Author Topic: Калия във водата  (Read 21231 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Калия във водата
« on: April 24, 2012, 15:49:13 PM »
Незнам,дали и е мястото тук на тая тема,но поне е въпрос за водата.
Та,въпроса ми е следния.Скоро си взехме кана Брита,която да почиства водата,преди бях скептична към тях,но във водата има много варовик и ми омръзна да се боря с варовика в другата кана,в която топлим вода.Каните брита премахвали варовика напълно и водата ставала мека.До тук добре,прочетох обаче в книжката към каната брита,че филтрираната вода е с малко по високо съдържание на калий в нея,това означавало,че хора,които били на калиева диета,не бивало да пият филтрирана вода,но пък в 1 л филтрирана вода се съдържало по малко калий,отколкото в една ябълка.Опасно ли е това с по високото ниво калий във филтрираната вода?Защо са го оказали?Хм.
Търся инфо в нета,ама нищо свястно като обяснение не намирам,затова ако някой знае да каже,това опасно ли е или изобщо не е.
Някакси мисле,че това е вода,не ябълка и редно ли е да е така.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Калия във водата
« Reply #1 on: April 24, 2012, 17:25:29 PM »
Не съм запознат, но може би е по-добре да си пълните вода от извор и да я ползвате за консумация.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Калия във водата
« Reply #2 on: April 24, 2012, 19:10:44 PM »
Заповядай :)
http://gotvach.bg/n9-3501-Калий
Quote
...
При повишени нива на калий в кръвта, той може да бъде токсичен и да доведе до неправилен пулс или дори сърдечен пристъп. Високите дози калиевите соли (калиев хлорид и калиев бикарбонат) могат да предизвикат гадене, повръщане, диария и язви. Бъбреците играят важна роля в премахването на излишъка на калий от тялото, така че, ако човек страда от бъбречно заболяване, трябва сериозно да ограничи приема на калий.
http://bg.wikipedia.org/wiki/Калий
Quote
...
В медицината е известен като минерала за сърцето. Заедно с натрия (Na) регулира водното равновесие в организма; ако натрий-калиевият баланс бива разрушен, то страдат функциите на нервите и мускулите. Калиев дефицит може да бъде предизвикан както от умствен, така и от физически стрес. Препоръчителна дневна доза е около 4700мг. Калият спомага за яснотата на мислене като доставя кислород до мозъка, помага за изхвърлянето на отпадъците от организма. Помага при лечение на алергии. Спомага за правилната функция на бъбреците.

Болести при недостиг: хипокалемия, едем.

При поглъщане на над 18 г. калий има опасност от отравяне!

Калият бързо се окислява и се унищожава лесно от: Кафе, Захар, Диуретици
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Калия във водата
« Reply #3 on: April 24, 2012, 20:31:07 PM »
В такъв случай излиза,че е по-добре даже да съдържа повече калий водата.Да не се притеснявам значи.Пък и нали пише,че в 1 л филтрирана вода се съдържа по-малко калий,отколкото в една ябълка.И аз намерих подобна информация,че калия е полезен,но предозирането му е вредно.
Само се чудя,дали меката вода в природата,демек изворната е с повече калий,защото филтрираната вода чрез каната става мека.Не стана ясно май,какво точно се питам.Т.е. дали всяка мека вода е с повече калий,мекотата на водата показател ли е за нивото на калия в нея?Ако някой знае,да сподели.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Калия във водата
« Reply #4 on: April 24, 2012, 21:09:31 PM »
Не всяка изворна вода е "мека" - това зависи от местата през които са преминали подпочвените води и какви минерали са усвоили от скалните слоеве с които са били в контакт.

На Балкана ние пием една чудесна изворна вода, която има страшно благороден вкус и не е мека. Тя извира от мястото където още преди хиляди години траките са вадили злато и тази вода почти сигурно е била в контакт с подземни златни залежи и така се облагородява.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Калия във водата
« Reply #5 on: April 25, 2012, 00:35:44 AM »
Още въпроси изникнаха,поради отговорите ви.
Щом като не всички изворни води са меки,в такъв случай може водата да преминава през такива камъни,че да носи много варовик в нея,въпроса тогава е:след като е изворна и има варовик в нея,поради местата откъдето минава,вредна ли е,заради варовика?И друг въпрос,щом като златото добре чисти водата,ще бъде ли чиста и добра за пиене изворната вода,ако се слага парче злато в нея?А ако се сложи парче злато в чешмяната вода,става ли добра за пиене?

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Калия във водата
« Reply #6 on: April 25, 2012, 03:00:16 AM »
И друг въпрос,щом като златото добре чисти водата,ще бъде ли чиста и добра за пиене изворната вода,ако се слага парче злато в нея?А ако се сложи парче злато в чешмяната вода,става ли добра за пиене?

Идеята е да бъде също така добра и за хигиенни нужди. Не може да пиеш "златна" вода, а да се къпеш с "кална"/варовита/. Няма да е здравословно!

:);)

----------------

Кристиана, не се засягай, нишо лично против теб. обаче това са вече глупости. Да слагаш злато във водата...

какво става тук в този форум? Откъде се почна, докъде се стигна?

Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Калия във водата
« Reply #7 on: April 25, 2012, 10:19:05 AM »
@Blossom
Какво според теб трябва да се говори в тези теми ако не това ?
Quote
Здравословно хранене и начин на живот > Отрови в храните и водата

И между другото нейния въпрос ми беше наистина полезен и на мен. От много време се интересувам от начини как да запазвам калция в организма, а се оказа че калия е много решаващ фактор за това. Ако тя не беше попитала, аз нямаше да го намеря. Също така се замисли дали не ти трябва и на теб, ако си купуваш храна от магазина (както много от нас) там се слагат неща които да извличат тези елементи от организма (калция) което води до проблеми със зъби, кости основно. Основния елемент в костите и зъбите който е много важен е точно калция, ако има недостиг се получава остеопороза и най-различни проблеми със зъбите.
Не случайно фармацевтичните компании се стараят да се докопат до контрол над храната, защото така ще направят хората зависими от техните лекарства. Лоша храна = болно тяло, реклама на какви ли не добавки, лекарства... и "елате да си купите за да сте здрави". Добра храна = здраво тяло. Тяхната цел не е да те убият с тези добавки (Е-та), а да те направят зависим и да им плащаш (ако може цял живот).
Виж колко много болести редки преди 100-тина години сега са супер разпространени.
Мога да ти дам пример дори с прословутия СПИН, има българин който е открил начин за лекуване, но не го допускат дори до международни семинари и му спират всякакви субсидии - това което се прави от СЗО е да поддържат хората разболели се от него колкото се може дълго живи, но не и да го лекуват.

Една от основните причини ГМО да се върти по държавите е, че някой от тези растения извличат всичко от почвата и тя се възстановява после с години. Което означава по-малко витамини и минерали в основните храни и единствения начин който остава да си ги снабдиш е като отидеш да си купиш изкуствени такива. А те доколко работят въобще не се знае. А и в тях се добавят неща който също вредят.

Quote
Галатяни 5:14
Защото целият закон се изпълнява в една дума, сиреч, в тая "Да обичаш ближния си както себе си".

Ако за своето си тяло не се грижиш не го обичаш - колко ще го правиш за ближния си ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Калия във водата
« Reply #8 on: April 25, 2012, 13:03:15 PM »
Quote
Щом като не всички изворни води са меки,в такъв случай може водата да преминава през такива камъни,че да носи много варовик в нея,въпроса тогава е:след като е изворна и има варовик в нея,поради местата откъдето минава,вредна ли е,заради варовика?И друг въпрос,щом като златото добре чисти водата,ще бъде ли чиста и добра за пиене изворната вода,ако се слага парче злато в нея?А ако се сложи парче злато в чешмяната вода,става ли добра за пиене?

Не всички изворни води са добри за пиене, някои може и да са отровни. Същото важи и за кладенчовата вода. По въпроса за облагородяване на водата има много написано и направено като документални филми. Можеш да потърсиш информация от източници говорещи за постиженията на Виктор Шаубергер, Йохан Грандер, Масару Емото и прочие. Има доста документални филми и на английски и с превод на български.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Калия във водата
« Reply #9 on: April 26, 2012, 00:49:44 AM »
Ще потърся информация.
Четох за варовика,че съдържа калций,следователно водят,че варовиковата вода е полезна за пиене,обаче предполагам не тая,която съдържа мръсен варовик.Имаме възможност да си наливаме изворна вода,която е доста варовита и обяснението е,че минава през такива камъни,че е варовита.По тоя повод се разтърсих из нета и се оказа,че било възможно изворна вода с варовик да се пие,точно защото варовика в нея бил природен.Хм.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Калия във водата
« Reply #10 on: April 26, 2012, 22:38:33 PM »
Също така се замисли дали не ти трябва и на теб, ако си купуваш храна от магазина (както много от нас) там се слагат неща които да извличат тези елементи от организма (калция) което води до проблеми със зъби, кости основно. Основния елемент в костите и зъбите който е много важен е точно калция, ако има недостиг се получава остеопороза и най-различни проблеми със зъбите.

Бях чел, че сусамовото мляко е изключително богато калций. Но за да го правиш нужен е добър блендер. Аз лично не съм правил, тъй като не разполагам с блендер, но при първа възможност бих опитал. Също така тахана е чудно нещо, особено с мед.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Калия във водата
« Reply #11 on: April 26, 2012, 23:29:51 PM »
Quote
но при първа възможност бих опитал

Кога ми дойдеш на гости ще опиташ. Само, че чисто сусамово мляко ако се направи ще е доста силно, обикновено се смесва с овес и други неща.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Калия във водата
« Reply #12 on: April 27, 2012, 00:21:30 AM »
@mak
Благодаря, наскоро си намерих сусамова паста/тахан, но както казва Уотчман е много силно и не е приятно за директна консумация. Та бих се радвал ако кажете и в какво се добавя за да може да се яде нормално :)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Калия във водата
« Reply #13 on: April 27, 2012, 00:26:36 AM »
Сложи една лъжица мед и 1-2 лъжици тахан (може и по-малко или повече, според вкуса) и бъркай докато стане еднакво на консистенция, ако меда е кристализиран, ще трябва малко повече бъркане. Вярвай ми това е едно от най-вкусните неща които съм опитвал през  живота си. Другa рецептa с тахан плюс нахут е "хумус". Виж рецепти в интернет, мисля че има много.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Калия във водата
« Reply #14 on: April 27, 2012, 09:21:00 AM »
Можеш да добавиш и фъстъчено масло, канела, какао. Каквото харесваш.

Иначе по въпроса с калция, до колкото съм запознат, основна роля за усвояването му играе магнезият. Без магнезий, колкото и калций да приемаш, няма много полза. Отделно бялата захар допълнително извлича калция от организма. До колкото знам и при варенето на млякото, калцият също става неусвоим за организма.

По въпроса за водата. Не случайно от край време се използват медни, сребърни и златни съдове. И трите метала имат благотворно влияние. Сребърната вода /колоидното сребро/ например е сравнително известен и разпространен метод за дезинфекция и лекуване. Медните тръби са идеални за водопроводни тръби. А ако има плавни извивки, наместо прави ъгли в системата, още по добре.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...