Author Topic: Градът и неговата идеология  (Read 35488 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #15 on: January 13, 2013, 10:29:31 AM »
Тази фалшива "история" я е писал някой градски набожен човек, който нищо не разбира, защото що се отнася до измамата, самото "ходене на църква" е достатъчно голяма измама. Тук се вижда, че е описано като "правият път". А предполагам е ясно, че такъв "прав път" не сме видели в Библията.

Пълна заблуда.

-Има много хора които посещават църквите търсейки искрено Бога и то от все сърце,не всички там са загубени души изоставени от Бога.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #16 on: January 13, 2013, 10:49:06 AM »
Идеалният център е перфектното място за мен,колкото повече движение хора толкова по добре,обичам да усещам как живота ври и кипи,от колкото изолиран в някое село сред гори,полета,чукари и 2/3 кокошки:) Просто ние живеем във време в което сме закърмени със съвременната цивилизация и няма как да се откъснем от това,родени сме в това и вероятно ще умрем с това.Разбира се че има различни типове хора,не едни градовете им пасват повече на други по уединените места като някое селце или дори манастир,но където и да е човекът той е в рамките на съвременната цивилизация а не извън нея.Отнсно покварата на градовете спор няма,но именно това създава идеална почва за работа за спасяване на души.
Това е мое лично мнение и е характерно само за мен,просто го споделям!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #17 on: January 13, 2013, 11:48:59 AM »
Quote
Идеалният център е перфектното място за мен,колкото повече движение хора толкова по добре,обичам да усещам как живота ври и кипи,от колкото изолиран в някое село сред гори,полета,чукари и 2/3 кокошки:) Просто ние живеем във време в което сме закърмени със съвременната цивилизация и няма как да се откъснем от това,родени сме в това и вероятно ще умрем с това.Разбира се че има различни типове хора,не едни градовете им пасват повече на други по уединените места като някое селце или дори манастир,но където и да е човекът той е в рамките на съвременната цивилизация а не извън нея.Отнсно покварата на градовете спор няма,но именно това създава идеална почва за работа за спасяване на души.
Това е мое лично мнение и е характерно само за мен,просто го споделям!

Аз бих очаквал, че човек, който се занимава с природна медицина би клонял повече към природата а не към градското.

Градската поквара не създава почва за "спасяване на души" - тя създава почва за погубване на християни. И докато първото е пожелателна фантазия, второто е доказан факт. Мисля сам си видял състоянието на градските църкви и градските християни. Оказва се че тия които са се настанили в градовете за да "спасяват" погиналите там, самите те са изпаднали в състояние, че те да имат нужда от спасение.

Дървото се познава по своя плод, не по обещанията за добри перспективи.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #18 on: January 13, 2013, 13:06:43 PM »
Quote
Аз бих очаквал, че човек, който се занимава с природна медицина би клонял повече към природата а не към градското.

Градската поквара не създава почва за "спасяване на души" - тя създава почва за погубване на християни. И докато първото е пожелателна фантазия, второто е доказан факт. Мисля сам си видял състоянието на градските църкви и градските християни. Оказва се че тия които са се настанили в градовете за да "спасяват" погиналите там, самите те са изпаднали в състояние, че те да имат нужда от спасение.

Дървото се познава по своя плод, не по обещанията за добри перспективи.

Логически погледнато да,но като се замисля апостолите пътуваха до,и обръщаха хиляди на ден във'големите градове,в горите и селата това няма как да стане.....
(за мен става дума)-тц,тц,тц,тц..бреййй па мъдър беййй.....

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #19 on: January 13, 2013, 13:15:24 PM »
Quote
но като се замисля апостолите пътуваха до,и обръщаха хиляди на ден във'големите градове,в горите и селата това няма как да стане.....

апостолите пътуваха, точно така. Това е точно апостолска работа. А като се има предвид, че в горите живеят много племена, а в селата все още живеят милиарди хора, не виждам какъв е проблема и там да се обръщат хора.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #20 on: January 13, 2013, 13:28:45 PM »
  Коце, здравей.

  Като начало защо не прочетеш още веднъж аргументацията ми и замисъла на платформата ми в първия пост?
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #21 on: January 13, 2013, 13:38:35 PM »
Quote
Публикувана от: Владо
Вмъкни Цитат
  Коце, здравей.

  Като начало защо не прочетеш още веднъж аргументацията ми и замисъла на платформата ми в първия пост?
-Владо здравей,ще я прочета,но изчакай моля те че тука така съм се оплел че не мога да се ориентирам вече...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #22 on: January 13, 2013, 13:41:33 PM »
Quote
- тука така съм се оплел че не мога да се ориентирам вече...

