Author Topic: Живот извън системата  (Read 158607 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #150 on: July 06, 2015, 10:50:04 AM »
Все пак поздравления че имате община. Можем ли да очакваме съдествие за нас, които не сме толкова напреднали.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #151 on: July 06, 2015, 11:01:36 AM »
@Уочмен
Ето ти сам каза. Това не е ли забрана или ограничение дори тук в тая държава над 10000 не можеш да плащаш кеш. Предполагам такива забрани има на мн. други места. Не забравяй че метода на сатана е да работи на тъмно и в тайно.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #152 on: July 06, 2015, 12:11:50 PM »
Ограничение и забрана са две различни неща. В случая говорихме, че все още не е забранено и навсякъде по света може да се ползва кеш. България като по-слабо развита страна трудно ще стане безкешова в близките 20 години. Бабите по селата ще измрат от глад ако не могат да ползват кеш.

Но въпроса тука не е дали ще се стигне до безкешово плащане или не. Самата финансова система е прогнила и е клопка сама по себе си. Без значение дали има кеш или не, ако зависим от финансовата система ние вече сме поробени и подложени на непрестанен натиск. Ето защо наличието на кеш не е утеха.

Quote
Все пак поздравления че имате община. Можем ли да очакваме съдествие за нас, които не сме толкова напреднали.

От какво съдействие имате нужда? Какво точно искате да постигнете?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Живот извън системата
« Reply #153 on: July 06, 2015, 13:16:47 PM »
Лично аз не очаквам премахване на кеш операциите преди Антихрист да заработи, подозирам, че това ще е едно от нещата които ще прокламира.
Но го разпространяват защото масата трябва да свикне с идеята и да я прегърне.

Относно плащане с големи суми, е направено с цел по-малко проблеми из обществото. Те и без това вече трудно контролират дребните кражби/обири, а те се увеличават постоянно. И ако тръгнат масово да се разхождат с 10-100к наляво надясно ще изпуснат контрол над всичко.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #154 on: July 06, 2015, 13:37:43 PM »
Ограничаване на кешовите плащания за суми над 10 000 лв е с цел предотвратяване на укриването на данъци. Не че хората не са намерили начин да заобикалят това ограничение и кешови сделки за големи суми продължават да се практикуват. Скрития замисъл разбира се е хората да привикват към безкешови операции, но за да може да се реализира в една страна безкешово общество ще е нужно то първо да стане високотехнологично общество, което няма как да се случи бързо и навсякъде.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Живот извън системата
« Reply #155 on: July 08, 2015, 09:38:18 AM »
По темата искам да кажа само това, че кешовите плащания в брой, са ограничени на 15 000 лв., не на  10 000 лв.

Quote
Чл. 3. (1) Плащанията на територията на страната се извършват само чрез превод или внасяне по платежна сметка, когато са:

1. на стойност, равна на или надвишаваща 15 000 лв.;

2. на стойност под 15 000 лв., представляваща част от парична престация по договор, чиято стойност е равна на или надвишава 15 000 лв.

(2) Алинея 1 се прилага и в случаите на плащания в чуждестранна валута, когато левовата им равностойност е равна на или надвишава 15 000 лв. Равностойността в български левове се определя по курса на Българската народна банка в деня на плащането.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Живот извън системата
« Reply #156 on: July 09, 2015, 20:21:11 PM »
@jemo  ти се опасяваш от тия неща в момента, но те не са в завършен вид и надали ще се появят в такъв до идването на Антихрист.

14 И мамеше живеещите на земята чрез знаменията, които му беше позволено да извърши...

това ще се случи когато му бъде позволено от Бог и не по-рано.

16 И принуждаваше всички (And he causeth all ИЛИ And he gives to all),
малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им;   
17 за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра, или числото на неговото име.

Но когато му позволят, ще го направи, подозирам, с подкрепата на мнозинството.

Ще могат да контролират повечето дейности електронно. Не случайно обединяват и много услуги в момента, просто се подготвят.

Единствения вариант за който се сещам да направят да не може да се купува и продава, е комбинация на купонна система (т.е. ограничен ресурс на ден) със електронни плащания. За да не може да минават през един човек ресурси за много хора и така един да стане мъченик и да спаси мнозина. А това е елементарно да се случи с електронна система. Отиваш в магазина и може да си купиш 1 хляб днес и толкова (примерно).
Отделно, подозирам, че може да приложат някакъв вариант на нацистките лагери с номерацията така, че хората да се виждат и разпознават, че са от системата или не са и да се предават един друг.
Като цяло системата им я няма в момента в цялостен вид за масово ползване, за да може да бъде представена като средство за "премахване на престъпленията". А престъпленията ще са стигнали големи висоти, така че обществото ще иска да отхвърли този бич от себе си и ще е съгласно на големи компромиси.

