Author Topic: Кое му е всъщност лошото??  (Read 42198 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Кое му е всъщност лошото??
« on: June 10, 2011, 11:02:03 AM »
Често размишлявам сблъскваики се с откровенно негативното и скептично, а също и подигравателно отношение на много хора в форума относно случващото се в църквите, наи вече евангелските.
    Че има проблеми - има.
   Но дали една просто злонамерена критика или черногледство помагат с нещо?

  Наскоро един отявлен член на форума даде 1 доста отрицателно и саркастично мнение относно това че след службите се дават питие и закуски.
    Та искам да питам кое му е точно лошото?

     Има много хора в България които живеят  под прага на бедността.
Кое е лошото да нахраниш гладния.?
  Нима Господ не казва, 'че които дава на сиромаха заема Господу'.
Или пък че 'Праведния внимава в съдбата на бедните, а нечестивия не се интересува от нея?!'
       Има и много други стихове.
 
    Като се има предвид че навън едно кафе с млеко и парче кекс струва 2-3 лева ако не и повече, много хора нямат и толкова....

         Та така, кое точно толкова ви дразни в това, и защо целият този негативизъм и помия??
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #1 on: June 10, 2011, 11:32:02 AM »
Храненето на бедните го правят и идолопоклонците и тези, които се кланят на каменни статуи.

Фокусът върху социалната дейност преди това кое е наистина праведно пред Бога, е хлъзгавата територия, на която мнозина са се подхлъзнали.

Когато се изясни това, кое е право пред Бога, вече може да се говори и за хранене на бедния. Но ако сложим храненето на бедния преди изясняването на това, кое е праведно пред Бога, ще направи поредната хуманистична религия с християнска терминология.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #2 on: June 10, 2011, 11:55:28 AM »
Често размишлявам сблъскваики се с откровенно негативното и скептично, а също и подигравателно отношение на много хора в форума относно случващото се в църквите, наи вече евангелските.
    Че има проблеми - има.
   Но дали една просто злонамерена критика или черногледство помагат с нещо?

  Наскоро един отявлен член на форума даде 1 доста отрицателно и саркастично мнение относно това че след службите се дават питие и закуски.
    Та искам да питам кое му е точно лошото?

     Има много хора в България които живеят  под прага на бедността.
Кое е лошото да нахраниш гладния.?
  Нима Господ не казва, 'че които дава на сиромаха заема Господу'.
Или пък че 'Праведния внимава в съдбата на бедните, а нечестивия не се интересува от нея?!'
       Има и много други стихове.
 
    Като се има предвид че навън едно кафе с млеко и парче кекс струва 2-3 лева ако не и повече, много хора нямат и толкова....

         Та така, кое точно толкова ви дразни в това, и защо целият този негативизъм и помия??

И аз понякога се чудя на тези неща, да Тихомир също е прав, но в крайна сметка имаме и казано и това:

Quote
Матей 5
42 Дай на оногова, който проси от тебе; и не се отвръщай от оногова, който ти иска на заем.   
43 Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си".   
44 Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и молете се за тия, които ви гонят;   
45 за да бъдете чада на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето Си да изгрява на злите и на добрите, и дава дъжд на праведните и на неправедните.   
46 Защото, ако обичате само ония, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и бирниците?   
47 И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците?   
48 И тъй бъдете съвършени и вие, както е съвършен вашият небесен Отец.

Да трябва да внимаваме, но не трябва да забравяме, че Бог е създал и добрия и лошия за деня на съда. А да поздравяваш брата си, не означава просто да казваш добър ден на всички.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #3 on: June 10, 2011, 12:02:47 PM »

Фокусът върху социалната дейност преди това кое е наистина праведно пред Бога, е хлъзгавата територия, на която мнозина са се подхлъзнали.





    Тоест,  според тебе  доброто отношение към сиромаха, сирачето, вдовицата, чужденеца и немощния -
НЕ Е праведно пред Бога.

   Приятелю, ти дори Стария завет не познаваш да не говорим за Новия!!!
Мисля че не е излишно да погледнеш Пророк Исая, Еремия, Осия....Амос, а и всички други защото те са се водили от един дух – Божия.!
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #4 on: June 10, 2011, 12:09:03 PM »
   Приятелю, ти дори Стария завет не познаваш да не говорим за Новия!!!

