърши и аз видях, че на компютъра е инсталиран Windows 10 Pro финал, АКТИВИРАН и работещ. Водния знак с номера на build-а изчезна, както и надписа evaluation copy. Но това не е всичко. На стационарен компютър имам инсталиран MS Office 2013 неактивиран и по тази причина не го и ползвам, Libre Office върши работа. Обаче онзи ден, малката щерка седнала да прави нещо и пуснала Power Point от Office 2013. И какво да видя, Office 2013 тръгна АКТИВИРАН, а не беше. Сега имам един активиран Windows 10 и един Office 2013. Аз обаче някак не се радвам на това. Microsoft обявиха безплатна актуализация за всички лицензирани Windows 7/ 8, 8.1 потребители и то само за Windows 10, не и за Office. Това, което аз направих е да си направя Microsoft account (преди доста време беше), нищо повече. Как на компютъра ми се озова лицензиран и активиран Windows 10, не знам, а пък за Office хич. Знам, че от evaluation copy не може да се активира финална версия, защото продуктовите ключове са различни. И не знам какво стана.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Софтуер.
« Reply #112 on: August 20, 2015, 18:10:59 PM »
В момента и M$ не знаят какво правят и на къде искат да вървят. Лицензионната им политика никога не е била ясна и разбираема, а сега хептен. Уин 10 го пробутват на всякъде и аха да го пуснат и без пари. Като се погледне какъв шпионски софтуер са сътворили можем да се досетим защо. Изостанаха от гугъл и фейсбук в събирането на данни последните години и сега нагло се опитват да наваксват. И не стига, че е изключително грозен и недовършен, ами и шпионира потребителите. Така че изобщо не е за препоръчване да се инсталира това нещо. А щом се е активирал и искаш да си го ползваш, какво се тръшкаш толкова?
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Re: Софтуер.
« Reply #113 on: August 20, 2015, 18:25:56 PM »
Не питай старо питай патило... Нямам уиндолс10 но е безплатна версия както и офис пакета (има разлики с такива минали от платени, дори и да са етикети/надписи)

@johnny лицензираната им политика им донесе печалби и доминиране

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Re: Софтуер.
« Reply #114 on: August 24, 2015, 12:42:47 PM »
Редно е да се корегирам. Освен пунктоация, уиндолса10 за небизнес потребители е безплатен първата година от стартирането му. Офис стартер имаше и преди безплатен 2010 (с реклами)
Не питай старо питай патило... Нямам уиндолс10 но е безплатна версия както и офис пакета (има разлики с такива минали от платени, дори и да са етикети/надписи)

@johnny лицензираната им политика им донесе печалби и доминиране

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Софтуер.
« Reply #115 on: August 26, 2015, 17:23:42 PM »
И аз да се коригирам, Office 2013 е активиран забелязах, само е изчезнало подканянето за активация при отваряне на някой файл или просто модул от пакета. Вече MS отрито си признават, че ни подслушват и следят, за сметка на уж безплатния обяд, ще ти пращат таргетирани реклами. Каква наглост и безочие, просто няма думи. Изключих всички опции от секцията Privacy и пак не съм сигурен дали някъде по-дълбоко не е останало нещо. С тези новите UEFI биоси нещата вече отиват на хардуерно ниво, добре че не съм такъв.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Софтуер.
« Reply #116 on: August 26, 2015, 17:34:56 PM »
Единственото нещо, което те спасява е да изключиш кабела от контакта. Никакви други опции няма да те спасят от следене.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Софтуер.
« Reply #117 on: August 27, 2015, 09:43:50 AM »
Изключи микрофон / камера ако имаш, поне да не те слушат/гледат. Предполагам има поне няколко неофициални неща, с които следят освен официалните.
Иначе може да позачетеш за rootkit, предполагам се сещаш, че това се ползва не само от хакери. Има го и за Линукс и за Прозореца.
В общи линии това което е официално и се ползва за таргетирана реклама всъщност грам не е проблем, разумните купуват това което им трябва, даже може да е полезна защото ти предлага продукти които те интересуват.
Проблема е с класификацията на индивида какво говори и за какво се бори, а в повечето случаи за това надали се ползват инструментите за таргетирана реклама. Не знам дали знаеш но могат да подслушват микрофона ти, и с камерата ти да те записват. Проблема са инструментите за класификация, които филтрират това което казваш и пишеш.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Софтуер.
« Reply #118 on: August 28, 2015, 11:51:45 AM »
Камера имам, тя е с вграден микрофон(друг няма), по принцип не се ползва, стои си само включена в компютъра. Не знам може ли да се пусне в режим, който да не индикира, че е включена, защото когато е, светва един "обръч" отстрани. Не че ми е проблем да й дръпна кабела, както казах, не се ползва, само ми е интересно някой как би я активирал без да се разбере. Колкото  за rootkit, помня че миналата година Kaspersky бяха уличени в ползването на такъв, маскиран като безобиден файл.

PetkoPetkov

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 25
Re: Софтуер.
« Reply #119 on: June 19, 2018, 23:24:49 PM »
Четох темата и съм съгласен че лицензния софтуер за да се ползва трябва да се купи. Не се бях замислял за това докато не видях темата. Преди малко изтрих всички пиратски софтуери и си поръчах един Windows 7. Същото важи и за филмите, музиката и така нататък.
Понеже филми така или иначе не гледам и не тегля но уви свалям и слушам музика. Преди съм си мислил защо не качат за свободно ползване музикалното творчество на всички изпълнители и групи след кончината им. Като разсъждавах над темата реших да изтрия всички песни на тези, които са все още живи и получават проценти от труда си.
Решавам да продължа да тегля музика от тракерите но само на групи и изпълнители, които са починали.
Матей 5:37 Но говорът ви да бъде: да, да; не, не; а каквото е повече от това, е от лукавия.