Author Topic: Градът и неговата идеология  (Read 35424 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #30 on: January 13, 2013, 15:56:37 PM »
Quote
За Божият човек няма личен живот, нито лични предпочитания. Затова Исус учи човек да се отрече от себе си. Аз в момента се занимавам с неща, които "за мен лично" са немислими, чужди и напълно противоречащи на личната ми нагласа и предпочитания. При все това не само се занимавам с тях, но намирам в това голяма радост и смисъл, защото всичко, което е част от Божиите цели и намерения е скъпоценно и ме радва, а всички ония неща от графата "за мен лично" могат спокойно да гният на боклука.

И още нещо Божият народ, е тяло, общност, семейство. Хора които живеят в съгласие заради Божията слава и цели. Личните неща нямат никакво значение, Божиите имат.
-Това по какъв начин ми казва че Бог не иска да живея в града...че нещо не схванах???
Бог много уважава личното пространство на всяка личност,Бог не иска човека да се отрече от себе си като в това се влага смисъл да човка да загуби личността и автентичността си и Бог да го погълне и изконсумира,съжалявам,не мога да приема това твърдение за меродавно за каквото и да било,особено за живот или не в града.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #31 on: January 13, 2013, 16:20:36 PM »
Quote
Някак си все повече разбирам колко много се отдалечават вярващите от средата - естествената, добрата среда, за която бе създаден първият човек. Говорим че Адам бе създаден не за IT- технологии, компютри, офиси, бетон, стъкло и стомана, а за градината "Едем"...колко ужасно е, че отиваме в един измислен от бунта свят, опивайки съвестта си и мъчейки се там да приложим благата вест, което е един вид поругаване на същата и на замисъла на Сам Бог.
Явно си говориме на различни езици.
1.-именно това имах в пред вид,никой не се отдалечава от добрата среда за която е създаден-ние просто сме много далече,мноогооо...
2.-Между Адам и нас има огромна разлика,промяната на човека след грехопадението е неописуема и потресаваща.Освен това ние сме много далече от това време и сме в твърде различна епоха,необходимо е това да се проумее за да има човек правилно отношение относно ситуацията в която се намира.
Quote
..колко ужасно е, че отиваме в един измислен от бунта свят, опивайки съвестта си и мъчейки се там да приложим благата вест, което е един вид поругаване на същата и на замисъла на Сам Бог.
[/quote]
-Проумей-ние сме вече там!

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #32 on: January 13, 2013, 16:22:18 PM »
Владо написа:

Quote
Има ли основание, дадено от Бог на вярващите, призовани от тъмнината на този свят, да бъдат отделени и святи, да живеят посред идолите и мерзостите на народите, бивайки съблазнявани, изкушавани и подвеждани към грях всекидневно?
Не казвам че трябва,а казвам че е индивидуално,именно затова казах че не може всички да се слагат по един знаменател който да определя къде трабва да живеят,който знаменател да е виждане на нечия личност(малее каква непримиримост с чуждото мнение макар и толкова добре изразено),всеки има право на избор според както счита че е добре за него,не вярвам Бог да му счита избора да се премести в града за грях.И друго,по тази логика всички е най добре да си направим манастири и да си живуркаме там,отделени святи и неопетнени.....съжалявам но моето мнение е различно,и смятам че за себе си съм прав.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #33 on: January 13, 2013, 16:37:22 PM »
Quote
-Това по какъв начин ми казва че Бог не иска да живея в града...че нещо не схванах???

Като начало трябваше да схванеш, че думите "лично за мен" нямат тежест сред Божиите хора. Нито имат тежест пред Бога. "Личните неща" не са част от уникалността на човека, те са субективни и се формират от средата в която човек израства и от преобладаващата ценностната система и мироглед. Когато тези неща се променят, променят се и "личните" неща.

