Author Topic: За "природните" бедствия и похулването на Бога.  (Read 16982 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Вече всички знаете за H.A.A.R.P и начините за влияние върху климата, земетресенията и изобщо всички "ПРИРОДНИ" бедствия. Думата природни съм я дал в кавички защото както знаете това не са природни бедствия, а са дело на хора. Тези хора пък са управлявани от ангели, а тези ангели от самия дявол.
До тук нищо ново. Има един текст който се среща на четири места в откровение - "не се покаяха". След всичките тези язви, тия хора не щат и не щат да се покаят:

Откровение 16
  8. Четвъртият ангел изля чашата си върху слънцето, на което се позволи да гори човеците с огън.
  9. А като се опекоха човеците от голяма жега, похулиха името на Бога, Който има власт над тия язви, и не се покаяха да Му отдадат слава.


Много съм се чудел защо не искат да се покаят. И не само не искат да се покаят, ами направо похулват Бога.
И изведнъж разбрах защо става/ще стане така.

Да подходим логично. Случва се нещо лошо. Запалва се влак. Кой в виновен? Кондуктора? Или машиниста? Кого похулват хората? Винаги виновния. Но не истинския виновен, а този който те смятат, че е виновен.
Някой знае ли, че в момента сме в трета световна война? Не - нали? Това е целта. Ако от небето започнат да падат атомни бомби, кого ще похулят хората? Американците! Или китайците или който е там. Но ако се случи тежко земетресение, кого ще похулят хората? Сетихте ли се? Ще похулят Бога!

Уочмат каза, че по света има съвсем малко атеисти. Повечето хора са вярващи. Кой в Живия Бог, кой в буда, Аллах... Но повечето вярват в някаква форма на бог.
Повечето хора знаят, че земетресенията са природни явления, демек те са под контрола на бога/Бога. И когато се случи земетресение, кой е виновен? Ами Бога. Ето защо след всичките тези язви, хората не само, че не се покайват, но дори похулват Бога.
Ето защо и новата световна война не е явна, а скрита зад природните явления. Ето защо и живеем на фона на един фалшив мир. Няма мир! Във война сме! Наскоро удариха Чили и Куба. Изпратиха поредните наводнения в Китай. Тези хора се "замерят" със земетресения, урагани и наводнения! Атомните бомби са само за замазване на очите ни.

Горния стих говори за изключително големи жеги. Ако това се случи, кой според вас е виновен? Как кой - Бога разбира се - нали той управлявал слънцето. А знаете ли, че това се постига съвсем лесно - само едно изкуствено изтъняване на озоновия слой и стих 8 става реалност. Такова изкуствено изтъняване на озоновия слой не само, че се постига лесно и от почти всички водещи сили, но то отдавна вече се използва редовно. Съвсем малко изтъняване на озона над Балканите и ето ти пролет през зимата. Съвсем малко удебеляване на озона над Централна Европа и ето ти кучешки студ и снежни урагани. Когато тези две неща се случат едновременно, между тези две зони възниква изключително силен пренос на въздушни маси, познат ни като нечувани урагани.

И кой е виновен за това? Повечето хора са в пълно неведение. Те и хабер си нямат, че всичко това се прави от умопобъркани хора, а не от Бога. В стих 8 се казва, че на слънцето се ПОЗВОЛИ! В книгата Йов се казва, че на дявола се ПОЗВОЛИ да мъчи Йов. Това че Бог позволява да се случи дадено "природно" бедствие, значи ли че Бог го прави? Не! То се прави от дявола и неговите побъркани хора, но се допуска от Бога, за да бъдат изпитани човеците от него.

На нас ни е дадено да знаем! Именно това знание не ще ни позволи да похулим Бога при следващото "природно" бедствие. Нещо повече - именно това знание ни дава вътрешния мир по време на война. Едно е да си мислиш, че Бог те наказва и няма измъкване, съвсем друго е да знаеш, че всичко това се прави от хора, а Бог е Силен да те избави от всичко.

П.П. Добавям линкове към разни сайтове, но новините там се сменят и е възможно след време да не са актуални:

Сеизмичното оръжие - кошмарът на бъдещето (настоящето) ? http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=177

Оръжието HAARP http://vhod.awardspace.com/articles.php?lng=bg&pg=341

За изкуствено създадените земетресения в Чили и Хаити:
http://vhod.awardspace.com/news.php?lng=bg
http://vhod.awardspace.com/news.php?lng=bg&pg=&id=2

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Това, което пише в Откровение като тръби и печати всъщност не е допускане от страна на Бога, а заповед и действие от неговите служители пред престола. И този съд ще бъде над човеците, които са нечестиви. Тогава вярващите в Бога трябва да са най-спокойни, защото Бог е справедлив и ще удари справедливо.

В момента, мисля, че сме в период, когато нечестието расте, за да достигне своя връх. И чак като кажат "мир и безопасност", тогава, пише, че ще ГИ (кои?) хванат болки като жена, която ражда. Т.е. това ще бъде голяма изненада за тях. В момента H.A.A.R.P. не е изненада за мнозина, включително и за държавни лидери, които открито го казват.

Та, именно тази изненада чупи логиката зад твоето изказване.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Да не стане като с белега на звяра - докато хората чакат чип, се оказват белязани от прегорялата си съвест.
Да не стане докато чакаме някой да каже "мир и безопасност" да се озовем на прага на второто пришествие?
В момента постоянно се говори за някакъв БЪДЕЩ "мир и безопасност".
Според мен този бъдещ и фалшив "мир и безопасност" ще дойдат когато се заключи стаичката с измислените бутони на измислените атомни бомби.