Често размишлявам сблъскваики се с откровенно негативното и скептично, а също и подигравателно отношение на много хора в форума относно случващото се в църквите, наи вече евангелските.

;)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #5 on: June 10, 2011, 12:13:44 PM »
Имайки предвид това, което пише в Писанията, чета, че пророците не са казвали на народа да ходи при езичниците, за да им храни бедните. Нито им е казал да храни бедните на народите, сред които биха били изгонени. Причината е, че е имало достатъчно бедни сред самия Израел и те са спазвали това, което пише в заповедите от Моисеевия закон.

Да не говорим за това, че ако бедният има роднини, добре е те да се погрижат за него. Дори Павел казва следното:

  4. Но ако някоя вдовица има чада или внуци, те нека се учат първо да показват благочестие към домашните си и да отдават дължимото на родителите си; защото това е угодно пред Бога.
  5. А която е истинска вдовица и е останала сама, тя се надява на Бога и постоянствува в молби и в молитви нощем и денем;
  6. но оная, която живее сладострастно, жива е умряла.
  7. Заръчвай и това, за да бъдат непорочни.
  8. Но ако някой не промишлява за своите, а най-вече за домашните си, той се е отрекъл от вярата, и от безверник е по-лош.
  9. Да се записва само такава вдовица, която не е по-долу от шестдесет години, която е била на един мъж жена,
  10. известна по добрите си дела: ако е отхранила чада, ако е приемала странни, ако е умивала нозете на светии, ако е помагала на страдащи, ако се е предавала на всякакво добро дело.
  11. А по-младите вдовици не приемай, защото, когато страстите им ги отвърнат от Христа, искат да се омъжват,
  12. та падат под осъждане, защото са се пометнали от първото си убеждение.


В този случай ако вдовицата е 50 годишна, но била жена на повече от 1 мъж, изобщо не е трябвало да й се помага от обществото от светиите.

Та, същото нещо, което казваш на мен го кажи и на Павел, който ми се струва, че е "по-жесток" и от това, което ти е пределната граница.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #6 on: June 10, 2011, 12:25:56 PM »
Имайки предвид това, което пише в Писанията, чета, че пророците не са казвали на народа да ходи при езичниците, за да им храни бедните. Нито им е казал да храни бедните на народите, сред които биха били изгонени. Причината е, че е имало достатъчно бедни сред самия Израел и те са спазвали това, което пише в заповедите от Моисеевия закон.

Да не говорим за това, че ако бедният има роднини, добре е те да се погрижат за него. Дори Павел казва следното:

  4. Но ако някоя вдовица има чада или внуци, те нека се учат първо да показват благочестие към домашните си и да отдават дължимото на родителите си; защото това е угодно пред Бога.
  5. А която е истинска вдовица и е останала сама, тя се надява на Бога и постоянствува в молби и в молитви нощем и денем;
  6. но оная, която живее сладострастно, жива е умряла.
  7. Заръчвай и това, за да бъдат непорочни.
  8. Но ако някой не промишлява за своите, а най-вече за домашните си, той се е отрекъл от вярата, и от безверник е по-лош.
  9. Да се записва само такава вдовица, която не е по-долу от шестдесет години, която е била на един мъж жена,
  10. известна по добрите си дела: ако е отхранила чада, ако е приемала странни, ако е умивала нозете на светии, ако е помагала на страдащи, ако се е предавала на всякакво добро дело.
  11. А по-младите вдовици не приемай, защото, когато страстите им ги отвърнат от Христа, искат да се омъжват,
  12. та падат под осъждане, защото са се пометнали от първото си убеждение.


В този случай ако вдовицата е 50 годишна, но била жена на повече от 1 мъж, изобщо не е трябвало да й се помага от обществото от светиите.



   А, това е друга дума.
С това аз съм да кажа почти  100% съгласен!
   Наистина ние преди всичко трябва да промишляваме за  домочадието на вярващите - нашите братя по Дух!
   Това е абсолютно в Духа на писанията!
  Извиняваи, прости, ако съм те засегнал!
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #7 on: June 10, 2011, 12:34:00 PM »
Тихомир в посоченото от теб става въпрос конкретно за вдовици. Какво правим със сиромаха, сирачето, чужденеца и немощния ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #8 on: June 10, 2011, 12:43:58 PM »
Тихомир в посоченото от теб става въпрос конкретно за вдовици. Какво правим със сиромаха, сирачето, чужденеца и немощния ?