За по-лесна ориентация за новите теми и отговори към тях във форума е препоръчително вместо да гледаш отделните под-форуми да отиваш направо НАЙ-ОТДОЛУ на началната страница, където са показани всички най-нови отговори по темите. Аз от години гледам само там, за да следя новите неща във форума.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #23 on: January 13, 2013, 14:03:25 PM »
Quote
Watchman...Аз бих очаквал, че човек, който се занимава с природна медицина би клонял повече към природата а не към градското.
...  

Логически погледнато да,но като се замисля апостолите пътуваха до,и обръщаха хиляди на ден във'големите градове,в горите и селата това няма как да стане.....
(за мен става дума)-тц,тц,тц,тц..бреййй па мъдър беййй.....
Логически би трябвало да имаш друг светоглед! А апостолите /от гр.ез. - "пратениците"/ не живееха в мегаполиси от съвременен тип. Те обръщаха хора от различни етноси и местоживелища към добрата вест и учението, за да ПРИГОТВЯТ един благоразположен към Бога народ.

Quote
Юда 1:1
Юда, слуга Исус Христов, а брат Яковов, до призваните, възлюбени от Бога Отца и пазени в Исуса Христа: ...

1 Коринтяни 1:26
Понеже, братя, вижте какви сте вие призваните, че между вас няма мнозина мъдри според човеците, нито мнозина силни, нито мнозина благородни.

Евреи 9:15 Той е посредник на нов завет по тая причина, щото призваните да получават обещаното вечно наследство чрез смъртта, станала за изкупване престъпленията, извършени при първия завет.
 Сега виж тук :

Quote
Деяния 19:9
А понеже някои се закоравяваха и не вярваха, но злословеха учението пред народа, той се оттегли от тях и отдели учениците та разискваше всеки ден в училището на Тирана.

1 на Симон Канарата 1гл.


 Петър, пратеник на Помазаният Исус, до избраните пришелци, пръснати по Понт, Галатия, Кападокия, Азия и Витиния,  

2 избрани по предузнанието на Бога Отца, чрез освещението на Духа, за да сте послушни и да бъдете поръсени с кръвта Исус Христова; благодат и мир да ви се умножи...

  Една от основните части на добрата вест, като учение, е била отделянето от езическият Богохулен град и влиянието му и създаване на Тяло на Помазаника - святи хора, части както един на друг, така и като принадлежност към Тялото на Господаря Исус. На база не просто на моята опитност и това, което виждам, но и на писанията, не виждам основания да се съгражда Тяло на Помазаният Исус в Богохулните светски центрове, изпълващи се все повече и повече с явна анти-христност.

  Сам Бог е заповядал на потомците на Абраам като влезнат в градовете, които Той им дава (т.н. "Обещана земя"), да съборят кумирите, да изгорят идолите и жертвениците на местните народи, да не би да се препънат в тях и да паднат в идоло-поклонение / почитане. Днес християните се измъчват да живеят праведно насред мърсотията и мерзостите на народите, като всекидневно биват обливани с похот, сласт, отвратителни реклами, неправедност, изливаща се с тонове върху ума, слуха и в сърцата им.

  Тук не говорим просто за "християните да не бъдат толерантни към греха" - според мен правилните думи са че християните са обливани с лайната на този грешен свят и стенат под товара на световният грях - нещо, за което те не са призвани.

  Остава да видим каква е правилната алтернатива.

27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #24 on: January 13, 2013, 14:11:41 PM »
Quote
според мен правилните думи са че християните са обливани с лайната на този грешен свят и стенат под товара на световният грях - нещо, за което те не са призвани.

За мен по притеснителното е че не само, не стенат, ами и със зъби и нокти бранят желанието си да живеят в тия градове.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #25 on: January 13, 2013, 14:32:54 PM »
Владо,съгласен съм с теб и принципа който изявяваш относно градовете.
Не може обаче да се цитира определен случай че Бог казал еди какво си някъде и това да се привнася като правило и знаменател под който да влизат всички относно мястото на живеене,съгласи се.
Напомням,повтарям напомням че:аз казах че за 'мен лично' е по добре да живея в топ центъра,където е абсолютната лудница,което не ме прави човек който не обича природата.Като човек който знае какво иска в това отношение мисля че за себе си съм прав.Не може някой да ми казва че не осъзнавам че това е добре или зле за мен.Забравили сте за Лот,той тренираше в най-добрата школа-Содом и Гомор.А иначе аз лично живея в периферията на града,на 6/7 км.във къща със двор и градина със зеленчуци и плодове..даже и ядки.От известно време обмислям да я продам и да си купя апартамент в идеалния център,например на витошка където е най-големия човекопоток.Иначе на 5 мин пеша от къщата ми е р.Искър и гора около нея,види се че има някаква природа.Темата за местоживеенето при мен е една голяма дилема.

