Author Topic: Има ли чип за проследяване в новите лични документи?  (Read 47099 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Ако са дваж умрели, тогава предполагам, че няма шанс за тях никакъв.

Но да се върнем на физическия белег, ако не е нужен защо беше нужно да бъде слаган ето тук:

Изход 12 глава
22 После да вземете китка от исоп и да я потопите в кръвта, която ще приемете в леген, и с кръвта, що е в легена, да ударите по горния праг и двата стълба на къщната врата; и никой от вас да не излезе из къщната си врата до утринта. 
23 Защото Господ ще мине, за да порази египтяните, а когато види кръвта на горния праг и на двата стълба на вратата, Господ ще отмине вратата, и не ще остави погубителят да влезе в къщите ви, за да ви порази.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Това, което си цитирал не касае персонално белязване на хора, както е белега на звяра или дори Божия печат. В този текст се говори за белязване на входа на къщата, а не на самите хора.

Освен това този пасаж говори за нещо, което е преобраз на Христовата кръв в която светиите са измити от греховете си, а както знаем Христовата кръв не е нещо физическо, което християните носят върху себе си, а е изцяло от духовно естество. Иначе всички трябваше да ходим напръскани с кръв.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
(KJV)  And the first went, and poured out his vial upon the earth; and there fell a noisome and grievous sore upon the men which had the mark of the beast, and upon them which worshipped his image.

G2192
ἔχω
echō
ekh'-o

to hold

1. a thing (1) a single object material or immaterial (old English translation)

държа; задържам; поддържам; притежавам; заемам; имам;

Ето и тук, имаме физически белег, основната идея показана на много места в Библията е на тази основа - физически и духовен аспект на нещата. Опита да се отиде изцяло в духовния аспект и да се отрече физическия е довел до много течения сред вярващите.
Това, че за теб няма смисъл физическия обект, не означава, че и за другите няма - ето погледни ако щеш идолите - хората си ги правят не поради друго, а защото имат нужда да ги виждат физически и да са пред тях. Един от основните им проблеми в общуването/отричането на живия Бог - ми той е невидим за тях, как да вярват в нещо което не виждат ? Е да ама ти/ние вярваме въпреки това, защото размишляваме и отсъждаме разумно за много неща, и за нас не е проблем невидимото.
Основата на идолопоклонството е в съществуването на идол който е от физическо естество (естествено не винаги, има си изключения), а идеята за белега на звяра се върти точно около идолопоклонство, което неминуемо се свързва и с физически предмет.

"Модерните" хора в днешно време, нямат грам проблем да носят обекта на идолопоклонство, даже ще е гордост за тях и ще се хвалят и ще го разпространяват поради забвението в което е потънало Словото на Бог в ушите им.
Нали съм тук в града и виждам, рекламите които са така направени, че водят ласкателно в тази посока, политиката, общественото мнение като цяло, разговори из технологични форуми (такива чета). Всичко води мисълта на човека в тази посока, да свикне с "удобствата" така, че когато се прокарва така нареченото "чипиране" хората просто да го приемат като усъвършенствана технология която ще е "secure" и ще могат всички които не спазват закона, на всички нива да бъдат наказвани. А това е което обществото ще иска, и това е за което го подготвят сега, затова са всичките тия неща които излизат из медиите - да дразнят хората и да ги карат да търсят справедливост - и такава ще им "бъде дадена" както е и писано - фалшив мир.

Хората имат съвест в малка или в голяма степен и лично аз не виждам вариант в който съвестта на мнозинството ще прегори по начина по който го описваш, просто не виждам вариант в който 2/3-ти от хората ще имат прегоряла съвест - това ще е безумие и ще е довело до световна война с ядрени ракети много преди да стигнат тия 2/3-ти. Което ще изпепели тоя свят до основи... Докато идолопоклонството към "звяра" е много лесен начин за прокарване на белега.

And they worshipped the dragon which gave power unto the beast:

G4352
προσκυνέω
proskuneō
pros-koo-neh'-o
From G4314 and probably a derivative of G2965 (meaning to kiss, like a dog licking his master’s hand); to fawn or crouch to, that is, (literally or figuratively) prostrate oneself in homage (do reverence to, adore): - worship.