Никой не може ме убеди, че в момента не сме във война.
Ще дойде време, когато на фона на всичките тези "природни" бедствия някой ще се изправи и ще каже "край"! Повече никой няма да изтрелва атомни бомби. Сега света е в мир - няма заплахи от терористи, няма терористи, няма бомби, трябва само да се справим с климата, че нещо "природата" се е развилняла, ама то Божа работа - ако на някой не му харесва земетресението в ... да похули Бога. Ние направихме каквото можахме.

"В момента H.A.A.R.P. не е изненада за мнозина". Точно тук се чупи твоята логика. Огледай се - пусни анкета. Ще се изненадаш от отговорите на хората. Никой не знае или НЕ ИСКА да знае за някакви измислени конспирации и за някакви "измислени оръжия за управление на климата".
Повече от ясно е, че държавните лидери знаят за H.A.A.R.P - че нали те стоят зад това. Въпроса е, че хората не знаят и ще бъдат изненадани. Та те дори вярващите не знаят!!!

Но да предположим че си прав и че хората разберат за тези оръжия. В един момент всичко това спира - няма земетресения, няма урагани - мир и спокойствие. Кого и защо ще похулват хората тогава?
Според мен до последно ще има "природни" бедствия, на хората ще се каже, че няма вече терористи и атомни бомби (фалшивия мир), но там горе ще има един изтънен озонов слой и едно много разгорещено слънце което ще пече хората, които живеят в мир и безопасност и които ще похулват Бога за жегата която им е дал.
Не мисля че логиката ми се чупи, но и не очаквам разбиране от който и да е.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Аз мисля, че трябва да правим разлика между H.A.A.R.P. и Божиите язви. Едното е дело на човешки технологии, а другото на Божият гняв. Между другото системата H.A.A.R.P. е доста назад в сравнение с това, което имат руснаците. Ако H.A.A.R.P. е първо или второ поколение, руснаците са имали това още по времето на Хрушчов. Сега какво имат не ми се мисли.

По отношение на технологиите трябва да се има предвид, че тяхната крайна цел в война срещу Бога. Колкото и смешно да звучи - сатана и човеците, които му служат съзнателно наистина вярват, че силата на Бога е в знанието и технологиите, затова си мислят, че ако постигнат съразмерно знание и технологии ще могат да му се противопоставят. Това се доказва, от следния пасаж:

Откр. 19:19  И видях звяра и земните царе и войските им събрани да воюват против яздещия на коня и против Неговото воинство.

Очевидно те вярват, че могат да се противопоставят на Бога и на Христос  със силата на оръжието, иначе не биха събрали войски да воюват против завръщащия се Месия.

Технологиите, които сега тайно се разработват с изключителна трескавост целят също да неутрализират Божиите язви. Т.е те се надяват, не само че ще могат да причиняват земетресения, но и да ги обуздават, не само да създават урагани и бедствия, но и да ги спират. Сатана е чел Откровение и знае какво ще се случи с царството му, затова и се надява, че ще може да се противопостави технологично, за да може да запази формата на "мир и безопасност". Когато обаче няма да успее, той ще бъде принуден да обясни, че има вражеска сила, която атакува тяхното бленувано царство на мир, безопасност и просперитет, затова и човеците ще похулят Бога, който стои зад тези язви.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Моето разбиране за тези неща е коренно различно. Малко ще се повторя, но искам пак да го кажа.
Аз се придържам по-скоро към класическото разбиране, че сатана много добре знае, че няма да победи в каквато и да е война, но целта му не е да се бори с Бога, а да погуби възможно повече хора като ги въвлече в една безсмислена, но пагубна за тях война срещу Бога. Щом аз - обикновения човечец знам, че никоя война не може да победи Бога, повече от сигурно е, че и дявола го знае това. Но хората не го знаят. И дявола се възползва от тази им заблуда. А и ти сам го каза - сатана е чел Библията, той е виждал Бога лично - той повече от всеки нас вярва в Бога и повече от всеки нас знае че не може да се противопостави на Бога. Той също така е чел и думите за Исус който казва, че дявола е ВЕЧЕ осъден. Как така ще дръзне да си помисли дори, че ще може да победи Бога, при положение че е вече осъден и знае как ще завърши тази последна война?

Quote
Технологиите, които сега тайно се разработват с изключителна трескавост целят също да неутрализират Божиите язви.

Напоследък започвам да се замислям над едно нещо - в Откровение често се казва, че Бог освобождава тази или онази сила, тоя или оня ангел и т.н. за да се случи някакво бедствие на земята. За мен е абсурдно да се твърди, че дявола ще се опита да се противопостави и неутрализира тези бедствия. Напротив - той би направил точно обратното. Та той иска да се случат всичките тези бедствия именно защото знае, че хората са слаби и веднага ще похулят Бога. Просто не мога да си представя Бог да праща земетресения, а дявола да се опитва да ги спре. Това е абсурд! Предполагам, че не съм те разбрал правилно.

Не мога да не направя паралел между книгата Откровение и книгата Йов. Мисля че механизма е един и същи. Мисля, че бедствията които се случват са именно от дявола (така както язвите които сполетяха Йов), но както и при Йов, така и тук, Бог има пълен контрол. Всичко е ОТ Него, ЧРЕЗ Него и ЗА Него. Но някой трябва да изпълни язвите и кой е този някой? В книгата Йов това е дявола. Защо в книгата Откровение това да са Божиите ангели? Връщам се към първоначалната си мисъл. Смятам, че много от ангелите които се споменават в Откровение и които изпълняват тази и онази язва са ангелите на сатана, а не Божиите ангели. Подчертавам - говоря за изпълнителите на язвите. Не за началниците. За пример ще дам ветрищата. Господ освобождава ветрищата. Какви са тия ветрища? Не са ли това някакви сили, някакви стихии? Не мога да се съглася, че тези ветрища са Божиите ангели, а ангелите на сатана се противопоставят на ветрищата и се опитват да ги спрат за да се покажат голямата работа пред човеците. Смятам, че тези ветрища са самите сатанински сили които са освободени да вършат зло. Освободени са ОТ Бога. И го вършат. Те правят земетресения, урагани и наводнения. Правят го чрез подвластните им хора. Но то не са само ветрищата. В Откровение са описани какви ли не язви.

