Author Topic: Защо блудството е грях?  (Read 33101 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #15 on: January 13, 2013, 13:27:58 PM »
Гражданският брак,не е библейски,а изцяло човешки,целта му основно е да урежда законните отношения между мъжа и жената според обществените закони,той не представлява критерии за свещен съюз(договор)между мъжа и жената и не би могъл да бъде такъв.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #16 on: January 13, 2013, 13:32:14 PM »
Quote
Гражданският брак,не е библейски,а изцяло човешки,целта му основно е да урежда законните отношения между мъжа и жената според обществените закони,той не представлява критерии за свещен съюз(договор)между мъжа и жената и не би могъл да бъде такъв.

Съгласен съм, аз никога до сега не съм споменавал за "граждански брак" в тази тема, а само за брачен завет, което е нещо съвсем различно.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #17 on: January 13, 2013, 14:06:40 PM »
Различно е спор няма.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #18 on: January 13, 2013, 16:42:00 PM »
Всъщност гражданския брак има някои от елементите на завета:

- изповед пред свидетели
- обричане до смърт

Това, което липсва са съвсем конкретните уговорки на завета, които са заменени със сладникави алабализми. Същото важи и за така наречения "църковен брак" където пък съществената част е заменена от помпозни ритуали.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #19 on: January 13, 2013, 17:35:35 PM »
Quote
   
Re: Защо блудството е грях?
« Отговор #18 -: Днес в 16:42:00 »
Цитат
Всъщност гражданския брак има някои от елементите на завета:

- изповед пред свидетели
- обричане до смърт

Това, което липсва са съвсем конкретните уговорки на завета, които са заменени със сладникави алабализми. Същото важи и за така наречения "църковен брак" където пък съществената част е заменена от помпозни ритуали.
-Сключване на завет между мъжа и жената и сключването на свещен съюз са различни неща.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #20 on: January 13, 2013, 17:49:48 PM »
Приключвам участието си във тази тема,а също и във темата на Владо за градовете,на основание че когато изразявам отговор и възгледи различни от общите,това води дискусията до затворен кръг,който не ме облагодетелства в познание по абсолютно никакъв начин.Когато възгледите ми станат 1:1 с останалите,тогава може и да продължим.Непрекъснато съм третиран като незапознат,не знаещ,невеж,не разбиращ и прочие,само защото имам различен поглед и подход,еми съжалявам...

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #21 on: January 13, 2013, 19:08:12 PM »
Е като не искаш отговор различен от това което мислиш, защо изобщо си задаваш въпроса тука? Нали си си решил вече за себе си явно. Само за някакво потвърждение ли? И туй дето ще чакаш мнението ти да станело 1:1 с другите......... По добре си го сравни с Библията. Още повече че чрез нея ти беше обяснено за греха блудодеяние(не от мен, тъй като беше написано вече преди моя пост,но аз мисля същото). Общо взето с последното си мнение даде фронт на егото си май.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #22 on: January 13, 2013, 19:49:33 PM »
Цитат
Но ако крепиш свое си въжделение - покай се и поправи се!
-Вие крепито вашите възгледи като единствено правилни и верни спрямо 'царството',никакъв толеранс и уважение към мнението на другите ако то е различно,никаква търпимост а непременно и безусловно възприемане на вашето мнение,разбира се защото единствено и само то е което е вярно,идващо от 'царството'.Приемането на ближния,деликатността и толеранса спрямо мненията на ближния е нещо много по скъпоценно от субективно фактологическо разследване на догми и сухо цитиране на стихове.Хем се казва че аз трябва да оставя неща като-аз мисля,аз смятам пред кръста,а същевременно точно това лично аз непрекъснато се налага от другата страна срещу мен.Това е много несправедливо.Жаждата да си непременно прав има горчиви плодове.Незачитането на личността срещу теб,като пренебрегване на мнението и като вечно погрешно-също.Неща като "аз мисля,така смятам" и т.н. са неща от разума който с който Бог ме е дарил,той ме е създал като разумно същество и много държи да остана такова и да развивам този най-скъпоценен дар.Аз,мисля,така смятам' са неща които показах че уважавам у вас но не видях обратното.Видях уважаване само на личното ви мнение определящо се като единствено правилно.Казах че няма да отговарям в темите,защото е напълно безсмислено а не защото страдам справедливо или не,а иначе не че такова отношение,при това постоянно такова,не огорчава душата.Съжалявам,нямам какво повече да ви кажа по въпроса.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #23 on: January 13, 2013, 20:26:10 PM »
Коцето,

Ако бяхме във форум за електротехника и ти кажеш, че според теб батериите в китайските часовници са масово по 14 ампера, щяха да ти кажат, че не разбираш от електротехника. Тогава пак ли щеше да се тюхкаш и да кажеш, че не ти зачитат мнението?

Или електротехниката е "точна наука", а Писанията можем да си ги гласим както ни дойде?

В този форум говорим за Писанията и Божието царство. В началото на форума има ясно описание какво се дискутира в този форум и какво се очаква от участниците. Както във форум за електротехника не се обсъжда политиката, така и в този форум не се обсъждат личните мнения.

Когато един законник пита Христос:
Учителю, какво да правя за да наследя вечен живот?

Христос каза ли му: "Според ТЕБЕ какво е?"

Ето какво каза Христос:
Какво е писано в закона, как четеш?