Worshipped - поклонение, покорство, страх от господаря (който виждат) - все характеристики на идолопоклонството.

and they worshipped the beast, saying, Who is like unto the beast?
;

And all that dwell upon the earth shall worship him - всички в страха си ще му се поклонят, освен тези които са записани в книгата т.е. тези които знаят от Кого да се страхуват и да почитат.
Хората ще видят и ще се уплашат и в страха си ще го последват (писано е, че всички страхливи нямат да влязат в Божието царство), да ама хората в днешно време не се плашат от "невидими" неща те се страхуват от това което виждат поради страх от физическа смърт, духовния живот не ги интересува, защото за тях той не съществува.

Аз съм спорил с хора които са дваж умрели, кълнящи и проклинащи всеки един от Светата тройца и даже познаващи прилично Библията - такива хора са изключителна рядкост, не мога да повярвам, че 2/3 от хората ще станат такива без сериозни последствия за цялото общество при това без намесата на Бог.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
(KJV)  And the first went, and poured out his vial upon the earth; and there fell a noisome and grievous sore upon the men which had the mark of the beast, and upon them which worshipped his image.

G2192
ἔχω
echō
ekh'-o

to hold

1. a thing (1) a single object material or immaterial (old English translation)

държа; задържам; поддържам; притежавам; заемам; имам;

Ето и тук, имаме физически белег, основната идея показана на много места в Библията е на тази основа - физически и духовен аспект на нещата. Опита да се отиде изцяло в духовния аспект и да се отрече физическия е довел до много течения сред вярващите.

Никъде не се казва, че има физически белег. Това, което се казва е че думата може да се отнася или за нещо физическо или за нещо нематериално, а не че се отнася за двете едновременно.

В случая говорим за белега на звяра и за неговото естество, а не за това доколко вярата се простира само в духовните неща и не засяга материалните.

Quote
Това, че за теб няма смисъл физическия обект, не означава, че и за другите няма - ето погледни ако щеш идолите - хората си ги правят не поради друго, а защото имат нужда да ги виждат физически и да са пред тях.

В стари времена хората са вярвали в демонични божества, които са тях са били невидими и духовни, а са правили идол като вид символ, представител на тази духовна реалност в която са вярвали. В днешно време идолите са изцяло духовни, хората се кланят на системата, на образованието, на парите, без обаче да му правят физически идол пред когото да паднат по очи. Цялото поклонение се извършва на ниво ценностна система, мироглед и начин на живот.

Quote
"Модерните" хора в днешно време, нямат грам проблем да носят обекта на идолопоклонство, даже ще е гордост за тях и ще се хвалят и ще го разпространяват поради забвението в което е потънало Словото на Бог в ушите им.
Нали съм тук в града и виждам, рекламите които са така направени, че водят ласкателно в тази посока, политиката, общественото мнение като цяло, разговори из технологични форуми (такива чета). Всичко води мисълта на човека в тази посока, да свикне с "удобствата" така, че когато се прокарва така нареченото "чипиране" хората просто да го приемат като усъвършенствана технология която ще е "secure" и ще могат всички които не спазват закона, на всички нива да бъдат наказвани. А това е което обществото ще иска, и това е за което го подготвят сега, затова са всичките тия неща които излизат из медиите - да дразнят хората и да ги карат да търсят справедливост - и такава ще им "бъде дадена" както е и писано - фалшив мир.

Аз няколко пъти написах, че ако белега на звяра е нещо физическо, първо ще може насила да бъде сложено на християните, и второ хора ще могат да го отстранят от себе си. Нито едното, нито другото нещо е възможно според това, което учи Писанието.

Чипирането е димна завеса, зад която врага прокарва истинския белег. Огромно количество хора (и вярващи и невярващи) ще отхвърлят чипирането, но ще приемат белега именно поради това че са измамени относно естеството на белега.

Quote
Хората имат съвест в малка или в голяма степен и лично аз не виждам вариант в който съвестта на мнозинството ще прегори по начина по който го описваш, просто не виждам вариант в който 2/3-ти от хората ще имат прегоряла съвест - това ще е безумие и ще е довело до световна война с ядрени ракети много преди да стигнат тия 2/3-ти. Което ще изпепели тоя свят до основи... Докато идолопоклонството към "звяра" е много лесен начин за прокарване на белега.

Твоята логика се изчерпва с думите "лично аз не виждам вариант". Какво ти виждаш или не виждаш не влияе по никой начин на това, което Писанието учи.