Що се отнася до града, много си далече от разбиране още за какво иде реч. На теб подобно нещо идва малко като гръм от ясно небе, така, че не очаквам да схванеш скоро. Бях ти дал един линк към една подробна тема по-този въпрос. Там нещата са изяснени на фундаментално ниво. Прочети, осмисли, после ще говорим.

Quote
Бог много уважава личното пространство на всяка личност,Бог не иска човека да се отрече от себе си като в това се влага смисъл да човка да загуби личността и автентичността си и Бог да го погълне и изконсумира,съжалявам,не мога да приема това твърдение за меродавно за каквото и да било,особено за живот или не в града.

Това в кой Ню Ейдж учебник го прочете? Писанието казва точно обратното, че КОЙТО ИЗГУБИ живота си, ЩЕ ГО НАМЕРИ. Преди да си изгубиш личното пространство, личните претенции и въобще всичко лично, няма да намериш Божият живот.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #34 on: January 13, 2013, 16:44:54 PM »
Quote
Числа 9:23
Според Господно повеление разполагаха стан, и според Господно повеление тръгваха; те пазеха заръчаното от Бога, както заповядваше Господ чрез Моисея.

Второзаконие 4:2

Да не притурите нещо на думите, които ви заповядвам, нито да отнемате от тях, за да пазите заповедите на Господа вашия Бог, които ви заповядвам.

Второзаконие 4:40

И пази повеленията Му и заповедите Му, които днес ти заповядвам, за да благоденствуваш, ти и потомците ти след тебе, и за всегда да се продължат дните ти на земята, която Господ твоят Бог ти дава

Деяния 17:30

Бог, прочее, без да държи бележка за времената на невежеството, сега заповядва на всички човеци навсякъде да се покаят,


  Това с аз-мене-моето- и тнт би трябвало да остане пред кръста на Господаря, чрез който кръст света е разпнат за нас  и ние - за света. Амен.

Бог ЗАПОВЯДВА - затова е наречен и ГОСПОДАР.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #35 on: January 13, 2013, 17:29:46 PM »
Уочмен написа:
Quote
Това в кой Ню Ейдж учебник го прочете? Писанието казва точно обратното, че КОЙТО ИЗГУБИ живота си, ЩЕ ГО НАМЕРИ. Преди да си изгубиш личното пространство, личните претенции и въобще всичко лично, няма да намериш Божият живот.
-Не си спомням как се казваше учебника,май нещо с б...беше...
-Бог не иска да загубим своята индивидуалност,индивидуалността не представлява нито претенциите нито живота на индивида,Писанието казва че Божието намерение за човека е той да бъде окастрен и очистен от лошите страни на характера и да ни очисти от греховете,водейки ни към познаване на Него,а не загубване на нашата индивидуалност като индивиди,което означава обезличаване на личността,така постъпват с нас пороците а не Бог.
Също така смятам че Бог иска да ни очисти и от онези лоши черти,като например да заклеймяваме някой като,окултист,ню ейдж-тист или спиритист,само защото е споделил че е чел подобна литература...

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #36 on: January 13, 2013, 17:47:32 PM »
  Коце, не се обиждай.

  Твърденията ти имат такова естество - в смисъл, че тълкуваш святото написано спрямо неправилна основа. Писанията говорят за две естества - плътско и духовно. Виж тук :
Quote
Евреи 4:12
10 Защото оня, който е влязъл в Неговата почивка, той си е починал от своите дела, както и Бог от Своите Си.
.... Защото Божието слово е живо, деятелно, по-остро от всеки меч остър и от двете страни, пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка, и издирва помислите и намеренията на сърцето
.
Сам Павел, пратеник на Всевишният, казва така :

Quote
Галатяни 5:17
Защото плътта силно желае противното на Духа, а Духът противното на плътта; понеже те се противят едно на друго, за да не можете да правите това, което искате.
Quote
20 според усърдното ми очакване и надежда, че няма в нищо да се посрамя, но, че, както всякога, така и сега, ще възвелича Христа в тялото си с пълно дръзновение, било чрез живот, или чрез смърт. 

