Author Topic: Демонология  (Read 101656 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Демонология
« Reply #90 on: January 27, 2008, 22:47:54 PM »
Още нещо невиждам никой да е отговорил на Неци62 когато има нещо по фрапиращо деликатно го подминавате.

prezvitera

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 24
Re: Демонология
« Reply #91 on: January 27, 2008, 23:31:55 PM »
Quote
Яков 3:15  Това не е мъдрост, която слиза отгоре, но е земна, животинска, бесовска;
Яков 3:16  защото, гдето има завист и крамолничество, там има бъркотия и всякакво лошо нещо.

Яков никъде не казва, че нещо се УПРАВЛЯВА от бяс. Казва, че тази МЪДРОСТ е земна, животинска и бесовска. По твоята логика излиза, че освен от бяс се управлява и от земята и от животно. Кое е това животно дето управлява завистта и крамолничеството? Дали да не започнем освен бесове, да гоним и животни, стъпвайки на твоето приникновение?
Watchman,
Тук има малко объркване относно превода. Думата не е животинска , а душевна/ψυχική. Тоест има три характеристики на ненебесната мъдрост: земна, душевна, демонична. За да имаш демонична мъдрост, трябва по някакъв начин даден демон да ти е внушил нещо, което ти приемаш за небесна мъдрост, иначе не би се хвалил, както ни казва Яков. За да си мислиш, че е за хвалба, то тогава или си мислиш, че  Бог те учи нещо, или приемаш от човек мислейки, че е Божий човек, но така или иначе си заблуден, че това е действие на Святия Дух, понеже всичко е чрез него. Затова, ако ти объркаш някой демон, който се представя за Святия Дух с Духа, то дали си обладан или не няма голямо значение. Важното е, че си станал проводник на Сатана. Нали точно това ни учи и Павел?
"Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения, чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла.."
Освен това се говори за хора отстъпили от вярата. Но отстъплението не винаги е да станеш богохулник. Възможно е да запазиш вида си на благочестие и така хората биват мамени. Както учениците били много учудени, че фарисеите с тяхната правда не стигат до Бога. Мисля че това е достатъчно демонично...


small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Демонология
« Reply #92 on: January 27, 2008, 23:40:48 PM »
към неси_62

Да те обладае демон , означава , той да те контролира , да нямаш собствена воля.Примерите в Словото са за именно такива хора , те не се контролират от своята воля а от тази на демона.В Словото никой от тези хора не е вярващ.

Демоните могат да тормозят вярващите , да ги притесняват , особенно ако самите вярващи са далеч от Господа и сами търсят и дават място на подобни практики , но ако новородени от Духа то тяхната воля не ще бъде подвластна на демоничната воля.
Светлината няма общо с тъмнината , и този който е в нас е по силен от онзи който е в света.

така че неси , време е да се замислите за тези хора за които говориш , понеже казваш , че не се съмнявате дали са новородени.
Какво се случва аз не знам , но ако някой няма воля и е роб на зъл дух , то той не е подвластен на Св.Дух а на нечии друг дух.

prezvitera

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 24
Re: Демонология
« Reply #93 on: January 30, 2008, 18:36:08 PM »
за small axe
Quote
Да те обладае демон , означава , той да те контролира , да нямаш собствена воля.Примерите в Словото са за именно такива хора , те не се контролират от своята воля а от тази на демона.В Словото никой от тези хора не е вярващ.
Моля те да ми покажеш поне един текст, който потвърждава тези твърдения. Има някои случаи, когато демоните придобиват контрол, но има и много случаи, когато не са налице никакви проявления. Често освобождението, особено в  евангелието на Лука е наречено изцеление. Същото се среща и в Матей 8:16-17.
"А когато се свечери, доведоха при Него мнозина хванати от бяс; и Той изгони духовете с една дума, и изцели всичките болни;за да се сбъдне реченото чрез пророк Исаия, който казва: "Той взе на себе Си нашите немощи, И болестите ни понесе". Тук освобождението пряко е свързано със спасението, описани са две от нещата, които Исус понесе за нас - болести и немощи. Това според писанията, включва и освобождението от демони. Автора на казаното е бил вярващ, но се включва в числото на нуждаещите се, казвайки "болестите ни, немощите ни". А дали някой загубва контрол мисля, че зависи дали се предава на конкретните грехове в които бива изкушаван и до каква степен. Ако някой има слабост с лакомията и бива изкушаван от нея денем и нощем и няма контрол над себе си(понеже има мнозина християни с такъв проблем) то какво мислиш, че е това? Но да кажем, че това е нелепо и няма бяс на лакомия, то какво да кажем за всички бесове , които причиняват болести и са описани в Библията. Човек трябва да съди справедливо, а не да гледа на лице.
Поздрави.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Демонология
« Reply #94 on: January 30, 2008, 21:12:25 PM »
Вие или не разбирате или наистина не искате да разберете.

