Author Topic: Разсад за цветя .  (Read 8156 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Разсад за цветя .
« on: June 15, 2023, 14:01:07 PM »
             Дали, някой може да ми даде съвет, как се прави разсад за цветя от семена???
   Проблемът е в това, че семената са изключително ситни.
Направо като прашинки.
   Навремето в училище ни учиха, как да правим е разсад за боб, леща и т.н
 (Зърната се слагаха в съд с напоен с вода памук, всеки ден се поливаха по-малко, и след няколко дена, повечето от тях покълваха) .
   Не съм сигурен, обаче, дали това ще проработи и в този случай.
    Ще съм много благодарен, за съвет, от някой с повече опит в този бизнес., Който го е правил.)





"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Разсад за цветя .
« Reply #1 on: June 16, 2023, 00:21:57 AM »
Такъв въпрос  най-добре да зададеш в някой от специализираните форуми.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Разсад за цветя .
« Reply #2 on: June 17, 2023, 09:45:32 AM »
Баба едно време всички семена така покълваше, в стъклени буркани с памук с вода, ама не знам за цветя. Аз имам опит със садене на цветя от коренчета обаче. Малки семена, например моркови се садят отгоре върху почвата и се покриват с оборска тор, така са ме учили.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Разсад за цветя .
« Reply #3 on: June 24, 2023, 16:09:30 PM »
Баба едно време всички семена така покълваше, в стъклени буркани с памук с вода, ама не знам за цветя. Аз имам опит със садене на цветя от коренчета обаче. Малки семена, например моркови се садят отгоре върху почвата и се покриват с оборска тор, така са ме учили.

         Мерси "Учений на Исус",

     Ами, Ха, то чудото взе, че случи!
(Противно на всяка моя вяра).
    Аз бях почти убеден, че съм си прахосвал парите на вятъра, за мъртви семена от които нищо не става.
         Но тази сутрин, като се събудих забелязах, че много от семенцата, съвсем леко и едва забележимо са покълнали - променили цвета от кафяво в зелено.
      Така, че става, но се изисква търпение, много търпение.
       
          Уочман, можеше да си спестиш язвителния коментар. Аз не виждам защо, след като има тема за "Копривата", "хляб от жъледи "  от.н..Да няма и такава тема, може пък за някой да е полезно и това.




"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Разсад за цветя .
« Reply #4 on: June 24, 2023, 16:31:03 PM »
Quote
          Уочман, можеше да си спестиш язвителния коментар. Аз не виждам защо, след като има тема за "Копривата", "хляб от жъледи "  от.н..Да няма и такава тема, може пък за някой да е полезно и това.

Няма нищо язвително в моя коментар. Понеже знам, че във форума няма кой да ти помогне с въпроси за разсади на цветя, за твоя полза ти препоръчах да се обърнеш към форуми където със сигурност има хора които разбират от тази тематика.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Разсад за цветя .
« Reply #5 on: June 24, 2023, 18:30:32 PM »
Quote
          Уочман, можеше да си спестиш язвителния коментар. Аз не виждам защо, след като има тема за "Копривата", "хляб от жъледи "  от.н..Да няма и такава тема, може пък за някой да е полезно и това.

....... Понеже знам, че във форума няма кой да ти помогне с въпроси за разсади на ......

    А, откъде си толкова сигурен?
  Както и да е, забрави го!

"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Разсад за цветя .
« Reply #6 on: June 24, 2023, 18:50:09 PM »
Quote
А, откъде си толкова сигурен?

Ами нали познавам хората, които пишат. Затова ти препоръчах място където ще могат да ти свършат работа.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.