Author Topic: Пророка Джошуа от Нигерия  (Read 18199 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

слуга

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 15
Пророка Джошуа от Нигерия
« on: January 09, 2012, 16:32:07 PM »
Срещнах се с последователи на пророка Джошуа от Нигерия,подариха ми лечебна вода.Преди да я използвам реших да потърся в интернет информация,за съжаление англ. ми не е на добро ниво и реших да потърся Вашето мнение.Това е телевизията му:
http://www.emmanuel.tv

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #1 on: January 09, 2012, 22:00:35 PM »
Много лесно се заблуждаваш от такива евтини трикове.

Първото нещо, което би алармирало някого е това, че тази вода по принцип се продава. Никой в Словото не е вземал пари срещу Божието действие. Този, който се опита да направи това (Геезия, слугата на Елисей) стана прокажен.

В случая си получила "промоционално" една студена вода. Да си видяла в Словото някой да върши такива неща? Да продава нещо, което уж изцелявало? Павел да си продаваше дрехите, за да ги налагат хората? Личи си, че паричките са в основата на всичко това.

Този Джошуа е известен със своите лъжливи пророчества, лъжливи изцеления и лъжливи твърдения. В неговата религиозна сграда има следния плакат:


Там пише: "няма друг бог освен аллах" и има цитати от корана.

Изпълненията на този човек са същите манипулации, които използват други негови "колеги", като Бени Хин и други, които се "бият" срещу (уж) обладани човеци и разиграват сцени, за да ги видят хората... Панаир с една дума. Христос, когато вършеше чудесата, той не разиграваше панаири, но дори казваше на много от хората да не казват или с една дума изгонваше демони. Същтото вършеха и верните последователи на Месията, които бяха изпратени лично от Бога.

Ето обаче въпросния "Джошуа" какъв театър разиграва и даже разни деца ходят да се "бият":
http://www.youtube.com/watch?v=FYZMlUmgRbo&feature=player_detailpage#t=225s

На клипа ясно могат да се видят евтините циркаджийски номера, включително и "служителите", които държат хората да не би да паднат и да се ударят. Това е едно от най-показателните неща при тези театрални изпълнения — да има хора, които да "държат" "жертвата". Що за безумие...


Обръщам се към "слуга" и към всички, които толкова лесно вярват на подобни неща:

Хора, изпитвайте всичко, което виждате дали е поставено на основата на пророците и апостолите. Този човек говори, че неговият бог бил "универсален бог", което е именно ню ейдж учението. Според учението на Бог на Авраам, Исаак и Яков, само 1 Бог има и Той не е универсален (т.е. на всички и за всички), а мрази нечестивия и обича праведния.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #2 on: January 10, 2012, 02:16:52 AM »
то само като чуеш как го наричат и ти святка една червена лампичка,че всичко е фалшиво.
Тихомире,благодаря,че си дал подробна информация,та и аз научих,за какво става дума.

слуга

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 15
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #3 on: January 10, 2012, 12:24:53 PM »
Quote
Много лесно се заблуждаваш от такива евтини трикове.

Поисках вашето мнение.Зная за него  от 10 години и не слушам ТВ му,не съм използвала и водата.
Следователно:
Quote
Обръщам се към "слуга" и към всички, които толкова лесно вярват на подобни неща:
-не вярвам лесно на хората.
Благодаря за информацията.
Ще потърся още мнения в интернет.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #4 on: January 10, 2012, 14:35:11 PM »
"слуга",

Фактът, че ще търсиш още мнения в интернет, показва, че вероятно искаш да видиш и другите какво мнение имат, въпреки, че е очевидно, че човекът е лъжлив.

Според мен търсиш хора, които да подкрепят факта, че това, което прави е "от Бога". Иначе не виждам друга причина да търсиш мнения из интернет.

Другото е, че е по-добре да потърсиш мнението на Божието Слово като провериш това, което този човек прави (можеш да гледаш клипчето, което пуснах по-горе, което неговата телевизия е направила). Ако в Словото намериш подкрепа на всичко това, значи всичко е наред. Ако не намериш подкрепа, ако ще целият интернет да казва, че човекът е "от Бога", накрая Божията дума ще тежи, а не думата на "интернет".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #5 on: January 10, 2012, 20:11:49 PM »
слуга,
недей да вярваш на такива пророци.аз хич не знаех за какво става въпрос и като гледах видеото...ми той направо ще отрепе някой и всички там ще го оправдаят даже после.Това ли е човек,който служи на Бога.Дори всичко,което прави,го прави доста зрелищно,едва ли не,вижте ме,колко съм невероятен,усеща се чувство на превъзходство у него.Исус никога не е бил зрелищен,нито биеше така хората.

слуга

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 15
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #6 on: January 10, 2012, 22:09:02 PM »
Tихомир,
всичко преценявам през Библията.Водата ми стои неупотребявана,хората ми я дадоха с чисто сърце защото децата им учат безплатно там.Просто с няколко поста не можете да ме прецените.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #7 on: January 11, 2012, 00:17:37 AM »
слуга,не я ползвай,хвърляй я тази вода.не ти трябва.нищо не ти трябва от този човек,забрави го,сигурна съм,че разбираш,че не е наред.щом преценяш всичко през библията,значи си на прав път.

Kubrick

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #8 on: February 10, 2012, 15:29:35 PM »
Вече положението опря до там, че видиш ли костюмиран, помпозен и надут проповедник с микрофон в ръка да се пени и да хвърля хората наляво и надясно, БЯГАЙ колкото се може по-далеч! Разбира се не може да се каже така за всички, току виж сме анатемосали някого по този ненадежден признак, но все пак е някаква насока за мен специално.:))
"Не е глупак онзи, който дава каквото не може да се задържи, за да спечели каквото не може да се загуби."

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #9 on: August 21, 2019, 11:41:44 AM »
Вече положението опря до там, че видиш ли костюмиран, помпозен и надут проповедник с микрофон в ръка да се пени и да хвърля хората наляво и надясно, БЯГАЙ колкото се може по-далеч! Разбира се не може да се каже така за всички, току виж сме анатемосали някого по този ненадежден признак, но все пак е някаква насока за мен специално.:))
Вълци грабители, не жалят стадото. Всичко е зрелища и пари при подобни хора. И един голям миш-маш. Намесването на коран и Библия може да заблуди хора, които нямат представа от Христовото спасение. Често съм коментирал из интернет когато срещна наивни мнения,че нямало значение коран или Библия, важното било само да бъдем добри и да вярваме в някаква сила. И че корана и Библията били едно и също - такива безумия съм срещал. И доброто и злото били едно и също...светът е пълен с такива твърдения - лъжи, много лъжи. Горко на тези,чрез които идват съблазните.

Мисля, че не  бива да се отминават такива безумия, без да им бъде отговаряно в нета. Така или иначе технологиите са факт. Много хора работят и сърфират едновременно, има и пристрастяване на хора към интернет. Не да търси такива мнения и да спори и дискутира, но случи ли се да срещне - да им бъде казана истината от Писанието.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Пророка Джошуа от Нигерия
« Reply #10 on: July 29, 2021, 16:02:07 PM »
Починал е юни месец тази година...