Отговарям и на въпроса на Уочмен(като човек който се занимава с алтернативна медицина да предпочиташ да живееш сред природата.
-Сред природата има значително малко хора и са значително по здрави,ако се преместя там ще остана безработен:)

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #26 on: January 13, 2013, 15:15:42 PM »
Quote
Не може обаче да се цитира определен случай че Бог казал еди какво си някъде и това да се привнася като правило и знаменател под който да влизат всички относно мястото на живеене,съгласи се.
- по-точно?

Quote
...по добре да живея в топ центъра,където е абсолютната лудница,което не ме прави човек който не обича природата.
- това според мен е малко ...абсурдно. Човек или обича природата и започва да мрази културата и философията на този век в неговата крайна анти-христност /строителство, реклама, филмова индустрия, храни, дрехи, ..../, или става претопен в съзнание и сърце от водопада на града.


Quote
Забравили сте за Лот,той тренираше в най-добрата школа-Содом и Гомор.
Ами не смятам, че Лот е тренирал в тези ненавистни и омразни на Бога градове, които Той изпепели в гнева си :
Quote
... Той (Бог, допъл-то мое) осъди на разорение содомските и гоморските градове и ги обърна на пепел, и ги постави за пример на ония, които щяха да вършат нечестие, 
7 но избави праведния Лот, комуто бе досадил развратния живот на нечестивите; 
8 (защото тоя праведен човек, като живееше между тях измъчваше от ден на ден праведната си душа, като гледаше и слушаше беззаконните им дела); ...
- 2 на Симон Канарата, 2


Quote
...живея в периферията на града,на 6/7 км.във къща със двор и градина със зеленчуци и плодове..даже и ядки.От известно време обмислям да я продам и да си купя апартамент в идеалния център,например на витошка където е най-големия човекопоток.
Е, няма що - много разумно. Вземи си апартамент навръх цялата Вивилониада ...пък остави мястото, близко до това, за което си създаден.

Някак си все повече разбирам колко много се отдалечават вярващите от средата - естествената, добрата среда, за която бе създаден първият човек. Говорим че Адам бе създаден не за IT- технологии, компютри, офиси, бетон, стъкло и стомана, а за градината "Едем"...колко ужасно е, че отиваме в един измислен от бунта свят, опивайки съвестта си и мъчейки се там да приложим благата вест, което е един вид поругаване на същата и на замисъла на Сам Бог.
Quote
...-Сред природата има значително малко хора и са значително по здрави,ако се преместя там ще остана безработен:)
Това го разбирам, но не смятам, че е единствена причина да отидеш да живееш сред градската поквара.

Истина е, че градът влияе. Сам Бог имаше изискване към градовете на Своите люде - дори определени градове служеха за определени неща (например - за убежища на гонени за кръвна мъст). Ако ще правим паралел на основата на писанията и ако ще търсим основание вярващите да живеят сред боговете и мерзостите на народите, то трябва нещата да се напишат ТОЧНО ТАКА :

- Има ли основание, дадено от Бог на вярващите, призовани от тъмнината на този свят, да бъдат отделени и святи, да живеят посред идолите и мерзостите на народите, бивайки съблазнявани, изкушавани и подвеждани към грях всекидневно?
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #27 on: January 13, 2013, 15:15:57 PM »
Quote
Забравили сте за Лот,той тренираше в най-добрата школа-Содом и Гомор.

Хич даже не сме забравили, ето наскоро какво сме писали за него:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=731.msg10359#msg10359
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #28 on: January 13, 2013, 15:40:18 PM »
Quote
- това според мен е малко ...абсурдно. Човек или обича природата и започва да мрази културата и философията на този век в неговата крайна анти-христност /строителство, реклама, филмова индустрия, храни, дрехи, ..../, или става претопен в съзнание и сърце от водопада на града.

1.-....но това е според теб...
2.-не е задължително да изпадаш в крайности на или/или относно природата и града,считам това за грешно заключение,аз самият съм пример за обратното и познавам дузина такива хора.
Това че се гневиш(това е пример)не означава че непременно съгрешаваш.
Града е едно чудесно място за живот,при това спокоен и смислен...за мен лично,за мен лично..за мен лично...за мен лично...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Градът и неговата идеология
« Reply #29 on: January 13, 2013, 15:47:01 PM »
Quote
...за мен лично,за мен лично..за мен лично...за мен лично...

За Божият човек няма личен живот, нито лични предпочитания. Затова Исус учи човек да се отрече от себе си. Аз в момента се занимавам с неща, които "за мен лично" са немислими, чужди и напълно противоречащи на личната ми нагласа и предпочитания. При все това не само се занимавам с тях, но намирам в това голяма радост и смисъл, защото всичко, което е част от Божиите цели и намерения е скъпоценно и ме радва, а всички ония неща от графата "за мен лично" могат спокойно да гният на боклука.

И още нещо Божият народ, е тяло, общност, семейство. Хора които живеят в съгласие заради Божията слава и цели. Личните неща нямат никакво значение, Божиите имат.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.