Author Topic: За филмите и адвентистите  (Read 19410 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
За филмите и адвентистите
« on: February 03, 2012, 22:32:10 PM »
Редакция Watchman: Отделих разклонението от темата за Живот извън системата в настоящата отделна тема.

Днеска се замислих във връзка с темата, колко много общо има филма матрицата. Хората във филма масово нямаха желание да оставят лесния си и илюзорен живот и да излезнат от матрицата. Реалността беше тежка и сурова и само малцина можеха да я понесат. А на практика, това беше единствения начин, чрез който можеха да почнат борбата с врага, излизайки от неговата система - капан, защото вътре в системата те са роби на наложените от врага правила. Каква невероятна прилика с реалния живот! Християните които се предполага, че трябва да водят война с не кой да е, а небесните началства и власти на тъмнината, живеят изцяло под техния контрол и под техните правила. Напрактика биват техни роби, точно както във филма хората бяха роби на машините. Един човек, никога не може да води война, докато е с робско мислене и докато е в 100%-зависимост от врага. Това е като да отрежеш клона на който стоиш. Друг е въпроса до колко християните наистина осъзнават, че се води съвсем реална битка и война, защото на война се дават жервти и то не малко..
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
За филмите и адвентистите
« Reply #1 on: February 04, 2012, 18:52:40 PM »
 По принцип нещо такова се получава, обаче ме подсещаш да пусна едни филми документални, в които много подробно и пригледно обясняват, че всички филми произлезли от Холивуд са подчинени на сатанински идеологии, вкл. и Матрицата. Скоро ги гледах и си затвърдих мнението . Гледайте ги и вие, после ще коментираме. Първия филм е за анимацията, следващите са за рекламите и там във втората препратка ще откриете и за игралните филми какво представляват и каква е целта. Доколкото разбрах автора е човек, който по- рано е участвал в направата на някои от тях, но после му е светнало и се покаял и решил да каже и на другите.

Видео 1
Файл 1

Видео 2
Файл 1 - Субтитри 1
Файл 2 - Субтитри 2
Файл 3 - Субтитри 3
Файл 4 - Субтитри 4

mak: Редактирах линковете с директни линкове към файловете.

Дано да се справих.


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
За филмите и адвентистите
« Reply #2 on: February 04, 2012, 19:09:11 PM »
Quote
Видео 1
Файл 1

Видео 2
Файл 1 - Субтитри 1
Файл 2 - Субтитри 2
Файл 3 - Субтитри 3
Файл 4 - Субтитри 4

mak: Редактирах линковете с директни линкове към файловете.

Само да предупредя, че това изглежда като "общохристиянски" сайт, но всъщност е адвентистки целящ по подмолен начин инфилтрация на адвентни учения сред нищо неподозиращи християни. Адвентистките подмолност и лицемерие са пословични.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
За филмите и адвентистите
« Reply #3 on: February 05, 2012, 15:02:54 PM »
Quote
Видео 1
Файл 1

Видео 2
Файл 1 - Субтитри 1
Файл 2 - Субтитри 2
Файл 3 - Субтитри 3
Файл 4 - Субтитри 4

mak: Редактирах линковете с директни линкове към файловете.

Само да предупредя, че това изглежда като "общохристиянски" сайт, но всъщност е адвентистки целящ по подмолен начин инфилтрация на адвентни учения сред нищо неподозиращи християни. Адвентистките подмолност и лицемерие са пословични.

Да, това е много важно да се подчертае и да се внимава. За първото видео не съм сигурен, но второто е правено от представители на лъжерелигията на адвентистите.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
За филмите и адвентистите
« Reply #4 on: February 05, 2012, 22:15:39 PM »
 В крайна сметка съм съгласна с това което казват за филмите, надявам се , че можете да се абстрахирате от адвентизма и да отсеем скъпоценното от нищожното. Мисля , че посланието е ясно и категорично и никак не е за пренебрегване. Да не някой да си помисли ,че щом е от адвентисти да си гледа телевизия и филмчета  за напред спокойно.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
За филмите и адвентистите
« Reply #5 on: February 05, 2012, 22:49:56 PM »
Идеята е съвсем друга. Давайки се линк към подмолен адвентистки сайт, човек ще поразгледа да види какво друго има и ще попадне на поставените капани, което е и замисъла зад създаването на този сайт.