Не случайно вече излизат доста "игри" наяве (било то мафиотски или политически), за да може да разтърсят обществото и то да се разбунтува.

––
Матей 24:22
И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.


Тоя текст е много страшен, тук не се говори, че някой като си живее някъде далеч от града ще се избави, тук се казва, че ни един няма да се избави и всички ще загинат, АКО Бог не го спре и прекрати. Говори се за бягане, а не за стоене на едно място. Говори се, че тия които се крият ще бъдат лъгани, че Христос е дошъл (т.е. всичко е приключило) за да се покажат и бъдат хванати.

––
Добре е да се изгради общество и да се живее праведно извън системата, особено за възпитанието на деца. Но нещата трябва да се изградят гъвкаво, трябва да има общества на разни места и да може едното да бяга при другото при нужда. Ето тук Watchman (или който може/познава) може да го коментира и задейства с хората които познава из тия общества. Смятам, че трябва да се задейства и предвиди подобно нещо, за да не бъдем хванати неподготвени !
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #157 on: July 10, 2015, 09:54:41 AM »
@Николай
И аз така знам че ще има лимитираща система. Хората ще бъдат хванати с храната. Въпросът е какво ние правим за да се подготвим за това време. Започнах тема за община, но особен интерес няма. За мнозина е по-лесно да седят пред компа. За такива Исус е казал: 'говорят, но не вършат' - говоряни.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #158 on: July 10, 2015, 10:50:17 AM »
Преди всичко нещата както ги е написал Nikolay звучат в духа на това - какво да правим за да си избавим кожата. От изключителна важност е да се разбере, че подобно отношение ще доведе само до задънена улица.

Нашата цел не е да се спасим от смърт. Нито излизането от системата е самоцел. Има страшно много хора, особено в Америка, на които им викат препъри и сървайвари, които се "подготвят" за идващ колапс, вълнения на масите и катаклизми, като мнозина от тях са християни. Те обаче нямат никакво разбиране за целта и смисъла на всички неща, които имат да се случат, както и за ролята на Христовия народ в тези времена.

Ето защо на първо място е важно да се разбира: КАКВО БОГ ЖЕЛАЕ ДА СЕ ПОСТИГНЕ ОТ НЕГОВИТЕ ХОРА В ТОВА ВРЕМЕ И ТОВА ПОКОЛЕНИЕ. Още от времето на апостолите - християните са били считани като "овце за клане", така че оцеляването никога не е било движеща или мотивираща сила.

Осъзнаването на Божиите извечни цели е най-жизнено важното нещо за всички времена. Затова и противника е направил най-главния си исторически удар срещу християните, като ги е лишил от Божиите автентични цели и е подменил целта с псевдо цели, като лично спасение, лично оцеляване, лично духовно усъвършенстване, избягване на ада и ходене в рая и прочие напълно неадекватни неща. Самата дефиниция за грях означава да пропуснеш целта. Ето защо всеки, който не се е подравнил с Божиите цели - остава в греха и Антихриста ще си играе с него както си иска без значение колко е "подготвен".

Покаяние означава именно скъсване със суетните цели и желания и завръщане към Божиите цели.

Веднъж когато човек осъзнае Божиите цели и се предаде на тях, той започва да разбира какъв е пътя и какви са необходимите условия за постогане на тези цели.

Животът в общност е едно от условията. Излизането от системата е друго неминуемо условие. Но това не са самите цели. Това е част от необходимата среда за постигане на Божиите цели.

Антихристът от друга страна създава свои собствени условия за постигане на целите на своя баща дявола. Ето защо думата използвана в пасажа от Откр. 13:16 и преведена в нашия превод като "принуждава" означава следното:

Quote from:  Word Study Dictionary by Spiros Zodhiates
a state or condition, or of things intangible and incorporeal, and generally of such things as are produced by an inward act of the mind or will

или казано на български: "Състояние или условие на нещата от нематериално естество, и основно на такива неща, които произлизат от вътрешно действие на ума или волята."

С други думи противника създава условия и среда в които човешкия ум и воля сами да изберат белега на звяра. И това е единствения начин по който може да се случи, защото белега не може да бъде поставен насила. Той е от такова естество, че трябва да бъде избран доброволно.

Единствения начин човек да не се окаже оплетен в тези условия създадени от Антихриста е да се намери изцяло в условията, които са необходими за постигане на Божиите цели.

