Author Topic: Живот извън системата  (Read 158945 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #120 on: July 02, 2015, 12:38:06 PM »
Всичко става чрез вяра включително излизането от системата. Първо излиза сърцето. То трябва да е изпълнено със Святия Дух. После стъпките на праведния се нареждат от Господа.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Живот извън системата
« Reply #121 on: July 02, 2015, 16:58:50 PM »
Аз бих те питал за всяка една от думите, които казваш — дали знаеш какво означава това, което говориш и доколко то е съобразено с Писанията.

Първо "вярата" не е самоувереност и самонадъхване "в господнето име" (както правят мнозина), но произхожда от напълно разумно разбиране за това какъв е Божият ред и границите, в които се простират усилията и действията ни. Не може някой да каже "вярвам че няма гравитация" и да пробва да мине по въздуха напряко през реката. Когато Христос ходеше по езерото имаше специфична задача, а и нямаше лодка, в която да пътува. В другите случаи той пътуваше с лодка. Не може една жена да каже "вярвам, че ще ходя сама някъде си" и да тръгне. Има много такива самонадъхани жени, които са "повярвали" (на себе си или други човеци), че трябва да ходят "да благовестват" и тръгнали сами.

Сърцето никъде не излиза. То се привързва. Затова Симон Магьосникът ако и да беше кръстен, ако и да живееше в общност-еталон, имаше вързано сърце към паричките.

Имаме свидетелство, че мнозина в Израел живееха според Божия ред, но не бяха изпълнени със Святия Дух. Затова това твое изискване не е изискване на Писанията. А това какво означава да е "изпълнено със Святия Дух" е съвсем друга тема. Да не говорим, че пълнотата със Святия Дух Бог поставя на второ място, а на първо е характерът.

Стъпките на праведния не се нареждат "после", защото първо пише ние да оправим стъпките си. Плановете на сърцето принадлежат на човека и ако стъпките на човека са в правия път и има страх от Бога, тогава Господ ще насочва кой път да избере. В Писанията четем за единични случаи, където Бог специфично казва на някого къде да отиде и какво да прави. Дори големи пророци не са били насочвани като малки деца, но са размишлявали и разсъждавали всеки път, когато са били слагани пред избор и в трудни избори Бог ги е насочвал според писаното.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #122 on: July 02, 2015, 21:19:03 PM »
Quote
Всичко става чрез вяра включително излизането от системата. Първо излиза сърцето. То трябва да е изпълнено със Святия Дух. После стъпките на праведния се нареждат от Господа.

Всъщност ако не проявим голяма придирчивост към изразните средства на jemo, думите му биха могли да означават напълно верни неща.

Сърцето наистина излиза първо и това става още при покаянието ако покаянието е истинско. Защото по дефиниция, покаянието е промяна на ума и обръщане на сърцето. Цялостното излизане на ума обаче изисква обновяване, което отнема не малко време и целенасочени усилия. От гледна точка обаче на християните, които са пленени в светско-църковната система, за тях най-важното нещо, което трябва да излезе първо - това е ума. С други думи обновяването на ума до най-дълбоките фундаменти на реалността е абсолютно решаващ фактор относно това дали човек наистина ще излезе или ще продължава да се самозаблуждава.

Изпълването със Святия Дух е важно, но това изисква подробна и задълбочена дефиниция на това какво всъщност означава това. Известно е от историята, че различни християнски групи са имали и имат драстично различаващи се представи за това изпълване, и като теория и като практика.

Стъпките на човека се оправят от Господа /Пр.16:9/. И това е написано въобще за човека, не е казано дори специално за праведния. И ако не беше така никой никога нямаше да стане праведен, ако Бог не беше оправил стъпките му към правдата.

По важното в случая е друго, а именно: Възможно ли е да се помогне на хората затънали в системата чрез подобни лаконични декларации, които дори да приемем че са верни от принципна гледна точка, дават ли достатъчна яснота на хората лутащи се в тъмнината на светската и църковната система?

Аз лично не мисля, че това е възможно и най-вероятно именно това отношение има своя дял в това след цели 16 години излизане от системата (по думите на jemo) - той продължава да бъде сам и не е успял да създаде общността към, която той казва, че се стреми.

Или както каза сам Исус - "мъдростта се оправдава от всичките си деца" (Лука 7:35). Jemo явно вярва, че е придобил голяма мъдрост, но къде са децата родени от нея? Къде е съграденото от което можем да се поучим? Или ако го няма, то трябва да има нещо сбъркано дълбоко още на фундаментално ниво. Ако пък го има - ще се радваме да го видим за да се научим от него.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #123 on: July 03, 2015, 10:26:01 AM »
Както знаеш Уочмен пиша от четец и не мога да бъда мн. подрбен.
За излизането както и за всяко друго нещо се изисква мъдрост отгоре.
Напълно си прав Уочмен че душата която иска да излезе трябва да е добре запозната с възможно повече подробности. Затова аз съм на разположение и ако се прояви такова желание мога да се срщна лично с тази душа.
Относно стъпките: Пс.37,23 + 32.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #124 on: July 03, 2015, 11:17:29 AM »
Да, знам, че пишеш от четец и предполагам това е почти толкова неудобно колкото да се пише от телефон. Но ако комуникацията с хората от този форум има някакво значение и ценност за тебе, то е логично да потърсиш и да намериш начин да промениш тази ситуация.

Тази сутрин се събудих с интересно проникновение, а именно, че както единството на строителите на Вавилонската кула беше съсипано чрез разделяне на езиците им, така една общност може да бъде създадена само от хора, които говорят един и същ език.