Нееднократно в темата се каза, какво е обладаването. А именно пълен контрол над човешката личност за постоянно.
И аз до преди време вярвах в гоненето на демони от християни, но вече не.
Изхвърлете човешките доктрини и поучения, погледнете Словото, и искайте мъдрост от Бога.

Аз ако съм пристрастен към нещо, това не значи, че съм обладан от демони.
Това означава, че съм изкушен и подведен за момент от демоните, но не за постоянно.
Това означава, че волята ми се е поддала на плътските желания и страсти, подсилени от демоните, но за малко.
 
Но да приемем за момент, че съм обладан.
Идва някой пастор и почва да ми гони демони, след малко решава, че ги е изгонил. След няколко дена аз пак се поддавам на плътта. Какво правим тогава? Пак ли са ме обладали? И така цял живот ли ще си играем на екзорсизъм? Изгони демоните от другарчето.


Лудниците са пълни. Болниците са пълни. Ми нека идат там да гонят демони, тези с претенциите. Какво са тръгнали да гонят нечисти духове от братята си, в които живее Святият Божи Дух.
Освен това Исус ги гонеше с една дума. А сега може и по цяла нощ да продължава "спектакъла".

Нека не обвиняваме демоните за нашите плътски слабости и проблеми.
Да те ги подсилват, влияят, изкушават, но до там. Те не могат да ни обладаят до степен, че да нямаме контрол над себе си, за постоянно. Както е обладаването в Писанието.

Римляни 7:
  15. Защото не зная какво правя: понеже не върша това, което искам; но онова което мразя, него върша.
  16. Обаче, ако върша, това, което не искам, съгласен съм със закона, че е добър.
  17. Затова не аз сега върша това, но грехът, който живее в мене.
  18. Защото зная, че в мене, сиреч, в плътта ми, не живее доброто; понеже желание за доброто имам, но не и сила да го върша.
  19. Защото не върша доброто, което желая; но злото, което не желая, него върша.
  20. Но ако върша това, което не желая, то вече не го върша аз, а грехът, който живее в мене.
  21. И тъй, намирам тоя закон, че при мене, който желая да върша доброто, злото е близо.
  22. Защото, колкото за вътрешното ми естество, аз се наслаждавам в Божия закон;
  23. но в телесните си части виждам различен закон, който воюва против закона на ума ми, и ме заробва под греховния закон, който е в частите ми.

  24. Окаян аз човек! кой ще ме избави от тялото на тая смърт?

  25. Благодарение Богу! има избавление чрез Исуса Христа, нашия Господ. И тъй, сам аз с ума слугувам на Божия закон, а с плътта - на греховния закон.


Как пък не се намери някой "да изгони демоните" на Павел? Нямаше ли някой апостол "да освободи" брата си от оковите?



