Author Topic: Живот извън системата  (Read 158415 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Живот извън системата
« Reply #30 on: March 08, 2012, 21:34:01 PM »
Ако ти си гледаш градината и дойде комшия и ти работи в градината и ти му обещаеш, че ще му заплатиш с това, че ще му помогнеш да си построи градинска къща, няма нужда да превеждаш пари за заплата.

Мисля, че трябва да се отвори тема за това как са въведени парите, какво означават плащанията им, какво е инфлация и т.н., защото болшинството смятат, че единственият начин за живот е чрез плащане в текущата валута. Работата е, че текущата валута е била въведена във времена, когато се е плащало със сребро и злато, които са също вид валута, но са били заменени от хартийки, които някъде е дефинирано, че имат стойност еди колко си злато/сребро.

По отношение на въпроса ти — той е с градски начин на мислене, а именно ходене на работа, квартири и т.н. Децата се изхранват с храна, а не с пари. Храната може да се произвежда, а не да се купува от магазин.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #31 on: March 08, 2012, 21:42:56 PM »
Quote
Ако си израснал в града и нямаш своя собственост, а си на квартира, работата ти не е високо заплатена

Това описва 1:1 моята ситуация в която аз се намирах в момента в който приех разбирането за живот в общност и тръгнах в тази посока. Бог в последствие снабди всичко необходимо. Не случайно Писанието казва, че трябва да ходим с вяра, а не с виждане.

Quote
Става въпрос че на думи нещата са много лесни.

Нещата никога не са лесни, нито се предполага да бъдат лесни. Писанието говори за тесен път и тясна врата и че са малцина онези, които ги намират. Лесните неща са за мнозината, Божиите неща са за малцината.

Quote
Иначе  и аз искам да следвам Бог с дух и истина, а не с фалшивост, но ми се ще практичност. Смисъл неща които наистина мога да променя, а не нещо непосилно.

Няма нищо непосилно или невъзможно за онзи, които ходи с вяра. Нима беше посилно за Моисей да надвие над мощния Египет и да изведе цял един поробен народ от него? Нима беше посилно за Исус Навин да победи могъщи царства заселени с великани и да превземе земята за Божиите цели? Нима беше посилно за Давид да победи Голиат? Или беше посилно за Петър да ходи по водата? Бог не ни е призовал към лесните и посилните неща, но към невъзможните неща, защото Неговата сила в нашата немощ се проявява съвършено.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

pip

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Живот извън системата
« Reply #32 on: March 09, 2012, 13:46:07 PM »
Quote
Ако ти си гледаш градината и дойде комшия и ти работи в градината и ти му обещаеш, че ще му заплатиш с това, че ще му помогнеш да си построи градинска къща, няма нужда да превеждаш пари за заплата.

Е да, прав си,но реално аз нямам градинка. Всъщност нищо освен семейството си.

Quote
По отношение на въпроса ти — той е с градски начин на мислене, а именно ходене на работа, квартири и т.н. Децата се изхранват с храна, а не с пари. Храната може да се произвежда, а не да се купува от магазин.

Съгласна съм с това, но то е така защото съм родена и израснала в града и така мисленето ми е градски тип, а за децата варианта е да си направя градинка на терасата , но и за това трябват пари. Ето още един пример, след като родих ми се развалиха зъбите и ся ми трябват пари да ги оправя. Стоматолога няма да иска да му платя с килограм домати.
 

Quote
Бог в последствие снабди всичко необходимо. Не случайно Писанието казва, че трябва да ходим с вяра, а не с виждане.

За мисленето ми е ясно че трябва да се разчупи, защото като духовни хора трябва да гледаме с духовни очи, тук обаче в мен се събуди въпрос : Градските християни обречени ли са? Такива като мен с градски начин на живот /от гледна точка на работа и отглеждане на деца/ не са ли спасени? Няма ли надежда?
   Надявам се да не съм многословна просто това са неща които ме интересуват, защото каква е ползата ако вървиш по път и си мислиш, че е божия, а накрая останеш изненадан в съдния ден.


Quote
Няма нищо непосилно или невъзможно за онзи, които ходи с вяра. Нима беше посилно за Моисей да надвие над мощния Египет и да изведе цял един поробен народ от него? Нима беше посилно за Исус Навин да победи могъщи царства заселени с великани и да превземе земята за Божиите цели? Нима беше посилно за Давид да победи Голиат? Или беше посилно за Петър да ходи по водата? Бог не ни е призовал към лесните и посилните неща, но към невъзможните неща, защото Неговата сила в нашата немощ се проявява съвършено.

