Author Topic: България по пътя към ръба на пропастта  (Read 11221 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Не знам колко от вас следят събитията, които се случват в България напоследък, но който е бил внимателен ще е забелязал, че правителството проявява много силна воля за въвеждането на пагубни закони, които да ограбят напълно и малкото свобода, която ни е останала.

За разлика от всички други правителства, ние виждаме не просто корумпирана власт, която търси да се обогати за сметка на народа, а виждаме един стратегически зъл гений в действие, който се цели далеч отвъд обогатяването на политическата върхушка.  Всичко това комбинирано със традиционната некадърност и незаинтересованост на българския управник за интересите на народа при това в лицето на възможен разпад на евро зоната и сриване на еврото (а лева е вързан със стойността на еврото) ние можем да очакваме, че ни предстоят много тежки дни.

Смятам, че всеки разумен Божий човек трябва да вземе тези неща предвид и да търси Бога (не просто сам, а заедно с другите светии) за мъдрост и разбиране, как да подходим не просто индивидуално, а като тяло на тези предизвикателства, които ни предстоят. Времената които са върху нас ще ни принудят да действаме като тяло, в противен случай всеки ще потъне един по един. Само съединената благодат ще може да ни задържи над идващите води.

Ето защо искам да повдигна дискусия относно това, което се случва и има да се случи много скоро и да търсим заедно отговори за въпросите, които искат незабавен отговор.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #1 on: December 01, 2011, 09:54:38 AM »
Quote
Смятам, че всеки разумен Божий човек трябва да вземе тези неща предвид и да търси Бога (не просто сам, а заедно с другите светии) за мъдрост и разбиране, как да подходим не просто индивидуално, а като тяло на тези предизвикателства, които ни предстоят. Времената които са върху нас ще ни принудят да действаме като тяло, в противен случай всеки ще потъне един по един.

Съгласен съм, че бидейки сам, на християнина би му било изключително трудно да устои на идващите съблазни, лъжи и всякакви атаки от тъмнината, но мисля че за да бъдем едно е нужно единомислие и то не просто помежду ни, но с Христа и то в Неговата любов. Аз прочетох и друг постинг, където Watchman казва:
Quote
... едно от нещата, които този форум цели е да се създават връзки между светиите, които не са преклонили коляно пред Ваала, за да има общение и да се подкрепят в Пътя и в преследване на Божиите цели и намерения
Това е наистина нужно, но ме притеснява това, че имаме разномислие по някои теми.
Считам, че трябва да погледнем към този стих от Словото:
"Осветете пост, свикайте тържествено събрание, Съберете старейшините и всичките жители на страната В дома на Господа вашия Бог, И извикайте към Господа." /Йоил 1:14/
И наистина в смирение пред Бог, да изискаме заедно, Той да да потвърди Своята Истина.
Защото Бог е Много милостив и Дълготърпелив и знаем, че ни люби и вярвам, че ако извикаме към Него, Той ще ни отговори и ще ни направи да бъдем събрани в Единомислие!
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #2 on: December 01, 2011, 18:11:36 PM »
Strannik,нема нужда да се "изисква" онова ,що е воля Божия.
Но,събитията,нема се случат онлайн.

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #3 on: December 01, 2011, 19:00:02 PM »
Quote
Strannik,нема нужда да се "изисква" онова ,що е воля Божия.
Какво искаш да кажеш, че Йоил е написал това "извикайте към Господа", така по между другото ли?
И кои събития няма да се случат онлайн?
Аз написах "да изискаме заедно", като в подчертаната дума имам в предвид не само онлайн, не всички имат достъп до интернет особено сиромасите.
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #4 on: December 02, 2011, 10:07:52 AM »
Aiva на няколко пъти предложи да се срещнем и да си поговорим и обсъдим неща на живо, аз му отговорих, че съм съгласен, но за сега нищо друго не се случва.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #5 on: December 02, 2011, 14:24:58 PM »
Странник,позволи ми пояснение:
Писаното от Йоил ,нема нищо общо с моя коментар.Ти си подчертал думата заедно,аз поставям в кавички думата изискаме?Доколкото познавам Бога,Той не дължи никому нищо,и нема как да се изисква от Него каквото и да било.Според увещанието на Павел,можем да отправяме молби,молитви,прошения,благодарности,за всички човеци,за поставени във власт,с една цел -  да поминем тих и спокоен живот,в пълно благочестие и за спасението им,чрез познаването на Бога.
Разговор на живо е друго нещо...следващия ми пост ще бъде конкретна инициатива,за среща,който има възможност ще присъства....повервайте ми, след това форумът ще придобие друга форма на общуване.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #6 on: December 02, 2011, 14:32:26 PM »
Quote
Съгласен съм, че бидейки сам, на християнина би му било изключително трудно да устои на идващите съблазни, лъжи и всякакви атаки от тъмнината, но мисля че за да бъдем едно е нужно единомислие и то не просто помежду ни, но с Христа и то в Неговата любов.

Единството (единомислието) не се случва за една нощ, с молитва или пост. Единството е въпрос на израстване, а израстването на поемането на отговорност и разбира се на пълноценно и здравословно хранене.

Quote
Това е наистина нужно, но ме притеснява това, че имаме разномислие по някои теми.

Подобно разминаване е неизбежно с оглед на различната степен на израстване на всеки един. Аз не виждам нищо притеснително в наличието на различия. Такива винаги ще има в някаква степен и именно чрез тях Бог ни учи на справедливо и праведно отношение към останалите. Истинското единомислие обаче трябва да бъде по отношение на това КОЙ Е БОГ и какво е важно за този Бог. Липсата на разбиране за тези неща водят до дълбоки и фундаментални различия, които кога нужно, кога ненужно ни разделят с пълна сила.