О Исусе, прости неверието ни. Дай ни мъдрост да познаем Истината.
Отвори умовете ни Господи, за да разбираме Словото ти и да живеем за Твоя слава.
Амин.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Демонология
« Reply #95 on: January 30, 2008, 22:13:37 PM »
Джони ако така е превода на името ти много емоционално изказване.Но трябва да направиш разлика от изкушаван и вързан или обладан в една област.Защото вие като чуете обладан веднага си представяте пълно обладаване в дух,душа и тяло но след новоробдението ако не е послужено на новоповярвалия веднага с освобождение се запечатва само духа.А душата и тялото остават не защитени и в това има смисъл да е така но сега няма даго обяснявам.за да не се плашите ще го наричам връзване.Можеш да си вързан б много  области на живота.Кой ли всички тези който не можеш да контролираш.Защо не се запазва понякога освобождението защото няма правилно поучение по въпроса обновяване на ума и водителство от Бог как да се запази.Защото дявола има към едни нристияни по вече притенции от други.А за що не сме като Исус ами една от причините е че не го приемаме като служение на Духа и по този начин го оскърбяваме.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Демонология
« Reply #96 on: January 31, 2008, 01:43:25 AM »
 Prezvitera и evangelista,
Може ли да посочите поне един пасаж от Словото, където бяха изгонени бесове(демони) от новородени?

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Демонология
« Reply #97 on: January 31, 2008, 14:12:05 PM »
Евангелиста,

Лесно е да виниш демоните за падане в грях, "връзване" и т.н., и по този начин да оневиняваше онези, които не са приели любовта към Истината или пък никога не са се покаяли от грешния си начин на живот. Исус ни дава власт над всички нечисти сили: "Вие сте от Бога, дечица, и победили сте ги; защото по-велик е Оня, Който е с вас от онзи, който е в света" (1 Йоаново 4:4). Ако Святият дух обитава в нас, то нищо не може да ни обладае, надвие, да ни пороби, единствено може да се случи ако ние доброволно не решим да се подчиним и да последваме друг дух. И тогава дори, не е в оня дух вината, а в нас си, както е писал Джони:

Quote
Нека не обвиняваме демоните за нашите плътски слабости и проблеми.
Да те ги подсилват, влияят, изкушават, но до там. Те не могат да ни обладаят до степен, че да нямаме контрол над себе си, за постоянно...

Но един, който е роден от Бога, други духове няма да послуша. Никой не може да има двама господари, не може да има два духа в себе си--един от Бога и един от Сатана. Тъмнината и светлината нямат нищо общо.

Quote
Защото вие като чуете обладан веднага си представяте пълно обладаване в дух,душа и тяло но след новоробдението ако не е послужено на новоповярвалия веднага с освобождение се запечатва само духа.

Това пък от къде го чу или прочете? Освобождава само Истината на Словото на Исус Христос. В нея трябва да пребъдваме. Има нужда от покаяние и обръщане към Бога, а не от гонене на демони за щяло и нещяло.

И аз съм имал опит с хора, които дори смятах, че може да са обладани. Имало е тормоз от нечисти духове над тях, признавам, но те всичко осъзнаваха, и бяха с всичкия си--демек доброволно се поддаваха на злото въздействие и отказваха да се покаят, като вършеха куп глупости. Дойде момент, в който такъв човек се обърна към Бога с вяра и Бог го избави. Сега не го знам къде е, що е--човек трябва да води битка за вярата си ежедневно, за да не отпадне. Иначе духовни борби има, с които трябва да се справя всеки духовен човек, но те не са с духове вътре в нас, а извън нас.

Джони, да ни дава Господ благодат да се молим, че не Го познаваме още в истината, а нали това е вечния живот. Смили се, Татко, и ни го изяви... да пребъдваме в Твоята светлина и да не се уповаваме на себе си. Боже, да пребъдваме в твоите пътеки и да не се отклоняваме в суетни пътища.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Демонология
« Reply #98 on: February 03, 2008, 11:04:34 AM »
Пиронка на истена като погледнеш словото няма такъв случай.Но първо там се служело още при новорождениетос освобождение.Но има коствени признаци за това.Значи да изясним ясно че Юда беше новороден просто всички други интерпретации са неверни.Той беше сучениците и служеше стях.Но дявола влезе в него.След това случая с Петър когато Исус го смъмри За да се разберат нещата  трябва да сме наясно какво става при новорождението че тогава само духа се запечатва.Дадох много примери че може да си контролиран от демон и на пръв поглед нда си нормален.Сега ще дам още един врачката която ходеше след Павел и викаше никъде не пише че не беше нормална,а и примерите с други гледачки  на пръв поглед са нормални.Разбери обладаването не коато е и в дух и в душа и в тяло но при нристияните е връзване само в душа и тяло.ЗАТОВА СЕ КАЗВА ЧЕ КАКАВОТО ВЪРЖЕШ НА ЗЕМЯТА ШЕ Е ВУРЗАНО НА НЕБЕТО И ОБРАТНО .Защото някога се развързва човека ,а друг пут нсе връзва демона но това е според водителството.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Демонология
« Reply #99 on: February 04, 2008, 00:00:45 AM »
evangelista,