      Изключително уместен въпрос. Всъщност взе ми го от устата!
Благословение!
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #9 on: June 10, 2011, 13:35:21 PM »
Понеже тук общо взето всички претендираме да познаваме Бог, ето какво значи за мен да го познавам:



           Jer 22:3  Така казва Господ: Извършвайте правосъдие и правда, И отървавайте обрания от ръката на насилника; Не онеправдавайте, нито насилвайте Чужденеца, сирачето и вдовицата, И невинна кръв не проливайте на това място.
Jer 22:4  Защото, ако наистина вършите това, Тогава през портите на тоя дом ще влизат Царе, седящи на Давидовия престол, Возени на колесници и яздещи коне, Те, слугите им, и людете им.
Jer 22:5  Но ако не послушате тия думи, Заклевам ми в Себе Си, казва Господ, Че тоя дом ще запустее.

и:


Jer 22:15  Понеже гледаш да си натрупаш кедрове, ще царуваш ли? Баща ти не ядеше и не пиеше ли? Да! но той извършваше правосъдие и правда, Тогава благоденствуваше.
Jer 22:16  Отсъждаше делото на сиромаха и на немотния; Тогава благоденствуваше. Не значеше ли това да Ме познава? казва Бог.
Jer 22:17  А твоите очи и твоето сърце не са в друго, Освен в нечестната си печалба, и в проливане невинна кръв, И в извършване насилство и угнетение.


    Мисля че това е и въъв връзка с темата.
 Не значеше ли това да Ме познава? казва Бог.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #10 on: June 10, 2011, 13:42:48 PM »
Quote
Често размишлявам сблъскваики се с откровенно негативното и скептично, а също и подигравателно отношение на много хора в форума относно случващото се в църквите, наи вече евангелските.
    Че има проблеми - има.
   Но дали една просто злонамерена критика или черногледство помагат с нещо?

Преди всичко, нито форума нито администраторите имат за цел да се занимават с негативно отношение към църквите, пък били те евангелски или други типове. Божиите пътища са твърде скъпоценни и смисъла на форума е да се занимаваме с тях, а не с онова, което е извън тези пътища. За съжаление този процес води до неизбежно съприкосновение с това, което лъжливо и измамливо се представя от днешното християнство, като "Божии" пътища и според заповедта на Писанието, тъмнината трябва да се изобличава. Изобличението не черногледство, напротив - където има изобличение има и надежда. И именно заради тази надежда то се прави. Ако не би имало надежда можем спокойно да си мълчим и да гледаме как погиват масово.

Quote
 Наскоро един отявлен член на форума даде 1 доста отрицателно и саркастично мнение относно това че след службите се дават питие и закуски.
    Та искам да питам кое му е точно лошото?

Добре би било да дадеш цитат или референция към това "саркастично мнение" за което говориш, за да го видим в контекста и с истинските думи с което е казано, а не да се преразказва и обобщава така.

Що се отнася до това "кое му е лошото" - то самия въпрос е малко в стил на това да се каже - "След дива пиянска оргия, гостите излязоха и поляга цветята в градината" - и след това да се пита - ами кое му е лошото, че са полели цветята?

Лошото е да се направи опит чрез едно нещо, което не може да е лошо само по себе си, като поливане на цветя (или даване на закуски) - да се оправдае онова, което е ставало ПРЕДИ поливането на цветята, а именно пиянската оргия (или в случая с църквите религиозното опиване с виното на Вавилон).

Quote
Има много хора в България които живеят  под прага на бедността.
Кое е лошото да нахраниш гладния.?
  Нима Господ не казва, 'че които дава на сиромаха заема Господу'.
Или пък че 'Праведния внимава в съдбата на бедните, а нечестивия не се интересува от нея?!'

Няма лошо да подкрепиш сиромаха, но това да дадеш на някой една закуска, или малко пари не е подкрепа на сиромаха. Истинската подкрепа е да му помогнеш ДА ИЗЛЕЗЕ от това състояние на изпадналост, така, че да може да се си стъпи на краката. А това е един много сложен процес с който на никой не му се занимава. А Божиите хора да могат да се захванат с него ще трябва ПЪРВО самите те да са на здрава и стабилна основа.