Quote
"Осветете пост, свикайте тържествено събрание, Съберете старейшините и всичките жители на страната В дома на Господа вашия Бог, И извикайте към Господа." /Йоил 1:14/
И наистина в смирение пред Бог, да изискаме заедно, Той да да потвърди Своята Истина.

Целта на поста и молитвата не е да се изясняват доктринални различия, но човек да се смири и да се подравни спрямо Божият аршин. Смисъла на тази тема обаче е преди всичко да предизвика четящите да осъзнаят, че ИМА ДРАСТИЧНА НУЖДА ОТ РЕШЕНИЯ за нещата които идват върху нас. Има нужда да викаме към Бога да възпре безумието на управляващите и да провали пъклените планове на сенчестите им господари. И това разбира се ако Бог благоволи. Но ако Бог е твърдо решен да съди нацията чрез нечестиво и предателско управление, то да даде изходен път на Своите хора в тази усложнена ситуация, която се задава.

Ето тези неща могат да се случат "онлайн". Относно останалите неща не е толкова лесно да се организира среща на хора които са пръснати по всички краища на България. Нужна е добра организация и план и аз имам идеи относно това, какво може да се направи, но хората наистина трябва да имат готовност да платят цената за пътуване и да отделят необходимото време за престой.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #7 on: December 02, 2011, 23:19:34 PM »
Цитат на avia
Quote
"Доколкото познавам Бога,Той не дължи никому нищо,и нема как да се изисква от Него каквото и да било."
Това е така. Наистина има разлика между искане и изискване, защото едното е като молба, а другото като нареждане, а аз не в смисъл на нареждане, употребих думата "изискаме", но в смисъла на "искайте и ще ви се даде", но тук вече думата е "искайте" като молба.
Благодаря за корекцията.

Цитат на Watchman
Quote
Истинското единомислие обаче трябва да бъде по отношение на това КОЙ Е БОГ и какво е важно за този Бог.
Напълно съм съгласен и тук пак ще трябва да заговорим за Правдата и Съдът Божии, които са основа на Божия престол, а като заговорим за Правдата, а преди това стана дума за "искане", ще трябва да си спомним и думите на Яков - "Голяма сила има усърдната молитва на праведния". И от тези заключения, пак стигам да извода, че, дори и целта на поста и молитвата да не е да се изясняват доктринални различия, все пак смятам, че без посоченото от Яков - усърдие, трудно биха станали ясни на сърцата ни, много истини, които за сега остават скрити!
А сега най накрая по темата.
Quote
Има нужда да викаме към Бога да възпре безумието на управляващите и да провали пъклените планове на сенчестите им господари. И това разбира се ако Бог благоволи. Но ако Бог е твърдо решен да съди нацията чрез нечестиво и предателско управление, то да даде изходен път на Своите хора в тази усложнена ситуация, която се задава.
Тук мога само да добавя писаното в 1Тимотей 2:1-4, което вярвам всички знаете: "И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения за всичките човеци, за царе и за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината."
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #8 on: December 03, 2011, 13:49:42 PM »
Едно уточнение.
Доколкото познавам Бога,Той не дължи никому нищо,и нема как да се изисква от Него каквото и да било.
Айва предполагам имаш деца, ти си ги създал и си ги отгледал /или ще ги отгледаш докато пораснат. След което принципно не им дължиш нищо - създал си ги, отгледал си ги - да се оправят.
Това ли казват думите ти по горе ?
Не мисля, ще им помагаш докато си жив сигурен съм.
А след като ние сме Божий деца, както казва той на много места из словото, дали след като ни създал и отгледал и не ни дължи нищо, дали наистина няма да ни помага до като сме живи ?
Не мисля. Той е Бог, справедлив, строг, истинен ала той е и любящ баща.
А това, че ни е баща е показано на много места из словото, примерно:

Quote
Исая 63 глава
7 Ще спомена милосърдията Господни, Причините за хвалене Господа За всичко, що ни е подарил Господ, И за голямата благост към Израилевия дом, Която им показа според щедростите Си, И според премногото Си милости.   
8 Защото рече: Наистина те са Мои люде, Чада, които не ще постъпят невярно; Така им стана Спасител.
..
16 Защото Ти си наш Отец, Ако и да не ни знае Авраам И да не ни признае Израил; Ти, Господи, си наш Отец; Твоето име е наш вечен Изкупител.

В случая, да ние не можем да изискваме, но да помолим може.

Поздрави,
Николай.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #9 on: December 04, 2011, 15:00:47 PM »
Николай,братко,...Бог не дължи никому нищо.Каквото и да върши ,го върши ...."Който действува във всичко по решението на Своята воля,..."

и пак,
.."От собствената Си воля ни е родил чрез словото на истината, за да бъдем един вид пръв плод на Неговите създания"

Той не ни дължи,ни милост,ни любов,ни състрадание,ни какво да е.Каквото и да върши, било то и  за нас,го върши по волята Си.
Човек не би бил в състояние да стои пред лицето Му,и да изисква,каквото и да е.Може да поиска,да помоли,да проси,да изрази молба,но не и да изисква.Затова му вервам и се възхищавам на Неговото себевладение...Той е твърд да завърши започнатото,изговореното,..способен е да пази и милост и гняв,и то хиляди години..ето това е воля,и то не каква а Божествена.
На теб дължи ли ти нещо,та да застанеш пред Него,да си опашеш кръста като мъж и да изискваш?
Колкото до мен...да баща съм.
Успях ли да разясня,предходния си коментар?
:)

Простете ме ,моля за отклонението?

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Re: България по пътя към ръба на пропастта
« Reply #10 on: December 04, 2011, 15:03:15 PM »
Ще оставя собственика на сайта да организира  срещата,аз ще помагам с каквото мога.