Прегарянето на съвестта се случва когато човек знаейки, че нещо не е право, не е справедливо, пак се съгласява с него, било поради удобство, поради страх или защото вярва че съвестта е нещо вредно и опасно за бъдещето на човечеството. През цялата история едно единствено нещо е пазило народите от това да потънат в пълен мрак и тъмнина и това е било съвестта. Без значение колко езическо е едно поколение, съвестта е определяла битието на народите в голяма степен и благодарение на това сатана не е успявал да вземе пълен контрол над тях. Съвестта е единствения съюзник на Бога в грешния човек. И именно затова целта на сатана е да унищожи този съюзник, който проваля всичките му планове за човечеството.

Не случайно сатанисткия елит в Бохемските гори всяка година прави ритуал наречен "Cremation of Care" в който ритуал "грижата" сиреч съвестта е наречена "древен враг".

Всички тези неща са факти, а не субективни разсъждения като твоите от рода на "аз не виждам как..." Като прогледнеш ще започнеш да виждаш.

Quote
And they worshipped the dragon which gave power unto the beast:

G4352
προσκυνέω
proskuneō
pros-koo-neh'-o
From G4314 and probably a derivative of G2965 (meaning to kiss, like a dog licking his master’s hand); to fawn or crouch to, that is, (literally or figuratively) prostrate oneself in homage (do reverence to, adore): - worship.

Worshipped - поклонение, покорство, страх от господаря (който виждат) - все характеристики на идолопоклонството.

and they worshipped the beast, saying, Who is like unto the beast?
;

And all that dwell upon the earth shall worship him - всички в страха си ще му се поклонят, освен тези които са записани в книгата т.е. тези които знаят от Кого да се страхуват и да почитат.
Хората ще видят и ще се уплашат и в страха си ще го последват (писано е, че всички страхливи нямат да влязат в Божието царство), да ама хората в днешно време не се плашат от "невидими" неща те се страхуват от това което виждат поради страх от физическа смърт, духовния живот не ги интересува, защото за тях той не съществува.

Думата поклонение няма нищо общо със страха. Преклонението може да е на база на страх, но поклонението е на база ценностна система, на база на нещо, което цениш и въздигаш. Затова повечето днешни християни са идолопоклонници, защото ценностната им система е светска, а при Бога се приближават само с устата си. Те и в момента се покланят пред звяра, като издигат нещата, които този свят издига - образование, кариера, престиж, известност, богатство, слава от човеци.

Друг много важен аспект, който напълно липсва в тази дискусия е че по презумпция се приема, че Антихриста е някаква езическа личност. Само че според Писанието думата "антихрист" на първо място означава, някой който се поставя на мястото на Христос, а Христос както знаем, ще дойде за да възстанови Божието царство на земята.

Ето защо Антихриста ще дойде именно с тези претенции. Той ще претендира да е самия Христос, дошъл да възстанови мира на земята и най-големите му поддръжници ще бъдат християните, или поне тези, които се имат за такива. Именно за това за него ще е важно да контролира Ерусалим за да постави престола си там, където е обещано да седне Давидовия син, сиреч истинския Месия.

А цялата работа с чиповете ще бъде с цел да се прокара първо фалшивия Антихрист, за да се убедят християните, че Антихриста вече е минал и заминал, а този, които идва вече е Христос.

И действително ще има малко истерия около чиповете, ще понатиснат леко за тях, но не твърде много. Християните ще ги отхвърлят и ще си рекат - ето избегнахме белега на звяра. И след това ще се хвърлят право в ръцете на Антихриста и ще му се поклонят. И понеже ще си мислят, че белега е физически неусетно ще се озоват с истинския духовен белег върху себе си.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Да съгласен съм, че всяко нещо може да стане идол, било то система, било нещо друго.
Но не бива да забравяме, че ще има и хора които ще му се възхищават и ще го подкрепят в това което прави.

________
Аз не отхвърлям съвестта ясно е, че нейната роля е голяма. Но хората ще приемат белега не само поради прегоряла съвест, но и поради отхвърлянето на Бог и поради ред други неща.

_________
Възможно е да си прав за това с чиповете и да го ползват за да изкарат първо фалшив Антихрист, но дори да е така е добре човек да се опази и от това. Писано е мнозина т.е. ще има голям цирк с много представители...

4 Исус в отговор им каза: Пазете се да ви не заблуди някой; 
5 защото мнозина ще дойдат в Мое име казвайки: Аз съм Христос, и ще заблудят мнозина.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Поддръжниците на високотехнологичните чипове нищо не коментираха относно това, че според Библейските пророчества в края на времената високите технологии ще бъдат ликвидирани и човечеството ще се върне до нивото на технологиите от библейски времена.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Поддръжниците на високотехнологичните чипове нищи не коментираха относно това, че в според Библейските пророчества в края на времената високите технологии ще бъдат ликвидирани и човечеството ще се върне до нивото на технологиите от библейски времена.