21 Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка.
- от  писмото към филипяни.

 
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #37 on: January 13, 2013, 17:53:01 PM »
Владо това написах в темата за блудството.
Пиша го и на теб.
Приключвам участието си във тази тема,а също и във темата на Владо за градовете,на основание че когато изразявам отговор и възгледи различни от общите,това води дискусията до затворен кръг,който не ме облагодетелства в познание по абсолютно никакъв начин.Когато възгледите ми станат 1:1 с останалите,тогава може и да продължим.Непрекъснато съм третиран като незапознат,не знаещ,невеж,не разбиращ и прочие,само защото имам различен поглед и подход,еми съжалявам...

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #38 on: January 13, 2013, 17:59:28 PM »
Quote
.Непрекъснато съм третиран като незапознат,не знаещ,невеж,не разбиращ и прочие,само защото имам различен поглед и подход...

  Коце, не е ли важното дали дадено нещо е вярно спрямо царството, а не как и какъв ни е нарекъл някой? Ако страдаш несправедливо, защитавайки Божията правда - блажен си! Но ако крепиш свое си въжделение - покай се и поправи се!
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #39 on: January 13, 2013, 18:03:54 PM »
Quote
-Бог не иска да загубим своята индивидуалност,индивидуалността не представлява нито претенциите нито живота на индивида,Писанието казва че Божието намерение за човека е той да бъде окастрен и очистен от лошите страни на характера и да ни очисти от греховете,водейки ни към познаване на Него,а не загубване на нашата индивидуалност като индивиди,което означава обезличаване на личността,така постъпват с нас пороците а не Бог.

Аз не съм чел за "окастряне". Писанието говори за НОВО СЪЗДАНИЕ:

2Кор. 5:17  За туй, ако е някой в Христа, той е ново създание; старото премина; ето, всичко стана ново.

"Индивидуалност" която е формирана от греха и света няма нищо общо с автентичната индивидуалност, която се изразява в Божието оригинално призвание. До това призвание обаче човек може да достигне само след истинско отричане от себе си.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #40 on: January 13, 2013, 19:38:26 PM »
Quote
Но ако крепиш свое си въжделение - покай се и поправи се!
-Вие крепито вашите възгледи като единствено правилни и верни спрямо 'царството',никакъв толеранс и уважение към мнението на другите ако то е различно,никаква търпимост а непременно и безусловно възприемане на вашето мнение,разбира се защото единствено и само то е което е вярно,идващо от 'царството'.Приемането на ближния,деликатността и толеранса спрямо мненията на ближния е нещо много по скъпоценно от субективно фактологическо разследване на догми и сухо цитиране на стихове.Хем се казва че аз трябва да оставя неща като-аз мисля,аз смятам пред кръста,а същевременно точно това лично аз непрекъснато се налага от другата страна срещу мен.Това е много несправедливо.Жаждата да си непременно прав има горчиви плодове.Незачитането на личността срещу теб,като пренебрегване на мнението и като вечно погрешно-също.Неща като "аз мисля,така смятам" и т.н. са неща от разума който с който Бог ме е дарил,той ме е създал като разумно същество и много държи да остана такова и да развивам този най-скъпоценен дар.Аз,мисля,така смятам' са неща които показах че уважавам у вас но не видях обратното.Видях уважаване само на личното ви мнение определящо се като единствено правилно.Казах че няма да отговарям в темите,защото е напълно безсмислено а не защото страдам справедливо или не,а иначе не че такова отношение,при това постоянно такова,не огорчава душата.Съжалявам,нямам какво повече да ви кажа по въпроса.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #41 on: January 13, 2013, 19:42:02 PM »
Явно не си чел тази тема:

http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=155.0

А трябваше. Беше ти препоръчана веднага след представянето. Тя ще отговори на притесненията ти.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #42 on: January 14, 2013, 16:16:53 PM »
Няма противоречиви работи.