С две думи: всичко се движи по план. Господ освобождава дявола да вилнее и той вилнее. В същото време пропагандира, че всички тези злини (язви) са от Бога защото видиш ли хората не можели да ги създадат, а дявола не съществувал. И хората вярват и похулват Бога. А дявола им замазва очите с някакви природозащитни организации които уж се борели с климата т.е. с лошия Бог. Може би за това говореше и ти? Но ако ми казваш, че Бог създава земетресение в гнева си, а сатана се опитва да го неутрализира за да се представи в добра светлина пред хората... не мога да се съглася. Това никак не е Библейска практика.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Доста неща пропускаш от картината.

Как антихриста и всички останали ще бъдат изненадани от Бога след "мир и безопасност"? Не забравяй, че царство, което е разделено против себе си не може да устои. Как така ангелите на дявола ще си хвърлят язви върху своите си, за да приключи по-бързо царството им?

Аз не съм видял никъде ангели на дявола да управляват. Те винаги управляват чрез хората, посредством измама. Ако хвърлят язви върху служителите си, тогава как ще управляват и кого ще мамят?

И пак да повторя — защо ще хвърлят върху "себе си"?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Аз се придържам по-скоро към класическото разбиране, че сатана много добре знае, че няма да победи в каквато и да е война, но целта му не е да се бори с Бога, а да погуби възможно повече хора като ги въвлече в една безсмислена, но пагубна за тях война срещу Бога.

Точно това "класическо разбиране" ще накара целия свят да повярва, че антихристът е Христос, защото всички си мислят, че целта на сатана е да погубва души, докато Антихристът ще покаже на хората, че се бори за това да им даде вечен живот, чрез технологиите и науката обаче. Вече не един и двама представители на "научните среди" заявява в прав текст, че се борят да постигнат безсмъртие и че вече всичко изглеждало напълно реално и постижимо. Има и хора, които в прав текст заявяват, че смятат че ще постигнат безсмъртие на технологична база още докато са живи.

Това "класическо разбиране" всъщност не е никакво класическо разбиране а е римокатолическа индоктринация, което представя дявола, като някой злодей с рога и копита чиято цел е да погубва души. Я ми кажи в подобна цел и подобна убедителност, как е накарал 1/3 от небесното войство да го последва? Или мислиш, че ангелите са били толкова глупави да оставят Бога и да последват някой който е толкова зъл и умен че е успял да ги измами само и само да ги погуби.

Напротив. Сатана има учение в което вярва и е убедил в него последователите си, както ангели, така и човеци. Това учение е добре разкрито в Писанията, но именно разни католически индоктринации са го скрили от разбирането на християните. Ако не разбереш учението и мотивацията на сатана, ще ти е невъзможно да разбереш последните времена и това, което ще се случи в царството на Антихриста. Римокатолическата църква е направила всичко възможно да представи един напълно лъжлив образ на това, кой е сатана и какъв ще бъде Антихриста. И тога го правят за да проправят пътя за него.

Quote
Щом аз - обикновения човечец знам, че никоя война не може да победи Бога, повече от сигурно е, че и дявола го знае това.

Ти не го знаеш, ти го вярваш. Нито си видял Бога, нито си видял сатана та да знаеш всеки с какво разполага. Но се доверяваш на Библията, че Бог ще победи. И аз се доверявам също, но не изхождам от презумпцията, че сатана и той се доверява - напротив. Още от Битие 3 гл. се вижда, че сатана обявява Бога за лъжец, като казва "Истина ли казва Бог..." Това е фундамента на учението на сатана, а именно, че Бог лъже относно своята върховна власт и сила. Начина по който Писанията представят сатана не е като козел с рога и копита, а като учен изследовател. Търсач на знание. Самия корен на думата "змия" в еврейския означава - някой, който внимателно наблюдава и изследва. Ако си видял в речника - дефиницията на наука и научно е "това, което се доказва чрез наблюдение (evidence through observation)" Също така е написано:

Бит. 3:1  А змията беше най-хитра от всички полски зверове, които Господ Бог беше създал.

и още:

Мат. 10:16 ... бъдете, прочее, разумни като змиите, и незлобливи като гълъбите.

В някои преводи думата "разумни" се превежда като "мъдри" а в Писанието думата "мъдър, мъдрец" често се използва за учен изследовател. Въобще и двете думи и в гръцкия и в еврейския от двата стиха касаят някой който е изключително наблюдателен, разсъдлив, изследващ - търсещ разбиране и знание.

Царството на сатана е високотехнологично научно царство, такова ще бъде и управлението на Антихриста. Във всички езически религии основното божество е свързано директен или индиректен начин със слънцето. Слънцето не е просто някакъв идол, а слънцето е образ на интелекта, който е път към тайните на знанието.

Ако тия неща не се разбират, няма да се разберат последните времена.

Quote
Не мога да не направя паралел между книгата Откровение и книгата Йов.

Паралела на язвите в Откровение не е с Йов. В Откровението Божият съд пада върху нечестивите. Йов не беше нечестив човек, а праведен. В Октровение праведните са запазени от язвите. Паралела на Откровение е с язвите е Египет, където Бог се съди с египетските богове, главния от които беше слънцето. Виждаме също, че египетските магьосници се опитваха да дублират Божиите чудеса и знамения, така и в последните времена дявола ще се опита да противостои на язвите.