 . Ами тука май ще ми трябва пост и молитва , но така или иначе и Моисей и Исус Навин са били с ясната мисъл, че Бог ги е  поставил като водачи на Израел.   

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Живот извън системата
« Reply #33 on: March 09, 2012, 14:09:21 PM »
Мнозина смятат, че трябва да чакат докато отнякъде им се изсипят наведнъж многото пари, за да тръгнат да инвестират. Писано е, че бързото забогатяване не е угодно на Бога, както и виждаме, че Господарят похвали слугите, които търгуваха с малкото, което имаха и го умножиха. Днес мисленето е само за кредити и големи пари наведнъж.

За да станат тези работи, трябва да се започне и да се върви съвсем целенасочено. Например с това как се приготвя храната вкъщи, дори още човек да е в града, за това как да се грижи за здравето си без да слугува на синтетичните химикали и т.н.

Ето например със зъбите проблемът не е в това, че си родила, а в това, че тялото ти не е било хранено подходящо преди да родиш. Ако си яла купешки обезмслени и "диетични" продукти и други заместители на истинските млечни продукти или недостатъчно продукти, богати на калций, би имала такива проблеми. Това, където дават калций на таблетки е просто отбиване на номера.

Има много начини за грижа за зъбите, които само трябва да потърсиш и да упражняваш. Например жабуренето със слънчогледово олио на гладно, приготвянето на собствена паста за зъби от лесни за намиране продукти и още много други, освен подходящото хранене. Това, което ти виждаш в момента е от гледна точка на слугуване на текущия начин на установено мислене. Излизането от това мислене е болезнен процес и не става изведнъж. Проблемът е, че за изход от проблемите хората поставят това, на което са били научени в училище и от медиите и поради тази причина не виждат друг изход. Изходи има много, но когато човек е научен, че изходът е винаги "бяла врата", тогава иди му обяснявай, че може да е и тунел без врата.




И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Живот извън системата
« Reply #34 on: March 09, 2012, 14:09:58 PM »
Quote
За мисленето ми е ясно че трябва да се разчупи, защото като духовни хора трябва да гледаме с духовни очи, тук обаче в мен се събуди въпрос : Градските християни обречени ли са? Такива като мен с градски начин на живот /от гледна точка на работа и отглеждане на деца/ не са ли спасени? Няма ли надежда?
   Надявам се да не съм многословна просто това са неща които ме интересуват, защото каква е ползата ако вървиш по път и си мислиш, че е божия, а накрая останеш изненадан в съдния ден.

В тази тема има писано по тези въпроси.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Живот извън системата
« Reply #35 on: March 09, 2012, 23:54:26 PM »
Quote
Съгласна съм с това, но то е така защото съм родена и израснала в града и така мисленето ми е градски тип, а за децата варианта е да си направя градинка на терасата , но и за това трябват пари. Ето още един пример, след като родих ми се развалиха зъбите и ся ми трябват пари да ги оправя. Стоматолога няма да иска да му платя с килограм домати.

Градския начин на мислене е основан върху уповаването на системата като източник на всичко. Праведният начин на мислене е основан върху упование на Божиите ресурси, като източник на всичко.

Нека да дам кратък списък с Божиите ресурси:

- На първо място бих сложил Божията благодат и милост, които са ни осигурили всичко необходимо за живота и за благочестието, чрез дадените ни в Христос скъпоценни обещания. Седни сега и размисли - дали в Божиите обещания има достатъчно за да ти осигурят и градинка и възстановяване на зъбите, БЕЗ да има нужда да се осланяш на египетско-вавилонско-гръцко-римската система на живот?

- Божието творение със всичките му неизчислими ресурси е друг огромен ресурс даден ни от Бога за да живеем без да зависим от безбожниците и техните градове. Това включва земята, гората, реките, животните, растенията, семената, рибите, птиците и въобще всички прекрасни неща, които ние сумарно наричаме "природа".

- Общността на Божиите светии. Това е един от най-мощните ресурси, които Бог някога е давал на народа Си, при все - той остава един от най-неразбраните и най-неизползваните ресурси. Дори не мога да започна да обяснявам какво богатство се съдържа в мъдростта, вдъхновението, благодатта и призванията, които Бог е раздал на народа си и които ако бъдат споделени един с друг ние нито за миг няма да си помислим да посегнем към скверните, манипулативни, измамливи и често пъти прокълнати решения на светската система.