Баланс също няма в смисъла на "златна среда", както му казват. Има или едното или другото. Правда, нечестие, тесен път, широк път и т.н.

Да прав си Тихомире, не съм се изразил правилно, извинявам се за което. Има си закони с уточнения към тях.

––––––––––––––––––
Владо, точка 2 която си зачекнал, ако зачетеш по внимателно ще забележиш, че не е към теб. Малко не съм форматирал текста, ако искаш ще го направя, можех една черта да сложа, но не предположих, че ще се объркаш.

Относно точка 1:

Виждаме заглавие "Градът и неговата идеология", второто изречение отива към "Църквата" не е ясно защо и по надолу даже не виждам да се уточнява. Ако си прекръстиш заглавието на темата  "Градът, Църквата и тяхната идеология" ще бъде доста по добре (това ако искаш).

Quote
  "Ела в мен"- казва градът - "и аз ще ти дам работа, удоволствия, ще те направя щастлив и задоволен!"
Това на практика няма как да го докажеш, макар че разбирам какво имаш в предвид, защото не е буквално.
Quote
човекът да е щастлив!!!.

Какво против това имаш не знам, не съм срещал някъде из словото забрана за човека да е щастлив...
А това кой какво прави, теб какво те касае ? Всеки ще бъде съден за неговите действия.

Quote
Не, аз не съм против щастието на човека. Не съм против това един човек да бъде удовлетворен, щастлив и пълноценен. Не!!! Но!!! Това, което прави градът е че предоставя гибелни идеи на своите градски членове, които съсипват здравето им, отделят ги от Истинният Бог всячески и, поставяйки ги в центъра (уж!!!) на града, тези идеи и този път ги довежда до пълен крах - психически, здравен и духовен - те биват осъждани накрая за огненото езеро.
Не!!! Но!!! .... (аз не искам да скачаш от блока, но ... (същата работа)) Това че в градът има неща които не ти харесват, добре. Пак ще попитам, Ти къде живееш ?

Quote
  Тогава? Как един човек може да е щастлив и пълноценен и удовлетворен?
Тук мога да ти цитирам това:
Quote
10 А той й каза: Ти говориш както говори една от безумните жени. Що! доброто ли ще приемаме от Бога, и да не приемаме и злото? Във всичко това Иов не съгреши с устните си.


Quote
Това звучи ужасно, депресивно, унищожително, но за самите призовани - било то евреи, или другоезичници - това звучи като врата и път към ВЕЧЕН ЖИВОТ ... , слава на Всевишният Бог!

?!?!?
Това, че нещо изглежда ужасно, не означава, че ще ти донесе вечен живот...
Ако е от нещата които са описани че те ще ти донесат нещо - добре.

Quote
  Вярващи, началото на двете идеологии можем да го видим още в градината "Едем" ("Блаженство") - там сатан, противникът, се "загрижи" за Ева и `и предложи да вземе добро (според него) решение и да стане сама тя  и мъжа `и, богове. Резултатът беше, че Бог трябваше да УБИЕ невинно животно и да покрие с топлата му кървяща плът голите тела на двамата човеци. Резултатът беше че грях и смърт влезнаха с ГРОХОТ в човешката история, тела и съзнание. Напълно задоволен, сатан сега се удоволства че чрез градът и чрез т.н. "Църква" той заблуждава, вярващи и невярващи. Две могъщи оръжия и явления - градът и Църквата. Но тогава къде е мястото за вярващите? Полуголи да ходят из горите с лък и нож? Или, стиснали зъби и очи, да живеят в градовете? Уместни въпроси.

По този начин, започват много книжки опитващи се да опишат нещата и да дадат "цяр" за тях. Но за Вавилон е казано, че не може да се изцери ! Ти искаш да си поредния който ще опита ли ?

