Author Topic: Анна  (Read 8456 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Анна

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Анна
« on: August 10, 2013, 11:40:25 AM »
Здравейте аз се казвам Анна, попаднах на форума преди дни и ми е много интересно всичко случващо се в него. От Сливен съм, но живея в Перник и посещавам местната църква. На 23 години съм и както всеки млад човек на тази възраст си задавам много въпроси и търся отговорите им.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Re: Анна
« Reply #1 on: August 10, 2013, 12:31:25 PM »
Добре дошла.

Ако търсиш искрено истината в този форум ще я намериш.

Анна

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Re: Анна
« Reply #2 on: August 10, 2013, 12:40:09 PM »
Благодаря, но аз съм намерила истината в Исус Христос.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Анна
« Reply #3 on: August 10, 2013, 12:46:03 PM »
Анна, ти да не си жената на "Лъчо"? Той като реши че няма място във форума, как така реши, че жена му има място?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анна

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Re: Анна
« Reply #4 on: August 10, 2013, 12:57:45 PM »
Форума на е ли за всеки или има някаква дискриминация?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Анна
« Reply #5 on: August 10, 2013, 13:20:20 PM »
Анна избягваш да отговориш на зададените въпроси. Те нямат нищо общо с дискриминация на каквото и да било, а с изследване на принципността и последователността на думите и делата ви.

Що се отнася до "дискриминацията" - самата дума означава "да различиш" и човек всеки ден използва "дискриминация" в своите решения. Например - ако сипе супата си отделно от салатата - това е дискриминация, защото той ги разпознава като две различни неща, които си имат различни места и не следва да се смесват. Това е същността на дискриминацията като термин.

В този форум е създаден за общение на Божии хора, които търсят Бога на Израел с цялото си сърце, ум и сила. Хора, които са възлюбили правдата и са намразили нечестието. Поради, което ние правим разлика между такива хора и останалите, които изповядват религията на думи, но сърцата им стоят далече от Истината. Подобна дискриминация е в основата на Писанията и ако ние сме Господни ученици не можем да не следваме същия пример.

Точно поради тази причина искаме да разберем (с цел да различим) - защо вие говорите едно, а правите друго. Това по дефиниция се нарича - лицемерие, и е характерно за неправедните човеци, които искат да се представят за праведни.

Нямаме против Лъчо или жена му да пишат във форума, но е наше право и задължение да изпитваме думите на всеки дошъл и ако има непоследователност и безхарактерност, това е ясно свидетелство, че си имаме работа с неправедни хора или в най-добрия случай с много незрели и плътски човеци, които са неуки в Словото на правдата.

Ако един мъж каже че напуска дадено място понеже то е зло и той няма място в него, а после прати жена си да пише вместо него - това какво е? Мъжа и жената са едно тяло ако говори жената все едно мъжа го е казал. И ако мъжа си тръгва няма никаква логика да праща жена си, защото чрез нея той продължава да стои там където е казал, че няма никакво намерение да стои. Подобно поведение не подобава на хора, които твърдят че вярват в Божия Син.

Праведното поведение в така създалата се ситуация, ако даден човек съжали, че е казал, че ще напусне и желае все още да пише неща - е човека да каже нещо от рода на "Говорих прибързано и неразумно, като казах, че напускам и че нямам място тук. Всъщност бих искал да пиша още малко (или много) и моля да ме извините за прибързаното и необмислено говорене."

Така човек би имал чиста съвест да продължи да пише без да носи осъждението на лицемерието и безхарактерността.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Лъчо

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 20
Re: Анна
« Reply #6 on: August 10, 2013, 13:34:35 PM »
Хора вие ме разбивате, това е умопомрачително. Защо говорите че църквите имат по 1 лидер като в този форум има 2-ма лидери и се получава че по нищо не сме по различни от хората които хулим.

Лъчо

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 20
Re: Анна
« Reply #7 on: August 10, 2013, 13:36:06 PM »
Ама да ви оставя ли да хулите и да обиждате?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Анна
« Reply #8 on: August 10, 2013, 13:47:21 PM »
Форума няма лидери. Има трима администратори, които се грижат за реда, целесъобразността и техническата изправност на форума, нищо повече. Спрямо дискусиите администраторите са просто участници, които също както всички останали са длъжни да аргументират своите твърдения на основание на Писанията и здравия разум.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Лъчо

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 20
Re: Анна
« Reply #9 on: August 10, 2013, 13:49:27 PM »
И само леко да нападат ама много сериозно.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Анна
« Reply #10 on: August 10, 2013, 13:55:57 PM »
Всеки участник във форума има право и задължение (и пред Бога и пред съвестта) да изпитва внимателно и своите думи и думите на останалите, като ако открие несъответствие да изложи аргументирано позицията си. Ти явно не си научен на аргументирана дискусия, затова тебе аргументите те плашат и ги наричаш хули, нападания и прочие.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Лъчо

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 20
Re: Анна
« Reply #11 on: August 10, 2013, 14:14:40 PM »
Съжалявам ако съм отправил към някого нападки, но бях провокиран. Не искам да има лоши чувства и затова се извинявам.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Re: Анна
« Reply #12 on: August 10, 2013, 18:23:31 PM »
Ана от това което написа във форума досега разбирам че си много далеч от истината.Казваш че си я намерила истината в Исус Христос и това е добре ако е така.Но внимавай че има и антихрист.