Как става така обаче, че вместо да се осланяме и протягаме към Божиите ресурси и да прославяме Бога и да осъждаме системата на този свят триумфирайки свободни от нея, ние повтаряме като мантра - трябват пари, трябват пари, трябват ПАРИ! Кой е нашия бог тогава? Чие име ние призоваваме във време на нужда? Викаме ли лицемерно към името на Исус, но дълбоко в сърцата си ние си знаем едно - ТРЯБВАТ ПАРИ! Не свидетелства ли за същото и Писанието като казва:

Деян. 7:42  Затова Бог се отвърна от тях, и ги предаде да служат на небесното войнство, както е писано в книгата на пророците: - "Доме Израилев, на Мене ли принасяхте заклани животни и жертви Четиридесет години в пустинята?
Деян. 7:43  Напротив, носехте скинията на Молоха, И звездата на бога Рефана, Изображенията, които си направихте за да им се кланяте; Затова ще ви преселя оттатък Вавилон".


Външно погледнато израилтяните принасяха жертви и призоваваха името на Израилевия Бог, но В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ тяхното поклонение беше към боговете, които бяха останали в сърцата им от Египет. Това е изключително ТОЧНО описание на днешното християнство. На думи призовават Бога на Библията, но на дело - те призовават МАМОНА, защото са твърдо убедени в сърцата су, че БЕЗ ПАРИ нищо не става. Ето защо и са предали себе си на това да живеят по такъв начин, че да могат ДА ПРАВЯТ ПАРИ. Именно затова живеят в градовете, защото те им осигуряват достъпа до изкарване на пари, а парите са ключа към системата, която пък осигурява винаги, всичко и навсякъде. И ТОЧНО ТОВА разкрива истинското поклонение на човека. Защото поклонението не е вдигане на ръце, пеене на песни, или коленичене пред видими или невидими олтари. Поклонението е онова, което ДВИЖИ ЖИВОТА ТИ НАПРЕД.

Quote
тук обаче в мен се събуди въпрос : Градските християни обречени ли са? Такива като мен с градски начин на живот /от гледна точка на работа и отглеждане на деца/ не са ли спасени? Няма ли надежда?

Аз бих разделил градските християни на три основни групи:

- Първата група са онези, които са християни само по име. Техният бог е богът на този свят, князът на въздушната власт и те се чувстват напълно комфортно в царството и системата на този княз. Това са онези, които се приближават при Бога с устата си, но сърцата им са много далече от Него. Те са онези безводни облаци и безплодни дървета за които Писанието говори. Те са обречени още от деня на своето зачеване.

- Втората група са онези, които са като лотовата жена. Те са имали времето и шанса да обикнат правдата, опитали са се да ходят в нея, но сърцата им винаги са били пълни със съмнение и колебливост. Сърцето им винаги е било разделено между нещата на Бога и нещата на света. Постепенно са се привързали към комфорта на светската система и макар да са имали проблясъци, че тя е нещо с което трябва да скъсат, винаги са били в съмнение дали това не са всъщност фанатични крайности. Тяхното изкушение винаги е било да "балансират" чистото и нечистото в живота си, вместо да СКЪСАТ с нечистото и да се ОТДЕЛЯТ веднъж и завинаги от него. Те също са обречени, защото в критичен момент, когато съдбата им ще виси на косъм тяхното маловерие и съмнения ще вземат превез и те ще се обърнат назад, за да станат завинаги поредния стълб на маловерието и провала.

- Третата група са като Лот. Човек праведен и богобоязлив, чиято душа се измъчва като гледа нечистотата на беззаконните в града. При все това той намира оправдания за своето стоене в града и не се наема да направи решителната стъпка да скъса със системата на нечестивите. Неговото заблуждение е че ако учи домашните си на Божието Слово и правда, това ще ги запази от нечистото влияние на градската среда. Това заблуждение ще му коства ВСИЧКО. Лот изгуби не само целия си имот, но и целия си дом. Защото загуби не само жена си, но и дъщерите си, които извършиха кощунствено кръвосмешение и с това доказаха, че са научили не пътищата на баща си Лот, но пътищата на Содом и Гомор. Лот е представител на онези, които ще се спасят "като през огън" - като всичко, което са имали и правили ще изгори и те ще останат ПРАЗНИ пред Христовото съдилище.

Разбира се има една друга група, която е представена от Авраам, който живееше далече от градовете на езичниците, живеейки в шатри, разчитайки на единствено на Божиите ресурси. Тази група е групата на християните, които са излезли от системата и са се предали да живеят по начина по който Бог винаги е имал предвид човеците да живеят. И нещо повече Бог винаги е призовавал праведните към СВЯТОСТ, сиреч към ОТДЕЛЯНЕ, защото святост не означава нищо друго, но ОТДЕЛЯНЕ.