Quote
Както и не виждам "крайност" в написаното от мен - то е съвет за размисъл и позиция, без да претендира за правилност, нито за Бого-вдъхновеност.
Ако си сбъркал с този съвет ще бъдеш ли съден ? И ако да, защо го даваш ? Ако си прав, защо казваш, че не си "Бого-вдъхновен" ?

Quote
Отделно от това, тук абзацът :   
Quote
Откровение 2:13. Зная, где живееш, там гдето е престолът на сатана; и държиш здраво името Ми, и не си се отрекъл от вярата в Мене, даже в дните на Моя верен свидетел Антипа, когото убиха между вас, гдето живее сатана.
Не виждам да говори за живеене в града и за съветване от Бога вярващите да живеят всред мерзостите на Вавилонската култура, пълна с идеологията на сатанинският  бунт и самото сатанинско същество.
Цитата не говори за живеене в града, но вникваш ли за какво говори ? Като вникнеш ще разбереш защо съм го цитирал.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #43 on: January 26, 2013, 23:21:22 PM »
Здравей, Николай.
Quote
Относно точка 1:

Виждаме заглавие "Градът и неговата идеология", второто изречение отива към "Църквата" не е ясно защо и по надолу даже не виждам да се уточнява. Ако си прекръстиш заглавието на темата  "Градът, Църквата и тяхната идеология" ще бъде доста по добре (това ако искаш).


Като изключим, че в святите писания думата "църква" е нарочно сложена, за да се забули истинското име и желаният смисъл и идея от Самият Автор, то :

-1- второто изречение си е точно на мястото, защотото т.н. от теб (но не и от Бог) "църква" в града е изгубила безвъзвратно смисъла на своето съществуване и призив, като сама е предала Божиите святи наредби и е склонила глава под господството на съвременните енакими - както идеологически, така и финансово-икономически и политически. Да, тя си е "църква", далеч от Божият призив към НАРОДА МУ.

-2- за съжаление, Николай, сам си поставил коректната тематика, но не си я прозрял - те са "три в едно с гореща вода", Ники. 


Quote
Цитат

  "Ела в мен"- казва градът - "и аз ще ти дам работа, удоволствия, ще те направя щастлив и задоволен!"
Това на практика няма как да го докажеш, макар че разбирам какво имаш в предвид, защото не е буквално.

Ами ако на практика не мога да докажа нещо - защо ми е да го твърдя? Що за глупав трябва да съм?! За един последовател на Исус ако не може да защити казаното, ако е говорил несмислено с устата си, е редно да се покае. Такъв не е този случай, с мен, конкретно. Дори и за слепец и глух, дори и за един ням, е ясна "проповедта на града". Ако мислиш че тази "проповед" не е библейски основана, е друг въпрос - съветвам те да изследваш малко появата и историята на града в святите писания.   



Quote
Цитат

човекът да е щастлив!!!.
 
Какво против това имаш не знам, не съм срещал някъде из словото забрана за човека да е щастлив...
А това кой какво прави, теб какво те касае ? Всеки ще бъде съден за неговите действия.

В случая не зная кое от двете искаш :

-1- да си в позиция на осъзнат лъжесвисдетел, или

-2- в позция на човек, който е прибързал с устата си и не е прочел внимателно докрая изказването на събеседника си.

За предпочитане е второто, мисля.

Quote
Цитат

Не, аз не съм против щастието на човека. Не съм против това един човек да бъде удовлетворен, щастлив и пълноценен. Не!!! Но!!! Това, което прави градът е че предоставя гибелни идеи на своите градски членове, които съсипват здравето им, отделят ги от Истинният Бог всячески и, поставяйки ги в центъра (уж!!!) на града, тези идеи и този път ги довежда до пълен крах - психически, здравен и духовен - те биват осъждани накрая за огненото езеро.

Не!!! Но!!! .... (аз не искам да скачаш от блока, но ... (същата работа)) Това че в градът има неща които не ти харесват, добре. Пак ще попитам, Ти къде живееш ?

