Author Topic: Видението на Били Уиз "23 МИНУТИ В АДА"  (Read 10361 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pip

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Наскоро гледах едно видео http://video.google.com/videoplay?docid=-1580656532612479067&hl=en . Наистина дали е възможно Бог да ни дава знак да не бъдем толкова безотговорни към греха?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Видението на Били Уиз "23 МИНУТИ В АДА"
« Reply #1 on: March 08, 2012, 22:50:41 PM »
Ето в тази тема вече сме писали, каква е позицията на Писанията по отношение на подобни видения целящи да плашат и стряскат хората:

http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=618.msg8444#msg8444
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

pip

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Видението на Били Уиз "23 МИНУТИ В АДА"
« Reply #2 on: March 09, 2012, 13:56:35 PM »
Мерси.
 Как да разбирам това тогава „В онова време ще излея Духа Си на всяка твар; и синовете ви и дъщерите ви ще пророкуват, старците ви ще виждат сънища, юношите ви ще виждат видения”. Йоил 2:28.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Видението на Били Уиз "23 МИНУТИ В АДА"
« Reply #3 on: March 09, 2012, 17:17:00 PM »
Писано е, че в последните времена ще има много измамници и хора, които се представят за Божии, но не са (лъжебратя). Такива ще говорят видения и сънища от собственото си сърце? В наши дни учениците на тези измамници са толкова добре обучени, че чак не могат да различат истинско от фалшиво и някои съвсем искрено заблуждават хората, мислейки че са прави.

Има си много имитатори и не случайно пише "всичко изпитвайте, дръжте доброто". А за да се изпита и прецени нещо, трябва да се мери през аршина на Божието Слово, а не поради етикета "набожен", който носи то.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Видението на Били Уиз "23 МИНУТИ В АДА"
« Reply #4 on: March 09, 2012, 20:15:52 PM »
Quote
Как да разбирам това тогава „В онова време ще излея Духа Си на всяка твар; и синовете ви и дъщерите ви ще пророкуват, старците ви ще виждат сънища, юношите ви ще виждат видения”. Йоил 2:28.

