Author Topic: Как да се отнасяме с агентите ?  (Read 39191 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Как да се отнасяме с агентите ?
« on: October 24, 2012, 13:43:49 PM »
 Сега сме в последно време според както виждам. Излязоха досиетата на много ръководители в протестантските църкви. Виждаме, че тези ръководни органи по времето на комунизмът , са предавали своите братя и сестри. Днес те са в ръководството на няколко деноминации. Хора издигнати от тях са на високи позиции в същите деноминации , а и във висшите богословски у-ща. А и в интернет пространството също.
 Гледах тяхно общо изказване в "Българска християнска медия" , където пасторите с агентурно минало открито заявиха, че благодарение на тяхното предателство се е запазила църквата. Някои от рях направиха "покайни извинения" !!?? Като цяло всички тези хора в момента определят до голяма степен църковния живот в тези евангелски деноминации.
 Какво е мнението ви? Как трябва да се отнасяме с тях и с хората които ги защитават ?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #1 on: October 24, 2012, 13:56:36 PM »
Ти какво общо имаш с тях, че ти е чудно как да се отнасях с тях? В техните "църкви" ли си, помагаш им в религиозните им дейности ли?

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #2 on: October 24, 2012, 14:39:17 PM »
 Живея в България. Знам , че духовното винаги доминира над материалното. Духовното е зле в Б-я според мен заради тези човеци. Мои познати и приятели са в техните църкви. Така , че трябва да имам позиция по въпроса и да не проявявам "търпимост" към предателството и поклонението на системи и управляващи. Ти също ако живееш в Б-я имаш общо с общия живот който живеем тук.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #3 on: October 24, 2012, 15:13:25 PM »
Потърси какво казва Библията за тези, които наричат братя, но се кланят на чужд бог или обичат парите.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #4 on: October 24, 2012, 20:50:44 PM »
Никой не обича хората,които водят двойнствен живот.Те самите в един момент губят почва.Не бих могъл да кажа как да се отнасяме с тях и към тях,понеже това е според преценката и израсналостта на всеки.Бих казал аз как се отнасям към тях и какво мисля.Преди години напуснах тази прогнила църковна система.Тогава никой от агентите все-още не беше осветлен.Но аз бях погнусен и отвратен от това,как пастори разполагат с хората,които ходят в църквите им,говорят от името на Бог неща,които Той не е казвал,събират пари "за Бога" в собствените си сметки и т.н. Колкото повече четях Библията,толкова повече разбирах,че аз не съм за места като тези.Бог и църквата нямат нищо общо.После почнаха да осветляват агентите.Защо точно сега и по този начин е друга тема.Но е свързано със словото,където се казва,че няма нищо тайно,което не ще се открие.Не се учудих особенно.Просто още едно звено от същата верига мина по зъбното колело::).Та всъщност отношението ми е следното:
 Не вярвам на нищо,което казват.Не вярвам на покаянието им.Не съм от системата им.Те не са ми никакви.Нищо в моя живот не зависи от никой от тях.Не ги слушам.Няма какво да науча от тях.Не участвам в алиансите,деноминацийте,лекцийте,училищата,лагерите,службите,призивите им.Встрани съм тях и те от мен.Накратко това е.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #5 on: October 25, 2012, 02:03:27 AM »
Добрата новина е че тези хора (за които стана въпрос по-горе, въпросните "осветлени") не са в реалните Христови общности (църкви) - никога не са били и вероятно никога няма да бъдат. Те са в едни измислени религиозни (църковни) организации, които са изградени върху същия вид отстъпление, което е формирало и въпросните агенти. Така, че те са си точно на мястото и хармонията между агентите и набедените за църкви общества е логична и цялостна.

Лошата новина е че всеки, дори тези, които са в реално и автентично Христово тяло могат да станат агенти на врага (не просто на ДС или коя да е човешка организация, но на целите, намеренията и усилията на врага) ако умовете и сърцата им не се обновят изцяло и напълно според древните Писания. Във всеки един човек когото считаме за брат може да дреме агент. И тогава въпроса "Как да се отнасяме с агентите" придобива величина и сложност, която мен лично ме затруднява дотолкова, че само мога да викам към Бога за благодат и мъдрост.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #6 on: October 25, 2012, 07:09:48 AM »
Петьо какво общо има един християнин който има желанието да живее живот за Бога с различните деноминаций и техните агенти или ръководни органи и с техните пастори.
Твойте познати който са в тези организаций нека да изследват Словото и да разберат дали трябва да бъдат в тях.