Това е единствената РЕАЛНА разделителна линия. Ако някой се забие някъде в някакви чукари, натрупа храна и Бог знае какво още, но е напълно невеж и нехаещ относно Божиите цели - такъв няма да бъде по защитен от схемите на Антихриста от някой който живее напълно градски живот. Белегът на звяра е допуснат от Бога именно затова - за да изяви напълно и изцяло всички ония, които продължават да пропускат Божията цел, сиреч продължават да живеят в грях.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Живот извън системата
« Reply #159 on: July 10, 2015, 13:54:03 PM »
Започнах тема за община, но особен интерес няма.

Напротив, ние тази тема за Христовата общност я обсъждаме още от самото начало на създаването на форума, има и специални теми за това, а и се споменава в много други теми.

Но ти явно не четеш, а след това прибързваш със заключения какви сме били, без въобще да ни познаваш.

Не очаквай, че щом си написал две изречения и всеки да започне да пише в твоята тема. Още повече, не може да очакваш отклик на  две общи изречения, където не казваш нищо особено по самата тема, а само нахвърляш неща. Ако искаш да кажеш нещо, по-добре седни прочети първо какво е писано до тук, и ако има нещо което мислиш че си струва да се каже, напиши го.

Нека да видим какво ти до сега си разбрал по тези важни въпроси, какво е Христовата общност, как функционира, и каква са целите й итн. Защото от твоята тема нищо не се разбра. От нахвърляни няколко думи и заченки няма полза.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Живот извън системата
« Reply #160 on: July 10, 2015, 19:39:46 PM »
Страхът от смъртта не е в основата на нещата,  а и е казано:

Притчи 27:12
Благоразумният предвижда злото и се укрива, А неразумните вървят напред - и страдат.

Също така писанието свидетелства, че ще има живи светии до идването на Исус (аз поне така разбирам писаното в Откровение). И искрено се съмнявам, че те просто ще стоят някъде (като светилник) и не ще се укриват при положение, че ще има гонения.

Отделно, не е като да не познавам хора определящи се от другия лагер и вършещи делата на противника. Как въобще не им пука за ада и т.н. Хора белязани по каквото щеш...
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Emma

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 98
Re: Живот извън системата
« Reply #161 on: July 10, 2015, 23:07:38 PM »
Това, което аз разбирам е, това, което и Сам Исус каза:
Не се моля да ги вземеш от света, но да ги пазиш от лукавият.

Нашият живот е скрит в Христос!
Той е нашата прицелна точка.

Може би има неща, които не ми е дадено да разбера още, но ми се струва преувеличено, това суетене около Антихрист и неговите действия.
Не казвам да не сме мъдри и да предвиждаме нещата, но не е ли по-важно да гледаме да не се намерим извън Господ, за да можем да изпълним Неговите цели и намерения, тук на земята....?
Всичко е от Него, за Него и чрез Него.
..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

Liya

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 65
Re: Живот извън системата
« Reply #162 on: July 10, 2015, 23:12:17 PM »
Quote from: watchman
Преди всичко нещата както ги е написал Nikolay звучат в духа на това - какво да правим за да си избавим кожата.
Аз не разбрах неговия пост по този начин. Когато дойдат най-трудните времена и дадена общност е в опасност, а има къде да намери убежище и отиде там, това не означава, че е движена от себецентричност и желание за "спасяване на кожата". Тук става въпрос за мотивите на сърцето и едно и също действие може да е подбудено от различни мотиви. В крайна сметка Бог е този, който ще претегли сърцето:
Ако речеш: Ето, ние не знаехме това! То Оня, Който претегля сърцата, не разбира ли? Оня, Който пази душата ти, не знае ли, И не ще ли въздаде на всеки според делата му?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #163 on: July 10, 2015, 23:46:49 PM »
 Yuliya, ако обърнеш внимание какво точно съм написал би трябвало да забележиш следното. Аз казвам точно това, което имам предвид а именно:

Quote from: Watchman
нещата както ги е написал Nikolay ЗВУЧАТ в духа на това - какво да правим за да си избавим кожата

Т.е аз въобще не засягам нечий мотив, а казвам как тия неща звучат и как мнозина биха могли да ги възприемат и да се подведат. Защото повечето християни си представят именно това - как да се избавим, как на нас да ни е добре. Може би ще е добре да обърнеш внимание също на това, че да кажеш, че нещо звучи по оределен начин, не означава, че твърдиш, че това нещо е такова само по себе си, но че може да подведе някой в тази посока.

