Author Topic: Калия във водата  (Read 21268 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Калия във водата
« Reply #15 on: April 27, 2012, 23:37:56 PM »
Относно калия- високото съдържание на калий не е добро за организма- води до сърцебиене. (само за информация: така наречената lethal injection, с която убиват осъдените на смърт в затворите представлява високо съдържание на калий- сърцето започва да бие силно  и се пръска.)
Относно калция- доставя се в организма предимно чрез млечните продукти, но  спанака, бъдеми,броколи, портокали, кервиз имат също високо съдържание на калций Калция участва в кръвосъсирването, от него зависи здравината на костите, нужен е за майките кърмачки и още други процеси в човешкото тяло. По-често при жените отколкто при мъжете след 40 г.  в следствие на хормоните калция излиза от костите и преминава в кръвта и костите стават чупливи. Затова се препоръчва да се правят упражнения с тежести.т.е. физически труд.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Калия във водата
« Reply #16 on: April 28, 2012, 00:48:52 AM »
@Blossom
Какво според теб трябва да се говори в тези теми ако не това ?
Quote
Здравословно хранене и начин на живот > Отрови в храните и водата


Nikolay,
темата по същността си е изключително полезна
и аз не казвам, че темата е глупости, както ти неправилно си разбрал.
Обърни внимание и помисли за какво по-точно се отнася репликата ми.

Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Калия във водата
« Reply #17 on: April 29, 2012, 14:54:29 PM »
Ще опитам с тези съвети, благодаря :)

@johnny
Доколкото прочетох за медните тръби трябва да са 100% медни иначе има окиси които са отровни. Лично аз не бих рискувал. А и каква ще е разликата, като до теб не идват по медни тръби да сложиш последните няколко метра медни ?

@blossom
Всъщност не си уточнила поради което и написах това. Но, дори да е само за злато/сребро то пак е полезна информация.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]