Проблема не е в наличието на видения и сънища.Ние не отричаме тяхното съществуване и реалност сред Божиите хора. Обаче за 4000 годишна история през която повече от 40 апостоли и пророци са записвали Божиите откровения и видения - няма нито един, който да е тръгнал да представя видения за "ада" или "рая". Павел споменава за човек, който е бил заведен до Третото Небе, но не му е било позволено да каже това, което е видял и чул. Йоан описва съвсем лаконично какво е видял от Новото Небе и Новата Земя. Никакви описания на "ада" няма в Писанията, освен в историята за бедния Лазар Исус споменава също много лаконично, че богаташа е бил на "страдание" и е изпитвал жажда. Нима това е случайно? Не ни ли дава да разберем, че Бог не желае хората да Го търсят поради страхове от изтезания от подземни чудовища? Бог желае хората да Го търсят поради любов към Правдата и поради глад и жажда за Истината.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Видението на Били Уиз "23 МИНУТИ В АДА"
« Reply #5 on: March 12, 2012, 02:09:09 AM »
А не иска ли Бог да го търсим,заради Самия Него.Добре,заради истината и правдата,но като я получим,после какво.Не трябва ли да търсим Бога заради Него Самия,за да сме с Него и в радости и в скърби,защото Той е Пътя,Истината и Живота.Началника на живота.Извън Него няма живот за нас.
Спомням си една сценка,която ни показаха в църквата преди много години,тогава бях дете.Един мъж играеше ролята на Бог,който беше седнал на трона си и беше протегнал ръцете си към друг мъж,който играеше човек,който знае за Господ.Човека виждаше,че Бог е протегнал ръцете си към него и се питаше:“какво ли иска Бог от мене“ и за да зарадва Бога му даде пари,но Бог не ги взе.После продължи да търси,какво да му даде.Даде му служението си,но Бог не беше удовлетворен.После му даде десятъка си,но Бог също не беше удовлетворен.Даде му добри дела,но Бог не беше удоблетворен,ръцете му стояха все още протегнати.Така му даваше много други материални и духовни неща,но Бог не взимаше някои,а на други се радваше,но не беше удовлетворен,все още стоеше с протегнати ръце.И накрая нямаше какво друго да му даде,освен себе си и отиде в ръцете на Бога и Бог го прегърна и беше щастлив.Поуката беше,че на Бог не му трябва нищо наше,нито му трябват пари,Бог иска нас.Какво можем да му дадем ние,нищо от нашите неща,освен нас самите,нашите души и сърца.Всичко,което е писано в Библията води към това да принадлежим на Бога.Не просто да Му служим,както много често се казва,чакай ти на кой служиш и кой е твоя господар.Но да бъдем собственост на Бога,ние Му принадлежим,Той няма да ни накара насила да Му станем собственост,но ние трябва да го искаме и е чудесно да сме собстсвеност на Бога,да Му принадлежим,защото само тогава сме защитени 100 % от злото.Няма друг начин.
Аз не разбирам много неща,но копнея винаги да усещам че съм близо до Бога и никога не искам да съм далече,защото там не само,че е страшно,но няма живот за нас,както казах вече.Може много неща да ми липсват като зрялост и знания,но и като девойка и сега има неща,които понякога ме привличат,но зная,че не са правилни,че Бог не ги одобрява и заради това и аз си ги забранявам,понякога е много трудно,а понякога е лесно,незная на какво се дължи,но във всеки случай държа да съм с Исус.И никъде другаде не отивам.
Когато бях девойка имах едно посвещение към Исус,на което никой не ме беше учил.Това беше сърцето ми към Исус.Казах Му,че каквото и да правя и където и да искам да отида,Той никога и при никакви обстоятелства и никакъв повод да не ме пуска да ида далече от Него или да се отделя,нито да ми позволява да отида в зло,нито в грях,но да ме държи винаги до себе си,никога да не ме пуска да си отида от Него,никога,дори и аз да искам това,дори и да ми се струва правилно да живея по даден начин,не искам Той да ми позволява да живея в неправда или непокорство.Някакси осъзнавах,че може да се променя,а знаех,че Бог е единствения,който искам и исках да се застраховам.И така,по късно през годините видях,че Бог ме е държал при себе си,макар много пъти да съм била и глупава и незряла и непокорна и невярна,но не ме пусна никога да се отделя или да си отида от Него,защото аз му дадох това право,да ме държи въпреки волята ми,понеже не виждам да има друг на който искам да съм завинаги,освен на Бога.Това не означава,че нямах отговорност да седя до Бог и да искам да се уча в пътищата Му и правех,каквото си искам,но просто е имало много моменти,в които когато не съм можела да стоя правилно е оправял пътя ми,макар че не съм разбирала напълно,как го прави,но важното е,че не ме пусна никога и няма да ме пусне и аз искам никога да не ме пуска,никога.Разбирам,че не зная много неща и не разбирам мнооого неща,но знам едно,че не искам да бъда отделена от Исус и внимавам в пътищата си,защото искам да съм с Него.
Виждам,че си написал Правдата и Истината с главни букви,може би имаш предвид Исус с тях и ако е така,прав си,че точно поради тях Бог иска да го търсим,защото всъщност Бог иска да търсим Него Самия заради Него Самия.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Видението на Били Уиз "23 МИНУТИ В АДА"
« Reply #6 on: March 12, 2012, 02:35:20 AM »
Какво означава, че "правдата е Исус" или "истината е Исус"?

Това е нещо, което днешното християнство дъвче, но не знае какво стои зад това. Трябва да се знае какво е това, което стои зад дефиницията на "правда" и "истина". Правдата е това, което е право или праведно според аршина на Този, който дефинира "правда". Според човека правдата има едни норми, според Бог — други. Христос е Божията правда, защото Той олицетворява напълно това, което е право да се върши пред Бога и заради това е и наш пример. По същия начин е и с истината като дефиниция.

Трябва да се знае конкретно какво означават всичките тези думи, които се употребяват, а не сляпо да се казва, че правдата е Христос.

Право е пред Бога да се съобразяваме с това какво е казал. Христос правеше така. Ако ние решим, че Бог ще прави нещо по-различно и ще почне да праща хора, които са се "върнали от ада", значи ние не действаме според това, което за Бога е право, а според това, което ние самите мислим, че е право. Това означава, че в такова състояние ние нямаме нищо общо с Христос, който е еталонът за правда и праведен живот и нямаме право да се наричаме с Божието име.

Ето пример за това как правдата, дефинирана от Бога, се прилага в текущата ситуация за тази тема.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?