Втория пасаж който си цитирал - "Праведния внимава в съдбата на бедните" - не говори за хранене на бедни, а говори за внимаване на това КАК СЪДИЛИЩАТА ОТСЪЖДАТ делото на бедния, и да се внимава да няма несправедливост спрямо него защото е беден. Ето това е едно нещо, което днешната съдебна система е така замислена, че да предотврати всякаква подобна интервенция. При все това е задължение на праведните, на което те също трябва да обърнат внимание. Но отново те трябва да са стъпили на здрава основа за да могат да адресират подобен проблем.

Quote
Тихомир в посоченото от теб става въпрос конкретно за вдовици. Какво правим със сиромаха, сирачето, чужденеца и немощния ?

Аз бих задал следния контра въпрос - какво правим с онези, които са духовни сиромаси, сираци, чужденци и немощни? Какво правим с поробените религиозната система? Доколко самите ние не сме такива? А какво да правим с  поробените от светската система? Нима ВСИЧКИ ние не сме такива?

Ако някой си мисли - аз не съм поробен от светската система - нека да си зададе въпроса - ако електрическата мрежа на света се срине и не може да се възстанови в продължение на 1 или 2 години - какво ще се случи с мен? Или ако финансовата система се срине и парите се обезценят напълно - колко дни или месеци ще мога да остана жив? Истината е че в този форум няма нито един човек който да може да оцелее физически след срив на светската система за достатъчно дълго време (година и повече) - това означава, че всички ние сме зависими от системата на света - а това е позорно и безумно. Чисто икономически и социално, ние уж не сме от света, а сме 100% ОБЛЕГНАТИ НА И ЗАВИСИМИ ОТ СВЕТА.

Едва когато се ОТЪРСИМ от тази зависимост и започнем да живеем от Божиите ресурси, а не от ресурсите на света, ние ще сме в състояние АДЕКВАТНО да помогнем да сиромасите и чужденците, които Бог е поставил около нас.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #11 on: June 10, 2011, 14:20:20 PM »


Що се отнася до това "кое му е лошото" - то самия въпрос е малко в стил на това да се каже - "След дива пиянска оргия, гостите излязоха и поляга цветята в градината" - и след това да се пита - ами кое му е лошото, че са полели цветята?

Лошото е да се направи опит чрез едно нещо, което не може да е лошо само по себе си, като поливане на цветя (или даване на закуски) - да се оправдае онова, което е ставало ПРЕДИ поливането на цветята, а именно пиянската оргия (или в случая с църквите религиозното опиване с виното на Вавилон).



Втория пасаж който си цитирал - "Праведния внимава в съдбата на бедните" - не говори за хранене на бедни, а говори за внимаване на това КАК СЪДИЛИЩАТА ОТСЪЖДАТ делото на бедния, и да се внимава да няма несправедливост спрямо него защото е беден. Ето това е едно нещо, което днешната съдебна система е така замислена, че да предотврати всякаква подобна интервенция. При все това е задължение на праведните, на което те също трябва да обърнат внимание. Но отново те трябва да са стъпили на здрава основа за да могат да адресират подобен проблем.

Quote
Тихомир в посоченото от теб става въпрос конкретно за вдовици. Какво правим със сиромаха, сирачето, чужденеца и немощния ?






      A,  значи, цитат ЩЕ дам, когато му доиде времето, уверявам те, не съм си го изсмукал от пръстите това. Може би и човека които го е писал ще се сети!

    Относно другото наистина ме разсмя ,и то не за друго, а защото за съжаление в селото в което имаме къща става буквално точно така - след дива пиянска оргия излизат и поливат или копат!
    Определено в България има сериозен проблем с алкохола!
    Иначе като цяло в думите ти има резон и смисъл!

   С едно нещо обаче не съм съгласен. Защо мислиш че 'да внимаваш в съдбата на бедния' е свързано само със съдилищата. Не съм съгласен, да, и с това е, но не само!
   Съдбата на един човек е съвкупност от много елементи!
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #12 on: June 10, 2011, 14:34:35 PM »
Quote
С едно нещо обаче не съм съгласен. Защо мислиш че 'да внимаваш в съдбата на бедния' е свързано само със съдилищата. Не съм съгласен, да, и с това е, но не само!

