Author Topic: Здравейте!  (Read 5399 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sambapti

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Здравейте!
« on: April 27, 2012, 21:17:11 PM »
Здравейте!
Мъж, семеен, на 40 години.

Рожба на "голямото съживление" от началото на 90-те на миналия век.
"Първата любов" наистина бе изпепеляваща, но за съжаление кратка.
Бях "посеяно край пътя семе".
И аз, както и много други от "първата вълна", продължих по вървежа на този свят.
Празното пространство в мен се увеличаваше с всяка изминала година, докато накрая се превърна в бездна.

Сега се опитвам отново да стъпя на Пътя, решен, с Негова помощ, да вървя накъдето и докъдето моят Спасител е решил.

Попаднах на Вашия форум, търсейки отговор на определен въпрос и съм силно респектиран от проникновението и задълбочеността на познанията Ви.
На този етап ще бъда най-вече активен читател.

Бог да ви благослови!


Битие:18:3 Господарю мой, ако съм придобил Твоето благоволение, моля Ти се, не отминавай слугата Си.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Здравейте!
« Reply #1 on: April 27, 2012, 21:24:32 PM »
Добре дошъл.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте!
« Reply #2 on: April 27, 2012, 22:40:02 PM »
Quote
Попаднах на Вашия форум, търсейки отговор на определен въпрос и съм силно респектиран от проникновението и задълбочеността на познанията Ви.

Познанията са нищо без самия живот, който да свидетелства за това, че познанията са според Истината. Ние самите сме заинтересувани от ЖИВОТА, който Бог е създал и дал на човеците да живеят, единствения истински, праведен и смислен живот. Знанието е само помощник в пътя към този живот, но ако се превърне в самоцел, или пък в средство за религиозна кариера или опортюнизъм, тогава то се превръща в същото онова смъртоносно дърво за познание на добро и зло.

Ние не сме лесни за общуване, защото не сме повърхностни. Не сме благовидни, защото сме искрени. Не сме куртоазни, защото мразим лицемерието. От нас можеш да получиш шамар по лицето, но няма да получиш нож в гърба. Понякога може да прецедим комара, но няма да погълнем камилата.

Ако би намерил живот и радост в такава среда - добре дошъл във форума.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

sambapti

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Здравейте!
« Reply #3 on: April 27, 2012, 23:25:31 PM »
Филипяни: 1:9 И затова се моля, щото любовта ви да бъде все повече и повече изобилно просветена и всячески проницателна,

На този етап от моето духовно (все още младенческо) състояние, любовта и вярата ми в Бог се нуждаят най-вече от познание.

Йоан: 17:3 А това е вечен живот, да познаят Тебе, единия истинен Бог, и Исуса Христа, Когото си изпратил.

Особено много се вълнувам от въпросите свързани с чистотата, святостта и освещението.

Евреи: 12:14 Търсете мир с всички и онова освещение, без което никой няма да види Господа.

Ще ви бъда признателен ако ме ориентирате дали някъде във форума са дискутирани теми от подобен характер.
Битие:18:3 Господарю мой, ако съм придобил Твоето благоволение, моля Ти се, не отминавай слугата Си.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте!
« Reply #4 on: April 27, 2012, 23:43:13 PM »
Святостта и освещението според Писанията не са онова, което се лансира в днешното християнство. Всъщност заблудите по този въпрос не са проблем просто на днешното християнство, всичко започва след погърчването на вярата, или след смесването на Христовото Благовестие с гръцката философия и мистицизъм. Резултата от това е католицизма, православието и протестанството - всички стъпващи на същата гръцка основа в противовез на Библейската основа, която е базирана на еврейското мислене и битие.

Ето защо аз мисля, че тема като тази ще ти бъде много по-полезна да се ориентираш по въпроса със святостта и освещението. И ако успееш да схванеш връзката, значи си на добър път.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.