Ето това отделяне днес е напълно забравено от градските християни, поради което и те са се превърнали във духовен Вавилон - смесица между Божието и светското.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Живот извън системата
« Reply #36 on: March 10, 2012, 02:17:09 AM »
Ето например със зъбите проблемът не е в това, че си родила, а в това, че тялото ти не е било хранено подходящо преди да родиш. Ако си яла купешки обезмслени и "диетични" продукти и други заместители на истинските млечни продукти или недостатъчно продукти, богати на калций, би имала такива проблеми. Това, където дават калций на таблетки е просто отбиване на номера.

Всъщност проблема не е в това, няма заместители на калций, а продукти които го извличат от тялото и костите. Кофеинът е един от основните, не случайно вече го има в наистина много продукти. Нес кафето е ужасно, от както го спрях проблемите ми почти изчезнаха. Кола/Пепси също съдържат много както и енергийните напитки. На тях си пише че има 'препоръчителни' дози но кой ти пие по една чашка на ден кола хората се наливат с нея и после що имат проблеми ...
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Живот извън системата
« Reply #37 on: April 11, 2012, 01:45:25 AM »


Quote
тук обаче в мен се събуди въпрос : Градските християни обречени ли са? Такива като мен с градски начин на живот /от гледна точка на работа и отглеждане на деца/ не са ли спасени? Няма ли надежда?

Аз бих разделил градските християни на три основни групи:

- Първата група са онези, които са християни само по име. .......................................................................

- Втората група са онези, които са като лотовата жена. .......................................................................

- Третата група са като Лот. ...




Здравейте на всички!

Отдавна не съм писала, но от време на време влизам тук и чета.
......................
.............................

Имам въпрос към Watchman:

аз не разбрах ти от коя от изброените групи на християните си? и също не стана ЕДНОЗНАЧНО ясно, тези християни, които живеят в града, СПАСЕНИ ли са,НЕ са ли спасени? Има ли надежда да са в Божието царство или не?


Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Живот извън системата
« Reply #38 on: April 11, 2012, 09:12:17 AM »
Watchman не живее в град и не спада от тези групи.

Тези, които останат в градовете, ще останат да уповават на човеци за да им донесат храна, ток, вода и т.н., а е писано "Проклет, който уповава на човек". Това е зависимост от човека, а не от Бога и може да бъде фатално.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Живот извън системата
« Reply #39 on: April 11, 2012, 11:26:02 AM »
Watchman не живее в град и не спада от тези групи.

Тези, които останат в градовете, ще останат да уповават на човеци за да им донесат храна, ток, вода и т.н., а е писано "Проклет, който уповава на човек". Това е зависимост от човека, а не от Бога и може да бъде фатално.



Тихомире, Уочмън вероятно може да не живее в град, но вярвам няма още пълната отделеност от светската система, за която се твърди тук.

Както и ти, вярвам че все още не си се отделил от гореописаните зависимости на света, най-малкото поради факта, защото сме и двамата в комуникация чрез интернет.

И да считаме ли, че в момента сте и вие под проклетия, след като все още сте в по-малка или за някои неща в по-голяма степен, а за трети неща напълно зависими от настоящите ресурси, които по природа са Божии, но минават през светската система?

Ѝ все пак само християни, отделили се физически от системата, те ли ще са спасени според Словото??? Това е важното тук и е отправна точка като вярващи в Господния Помазаник за по-нататъшния ни избор в ограниченията ни в начина на живот.
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Живот извън системата
« Reply #40 on: April 11, 2012, 11:56:52 AM »
Човек може да има интернет, но да не зависи от него. Това означава, че не уповава на човеци. Ако спре интернетът, такъв човек, който не уповава на човеци, ще продължи да си живее. Просто ще се отмахнат някои от заниманията му и ще се пренасочи в друга посока (ако примерно комуникира с клиенти по интернет).

Това е упованието на човеци — да зависиш от тях. Ако ползваш технологиите и не зависиш от тях, няма проблем според Писанията. Това не важи само за технологиите. В древен Рим хората са чакали търговците да им донесат храна, защото не са знаели какво е това земеделие. Това е отново упование на човеци.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Живот извън системата
« Reply #41 on: April 11, 2012, 18:18:31 PM »
Човек може да има интернет, но да не зависи от него. Това означава, че не уповава на човеци. Ако спре интернетът, такъв човек, който не уповава на човеци, ще продължи да си живее. Просто ще се отмахнат някои от заниманията му и ще се пренасочи в друга посока (ако примерно комуникира с клиенти по интернет).