Има напълно основателни очаквания, че в края на дните преди Пришествието Бог може да ликвидира електричеството и всичко свързано с него ще стане неизползваемо. Точно тогава ще бъде предложен белега на звяра и ще стане ясно истинското му естество. Това е една от възможностите, които трябва да се вземат предвид.

Предпочитам докато стане ясно, да се пазя и от физическите възможности, освен от духовните. И на мен ми се иска да се махна от града и да не се интересувам от това, но поне за момента като гледам, Бог има други планове за мен.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
На канала в Youtube vera77 & vera777 има доста инфо за развитието на чипизацията. Човекът е православен, но къде тук в тая държава някой говори за чипове и белязване, пситерор и др. За съжаление не вярва в плоската земя.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
На православните им е чипиран мозъка от времето на император Константин насам. Откак вкусиха власт подобно на мечка стръвница вкусила кръв те измениха естеството си и се сливат със системата на Антихриста без никаква съпротива от тяхна страна. А чипизацията служи като форма на самозаблуда, че уж се съпротивляват на Антихриста. Протестантите и евангелистите вървят по същия път.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Като организация да, това, което казваш е така. Но тук нещата са още по-зле, като държава ли, като хора ли.... не знам. Търсил съм и в нета: това, което търся е на 2000км. оттук и по-нататък. За почти всички въпроси(да не кажа за всички). Тук сякаш работи нещо, което промива мозъци много по-силно. Затъпяването е напреднало.... много.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Търсил съм и в нета: това, което търся е на 2000км. оттук и по-нататък. За почти всички въпроси(да не кажа за всички).

Не съм сигурен че разбрах какво имаш предвид с тези думи.

Quote
Тук сякаш работи нещо, което промива мозъци много по-силно. Затъпяването е напреднало.... много.

Това, което работи тук, мисля, че работи много по-силно на Запад, защото там са много по-напред с деградацията на обществото. Тук има едно ядро, което се държи и отказва да се преклони. Да младите хора много затъпяха. Не знам дали всички, но аз като съм си имал работа с хора под 30 годишна възраст положението е много зле.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Има няколко неща които действат деградивно.
Всекидневното ползване на технологиите които "улесняват" по-този начин мозъка почва да деградира защото не се използва. Като аз съм стигнал до извода, че мозъка работи на принципа на мускула, ако се тренира е силен иначе деградира. От тук хората стават по-мързеливи и по-глупави (макар това да не е точната дума).

Не случайно има такъв напън да се разпространяват неща като Фейсбук, смартфони и т.н. В комбинация със слабо-витаминозната храна, отделно пълна с неща които затрудняват отделителната система, замърсявайки кръвта (която е живота). Последния фактор който е спекулативен в някаква степен т.е. няма как да се докаже, че 100% е така и може основно да се подозира е облъчването с така-наречените психо-генератори, но мисля това е по-скоро насочено в посока (по)желания било то плътски или чисто материални.

Тия трите приложени върху хората (без значение възрастта) ги водят в строго специфична посока която противника желае.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Quote
Търсил съм и в нета: това, което търся е на 2000км. оттук и по-нататък. За почти всички въпроси(да не кажа за всички).

Не съм сигурен че разбрах какво имаш предвид с тези думи.

Исках да кажа, че всичко почти, което съм търсил в интернет, съм го намирал далеч оттук. Каточели хората и т.н. дори вярващи не могат правилно да разсъждават. Това е явно по плодовете им, които са лоши не поради липса на възможности но поради глупост.
@Nikolay
В храните освен изброените от теб вещества има и много откровенни отрови, които се слагат или попадат там целенасочено.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Да, в България не могат да се намерят много от полезните неща, които би било добре да имаме на разположение, но това от друга страна е ниша, нещо, което ние можем да създадем и ние да предложим на другите. В този смисъл това не е толкова лошо нещо.

Да, хората се занимават с глупости, основното заблуждение е че искат да "ходят на работа" - т.е някой да им даде работа и заплата и те да не мислят за нищо, вместо да седнат и да създадат работа, да се научат да усвоят Божиите ресурси и от тях да извлекат полезни неща, които да се превърнат в бизнес, в нещо полезно, в нещо нужно, което ще им служи не само на тях, но и ще им даде възможност да се освободят от робията наречена "ходене на работа".
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.