Логиката, че дявола щял да прави язви и за да има в какво да обвинява Бога не издържа теста на историята. Днес не съм видял медиите да пишат - Бог наказа Чили, или Хаити - похулете Бога. Напротив - Божиите язви имат за цел да доведат хората до покаяние:

Откр. 9:20  И останалите човеци, които не бяха избити от тия язви, не се покаяха от делата на ръцете си, та да се не кланят вече на бесовете и на златните, сребърните, медните, каменните и дървените идоли, които не могат нито да виждат, нито да чуват, нито да ходят;
Откр. 9:21  също не се покаяха нито от убийствата си, нито от чародеянията си, нито от боледуванията си, нито от кражбите си.

Откр. 16:9  А като се опекоха човеците от голямата жега, похулиха името на Бога, Който има власт над тия язви, и не се покаяха да Му отдадат слава

Откр. 16:11  и похулиха небесния Бог поради болките си и раните си, и не се покаяха за делата си.


От горните текстове стават ясни две неща - първо, че язвите са от Бога а не от дявола. Ако дявола нанася язвите той ще има власт и да ги спре, но е написано че само Бог има власт над тия язви. Второто нещо, което става ясно е че целта на Бога с тези язви е да доведе човеците до покаяние, никога дявола няма да участва в нещо, което има за цел покаяние. От текста ясно се вижда очакването, че след язвите е нормално хората да се покаят и да прославят Бога, защото страха от Бога е начало на мъдростта. Но те не се убояват. Как е възможно да не се убоят пред лицето на такова страдание - очевидно хората имат вяра в науката, че ще се справи с тия неща, иначе откъде ще вземат тази увереност.

Quote
С две думи: всичко се движи по план. Господ освобождава дявола да вилнее и той вилнее. В същото време пропагандира, че всички тези злини (язви) са от Бога защото видиш ли хората не можели да ги създадат, а дявола не съществувал. И хората вярват и похулват Бога. А дявола им замазва очите с някакви природозащитни организации които уж се борели с климата т.е. с лошия Бог. Може би за това говореше и ти? Но ако ми казваш, че Бог създава земетресение в гнева си, а сатана се опитва да го неутрализира за да се представи в добра светлина пред хората... не мога да се съглася. Това никак не е Библейска практика.

Апокалиптичните ти очаквания са обърнати с главата надолу и нямат нищо общо с написаното в Писанията. Водиш се изцяло от римокатолическата доктрина за дявола. Напълно забравяш, че сатана  иска да установи царство на мир и безопасност. Откъде на къде хем ще се мъчи да създаде мир и безопасност, хем ще навлича язви? Но Бог ще излее тия язви върху царството на звяра и ще разруши изкуствения им мир и безопасност, които не са базирани на правдата, но на политически и технологични манипулации. Затова и човеците ще похулят Бога, защото ще са обикнали това царство в което хем могат да се отдадат на разврат, хем да имат "мир и безопасност".

И както Яний и Ямврий се възпротивиха на Моисей с цел да докажат че те имат власт над язвите и чудесата извършени чрез Моисей посредством техните окултни науки, така и в края на времената сатана ще се опита да докаже, че има власт над язвите. Каквото е било, това и ще бъде. Само че в последните дни сатана се е подготвил много по-добре отколкото са били подготвени египетските магьосници, затова и мнозина ще бъдат заблудени, защото чудесата и заблудите ще бъдат зашеметяващи.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Ето потвърждение на думите на Watchman относно убежденията на сатана:
А ти думаше в сърцето си: Ще възляза на небесата, Ще възвиша престола си над Божиите звезди, И ще седна на планината на събраните богове към най-крайните страни на север, Ще възляза над висотата на облаците, Ще бъда подобен на Всевишния.

Също е писано, че знаем неговите (на сатана) помисли. И добре, че са Писанията, да ги изобличи, за да ги научим.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Някои от нещата които Watchman е споделил в последнияи си пост, са говорени и тук - http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=58.0 мисля че трябва да се прочете, като добавка на дискусията.

Quote
Точно това "класическо разбиране" ще накара целия свят да повярва, че антихристът е Христос, защото всички си мислят, че целта на сатана е да погубва души, докато Антихристът ще покаже на хората, че се бори за това да им даде вечен живот, чрез технологиите и науката обаче.

В същото време показвайки им това, Исус ни казва че той лъжец, и убива и телесно и духовно, на което сме свидетели всеки ден. Но от друга страна показва, че всичко върви добре и никога не е било по-добре и никога в историята хората не са били по-напред в развитието си. Всъщност, целта е всичко което е останало от Божието создание по Неговия образ, то да се промени и да се пресъздаде, по образа на самия сатана. За това се стремят към транс-човеци (смесица от човек и робот), имаме пластмасови храни, вместо природните които Бог е създал, имаме свет на изкуствени реалности, вместо Божите реалности, имаме месо от лаборатория, вместо месо по природен начин, имаме вече генно-модифицирани деца, вместо създаване деца според както Бог е заповядал, имаме сатаниски стандарт за (не)семейство, вместо Божия стандарт за семейство и брак, и с тази листа мога да продължа до утре сутринта, образно казано.

Joh 8:44  Вие сте от баща дявола, и желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината; защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща.

Joh 10:10  Крадецът влиза само да открадне, да заколи и да погуби: Аз дойдох за да имат живот, и да го имат изобилно.

А моментът, че самият той си вярва че ще "успее" и че когато им казва че ще им даде вечен живот, наистина го вярва, т.е. не е свестен че лъже, не мога да го "процесирам" добре в момента. Стихът който Тихомир е дал е наистина добър и води към тази посока.

Но как да разбираме това което казваш,

Quote
всички си мислят, че целта на сатана е да погубва души, докато Антихристът ще покаже на хората, че се бори за това да им даде вечен живот

Виждаме че при самия процес, той де факто го прави, погубва души и от неговото си царство чрез неговите си "технологии" и постижения и наука, а и самия Господ го казва че е човекоубиец. Как да разбираме тогава това което казваш че не му е целта да погубва души?