Това е упованието на човеци — да зависиш от тях. Ако ползваш технологиите и не зависиш от тях, няма проблем според Писанията. Това не важи само за технологиите. В древен Рим хората са чакали търговците да им донесат храна, защото не са знаели какво е това земеделие. Това е отново упование на човеци.

Именно по същият този начин разсъждават и немалко християни от града, а именно - мнозина от тях, не уповават на човеци до там, че да искат да зависят от последните. Това обаче не ги нуди да излязат извън кръга на живота, който водят, за да предприемат пълно отшелничество и се отдадат на примитивизъм, като мярка на богоугодност. Подобно начинание е един погрешен път на учение, различно от истинското, на което Христос призова избраните за Своето Царство.

Примерът, който даваш с древен Рим, е за непознаващи Словото Божие хора. И днес, в тези последни времена има доста будни хора от невидимата Христова църква, които ползват технологиите,но съвсем не са се впрегнали, та да бъдат зависими от света.



Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Живот извън системата
« Reply #42 on: April 11, 2012, 19:30:09 PM »
blossom, от това което пишеш следват две неща, или не си прочела това което е писано до тук, или си прочела, но не си вникнала в дълбочина на написаното. Защото да правиш такива заключения като това че някой застъпва тука "примитивизъм, като мярка на богоудност" и да лепиш твои думи в името на други, не е никак добър подход за дискусия. Преди години и аз съм имал доста подобни случаи като твоя, а именно да правя заключения преди да съм вникнал и разбрал наистина какво е искал да каже другия човек и какво точно застъпва. А това не е праведен подход.

Що се отнася конкретно за темата, в началото Watchman е препоръчал една много добра книга, ето тука можеш да намериш онлайн по-голямата част от книгата, там някои от въпросите които задаваш са още по-широко обхванати, и ако вникнеш в написаното, ще разбереш за какво става дума, и ще имаш отговор на въпросите ти (които и тука в темата бяха обхванати) и няма да продължаваш да задаваш такива въпроси които наистина се вижда че нямат за цел да разберат същината на темата, а имат за цел да оборват "погрешния път на учение".

"тези християни, които живеят в града, СПАСЕНИ ли са,НЕ са ли спасени?" наистина ли си вярваш, че човек може да ти отговори на този въпрос зададен по този начин? Изобщо възможно ли е да седнеш и да разсъдиш и да вникнеш в темата, вместо да задаваш такива повърхностни и неполезни за теб в момента въпроси? Нека думите от Лука 17:32 ти бъдат основа в пътешествието ти.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Живот извън системата
« Reply #43 on: April 11, 2012, 19:43:16 PM »
Именно по същият този начин разсъждават и немалко християни от града, а именно - мнозина от тях, не уповават на човеци до там, че да искат да зависят от последните.

Да живее човек в града ВЕЧЕ е упование на човеци. Тези, които живеят в града на кого се надяват на храната си — на магазина, на заплатата, на доставчиците или я отглеждат сами и се надяват на Бога да даде дъжд на времето му?

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Живот извън системата
« Reply #44 on: April 11, 2012, 20:48:04 PM »
Именно по същият този начин разсъждават и немалко християни от града, а именно - мнозина от тях, не уповават на човеци до там, че да искат да зависят от последните.

Да живее човек в града ВЕЧЕ е упование на човеци. Тези, които живеят в града на кого се надяват на храната си — на магазина, на заплатата, на доставчиците или я отглеждат сами и се надяват на Бога да даде дъжд на времето му?



ти май противоречиш сам на себе си, като живееш в града, а проповядваш друго. !!!

Малко по-нагоре каза, че "Ако ползваш технологиите и не зависиш от тях, няма проблем според Писанията. Това не важи само за технологиите"   

Не може да отидеш да живееш драги на село и да ползваш технологиите, и да ми твърдиш, че вижте ме, аз съм независим. А да сочиш с пръст онези от града, които са вярни на Божието учение, не ползват технологиите, които ти ползваш, и само поради факта, че живеят в града, да ги отхвърляш и да ги наричаш уповаващи на човеци. Твърде много демагогия. 

Всъщност, ако Бог ти е говорил на теб ЛИЧНО За такова излизане на село, защо не се изнесеш МОМЕНТАЛНО?
И защо се бавиш и се оставяш да си още под проклетия, както ти твърдиш и продължаваш да уповаваш на човеци, като се поставяш ежедневно в зависимост, дори днес както си правил?





Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox