Author Topic: Грях ли е ?  (Read 13811 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

choveka

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 1
Грях ли е ?
« on: February 23, 2012, 00:28:05 AM »
Та въпросът ми е следния. Играта на еврофутбол грях ли е? Аз се замислих над този въпрос по ради пречината, да хазард е, но част от парите отиват в министерството на спорта.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Грях ли е ?
« Reply #1 on: February 23, 2012, 00:43:44 AM »
Какво е доброто, че парите отиват в министерството на спорта?

Иначе е писано, че бързата печалба не е угодна на Бога, което включва не само хазарта, но и тегленето на кредити. Думата "грях" означава "отклоняване от целта" и "нямане на нищо общо с". Та, "грях пред Бога" означава да се отклониш от целта, която Бог е посочил и да нямаш нищо общо с Бога.

Или накратко казано за въпросът ти: Да, грях е.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Грях ли е ?
« Reply #2 on: February 23, 2012, 01:08:31 AM »
Quote
но част от парите отиват в министерството на спорта.

Ако парите отиват в министерството значи греха е още по-голям, защото държавата няма право да се занимава с хазарт.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

sambapti

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Грях ли е ?
« Reply #3 on: April 27, 2012, 23:44:57 PM »
1 Коринтяни: 10:31 И тъй, ядете ли, пиете ли, нещо ли вършите, всичко вършете за Божията слава.

Най-верният критерий е дали може да бъде прославен Бог в това което вършим.
Битие:18:3 Господарю мой, ако съм придобил Твоето благоволение, моля Ти се, не отминавай слугата Си.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Грях ли е ?
« Reply #4 on: July 05, 2012, 18:23:36 PM »
здравей, човека ако правилно прочитам иметоти не съм съгласен че е грях по простата причина че първо трябва да изпиташ мотивите си итогава да решиш да ли грях .Словото казва че нещо ако не те осъжда сърцето не е грях .Но итова което и аз твърдя трябва да си уверен в твоето сърце . ткаче не е еднозначен отговора помисли.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Грях ли е ?
« Reply #5 on: July 09, 2012, 21:22:35 PM »
Та въпросът ми е следния. Играта на еврофутбол грях ли е? Аз се замислих над този въпрос по ради пречината, да хазард е, но част от парите отиват в министерството на спорта.


     @''choveka'' - представи ли се?

   Иначе, на въпроса ти - Ами не , защо да е грях? Всичко за което имаш убеждение не е грях.
 Друг е въпросът вече ако си станал роб на хазарта или Футбола ти е станал идол,
  иначе да пуснеш фишче чат-пат, няма лошо.







"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Грях ли е ?
« Reply #6 on: July 09, 2012, 23:28:07 PM »
Писано е:

Притчи 20:21. На богатството, което бързо се придобива из начало, Сетнината не ще бъде благословена.
Притчи 28:20. Верният човек ще има много благословения; Но който бърза да се обогати не ще остане ненаказан.
Притчи 28:22. Който има лошо око, бърза да се обогати, А не знае, че немотия ще го постигне.


Та, който е решил "да пуска фишче", да реши на чий бог служи. И това не е само с фишчето, ами и всякакви "далавери".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Грях ли е ?
« Reply #7 on: July 10, 2012, 00:18:32 AM »
Писано е:

Притчи 20:21. На богатството, което бързо се придобива из начало, Сетнината не ще бъде благословена.
Притчи 28:20. Верният човек ще има много благословения; Но който бърза да се обогати не ще остане ненаказан.
Притчи 28:22. Който има лошо око, бърза да се обогати, А не знае, че немотия ще го постигне.


Та, който е решил "да пуска фишче", да реши на чий бог служи. И това не е само с фишчето, ами и всякакви "далавери".

  Добре, де , пастора от Горна Оряховица които удари Джакпота преди няколко месеца, на кои бог служи, в грях ли е???
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Грях ли е ?
« Reply #8 on: July 10, 2012, 01:06:26 AM »
Хахахахаха.

Мисля, че по-горе ясно отговорих на въпроса.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Грях ли е ?
« Reply #9 on: July 10, 2012, 13:17:27 PM »


........ Всичко за което имаш убеждение не е грях...........



Това горното ми се иска да вярвам, че НЕ го извеждаш в абсолютизъм, защото както е написано звучи ужасно!!!

Садиста, педофила, убиеца, лъжеца, прелюбодееца и прочие покварени и с прегоряла съвест човеци, са  напълно убедени в правотата на действията си, колкото и зли да ни изглеждат последните. Поради тяхната убеденост в извършваното зло оневиняват ли се деянията им, така че да считаме всички останали хора, включително и потърпевшите, че подобни действия НЕ СА ГРЯХ, само защото извършителите на зло са убедени в своята си изкривена правда?

Това твое изречение е наистина абсурдно, когато имаш светлината от Словото кое  и какво Бог нарича грях.


Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Грях ли е ?
« Reply #10 on: July 10, 2012, 14:30:09 PM »
Притчи 12:15. Пътят на безумния е прав в неговите очи, А който е мъдър, той слуша съвети.

Писаното е писано.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Грях ли е ?
« Reply #11 on: July 11, 2012, 17:50:12 PM »
Още нещо което казва Тихомир не  е помислено.Той казва че това че отиват парите в държавата не било правилно ,мисля че меко йказано е смешно .Потази логика да не си плащаме данъците......Божието на бога ,а кесариевото на кесаря

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Грях ли е ?
« Reply #12 on: July 11, 2012, 17:56:52 PM »
Данъците са задължение за разлика от хазарта.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Грях ли е ?
« Reply #13 on: July 14, 2012, 19:40:52 PM »
Не само това, никое правителство няма мандат от Бога да се занимава с хазарт или да насърчава комарджийски практики. Правителствата имат мандат да събират данъци в определени граници.

Писанието казва, че управниците трябва да насърчават добротвореца и да наказват злотвореца. В случая те правят обратното - насърчават комарджиите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.