Днешното християнство говори на хиляди езици и всеки си има своя представа за това, какво означават основните термини и реалности от Библията. Ето защо е невъзможно да се върви към общност, ако първо не проговорим на един и същ език. А за целта е необходима сериозна и задълбочена комуникация.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #125 on: July 03, 2015, 11:28:26 AM »
@тихомир
Уочмен разпозна Духа с Който съм писал по-горе. Теб тихомир те съветвам да прочетеш пак стиха който говори за лукави (зли в KJV) предположения и да помислиш с молитва над него.
За тези 16г. имаше хора от Швейцария, Холандия и оттук. За съжаление не всички стават (fit) за царството.

Още един повод за размисъл: буквата убива Духа оживотворява.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #126 on: July 03, 2015, 11:38:08 AM »
Уочмен аз живея в община, разходите трябва да са под контрол. Форумът има значение. Дано да е за добро!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #127 on: July 03, 2015, 11:57:25 AM »
Разходите следват приоритетите, а контрола има смисъл само ако служи на приоритетите. Затова въпроса е доколко тази комуникация е приоритет за теб. И втория въпрос е доколко си свободен да следваш нещата, които считаш за приоритет или трябва да искаш разрешение от някой друг човек за своите разходи?

Доколкото разбрах от което ти сам ми каза си само ти и жена ти, за каква община говориш?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Emma

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 98
Re: Живот извън системата
« Reply #128 on: July 04, 2015, 11:26:16 AM »
Днешното християнство говори на хиляди езици и всеки си има своя представа за това, както означават основните термини и реалности от Библията. Ето защо е невъзможно да се върви към общност, ако първо не проговорим на един и същ език. А за целта е необходима сериозна и задълбочена комуникация.

Напълно съм съгласна с това, от опит.
Аз все още срещам големи трудности, когато тръгна да обяснявам нещо и разбирам, че за  отсрещната страна съото това, нос съвсем различно послание, независимо от това, че общуването ни не е повърхностно и не е от скоро.

Ето сигурна съм, че ако напишете за изпълването със Святият Дух - ще прочета неща, които (вероятно) ще  бъдат различни от това, което аз влагам (и съм вярвала) че са от Словото.

jemo@ с интерес чета коментарите ти, но Wathcman е прав.
Ако смяташ, че тази комуникация е важна за теб, би следвало да инвестираш в нея.
Ще ми се да не си толкова потаен и да "подхвърляш" само някакви мъдрости тук.
Ако желаеш и смяташ, че ще е добре за всички...бих искала да разкажеш малко по-ясно за това, как ти живееш (например) ... и има ли и други братя и сестри, там?
За да може да е практично и наистина да се ползва от други хора, които Господ подбужда към това.

ПС: Думите на Tihomir  са като мед и балсам за душата ми, защото Господ ми показа истина, която ме освободи от тревогата, която беше се насадила там. Благодаря ти!

..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #129 on: July 05, 2015, 11:15:30 AM »
Здравейте
@тихомир
Сърцето излиза! 2Царе 5,26 (KJV). Случаят с Гиезий и Елисей и Нееман. И не се прави че много знаеш защото не е така.
@Уочмен
Където са събрани 2ма или 3ма и Аз Съм там, казва Господ. Да само аз и жена ми сме. Това е малка община. Живеем в духа и принципите на общината. Дори да съм сам  пак съм част от общината - църквата и живея съобразно с това.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #130 on: July 05, 2015, 11:24:50 AM »
jemo благодаря, беше много изчерпателен.

Това за което ти говориш се нарича семейство, то също е форма на общност, но не е пълноценна такава в библейския смисъл, защото няма 2-ма или 3-ма мъже в зряла възраст. Ако не си обърнал внимание, в Писанието когато Бог броеше хората - се брояха само мъжете, жените и децата само се споменаваха, че ги имало, но не влизаха в бройката (Мат. 14:21; 15:38).
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #131 on: July 05, 2015, 11:31:51 AM »
@Уочмен
Разходите зависят само от Божията воля.
@Емма
Имам РС но нямам НЕТ. Където сме дори GSM сигнала е слаб.
Словото ни казва: говорят, а не вършат. Всички знаем повече , отколкото е необходмо за да живеем в община. Времето е кратко. В доста държави вече е задължително безналично разплащане. Вчера чух цитат: никой няма да влезе в НСР без да е напълн лоялен на сатана.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #132 on: July 05, 2015, 11:40:12 AM »
Quote
Разходите зависят само от Божията воля.

Ами предстои да видим тогава дали Божията воля ще бъде ти да комуникираш с лаконични послания или с пълноценна и задълбочена комуникация с хората от форума. Бъди сигурен, че никой здравомислещ човек няма да седне да се занимава с далечни и непознати хора.

Quote
В доста държави вече е задължително безналично разплащане.

Дай да ги видим кои са тези държави? И от какъв източник черпиш тази информация? В момента Дания и Швеция са най-напреднали в това отношение, но дори и там не е задължително.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Re: Живот извън системата
« Reply #133 on: July 05, 2015, 11:41:36 AM »
Още нещо което мисля че е важно.
Бог ми откри че е неестествено християнин да живее сам и това да му харесва. Би трябвало да отиде в община или да покани хриятияни и да се създаде такава.
@Уочмен
В Господа вече няма разлика м/у мъж и жена: всички в църквата сме Божии синове

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #134 on: July 05, 2015, 11:49:14 AM »
Quote
В Господа вече няма разлика м/у мъж и жена: всички в църквата сме Божии синове

Това е изключително несериозно твърдение и е базирано на пасаж изваден извън контекста. Има десетки други пасажи, които доказват, че това не е вярно. Например във 2Кор. 6:18 - Бог говори за "синове и дъщери". Ако всички са синове, то кои тогава са дъщерите?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.