Author Topic: Hot4jh  (Read 5303 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hot4jh

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Hot4jh
« on: August 21, 2012, 23:09:30 PM »
Здравейте, благодаря, че ме добавихте.
Нещо повече за мен - повярвах през '89 година, бях част от едно голямо събиране на вярващи в София за пет години, след което напуснах протестантската матрица. По лично убеждение специално си избрах мъж от село близо до София и сега голяма част от годината прекарваме там с двете ни деца.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Hot4jh
« Reply #1 on: August 22, 2012, 01:38:19 AM »
Здравей, добре дошла във форума, надявам се да намериш това за което Бог те е довел тук.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Hot4jh
« Reply #2 on: August 23, 2012, 10:13:10 AM »
Здравей,

Интересно да споделиш след напускане на протестантската матрица, с каква цел, с каква надежда, с каква визия живееш от тогава насам?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Hot4jh

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Re: Hot4jh
« Reply #3 on: August 29, 2012, 18:49:06 PM »
Според мен, ако човек търси бога, трудно ще издържи в организация от какъвто и да е тип, която претендира да е част от неговото тяло на земята. На такова място задължително ставаме свидетели на човешки изкривявания безброй и какво ли още не. Аз имах административна длъжност в подобна общност и по тази причина познавах почти всички в голямата зала. Мога да кажа, че основната потребност на християните в тялото на спасителя - да си служат един на друг, нямаше начин да бъде удоволетворена. Щом осъзнах това, реших да се откажа от човешкия модел и да направя крачка на вяра като изляза извън него, за да се окажа в божия модел. Разбрах, че църква не е толкова "място на което", а "среда в която" се събират християни в неговото име, за да си служат един на друг и да функционират като едно тяло. В последствие се омъжих и със семейството ми продължихме да търсим в словото и с други вярващи и познати семейства простите истини, които се оказа, са ни били представяни твърде превратно от "църковните лидери". По мое мнение, онези, които са по-стари във вярата от нас и които са способни да научат мнозина, са все още твърде трудно откриваеми. Прочетох някои от дискусиите във форума и мисля, че подобен начин на изследване на писанията може да доведе до изясняване за вярващите като мен на множество основни за християнския ни живот въпроси.