Author Topic: happy_man  (Read 6046 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

happy_man

  • ограничен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
happy_man
« on: June 29, 2012, 16:56:56 PM »
Това, което ме вълнува, това към което се стремя е:

10. Защото който е влезъл в неговото упокоение и той си почина от своите си дела, както Бог от неговите си.


 7. Но това което беше за мене придобиване, щета го вмених за Христа;
  8. а още и вменявам всичкото че е щета поради превъзходството на познаването на Христа Исуса Господа моего; за когото изгубих всичко и вменявам всичко за измет, само Христа да придобия
  9. и да се найда в него, без да имам своя си от закона правда, но правдата която е от верата Христова, то ест, правдата която е от Бога чрез верата;
  10. да позная него, и силата на неговото възкресение, и участието в неговите страдания, съобразуван със смъртта му,
  11. дано би да достигна във възкресението на мъртвите.
  12. Не че съм достигнал вече или съм станал вече съвършен; но гоня изподир дано постигна това за което бидох и постигнат от Христа Исуса.
  13. Братие, аз не мисля себе си че съм постигнал; но едно правя, задното забравям, а към предното се простирам,
  14. и тичам към целта за наградата на горното от Бога призвание в Христа Исуса.


  4. Любовта дълготърпи, благосклонна е; любовта не завижда; любовта не се превъзнося, не се гордее,
  5. не безобразствува, не дири своето си, не се раздражава, не мисли зло,
  6. на неправдата се не радва, а сърадва се на истината,
  7. всичко претърпева, на всичко хваща вера, на всичко се надее, всичко търпи.
  8. Любовта никога не отпада; другите обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще изчезне:

Мечтата ми:
Да си почина от своите си дела - да се доверя изцяло на Христос, без да се облягам на своя си разум и сили, а да предам пътя си в Неговите ръце.
Да се науча на себевъздържание, да не държа сметка за зло, да не търся своето.
Никога да не забравям:
- че Бог се противи на горделивите, а дава благодатта си на смирените.
- Каквото и да постигна да знам, че е Божия милост и благодат за мен.
- Че всяко зло, виждащо се тежко и несправедливо към мен, е за мое добро, е с цел да ме смири и изяви превъзходството на Христос.

Искам да Го познавам, все повече и повече.

Не искам нищо повече, освен да бъда "пръчка на лозата", която дава плода си на времето си.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: happy_man
« Reply #1 on: June 29, 2012, 17:03:43 PM »
Добре дошъл във форума, надявам се да намериш това което търсиш тук :)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: happy_man
« Reply #2 on: June 30, 2012, 21:56:47 PM »
happy_man,

Добре дошъл.

Нещата, които търсиш се въртят все още около себето ти и теб самия. Дори когато човек търси "духовно извисяване" и "духовно усъвършенстване" той все още е фокусиран на себе си и не познава истинската святост (отделяне за Божиите цели). Поради тази причина той не познава и победата над греха и света.

Надявам се през твоя престой във форума да видиш разликата между тези неща и да познаеш силата на Божието царство, която е запазена за онова освещение, което е отвъд религиозното усъвършенстване..
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

happy_man

  • ограничен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: happy_man
« Reply #3 on: July 02, 2012, 11:33:06 AM »
Поздрави на програмиста, който ме е познавал, едно време!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: happy_man
« Reply #4 on: July 02, 2012, 19:35:45 PM »
Аз все бях останал с впечатление, че не за програмисти идеше реч...
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.