Николай,
 
-1- ти си по принцип употребата на УСЛОВНО НАКЛОНЕНИЕ, или конкретно тук негодуваш против конкретиката му?

-2- Бог по много различни начини и в много случаи е използвал условната частица "НО". Давам следните примери :
Quote
Битие 4:7
Ако правиш добро, не ще ли бъде прието? НО ако не правиш добро, грехът лежи на вратата и към тебе се стреми; НО ти трябва да го владееш.
Левит 5:7
НО ако му не стига ръка да принесе овца или коза, то за греха що е сторил нека принесе Господу две гургулици или две гълъбчета, едното в принос за грях, а другото за всеизгаряне.
Левит 5:11
НО ако му не стига ръка да донесе две гургулици или две гълъбчета, тогава съгрешилият да донесе в принос за себе си една десета от ефа чисто брашно в принос за грях; да не го полива с масло, нито да тури на него ливан, защото е принос за грях.
Левит 11:37
НО ако падне нещо от мършата им върху някое семе за сеене, което ще се посее, то си е чисто.1 Коринтяни 14:24
НО ако всички пророкуват, и влезе някой невярващ или прост, той се обвинява от всички, и осъжда се от всички;...2 Коринтяни 4:3
НО ако благовестието, което проповядваме, е покрито, то е покрито за тия, които погиват, -

Има десетки примери още, които мога да ти посоча - целият даден закон от Изход 20- натам, кн. Левит, Второзаконие, пророците, е с НО-та на места. Както е видно, Бог няма проблем да употреби "НО" - защо тогава ти ме обвиняваш в грях при употребата на "но"? И ако това за теб е грях, то е видно, че за Бог и слугите Му това не е така.

Колкото до въпросът ти към мен къде живея - отговорът ми е следният. Дори и да живея в града, самото ми повествование ме изобличава и би трябвало да ме накара да напусна града като територия за живеене. Предполагам че съм ясен. Важна е ПРАВДАТА НА БОГ И НА НЕГОВОТО ЦАРСТВО да бъде прогласена, а отпосле е покорството към оповестената истина, или съпротива на лъжата.

Quote
Цитат

  Тогава? Как един човек може да е щастлив и пълноценен и удовлетворен?
Тук мога да ти цитирам това:

Цитат

10 А той й каза: Ти говориш както говори една от безумните жени. Що! доброто ли ще приемаме от Бога, и да не приемаме и злото? Във всичко това Иов не съгреши с устните си.
 

Връзката, която тук се опитваш да прокараш, а именно - между думите на Ийоб че самият той е превел глава пред съдбата му от Бог и приема и злата си участ от него и това, че градът в тези години НЕ Е МЯСТО ЗА ЖИВЕЕНЕ и че съд от Бога ще падне върху нечестието в града и върху вскички, които пият от чашата на гнусотата му, е НЕВЪЗМОЖНА.

Така например когато идеше гневът на Бог върху Содом и Гомора Лот не каза : "Що! доброто ли ще приемаме от Бога, и да не приемаме и злото?", бързо взе своите близки и ИЗБЯГА. Това е АДЕКВАТНИЯТ ПРИМЕР в случая. Адекватен пример е и случаят с Ниневия - те се покаяха и се обърнаха от злите си пътища, но не казаха "Що! доброто ли ще приемаме от Бога, и да не приемаме и злото?" и да чакат Бог да заличи града Ниневия - това е правилната аналогия, Николай.

Quote
Цитат

Това звучи ужасно, депресивно, унищожително, но за самите призовани - било то евреи, или другоезичници - това звучи като врата и път към ВЕЧЕН ЖИВОТ ... , слава на Всевишният Бог!

?!?!?
Това, че нещо изглежда ужасно, не означава, че ще ти донесе вечен живот...
Ако е от нещата които са описани че те ще ти донесат нещо - добре.