Ти не познаваш Писанията и ги ненавиждаш. За теб се изпълнява казаното от Исая:
Исая 28:13. Затова словото Господно ще стане за тях Заповед след заповед, заповед след заповед, Правило след правило, правило след правило, Тук малко, там малко, Тъй щото, като ходят, да паднат възнак и да се съкрушат, Да се впримчат и да се хванат.

Ако толкова искаш да си кажеш собственото мнение, чувствай се свободен да прекратиш участието си тук и тръгни по своя си път.

Ако решиш да продължиш да пишеш тук, първо се запознай с правилата на този форум ето от тук:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?board=29.0

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #24 on: January 13, 2013, 20:53:03 PM »
Тихомир написа:
Quote
Ти не познаваш Писанията и ги ненавиждаш.
Моля??как ги решаваш ти тези неща че ненавиждам писанията??
-Ако имаше малко по голяма познавателна способност от софтуер,който само цитира текстове и който вероятно е сглобяван в някой форум(от тип кръжок)по електроника,щеше да забележиш че по голямата част от това което съм написал е провокирано именно от размисъл върху билията и нейните стихове а не сухото им цитиране,което често пъти е вадено от самият контекст,особено тук.Останалата част от въпросите са провокативни,с цел,именно писанията да бъдат затвърдени.Как смееш изобщо да изказваш такива неща по мой адрес.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #25 on: January 13, 2013, 21:09:29 PM »
В този форум не познаваме терминологията "сухо" и "влажно" цитиране. Затова ти препоръчвам да намериш друг форум, където ще те разберат.

Божието Слово си е Божие Слово и дори сатана не посмя да каже на Христос: "айде сега, пак сухо цитиране на стихове". Дори фарисеите не посмяха да кажат това на нито един. Дори когато сляпороденият човек цитираше Писанията на фарисеите те не го обвиниха в "сухо цитиране", а ги хвана яд, че ги поучаваше.

А ти как смееш да наричаш Божиите Слова "сухо цитиране"?

Ще те помоля да напуснеш този форум.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #26 on: January 13, 2013, 21:56:22 PM »

А ти как смееш да наричаш Божиите Слова "сухо цитиране"?

Ще те помоля да напуснеш този форум.


    Не бързаи, Тихомире, Пак избързваш, надявам се 'Уочман' и 'мак' да постъпят по-мъдро!

 
Quote
-Именно това насърчава Павел,ако не могат да се въздържат нека се женят....изобщо не е съзнавал за какъв фаул е направил с това изказване,дал е повод да се замаскират и оправдаят най-долни страсти под воала на брака-нещо което правят милиони християни днес,криейки се зад този стих и неразбиращи истинската природа на свещенния съюз между мъжа и жената....

   Аз мисля, че Коцето правилно го поставя този въпрос защото широко прието е, м/у много така наречени християни, днес, че веднъж сключили брак могат да правят каквото си поискат: да демонстрират интимност публично и т.н.
  Ап. Павел ясно казва, че "всеки трябва да внимава как държи своя си съсъд в пълна почит и никои да не поставя на брата си спънка или съблазън, защото за всичко това Бог е мъздовъздател". Ако може някои да помогне да го намери тоя стих къде беше, че не се сещам сега.
   Иначе относно цялата тема мисля, че е важно да се изясни какво точно е блудство преди да се коментира.




"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #27 on: January 13, 2013, 22:01:40 PM »
Quote
   Иначе относно цялата тема мисля, че е важно да се изясни какво точно е блудство преди да се коментира.

Аз това съм го изяснил още в първата си публикация по темата:

Quote from: Watchman
Блудството по своето естество означава съединяване с жена с която мъжа няма брачен завет.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #28 on: January 13, 2013, 22:18:22 PM »
Quote
   Иначе относно цялата тема мисля, че е важно да се изясни какво точно е блудство преди да се коментира.

Аз това съм го изяснил още в първата си публикация по темата:

Quote from: Watchman
Блудството по своето естество означава съединяване с жена с която мъжа няма брачен завет.


     Добре, а кои точно трябва да го утвърди тоя завет: духовно лице, Бог, светски властник...?
   Или кога точно брака се счита за легитимен?
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Защо блудството е грях?
« Reply #29 on: January 13, 2013, 22:20:31 PM »
Завета е договор. Никой човек не го "утвърждава" но трябва да има свидетели, които да могат да свидетелстват за него, ако има нужда.

Исторически църковния брак се е появил поради нуждата от свидетел на брака. Той се появява около 10-11 век, до тогава брачния завет е бил уговорка между мъжа и жената без свидетели. Това в Европа. В Израел е имало свидетели. Това е и смисъла на сватбата да се вдигне шум и да се разчуе на всички съседи, че тия хора са съпруг и съпруга и не живеят в блудство.

В европа понеже не е имало практика брака да бъде провъзгласяван шумно със свидетели е имало много проблеми със злоупотреби с фиктивни бракове, най-вече с цел наследство.

Тогава са започнали да викат местния свещеник за свидетел на брака, като човек който всички са познавали и уважавали в местното общество. Постепенно от това се развива църковния брак с всичките му ритуали.

След френската революция и последвалите други атеистични революции в европа, ново овластените атеисти е трябвало да измислят нещо ново за да подменят църковния брак, като част от елиминирането на ролята на религията в обществото. Така се ражда "гражданския брак".



Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.