Author Topic: Света,в който живеем и нашето мислене  (Read 2371 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Kristiana

• Съпричастен
Искам да ви помоля за съвет.Не преди дълго говорихме с моя позната,тя също вярва в Бог за последните времена и за новия световен ред.Оказа се,че тя се страхува за някои неща,например тя казва,че малко се стрхува да има деца,защото можело много лоши събития да се случат,подобен въпрос бяхме говорили и с goodwill,но тя не пише вече във форума.И така,накратко предстои й да се омъжва и тя много иска да има деца и е нормално,обаче много се е стреснала покрай многото не само световни събития,ами и заради много вярващи,които говорят много неща,че вече са последни времена и т.н.Направо тя казва: „Как ще имам дете,ами ако наистина се случи някакъв катаклизъм в световен мащаб,както говорят за 2012 година,тогава какво ще правя или ако започнат гонения на християните,има ли смисъл да имам деца в такива времена.“
Какво да й кажа,казах й много неща,но не намирам нищо,което напълно да я успокои.Демек тя не спира да се страхува.В такъв случай възниква въпроса,какво да правим,ако се страхуваме в такива ситуации или има ли смисъл да се мисли по този начин,заради всички библейски пророчества и световни събития,имайки предвид в колко откачен свят живеем?
Всеки съвет ще бъде полезен.
Мерси!

Watchman

• Administrator
  • Слугуващ
Страха е маловерие. Тя като се страхува така утре ще стане предател на братята от страх. В такова състояние не е готова за брак и семейство.

А по отношение дали да има деца и колко това го решава главата на семейството, който пък следва своята Глава.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

simeon

• Съпричастен
http://insmarket.bg/news/?cat=news&cat_id=8&sn_id=118474
Заглавието на темата ми се стори подходящо,та поствам това тук. Ще се въздържа от мнение,че ми идват едни не много пристойни думи...