В случая визирах значението на конктерния пасаж. Думата "съдбата" няма съвременното значение в което се използва, а има значение на "присъдата" - т.е да внимаваш в това какви присъди дава съда на сиромаха и дали са справедливи или се изкривява правото, защото е сиромах и не може да се защити.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #13 on: June 10, 2011, 15:34:48 PM »
Аз бих задал следния контра въпрос - какво правим с онези, които са духовни сиромаси, сираци, чужденци и немощни? Какво правим с поробените религиозната система? Доколко самите ние не сме такива? А какво да правим с  поробените от светската система? Нима ВСИЧКИ ние не сме такива?

На всичките тези въпроси отговора е един. Без Божията подкрепа нищо не можем да направим за тях. А ако световната системата се срине, без Божията подкрепа и 1000 декара ниви да има човек пак ще погине.  И 1000 животни да има, ако се срине светската система, може да бъде ограбен от гладната тълпа и пак да умре от глад.
Но, ще те попитам и аз, с чие позволение се е развила и все още се крепи тази 'светска система', не с Божието ли ? И ако той е позволил това да стане, кои сме ние за да викаме срещу нея ?
Да имаме заповед да се пазим от 'виното' й, но нямаме заповед да отидем на друга планета за да нямаме нищо общо с нея на 100%. А, докато 'съжителстваме' с нея можем просто да не купуваме/употребяваме 'виното' й, и да бъдем 'сол' за света като му показваме как е по-добре без това 'вино'.

Quote
45 за да бъдете чада на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето Си да изгрява на злите и на добрите, и дава дъжд на праведните и на неправедните.

Докато има едно слънце и една земя и за добрите и злите, ще има и една 'светска система'. Защото 'светска система' = начина на управление на този свят, които се отнася за всички които живеят в него. Ти си го казвал, но ще го повторя, Съвестта ни е тази която ни отличава, добрите от злите.

Във времената на Авраам, той имаше собствена, така да го нарека, армия с която се пазеше. Освен че имаше добитък. В днешно време, армията и полицията е нещо което е държавно. Т.е. ако някой вярващ гледа животни/земя и мине някой от тази 'светска система' и го ограби, към кого ще се обърне ако не пак към нея за обезщетение ? Да той ще отправи молитва към Бог, но не мисля, че има човек на тази земя в днешни дни който ще остане само до там.

Quote
Матей 22 глава
17 Кажи ни, прочее: Ти как мислиш? Право ли е да даваме данък на Кесаря, или не?   
18 А Исус разбра лукавството им, и рече: Защо Ме изпитвате, лицемери?   
19 Покажете ми данъчната монета. И те Му донесоха един пеняз.   
20 Той им каза: Чий е този образ и надпис?   
21 Казват му: Кесарев. Тогава им казва: Като е тъй, отдавайте Кесаревите на Кесаря, а Божиите на Бога.

Земята в днешно време е на Кесаря и всички ние му плащаме данък. Ето поради това ще се обърне ограбеният към него, освен с молба към Бог.

А, ако спасиш живота на сиромаха, немощния, вдовицата и сирачето днес с парче хляб. Утре някой, който Бог е промислил за това може да спаси душата му.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кое му е всъщност лошото??
« Reply #14 on: June 10, 2011, 15:45:59 PM »
Nikolay,

Мисля, че размислите ти относно светската система са доста пропити с това, което си бил научен в училище. Фактът е, че точно това е била целта на училището и у теб тя е свършила работата си.

Факт е, че Божието Слово ни дава примери за това как са живяли хората едно време, как са правили бизнес, как са изкарвали прехраната си и т.н.

Факт е, че мнозина днес не забелязват това. В случая ти не си обърнал внимание на това какво пише в Словото и говориш като цяло наизуст.

Когато си лице в лице с нивата и небето и очакваш да завали, за да даде плод, тогава можеш да говориш тук на всички във форума, че "без Божията подкрепа и 1000 декара ниви да има човек пак ще погине". Сега си стоиш пред монитора и очакваш да си купиш утре храна от магазина и смяташ, че всичко това ще си стои, но това не е упование на това Бог да ти изпрати дъжд на нивата. И всъщност това, което получаваш от магазина е често внос от чужбина. Ако спре този внос, няма кой да ти донесе нищо на магазина, тъй като и тук малцина се занимават със земеделие.

Не случайно Писанието говори за толкова случаи на глад и как Божиите хора са били упътени от Бога какво да направят и то не е било да уповават на "държавата".

Само да вметна, че по дефиниция "държавата" е "хората", а не "човеци, които владеят над други човеци".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?