Author Topic: Не съм под закона... ходя в Духа...  (Read 21200 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #15 on: June 10, 2011, 11:55:11 AM »
   Не си ли ти believer?  na  believerbg.com?

Ами не, не съм. :) Даже за първи път го чувам този сайт.

   Верно?!?

  Направо ...нямам думи!)
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #16 on: June 10, 2011, 12:06:21 PM »

     Според мене ако знаеш кои си в Христос ще знаеш и кои е Христос, де да знам?


Относно това, честно казано дори не мога да разбера смисъла на изречението "да знаеш кой си в Христос".
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

nebesnia

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #17 on: January 30, 2012, 20:55:00 PM »
От Божия закон предаден на Моисеѝ е установена всяка съдебна система и всяка конституция по целят свят.Затова авторитета на бога и неговия закон е издигнат като наѝ-висш авторитет.Съдебната система,полиция,учители,лекари,(цялата система на управление е под закона на бога).Затова закона е добър и не трябва да се презира.Ние трябва да изпълняваме закона но не се спасяваме чрез закона.Коѝто обича всички хора, изпълнява закона а надеждата за възкресение ни спасява.Бог не отменя закона но ни казва че чрез вяра в Христос и бъдещата надежда ние ставаме нови създания.Така с телата си служим на закона,а с вярата си спасяваме душите си.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #18 on: January 30, 2012, 20:56:22 PM »
Quote
.Коѝто обича всички хора, изпълнява закона а надеждата за възкресение ни спасява.


Давид не обичаше всички хора, но пак Бог го даде за пример. Павел също не обичаше всички хора.

Къде е проблемът? В теб или в Божиите мъже?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #19 on: January 30, 2012, 21:08:22 PM »
Quote
От Божия закон предаден на Моисеѝ е установена всяка съдебна система и всяка конституция по целят свят.

Това не е вярно, в съвременните закони най вече се черпи от гръцките идеи и особено тези на Платон.

Quote
Затова авторитета на бога и неговия закон е издигнат като наѝ-висш авторитет.

Точно обратното те масово се потъпкват, като например преследват се чрез закон тези, които изобличават хомосексуализма като грях. Това на чий закон е основано?

Quote
Ние трябва да изпълняваме закона но не се спасяваме чрез закона

Ти изпълняваш ли закона? И кой закон по-точно? На Моисей? правил ли си скоро жертвоприношение от гургулици, или ходил ли си да изобличиш съседа си задето е изкопал дупка, а не я е оградил или покрил? Правиш ли това и когато правителството изкопае и остави непокрита дупка, включително дупките на пътя?

Quote
Бог не отменя закона но ни казва че чрез вяра в Христос и бъдещата надежда ние ставаме нови създания.Така с телата си служим на закона,а с вярата си спасяваме душите си.

Твоето тяло послужило ли е на закона чрез обрязване? Или считаш ли се за нечист ако се докоснеш до нещо мъртво? Или чакаш ли 7 дни след изтичането на нечистотата на жена ти?

Струва ми се, че не знаеш за какво говориш.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

nebesnia

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #20 on: February 02, 2012, 17:10:32 PM »
забележката е уместна.имах впредвид божиите заповеди.абе ще се науча да се изказвам правилно.Обаче това че ходим по Духа не означава че можем да си позволяваме да грешим напротив трябва да бъдем още по внимателни

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #21 on: February 02, 2012, 18:04:53 PM »
Quote
имах впредвид божиите заповеди

Божиите заповеди са част от закона и завета под който този закон е даден.


Quote
...това че ходим по Духа не означава че можем да си позволяваме...

Това е интересно съждение. Ако ходим по Духа, нали самото това нещо предполага, че Духа определя как живеем и какво вършим? Самия факт, че ходиш (движиш се, живееш) по волята и насоките на Духа означава, че не си позволяваш нищо друго освен това, което Духа иска. Ето защо подобно съждение е оксиморон.

Що се отнася до вниманието, то е едно от най-важните неща и е крайъгълен камък на поведението на всеки Божий човек. Не само как се изказва и как живее, но във всяко едно отношение. И тук правейки връзка с другата тема за това как Писанието дефинира какво е "човек" - то вниманието е един от жизненоважните елементи на тази дефиниция.

Нещо повече - ходенето по Дух е невъзможно - без непрестанно, прилежно и дисциплинирано внимание и бдителност, както на ума, така и на сърцето.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.