Author Topic: Фармацевтичната медицина, ваксините, хомеопатията  (Read 18911 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
пускам този линк в тази тема, ако не е за тук го преместете.
http://www.youtube.com/watch?v=uJFlPg5H1BM&feature=youtu.be

mak: темата е разделена в нова

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
И след това видео мога да задам следния въпрос: какво е хомеопатията и това добро ли е за хората или не,има сведения,че това са билки,върху които се молят посветени будисти и именно затова били лековити,така ли е или не е така.А.Гълъбов цитира някакъв хомеопат,какво бил казал,следователно той одобрява тая наука...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Самия Гълъбов е хомеопат. Не се молят никакви будисти на никакви билки. Хомеопатията като концепция приема че човешкото здраве е ХОМОГЕННО от там и хомо (еднороден) и патос (проблем, болест). Официалната медицина, като концепция е алопатия - сиреч човека се разглежда от съвкупност от различни системи, които не си влияят една на друга. Затова като влезете в една алопатична болница ще видите отдел "уши, нос, гърло", "урология", "токсикология" "сърдечно-съдови заболявания" и т.н - всичко е разделено и болестите се квалифицират по раздели и заболелите органи и системи се лекуват като независими от останалите вътрешни органи и системи на тялото.

Друга характерна черта на хомеопатията е че тя взима даден елемент и го разрежда до практически нищожни количества, които не могат да повлияят по химически или физически път. Колкото е по-разреден този елемент толкова по-ефективен се счита за лечението. На какъв принцип се избира дадения елемент за дадената болест не ми е съвсем ясно, както и не съм наясно в по-голяма дълбочина с останалите теории на хомеопатията. Но с първата част, относно разглеждането на тялото като едно цяло и подхождането към лечението като едно цяло, аз съм напълно съгласен.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Добре,но хората са прави за някои неща,долу в коментарите са казани много притеснения от хора,едното е,че много от фармацевтичните компаании произвеждат хомеопатични лекарства и как да сме сигурни,че и те не са вредни,че не съдържат нещо вредно?Хомеопатия,но не можем да идем например до страната,където наистина билкари правят всички тинктури,освен това повечето хомеопатични лекарства са на дражета,което задължително означава,че са произведени мащабно и то във фармацевтични заводи,кой билкар прави дражета,или хапчета,никой.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Аз не виждам някой тук да насърчава да се ползват хомеопатични лекарства. Самият факт че са произвеждат във форма на "хапове" и индустриално, говори много.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Аз не виждам някой тук да насърчава да се ползват хомеопатични лекарства. Самият факт че са произвеждат във форма на "хапове" и индустриално, говори много.

Именно, аз написах, че съм съгласен само с първата част от философията на хомеопатията. За останалите части (а те не са една и две) не съм написал нищо положително.

В Библията имаме изобилна информация за това как да пазим телата си и умовете си здрави и пълноценни за служба на Бога.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
От къде да сме сигурни,че и тезата на А.Гълъбов не е лъжа?Ами той е хомеопат,което значи предполагам,че предписва хомеопатични лекарства,които са произведени от същите фармацевтични корпорации,които той цитира за опасни за здравето на човека.Какво става тогава,дали пък той не говори така,за да могат хората да се насочат да купуват само хомеопатични лекарства,но те пак ще служат за печалба на тези компании.Тогава?Дали пък тая хомеопатия с незнаен произход или по-точно с незнаен начин на приготвяне не води много повече към новия световен ред?Кой знае?!
Ще кажете,никой не е казал във форума да се взимат хомеопаични лекарства,но тогава от къде сме сигурни,че хора като Гълъбов говорейки истината за фармацевтичните компании,не прокарват други такива скрити техни цели или цели на някой друг,който уж не е медицината,но е свързан с нея,само че хората не го знаят...Незная това са само мисли и предположения.И аз съм съгласна с много от нещата,които казва Гълъбов,но ако прокарва и други неща,които са също толкова лоши,тогава...
Друг фактор,ако наистина казва само истината за фармацевтичните компании,кой ще позволи това да се види по телевизията,която е манипулирана медия от управляващите.Много от новините по тв са написани и казани с неверни факти,които да направят новината пълна и атрактивна,поради липса на информация,ужасно много неверни неща се казват по тв.И на никой не му пука,на какво ще повярват хората,а те могат да повярват на измислената част от новината,а на истинската част да кажат,че не е съществена.Много е трудно да се каже,кое е истина по тв.И не само там,и между приятели разговорите могат да бъдат напълно неверни като факти,стига само единия много добре да умее да преиначава нещата,не защото иска да излъже,но защото така ги е разбрал.
За мен не е ясно,каква е истината.Може хора като Гълъбов да ни казват само една малка част от цялата картина,което е сигурно,поради факта,че дори и той най-вероятно незнае много неща от скритите цели на тия гиганти или пък умишлено скрива информация.Не мислете,че имам някакви знания по въпроса и затова така говоря,не.Просто започвам да умувам,почити за всичко.
И все пак наистина чудесни неща казва Гълъбов,но аз казах вече,че по принцип вярвам 100 % единстсвено на Библията и на Бог.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
От къде да сме сигурни,че и тезата на А.Гълъбов не е лъжа?