А за богословските училища въобще трябва ли да ги има.
Църквите какво трябва да представляват?
Това трябва да се разбере защото е писано че само разумните ще разберат.
Казваме че са последни времена а не искаме май да живеем както Бог ни е призовал.
Живее се по някакви човешки стандарти и се гледа да се намести Словото към тях.

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #7 on: October 25, 2012, 13:22:35 PM »
 Виждам , че общо взето сме на едно мнение. Лично аз съм убеден , че въпросният звяр в Откр.13 1- ... е именно комунистическата с-ма. Тези които са се поклонили на тази с-ма са се поклонили на звяра чието число е 666.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #8 on: October 25, 2012, 14:06:10 PM »
В други теми ти беше доказано, че логиката ти се пропуква много много лесно.

Поклонението на идол означава да се надява човек на този идол, да живее чрез него. Искам да попитам колко от хората се надяват на това държавната социалистическа машина да им гледа децата, да им учи децата, да ги лекува, да им дава пенсийки, да им  държи парите, да им снабдява с хляб масата, да им снабдява домовете с ток, вода и т.н.?

Или само се мисли, че "поклонението" е само това да застанеш на колене и да се кланяш пред някой партиен лидер.

Но все пак темата е за отношението към тези, които се наричат братя, а се кланят на друг бог.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #9 on: October 25, 2012, 14:35:22 PM »
Петьо,
относно агентите, не мисля, че има какво да се коментира за тях. Относно твойте приятели мога да ти кажа само това:

Quote
15 И ако ти съгреши брат ти, иди, покажи вината му между тебе и него самия. Ако те послуша, спечелил си брата си.   
16 Но ако не те послуша, вземи със себе си още един или двама и от устата на двама или трима свидетели да се потвърди всяка дума.   
17 И ако не послуша тях, кажи това на църквата; че ако не послуша и църквата, нека ти бъде като езичник и бирник.

Да трудно е, но ако не слуша не можеш да направиш много (от опит говоря).

Ако реши да се покае, това е друго.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #10 on: October 29, 2012, 10:47:50 AM »
 Това , което е правилно, е хората от църквите в които има агенти да разберат истината - какво в същност означава някой християнин да е бил агент. В момента агентите и техните защитници се опитват да омаловажат предателството си. Християните от тези църкви заедно с християните от другите църкви , заедно с всички нас съставляваме едно тяло. Поради тази причина дадох гласност на истината относно същността на предателството което агентите са извършили. Ето го видеото : http://www.youtube.com/watch?v=iTDQ_mPQJVA
 Това е причината Николай , да не се опитвам да контактувам с агентите - няма смисъл, те няма да се покаят. Не могат.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #11 on: October 29, 2012, 11:39:01 AM »
Quote
Християните от тези църкви заедно с християните от другите църкви , заедно с всички нас съставляваме едно тяло.

Мен лично не ме включвай във "всички нас". Нито съставлявам едно тяло с "християните от тези църкви заедно с християните от другите църкви".

Виждам, че си прилепен към тази объркана система и може би заради това  и заключенията ти са такава бъркотия. Проблемът не е само в това да не контактуваш с агентте, а че смяташ тези структури за нещо, което има общо с Бога.



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #12 on: October 29, 2012, 14:27:04 PM »
Петьо аз също не искам да ме причисляваш към "всички нас".И как така Бог е забравил да спомене в Словото си за православни , католически , евангелски и др. църкви та да бъдат едно тяло тия "християни" който са в тях незнам ако можеш кажи.

И защо така ми се струва че все клониш към това да докажеш твойте мисли за Откровение гл.13 по различни пътища.

А за агентите ги има винаги ще ги има докато дойде Исус и сложи край на своеволието на елита на света.Отношението ни към тях трябва да е както еврейте се отнасяли към езичниците.Имаш Словото чети и вярвам че Бог ще ти даде разбиране.

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #13 on: October 30, 2012, 11:41:08 AM »
 Това означава ли , че според вас от тези църкви няма да има хора които да са в спасени от Господ Исус Христос ?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Как да се отнасяме с агентите ?
« Reply #14 on: October 30, 2012, 11:47:37 AM »
Ако един човек обича правдата и търси Бога, той ще излезе от тези места.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?