Никога не съм установил това ПРАВИЛО, а посочих този КОНКРЕТЕН пример, Николай, в който КОНКРЕТЕН ПРИМЕР е видно, че и ужасни неща, които са от Бог, могат да спасят вярващите. Да посочвам ли случаите, в които Божии хора падаха от ужас пред лицето на Всевишният, просваха се като мъртви и трепереха ... и това бе за тяхно спасение?! Защо сам не се замислиш...?

Както не е устантовено правило че "нещо, което изглежда ужасно, не означава, че ще ти донесе вечен живот", така и обратното - "нещо, което НЕ изглежда ужасно", също не означава че непременно ще ни донесе вечен живот. Образът за Помазаника на Бог, описан от пророците не е нито красив, нито примамлив, нито прекрасен - пише, че в Него не е имало нищо, което според стандартите на този свят да привлече хората към Него. ФАКТ.

Добрите, красивите и привлекателните неща от този свят не винаги са такива и пред Бог - факт. А градът е станал средище за предлагане на именно такива (!!!) неща - ПРОТИВНИ НА БОГА НЕЩА - както физически, така и невидими, като идеологии, като течения, философски възприемания за света, живота, човека.
 
Quote
Цитат

  Вярващи, началото на двете идеологии можем да го видим още в градината "Едем" ("Блаженство") - там сатан, противникът, се "загрижи" за Ева и `и предложи да вземе добро (според него) решение и да стане сама тя  и мъжа `и, богове. Резултатът беше, че Бог трябваше да УБИЕ невинно животно и да покрие с топлата му кървяща плът голите тела на двамата човеци. Резултатът беше че грях и смърт влезнаха с ГРОХОТ в човешката история, тела и съзнание. Напълно задоволен, сатан сега се удоволства че чрез градът и чрез т.н. "Църква" той заблуждава, вярващи и невярващи. Две могъщи оръжия и явления - градът и Църквата. Но тогава къде е мястото за вярващите? Полуголи да ходят из горите с лък и нож? Или, стиснали зъби и очи, да живеят в градовете? Уместни въпроси.

По този начин, започват много книжки опитващи се да опишат нещата и да дадат "цяр" за тях. Но за Вавилон е казано, че не може да се изцери ! Ти искаш да си поредния който ще опита ли ?

Би би уточнил тук? Защото аз не искам да намеря никакъв "цяр" за Вавилон, а призовавам Божиите люде да излезнат от него.
Quote
Цитат

 Както и не виждам "крайност" в написаното от мен - то е съвет за размисъл и позиция, без да претендира за правилност, нито за Бого-вдъхновеност.

Ако си сбъркал с този съвет ще бъдеш ли съден ? И ако да, защо го даваш ? Ако си прав, защо казваш, че не си "Бого-вдъхновен" ?

Както аз може да съм сбъркал в съвета си, така и ти с оспорването му. Както аз ще бъда съден, така и ти ще бъдеш пред престола на Бащата и на Сина Му. Никой няма да премине без да бъде съден!!!!

Така че е редно да говориш конкретно, а не общо.

Quote
Цитат

 Отделно от това, тук абзацът :   

Цитат

Откровение 2:13. Зная, где живееш, там гдето е престолът на сатана; и държиш здраво името Ми, и не си се отрекъл от вярата в Мене, даже в дните на Моя верен свидетел Антипа, когото убиха между вас, гдето живее сатана.

Не виждам да говори за живеене в града и за съветване от Бога вярващите да живеят всред мерзостите на Вавилонската култура, пълна с идеологията на сатанинският  бунт и самото сатанинско същество.


Цитата не говори за живеене в града, но вникваш ли за какво говори ? Като вникнеш ще разбереш защо съм го цитирал.

Ами засега не мога да вникна, така че ще се радвам ти да ми помогнеш във "вникването". Благодаря.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #44 on: January 29, 2013, 15:16:01 PM »
Аз така и не разбрах вие двамата за какво си говорите. Най-добре да се върнем обратно към темата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.