Author Topic: Кислородната вода  (Read 9173 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Кислородната вода
« on: May 07, 2013, 16:27:59 PM »
Попаднах в интернет, на тема за кислородната вода и се порових. Пише, че е доста полезна и лекува много неща, и е полезно да се приема. Някой знае ли нещо по въпроса ?
На опаковката естествено пише, че е вредна и не трябва да се приема, но хората твърдят обратното.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Кислородната вода
« Reply #1 on: May 07, 2013, 19:55:35 PM »
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кислородната вода
« Reply #2 on: May 17, 2013, 10:30:51 AM »
Ето тук открих доста информация, има и книга ако някой се интересува:

http://www.spiralata.net/kn_bul/kislorodna_voda.zip (mak:редактирах линка за да сочи директно към книгата)

Лично аз пробвам от известно време какъв е ефекта.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Кислородната вода
« Reply #3 on: May 17, 2013, 18:54:10 PM »
Информацията по темата, както винаги е противоречива. До колкото аз съм запознат, водородния пероксид се образува естествено, и в природата, и в човешкото тяло. Бидейки окислител, веществото унищожава различни видове гадинки /бактерии, гъбички и т.н./ От друга страна, заради същия този кислород в състава пък способства за остаряването и изхабяването на тялото.

Та както винаги трябва да има баланс и да не се взема нещо самоцелно. Аз лично избягвам да вземам вътрешно, ползвам външно, за рани, за жабурене и т.н. За вътрешна /че и за външна/ употреба, сребърната вода ми се струва далеч по-добър вариант.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кислородната вода
« Reply #4 on: July 28, 2014, 19:03:40 PM »
Да допълня към темата, че видях че съм я оставил недовършена. Ефект реален от пиенето на кислородната вода не видях и да има е нищожен. Иначе както каза и Джони за жабурене/външно помага.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]