В същото време, убива не само човеците, но уништожава и земята, главно природата и всичко върху което е останал всеоще Божия пръст. Виждаме също, че предлага и "изход" но този път не връщане и запазване на Божието, но негови си алтернативи. Класически пример, "Ще създадем месо в лаборатория, и така няма да има нужда от толкова животни и няма да излъчяват толкова CO2 в атмосферата, и ще се спасим от "глобалното затопляне, а същевремено ще ядем екологично месо".

Rev 11:18  Народите се разгневиха; но дойде Твоят гняв и времето да се съдят мъртвите, и да дадеш наградата на слугите Си пророците и на светиите и на ония, които се боят от Твоето име, малки и големи, и да погубиш губителите на земята. (and shouldest destroy them which destroy the earth.)


Дали целта на всичко това е "Order out of chaos (ред който произлиза от предварително режиран хаос", който ред ще кулминира в дните които следват? Всъщност, дали не следва още по-голям хаос, и всичко което сега строят, режирано да се срине в един момент, и хаоса да стане далеч по-голям, за да може "мира и безопасноста" да стъпят с още по-голям сила, и хората да обикнат по такъв начин "спасителя"  че "цялата земя очудена да отиде след звяра"?

Quote
Вече не един и двама представители на "научните среди" заявява в прав текст, че се борят да постигнат безсмъртие и че вече всичко изглеждало напълно реално и постижимо. Има и хора, които в прав текст заявяват, че смятат че ще постигнат безсмъртие на технологична база още докато са живи.

Да, вече много се говори за това. Ето няколко ключови думи, transhumanism, biotechnology, Visions of the Future (2 of 3) The Biotech Revolution, Technocalyps- Transhuman, Ray Kurzweil on Glenn Beck итн

Quote
Аз мисля, че трябва да правим разлика между H.A.A.R.P. и Божиите язви. Едното е дело на човешки технологии, а другото на Божият гняв.

Аз също мисля, че това не е едно и също нещо. Тихомир и Watchman са дали добри доводи защо това е така. Специално паралела на язвите с язвите в Египет, а не това което се случи с Йов.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
вече взе да ми става ясно за какво говорите
трябва да ви кажа,че това не е толкова лесно да се разбере,когато го чуваш за първи път.
Господ да ми дава мъдрост
Искам да ви питам за каква тайна на Господа се говори в писанията,че ще се изпълни?
пиша и от името на мъжа ми,щото ние ги дискутираме нещата вкъщи

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
mak,

Ние трябва да правим разлика между резултат и цели. Наистина сатана е човекоубиец, но той подобно на своите ученици йезуитите смята, че целта оправдава средствата.

Сиреч - той убива човеци, но е уверен, че това е малка цена, която трябва да се плати в името на "прогреса" и "свободата" които той си мисли, че преследва. Нека да видим контекста на този пасаж:

Йоан. 8:44  Вие сте от баща дявола, и желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината; защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща.

Тези думи са казани в контекста на целия разговор, който се вижда от този пасаж:

Йоан. 8:37  Зная, че сте Авраамово потомство; но пак искате да Ме убиете, защото за Моето учение няма място във вас.

Фарисеите и садукеите искаха да убият Исус, защото смятаха, че Той богохулства и завлича народа след заблуда. Сиреч те смятаха, че ще извършат добро дело. По същия начин сатана е готов да убива в името на въображаемите от него добри цели. А не че за него е като спорт да погубва души, както е "класическото" сиреч римокатолическото схващане.

Йоан. 10:10  Крадецът влиза само да открадне, да заколи и да погуби: Аз дойдох за да имат живот, и да го имат изобилно.

Когато сатана дойде, винаги резултата е той открадва, заколва и погубва. Обаче това е което Бог вижда, и това е истината. Това не означава, че сатана го вижда по същия начин и че с своите си очи той само цели да открадне, заколи и погуби. Ако е така защо са всички тия изследвания за постигане на безсмъртие?

Нещо повече именно в следствие на тези изследвания и научни технологии за безсмъртие той ще може да се идентифицира със Христос, който дойде да имат живот. Дори ще цитира този стих и ще каже - ето аз дойдох за да имате вечен живот, за да дам мир и безопасност.

В крайна сметка нека не забравяме, че цялата Библия описва сблъсъка на две царства. Две царства, които воюват за власт над земята и човеците. Сатана не би имал последователи от ангели и човеци, ако нямаше солидни аргументи и солидна теза, която да противопостави на Бога и Неговото Слово. Едни от най-интелигентните хора на земята са най-големите сатанисти, това са хора, които са привлечени от учението на сатана, същото учение, което успя да подмами ангели.

Ако дявола е някой рогат козел, чиято фикс идея е да погубва души, как ще подмами ангели които са били в Божието присъствие в продължение на безброй години? Или тия ангели са били толкова запленени от идеята да погубват души, че са решили да напуснат Божията слава в която са обитавали, знаейки, че накрая ще свършат в огненото езеро заедно с душите, които са погубвали?

Подобна теория е толкова плитка, че е достойна за мрачните векове, когато е била и създадена, но да продължава до ден днешен някой да я вярва не говори никак добре за него.

Нека не забравяме, че Писанието нарича падението на сатана "тайната на беззаконието" - сиреч това не е нещо плитко и ясно разбираемо от пръв поглед. Грехопадението на сатана е тайна, а не лудост.

Quote
А моментът, че самият той си вярва че ще "успее" и че когато им казва че ще им даде вечен живот, наистина го вярва, т.е. не е свестен че лъже, не мога да го "процесирам" добре в момента. Стихът който Тихомир е дал е наистина добър и води към тази посока.