Виждам, че признаваш, че нещата, за които говориш не са от Словото, което е добре, за да се разграничи явно това.

Относно нещата, които казваш, че са от Словото (а не са), ето поред:

- Юда - за него никъде не се казва, че е бил новороден. Прочети Йоан 8, където се говори за вярващите, които имат баща дявола. Юда е наречен "дявол" от Христос далеч преди да бъде записано, че дяволът е влязъл в Юда. Самият Христос казва, че го е избрал като такъв.

- Петър - не пише, че Исус е смъмрил Петър, а сатана, а и за Петър се свидетелства от Христос по-добре от Юда. За Петър не се казва, че Исус изгони сатана от него, но Петър беше излъган от дявола да говори неща на Христос, които имат вид на благочестие, но са отречени от силата му. По същия начин сатана се опитваше да подмами и Христос в пустинята, но Христос го победи чрез Писанията. Петър в този случай беше излъган.

- Врачката - за теб е явно нормално да се изкарват пари от врачуване и от издигане на човешки авторитети, което правеше тази обладана жена - "...защото не мислиш за Божието, а за човешкото..." - това правеше тя. За нея не се свидетелства да е била новородена, още повече, че е била врачка.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Демонология
« Reply #100 on: February 04, 2008, 15:13:52 PM »
Evangelista,
Значи нещо не е наред с вас след като "гоните бесове от новородени", нещо което го няма в Словото. И причината е, че не четете и практикувате Божието Слово.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Демонология
« Reply #101 on: February 04, 2008, 20:47:49 PM »
Знаеш ли Тихомире писнами да интерпретирашдумите ми като си искаш.Била новородена врачката абе какви глупости приказваш кой ти каза че е новородена .Дадох якато пример че на вид се вижда нормална, а всъщност е водена от демон.Юда  ами беше сапостолите ине можеше да бъде от дванаисете ако небеше новороден.НО определено спирам да споря стеб има време да разбереш нещата.Но определено ме е яд че си правишсвободни преразкази върху думите ми.Петър бил излъган от сатана ,абе ти четеш ли Исус каза махни се зад мен САТАНА.Не каза чакай Петре да кажа на сатанада не те лъже.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Демонология
« Reply #102 on: February 04, 2008, 21:57:54 PM »
evangelista1962, така може да продължаваме до второто пришествие, да си повтаряме един на друг така е, не е така.
Прочети пак темата внимателно. Размисли над нещата, които са написани и сравни със Словото. Опитай за момент да изключиш нещата, в които вярваш и си бил поучаван. Опитай да погледнеш безпристрастно, пък дано успееш.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Демонология
« Reply #103 on: February 05, 2008, 17:48:57 PM »
Незнам защо аз трябва да разглеждам словото за мен нещата са такива  и аз ги вярвам че са така още по вече че съм ги виждал на практика.По тази ваша логика аз мога да кажа че вие трябва да прове рите по обстойно словото но не го казвам.Защото знам че трябва сам човек да се зблъска стакъв проблем или да има откровение от Бог за да го разбере.Затова и не наричам никой лъбец  идруги подобни епитети.Просто си казвам мнението,а вече да ли ще го приемете си остава ваше право.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Демонология
« Reply #104 on: February 05, 2008, 18:24:35 PM »
ЕТО ЧЕ КАТО СИ РАЗБЕРА ГРЕШКАТА СИ ПРИЗНАВАМ.ЮДА НЕ БЕШЕ НОВОРОДЕН.