Що се отнася до филмите и телевизията, то който не гледа нито едното нито другото ще му бъде най-добре. Адвентистите обаче надълго и нашироко обясняват за телевизията, защото по цял ден висят пред нея.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
За филмите и адвентистите
« Reply #6 on: February 06, 2012, 14:50:29 PM »
Още преди да гледам това за филмите и да пишете за тях,бях убедена,че не са за гледане.Замисляла съм се за тях по повод на това,че който и филм да бях гледала,там почити никъде не се показва,че хората седят и гледат телевизия,винаги си гледат работата или просто филма е само действие,но никой не седи и не гледа филм,няма време за подобно нещо,което потвърждава това: гледайте филмите,които ви предлагаме,въпреки че в реалния живот,който уж се опитваме да ви покажем,никой не седи и не си дава времето за нереални филми.

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
Re: За филмите и адвентистите
« Reply #7 on: February 07, 2012, 19:58:56 PM »
Добре де, така формирана темата , малко не е ясна. Кое е общото между филмите и адвентистите? Нали ги направихте като директни сайтове и гледащите няма да влизат в адвентния сайт?По- важно  е темата да е посветена против телевизията и филмите, против телевизорите, дори. Не е ли?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: За филмите и адвентистите
« Reply #8 on: February 07, 2012, 20:24:16 PM »
Понеже в разклонението от оригиналната тема стана въпрос и за филмите и за адвентистите, затова в заглавието на темата разклонение се споменават и двете неща, понеже едновременно се говори и за двете. Когато прочете някой това заглавие той ще очаква да прочете нещо и за филмите и нещо за адвентистите, и точно това е за което наистина ще прочете. Така, че заглавието отговаря на написаното в темата.

За мен и предупрежденията срещу телевизията и предупрежденията против адвентизма са важни. Нещо повече човек привикнал да гледа телевизия ще се отучи много по-лесно отколкото ще се отърве от капана на адвентизма веднъж като е уловен от него.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
Re: За филмите и адвентистите
« Reply #9 on: February 07, 2012, 21:28:18 PM »
Добре, ясно, но ако филмите са добри, по-добре да не се свръзват с адвентизма, ако носят нещо адвентно, по-добре ги махнете, защото наистина не всеки може да отсява .

YN

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 86
Re: За филмите и адвентистите
« Reply #10 on: January 06, 2014, 21:07:14 PM »
Quote
За първото видео не съм сигурен, но второто е правено от представители на лъжерелигията на адвентистите.

Значи аз първото видео го изгледах от любопитство, и там бе представена тезата, че за хиляда години дяволът ще бъде изпратен на разрушената земя "да си помисли за това, което е направил" или нещо подобно. Не съм сто процента сигурна, но мисля, че това е адвентистска лъжа (а може и да не е адвентистска, не знам, но за лъжа е сигурно), пък и като цяло според мен нямаше полезна информация. В крайна сметка всеки който има поне малко разбиране ще види ценностите, които се представят по филмите (като например "следвай сърцето си") и ще осъзнае, че те нямат съвкупност с Божията правда и ще пазят децата си от тях. Поне аз така смятам.
Psa 111:7  Делата на ръцете Му са вярност и правосъдие; Всичките Му заповеди са непоколебими;
Psa 111:8  Утвърдени са до вечни векове, Като са направени във вярност и правота.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: За филмите и адвентистите
« Reply #11 on: July 02, 2015, 12:59:29 PM »
Много внимание се отделя на адвентизма и май се забравя че адвентизма е само една от многото блудници-дъщери на католицизма: баптисти, методисти, православни, петдесятни и мн. други. От мн. години телевизора е наречен 'дяволска кутия' която зомбира гледащите. Не може от един извор да тече и сладка и горчива вода. Или направете дървото добро и плода му добър, или лошо и плода му лош. Лошото дава само лош. Доброто само добър. 99% истина + 1% лъжа = 100% лъжа!