За да предприеме някой такава офанзива срещу Създателя на всичко, той трябва наистина с цялото си сърце да вярва в това, което прави. И не само да го вярва, но и да накара огромно множество ангели и човеци да го повярват също. Ако просто беше лудост, една трета от ангелите щяха ли да се вържат на луд херувим? Бог щеше лесно да изобличи лудостта му. Вместо лудост, сатана има стратегия. И тази стратегия е зашеметяващо добре изчислена, на базата на Божият закон. Сиреч на нещата, които сатана знае, че Бог се съобразява с тях. Ако обаче някой е видял в Писанията, там освен Божият закон и правда има изявени и неща които са наречени "Божиите тайни" - поражението на сатана не става чрез закона, а става чрез тайните. Именно Божиите тайни сатана е нямало как да изчисли в своята стратегия и затова провалът му е сигурен. Страданието на Йов беше приложение на Божиите тайни, както и въплъщението и жертвата на Христос.

Моето предположение е, че сатана е избрал да игнорира Божиите тайни, като ги е счел за нещо като пропаганда от Божия страна. Сиреч блъфиране без покритие. Трябва винаги да помним, че фундаменталното твърдение на сатана е че Бог е лъжец. В същото време Бог най-категорично заявява, че сатана е лъжец.

Сега когато Писанието говори за "лъжец" и за "лъжа" - не се има предвид, някой който знае истината, но лъже съзнателно, а означава, някой който разпространява лъжливо учение. И когато казва "лъжа" се има предвид "лъжливо учение". И да "говори лъжа" означава - да разпространява лъжливо учение. Точно по този начин следва да се разбират думите "Когато изговаря лъжа, от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща." В този смисъл се разбира и пасажа от Откровение:

Откр. 22:15  А отвън са псетата, чародейците, блудниците, убийците, идолопоклонниците и всеки, който обича лъжата и лъже.

Оригиналния текст буквално казва "обича и върши лъжа" - тук не става въпрос за лъжене, а за вярване и практикуване на лъжливо учение. Точно в този смисъл сатана е лъжец и на лъжата баща, защото той вярва и практикува лъжливо учение и разпространява лъжлива надежда.

Ако продължаваме да поддържаме средновековните католически представи за сатана, ние никога няма да можем да разпознаем антихристът като такъв, но по-скоро ще го счетем за самия Христос. А точно това е и стратегическата цел на това лъжливо католическо учение за сатана.





Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Доста неща пропускаш от картината.

Как антихриста и всички останали ще бъдат изненадани от Бога след "мир и безопасност"? Не забравяй, че царство, което е разделено против себе си не може да устои. Как така ангелите на дявола ще си хвърлят язви върху своите си, за да приключи по-бързо царството им?

Аз не съм видял никъде ангели на дявола да управляват. Те винаги управляват чрез хората, посредством измама. Ако хвърлят язви върху служителите си, тогава как ще управляват и кого ще мамят?

И пак да повторя — защо ще хвърлят върху "себе си"?
Дядола и неговите ангели са духовни същества. Те няма да пострадат по никакъв начин от земетресения и урагани станали на земята.
Човека НЕ е от царството на дявола и дявола НЕ се е разделил против себе си.
Човека е Божие създание и дявола мрази ВСИЧКИ хора. Той би погубил всички, ако имаше тази власт.
Човеците са разделени на ДВЕ групи - такива които са избрали да следват Бога и такива които са избрали да НЕ следват Бога. Втората група е преобладаващата. Тази втора група хора ние наричаме слуги на дявола или деца на дявола. Истинската дума, обаче е РОБИ на дявола. Тези хора са РОБИ на дявола, и участват в неговото царство като роби, а не като приятели и братя.
Ето защо е абсурдно да се говори, че царството на дявола се било разделило против себе си.
Дявола ИЗПОЛЗВА своите роби - човеците за да унищожи възможно повече човеци било то роби или свободни и на него хич не му пука, че този дето сега натиска копчето за поредното земетресение, може да пострада от него. Да се оправя както може, ако умре, дявола ще си намери друг за пъклените планове.

Ти сам си отговаряш на въпроса - дявола управлява чрез измами. Тези дето стоят по върховете и натискат копчетата са ИЗМАМЕНИ човеци, а не ангелите на дявола. Да не мислиш, че на него му пука за тях. Та той ги използва и захвърля. Така че ангелите на дявола НЕ си хвърлят язвите върху своите си ангели, а върху робите си - човеците. Те ги (ни) мразят! Ако имаха власт биха погубили всички хора, камоли да ги пазят.


Ето потвърждение на думите на Watchman относно убежденията на сатана:
А ти думаше в сърцето си: Ще възляза на небесата, Ще възвиша престола си над Божиите звезди, И ще седна на планината на събраните богове към най-крайните страни на север, Ще възляза над висотата на облаците, Ще бъда подобен на Всевишния.

Също е писано, че знаем неговите (на сатана) помисли. И добре, че са Писанията, да ги изобличи, за да ги научим.

Това не са убежденията на сатана, а убежденията на Луцифер. Заради тези си убеждения той падна. Сега не мисля, че има някакви убеждения освен една цел - да унищожи колкото се може повече хора преди да бъде предаден на вечни мъки. Добре щеше да бъде да покажеш предните два стиха:

 11. Великолепието ти и шумът на твоите псалтири се снишиха до преизподнята; Червеят се протяга под теб, и червеи те покриват.
  12. Как си паднал от небето, ти Деннице, сине на зората! Как си отсечен до земята, ти, който поваляше народите;
  13. А ти думаше в сърцето си: Ще възляза на небесата, Ще възвиша престола си над Божиите звезди, И ще седна на планината на събраните богове към най-крайните страни на север,
  14. Ще възляза над висотата на облаците, Ще бъда подобен на Всевишния.
  15. Обаче ти ще се снишиш до преизподнята, До най-долните дълбочини на рова.


Забележи стих 12. Съвсем ясно се казва, че това което цитира (стих 13 и 14) са БИЛИ мечтите на Луцифер ПРЕДИ да падне, но не се получи така и вместо това той се озова на земята.
ТОВА НЕ Е БЪДЕЩОТО желание и цел на сатана, това са били мечтите му преди да падне!
Как смяташ, дали сатана е прочел стих 15? Уочман (и аз) твърди че го е прочел. Интересно защо тогава не вярва и си мисли, че още има шанс да измести Бога? Нали пише, че и бесовете вярват? Вярват ли или не вярват в крайна сметка?

Уочман:
Quote
Сатана е чел Откровение и знае какво ще се случи с царството му, затова и се надява, че ще може да се противопостави технологично

Точно тук си противоречите. И точно това учат по църквите. Хем казвате, че дявола е чел Библията (т.е. знае какво ще се случи), хем казвате, че той все още се надявал да победи Бога. Е извинете, ама и аз съм чел Библията и дори и за миг не си представям, че сатана ще победи. Как така той си вярва, че ще победи? Той да не е малоумен?

Уочман каза:
Quote
Откр. 19:19  И видях звяра и земните царе и войските им събрани да воюват против яздещия на коня и против Неговото воинство.

Очевидно те вярват, че могат да се противопоставят на Бога и на Христос  със силата на оръжието, иначе не биха събрали войски да воюват против завръщащия се Месия.

Дали е очевидно? Тези ХОРА дали знаят срещу Кого излизат на битка? Забележете, че тук не се говори за дявола, а за звяра и земните царе! Нали досега говорех точно за това, че тези земни царе са безкрайно заслепени. Убеден съм, че те изобщо не осъзнават срещу Кого са излезли да се бият. Защо съм убеден ли? Ами защото живея сред тях - виждам ги. Те се борят със стихиите, те не вярват в Бог. Те вярват, че могат да се изправят срещу всичко, че и да победят. За справка всички филми в които човечеството се изправя срещу извънземни с къде-къде по-висши технологии и ги побеждават. Те са просто тотално заслепени. Роби оковани във вериги. Тръгнали да се бият с конника когото смятат за извънземен...
Но КЪДЕ Е ДЯВОЛА в тази последна битка? Питам ви? Къде е? Няма го. Защо го няма там? Защо е изпратил слугите си и робите си, а той самия се е покрил някъде?

---------------------

В крайна сметка аз твърдя:
- сатана е разбрал, че не може да измести Бога и че с него е свършено;
- сатана се опитва да пороби и унищожи възможно повече ХОРА;
- сатана СЪЗДАВА и ИЗПЪЛНЯВА язвите контролирани от Бога които язви в крайна сметка са поредното и последно изпитание за човеците.

А вие твърдите точно обратното:
- сатана все още се надявал да измести Бога;
- сатана защитавал своите си ХОРА;
- сатана се опитва да спре язвите идващи от Бога за да се представи пред човеците като техен приятел и спасител.

Добре ще е да защитите твърденията си чрез Библията, защото:
- първото ви твърдение изкарва сатана много по-силен отколкото е т.е. възвеличава сатана;
- второто ви твърдение изкарва сатана милостив и човеколюбив!!!;
- третото ви твърдение изкарва Бога като някакво чудовище което само създава и ръси язва след язва, а добрия дявол се опитва да ги неутрализира.

Лично мен това учение много ме смущава, затова побързайте да го докажете.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
много дълбоко стана,но давайте
хора,съвсем ме обърквате :))))
но не се оплаквам :))))
но знайте,че напълно не ви разбирам,опитвам се,търся и гласа на Святия Дух

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
"Лично мен това учение много ме смущава, затова побързайте да го докажете."

maran-atha, няма нужда да се бърза за някъде. Повечето от заключенията ти са грешни, защото не си разбрал достатъчно и не си вникнал в написаното по-горе. Отдели време и размишлявай, аз правя същото, няма нужда за бързане, както ти предлагаш.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Дявола ИЗПОЛЗВА своите роби - човеците за да унищожи възможно повече човеци било то роби или свободни и на него хич не му пука, че този дето сега натиска копчето за поредното земетресение, може да пострада от него. Да се оправя както може, ако умре, дявола ще си намери друг за пъклените планове.
Защо тогава се стреми към това да намери тайната на дървото на живота чрез наука? И защо пише, че се позволи (явно след много старание) да се дихание на звяра? Звярът и сатана са различни, между другото. Защо трябваше човеците да тръгнат след звяра? Каква беше целта?

Ако тези ангели, които изпълняват присъдата (язвите) са на сатана (което е наистина доста нелепо твърдение без никакво доказателство), защо им е тогава да убиват звяра и да изричат присъда срещу него?
После видях един ангел, стоящ в слънцето; и, извиквайки със силен глас, каза на всичките птици, които летят посред небето: Дойдете, събирайте се за великата Божия вечеря...

Да не говорим, че после става въпрос за още един ангел, не "най-силният ангел", а "един ангел":
И видях, че слизаше от небето един ангел, който държеше в ръката си ключа на бездната и една голяма верига. Той улови змея, старовременната змия, която е дявол и сатана, и го върза за хиляда години, и, като го хвърли в бездната, заключи и я запечата над него, за да не мами вече народите, преди да се свършат хилядата години, след което той трябва да бъде пуснат за малко време.

А това, че ангелите не били срещу сатана е също неправилно, защото самите ангели наказаха Вавилон — оръжието на сатана да заблуждава. Защо му е на сатана да си отреже златния "бизнес" с измама? Не е задължително да умират ангели (защото не могат да умрат), за да се провали едно царство.


Quote
Ти сам си отговаряш на въпроса - дявола управлява чрез измами. Тези дето стоят по върховете и натискат копчетата са ИЗМАМЕНИ човеци, а не ангелите на дявола. Да не мислиш, че на него му пука за тях. Та той ги използва и захвърля. Така че ангелите на дявола НЕ си хвърлят язвите върху своите си ангели, а върху робите си - човеците. Те ги (ни) мразят! Ако имаха власт биха погубили всички хора, камоли да ги пазят.