Тезата относно кое, ваксинациите и корпоративната медицина на Рокфелер и Ротшилд? Това, че е хомеопат не променя фактите относно алопатията. Логично е когато някой изостави нещо да го замени с друго. Той е решил, че хомеопатията е алтернативата за него. За мен хомеопатията не е алтернатива, а здравите принципи на разумно хранене и начин на живот, които намираме в Писанията, както и всички ресурси, които Бог е дал на човека да поддържа себе си физически силен и здрав.

Quote
Друг фактор,ако наистина казва само истината за фармацевтичните компании,кой ще позволи това да се види по телевизията,която е манипулирана медия от управляващите.

Ами те по телевизията пускат да говорят попове, които казват, че има Бог. Означава ли това, че щом телевизията е манипулативна и лъжлива, а пуска такива неща значи няма Бог? Подобна логика е много повърхностна и несъстоятелна.

Quote
За мен не е ясно,каква е истината.Може хора като Гълъбов да ни казват само една малка част от цялата картина,което е сигурно,поради факта,че дори и той най-вероятно незнае много неща от скритите цели на тия гиганти или пък умишлено скрива информация.

Тази информация не произлиза от Гълъбов, той просто я разпространява в България. Знание за тези неща има много отдавна и който е разумен ще види за какво става въпрос. Затова Писанието казва - да се изпитва ВСИЧКО и да се държи доброто.

Quote
Не мислете,че имам някакви знания по въпроса и затова така говоря,не.Просто започвам да умувам,почити за всичко.... по принцип вярвам 100 % единстсвено на Библията и на Бог.

Щом казваш... Къде Писанието учи да се умува?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Ами да,прав си,пише по-скоро да не се облягаме на нашия си разум,обаче трябва и да сме разумни де.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Разума и умуването имат ли нещо общо?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Въпроса изглежда реторичен.Надявам се не е заяждане или чувство на превъзходство над другите от рода на: "аз ги разбирам нещата,а ти не".Всички имаме един съдия над нас,сам Бог,да внимаваме да не подценяваме другите.Пред Бога се цени смирението!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Въпроса не е риторичен. Смирение без разум не съществува. От друга страна умуването е точно израз на гордост и своеволие, Писанието го нарича - високоумие.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Виж аз тия неща ги зная,именно затова казах,че е риторичен.А ти отиде в друга посока,но няма значение.Това,как съм се изразила не е прекалено важно,защото в крайна сметка моето си беше наистина умуване,всеки човек може да умува,това не е грях.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Quote
От къде да сме сигурни,че и тезата на А.Гълъбов не е лъжа?

Въпроса е, че Гълъбов не е единственият от който произлиза тази информация за фармецевтичната мафия. Има милиони други източници на информация по този въпрос. Стига да търсим, да искаме да научим и ще разберем. Също и информация от хора които са били дълбоко вплетени в тази мрежа, и разбира се много от тях след това предлагат "алтернативи" които са също толкова пагубни, но това не означава че не можем да ползваме това до което те са достигнали, разкривайки тези неща. Хората които нямат надежда в Бог имат нужда да се "хванат" за нещо което да им даде надежда. Но и това не е толкова основополагащо, колкото разума който Бог ни е дал да видим тези неща и сами, защото се косят с мъдроста и фундамента който Бог ни е дал в Писанията.

Ето няколко други теми където сме дискутирали тези въпроси:

http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=83.0
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=445.0
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8