Quote
Но нещата трябва да се изградят гъвкаво, трябва да има общества на разни места и да може едното да бяга при другото при нужда. Ето тук Watchman (или който може/познава) може да го коментира и задейства с хората които познава из тия общества. Смятам, че трябва да се задейства и предвиди подобно нещо, за да не бъдем хванати неподготвени !

На тази част не ми остана време да отговоря в предния си отговор, затова ще отговоря сега.

В последните времена едни общности ще се местят при други, защото нещата няма да бъдат еднакви навсякъде. Както съм писал и по-рано аз виждам групи от общности на различни локации в различни страни, които имат комуникация и общение и се подкрепят взаимно.

Такова нещо не е възможно да се роди бързо. Ще са нужни поне 10 или повече години. Тука има някои хора, които смятат че ние нямаме никакво време за нищо, но аз винаги гледам примера на Ной. Той беше призован да изгради ковчега и Бог го изчака докато го завърши и едва тогава Бог нанесе потопа. Всъщност Бог го изчака повече от 100 години да приготви ковчега и всичко необходимо. Бог никога не бърза и Бог никога не е лишен от време. За дявола е писано, че ще слезе много разярен като знае, че му остава малко време. Бог от друга страна има цялото време, което Му е нужно и Той никога не е пришпорен от нищо. Ако ние ходим с Бога и ние няма да бъдем пришпорени.

С това аз не казвам хората да се уталожат, че имат време и да се връщат обратно към летаргичния си сън, а казвам, че никога не трябва да взимаме решения на базата на пришпореност и на презумпцията че всичко едва ли не след броени дни, месеци или години ще рухне. Подобна пришпореност води до много прибързани и погрешни решения. А най-вече води до повърхностност, защото човек решава, че няма достатъчно време да задълбае и гради в дълбочина.

Аз предпочитам да градя нещата по правилния начин, с пълна сериозност, цялостност и задълбоченост, без значение колко време ще ми коства това. И ако Бог ме завари по-средата на работата, по-добре да  е така отколкото да ме завари с претупана и повърхностно свършена работа. Най-вече защото начина по който избираме да правим нещата формира нашия характер. Аз искам да формирам в себе си не прибързаност, припряност и пришпореност, а зряло, задълбочено, стигащо дълбоко до самия корен и същност на нещата отношение. Да бъда човек, който реагира не на моментната заплаха, а който гледа стратегически поколения напред. Такъв искам да ме завари Бог, защото и аз като наблюдавам делата на Неговите ръце и Неговото Творение - то е добре направено във всяко отношение и няма никакви недомислици, претупани неща и грозотии. Ако аз искам да бъда като Него аз не мога да постъпвам другояче. А времето е в Божиите ръце, не е нито в моите, нито в ръцете на Антихриста, нито в ръцете на неговите слуги. Онзи който градеше на пясък много бързо построи своята къща, а градещия върху канара - се бавеше, защото "вкопа и задълбочи". При все това бурите не връхлетяха преди този, който се бавеше не завърши всичко по правилния и истински начин.

Ние се покланяме на Бог, който държи времената и сезоните в Своите ръце. Нима няма да използваме времето да изпълним всичко според Неговия образ, или ще претупаме и изкривим образа Му с цел да спестим време, подплашени от спешно зло, което Бог е безсилен или безволеви да управлява?

Ако ние сме посветени да изявим ЦЯЛАТА Божия слава и мъдрост на земята, Бог ще се погрижи за необходимото за това време.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Живот извън системата
« Reply #164 on: July 11, 2015, 02:34:25 AM »
Това, което аз разбирам е, това, което и Сам Исус каза:
Не се моля да ги вземеш от света, но да ги пазиш от лукавият.

Нашият живот е скрит в Христос!
Той е нашата прицелна точка.

Може би има неща, които не ми е дадено да разбера още, но ми се струва преувеличено, това суетене около Антихрист и неговите действия.
Не казвам да не сме мъдри и да предвиждаме нещата, но не е ли по-важно да гледаме да не се намерим извън Господ, за да можем да изпълним Неговите цели и намерения, тук на земята....?
Всичко е от Него, за Него и чрез Него.

Аз виждам нещата в 2 лагера ако правиш нещо да не си в единия, то няма как да излезеш от другия, защото делата които ще върши човек са или добри или лоши.
Иначе имаме и този стих:

54 Казваше още на народа: Когато видите облак да се издига от запад, веднага казвате: Дъжд ще вали, и така става.   
55 И когато духа южен вятър казвате: Ще стане жега; и става.   
56 Лицемери! лицето на земята и на небето знаете да разтълкувате, а това време как не знаете да разтълкувате?


@Watchman
Добри думи.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]