Цялата работа се крие в поклонението. Нали знаеш как младите днес се покланят на музикалните си идоли — като се опитват да се съ-образ-ят с тях или да станат като тях.

Същото е и с поклонниците на Бога и поклонниците на сатана. Поклонниците на Бога се съ-образяват с образа на Бога, който е Христос, докато поклонниците на сатана се съ-образяват с образа на сатана, който ще бъде звярът (нещо, което хората да видят и пипнат). Затова пише, че и тези, които се покланят на образа на звяра ще бъдат хвърлени в огненото езеро.

Сатана иска поклонници. Той винаги е искал да му бъдат принасяни мъртви жертви, но винаги е търсил поклонници. Това го показва историята дори.


Quote
Ето потвърждение на думите на Watchman относно убежденията на сатана:
А ти думаше в сърцето си: Ще възляза на небесата, Ще възвиша престола си над Божиите звезди, И ще седна на планината на събраните богове към най-крайните страни на север, Ще възляза над висотата на облаците, Ще бъда подобен на Всевишния.

Също е писано, че знаем неговите (на сатана) помисли. И добре, че са Писанията, да ги изобличи, за да ги научим.

Това не са убежденията на сатана, а убежденията на Луцифер. Заради тези си убеждения той падна.
Хм, сатана (клеветникът) и луцифер — те различни ли са?


Quote
Сега не мисля, че има някакви убеждения освен една цел - да унищожи колкото се може повече хора преди да бъде предаден на вечни мъки. Добре щеше да бъде да покажеш предните два стиха:

 11. Великолепието ти и шумът на твоите псалтири се снишиха до преизподнята; Червеят се протяга под теб, и червеи те покриват.
  12. Как си паднал от небето, ти Деннице, сине на зората! Как си отсечен до земята, ти, който поваляше народите;
  13. А ти думаше в сърцето си: Ще възляза на небесата, Ще възвиша престола си над Божиите звезди, И ще седна на планината на събраните богове към най-крайните страни на север,
  14. Ще възляза над висотата на облаците, Ще бъда подобен на Всевишния.
  15. Обаче ти ще се снишиш до преизподнята, До най-долните дълбочини на рова.


Забележи стих 12. Съвсем ясно се казва, че това което цитира (стих 13 и 14) са БИЛИ мечтите на Луцифер ПРЕДИ да падне, но не се получи така и вместо това той се озова на земята.
ТОВА НЕ Е БЪДЕЩОТО желание и цел на сатана, това са били мечтите му преди да падне!
Как смяташ, дали сатана е прочел стих 15? Уочман (и аз) твърди че го е прочел. Интересно защо тогава не вярва и си мисли, че още има шанс да измести Бога? Нали пише, че и бесовете вярват? Вярват ли или не вярват в крайна сметка?
Тук малко вадиш нещата от контекста. Първо бесовете вярват, че има Бог и това е съвсем нормално. И крадците вярват, че има съдия, но си мислят, че никога няма да ги осъдят (говоря за праведни съдии). Никъде не се казва, че вярват в Божиите думи.

Второ, това, че пише "поваляше" народите не означава "унищожава народите". Думата в оригинала означава "отслабваше" народите. Не случайно великите завоеватели са правили точно това — отслабвали са народите, които са завземали — отнемали са всичко, което е ценно, включително и разумните хора и са оставали само най-бедните и най-немощните между хората, за да могат да владеят над тях.

В 15-ти стих пише, че "ти ще се снишиш до преизподнята" — нещо, което все още не е станало (друга от басните на религията, която казва, че дяволът живее в ада). Та това са все още мечтите на сатана.




Quote
Уочман:
Quote
Сатана е чел Откровение и знае какво ще се случи с царството му, затова и се надява, че ще може да се противопостави технологично

Точно тук си противоречите. И точно това учат по църквите. Хем казвате, че дявола е чел Библията (т.е. знае какво ще се случи), хем казвате, че той все още се надявал да победи Бога. Е извинете, ама и аз съм чел Библията и дори и за миг не си представям, че сатана ще победи. Как така той си вярва, че ще победи? Той да не е малоумен?
Както дадох пример с крадеца — той може да знае, че еди какво си е престъпление, но е самоуверен, че никога няма да го хванат, защото е по-хитър от съдията.

Quote
Но КЪДЕ Е ДЯВОЛА в тази последна битка? Питам ви? Къде е? Няма го. Защо го няма там? Защо е изпратил слугите си и робите си, а той самия се е покрил някъде?
Ето ги слугите му:
И видях да излизат от устата на змея и от устата на звяра и от устата на лъжепророка три нечисти духове, прилични на жаби; защото те са бесовски духове, които, като вършат знамения, отиват при царете на цялата вселена, да ги събират за войната във великия ден на всемогъщия Бог.


И ако дяволът го нямаше в последната битка, защо изобщо беше хванат от един ангел? Ако той беше невинен спрямо това, защо трябваше да го закачат изобщо?

Сатана иска да осуети Божиите обещания и да заличи Израел от лицето на земята, за да покаже на хората, че Бог лъже и Израел не може да се спаси. Израел отново ще бъде крайъгълният камък и Ерусалим центърът на събитията. Не случайно всички народи накрая тръгват срещу Ерусалим, а не примерно срещу вярващите по целия свят.

Затова е всичко това. Спасението на Израел е една от най-малко засегнатите теми сред днешните вярващи. Всеки гледа за чипове, за лични спасители и лични спасения, но колко мислят за това, което цял Израел се надяваше и още се надява? За царството на Бога? За влизането на царя в Ерусалим през точно определена порта?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?