Author Topic: Не съм под закона... ходя в Духа...  (Read 21223 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Не съм под закона... ходя в Духа...
« on: June 02, 2011, 20:56:37 PM »
Ежедневието ни е пълно с различни случки, в които ние сме поставени на изпитание. Винаги ли внимаваме на себе си, винаги ли разпознаваме атаката на врага и винаги ли оценяваме кои сме ние в Христос, когато имаме не само трудни, но и най-обикновени ситуации, и как реагираме като ходещи в Пътя на Истината?

Кое ме е удивлявало у мнозина от вярващите, когато се сблъскат с изпълнението и следствието от неизпълнение на човешките закони ?

Неразбиране на ситуацията-кой и какво иска от нас, какво всъшност е санкцията, наказанието на закона и какво е нашето законово право в случая, каква трябва да бъде нашата реакция ако и да сме нарушили човешки закон; ако и да сме сбъркали дори неволно и ни се налага съответна законова санкция следва ли да се съгласяваме на човешки договорености, да плащаме на служебни лица поискани суми, за да оттървем по-голямото наказание, изразено и не само в паричен еквивалент и да считаме, че като ходещи в Духа, не сме под закон. Но под чий закон сме тогава, ако сме Божии деца и сме граждани на страната, в която живеем?  Какво е вашето свидетелство?

Как тълкувате вие "Спогаждай се с противника си по-скоро"- Мат-5:25?
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #1 on: June 03, 2011, 21:34:32 PM »
Quote
Ежедневието ни е пълно с различни случки, в които ние сме поставени на изпитание.

Зависи какво е ежедневието на всеки човек.При някои изпитанията са сведени до минимум.
Quote
. Винаги ли внимаваме на себе си, винаги ли разпознаваме атаката на врага и винаги ли оценяваме кои сме ние в Христос, когато имаме не само трудни, но и най-обикновени ситуации, и как реагираме като ходещи в Пътя на Истината?
Тези въпроси поставени в едно изречение нямат еднозначен отговор.Дори винаги да внимавам на себе си не винаги мога да разпозная атаката на врага.Защото внимавам не за атака,а на себе си.А за да оценя кой съм в Христос не са нужни трудни или обикновенни ситуаций.
Quote
Неразбиране на ситуацията-кой и какво иска от нас, какво всъшност е санкцията, наказанието на закона и какво е нашето законово право в случая, каква трябва да бъде нашата реакция ако и да сме нарушили човешки закон; ако и да сме сбъркали дори неволно и ни се налага съответна законова санкция следва ли да се съгласяваме на човешки договорености, да плащаме на служебни лица поискани суми, за да оттървем по-голямото наказание, изразено и не само в паричен еквивалент и да считаме, че като ходещи в Духа, не сме под закон. Но под чий закон сме тогава, ако сме Божии деца и сме граждани на страната, в която живеем?  Какво е вашето свидетелство?
             Тук нещо ми се губи. За рушвети ли говориш?Или за всякакви начини да се заобиколи даден закон на Република България? И защо правиш съпоставка между българските закони и ходенето по дух?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #2 on: June 04, 2011, 11:08:48 AM »
Мен ми е чудно следното — кой ви е научил на това учение "да разпознавам кой съм в Христос" или "да оценявам кой съм в Христос"?

Може ли да ми посочите в Библията място, където надълго и нашироко се говори за това да разпознаваме/оценяваме кои сме в Христос?...

Павел казва: Аз знам в Кого съм повярвал и съм уверен, че Той е силен. Това, което вие сте научили и говорите тук е ню ейдж, където това е извъртяно в посока на хуманизма, а именно "аз знам кой съм в Христос и знам, че съм силен чрез Него" — за да има религиозен привкус се добавя и "Христос", но целият акцент е върху човека.




И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #3 on: June 04, 2011, 21:58:41 PM »
Quote
Павел казва: Аз знам в Кого съм повярвал и съм уверен, че Той е силен. Това, което вие сте научили и говорите тук е ню ейдж, където това е извъртяно в посока на хуманизма, а именно "аз знам кой съм в Христос и знам, че съм силен чрез Него" — за да има религиозен привкус се добавя и "Христос", но целият акцент е върху човека.

Да. За съжаление по църковному е така. Но неможеш на отречеш,Tihomir,че  пак човек е по-силен чрез Христос,именно защото Христос е силния.
И акцента не е върху човека.Виж словото което казва относно яденето:..."пред своя си господар той стои или пада.Но ще стои,защото Господ е силен да го направи да стои."Римл. 14;4. Господ е силния.А човека,който е направил да стои?Слаб ли е? Във 2 кор.12;10 Павел казва,че намира удоволствие в немощ,укор и лишения,но когато е немощен,тогава е силен. Второзаконие 31;23-Господ заръча на Исус Навиев"Бъди силен и смел защото ти ще въведеш израилтяните в земята,за която съм им се клел и аз ще бъда с теб." И сега следва да направим извод,че понеже някой е силен и напредва в това,което му е поверено или се справя с досегашни слабости и се чувства добре от това, е хуманист и ходи в new age така ли?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #4 on: June 04, 2011, 23:11:10 PM »
Проблемът не е в това, че Господ може да направи някой силен, а това, че всичко се върти около факта човекът да е НЯКОЙ и да се усъвършенства. Не случайно Христос каза на Петър — махни се зад мен сатано, защото не мислиш за Божието, а за човешкото? И какво лошо каза дявола тогава?

"Никак, Господи, няма да стане това с тебе". Ето на това хората от днешните религиозни среди ще кажат "амин", защото не могат да разпознаят разликата между ню ейдж (хуманизъм, нова вълна и други подобни терини) и Божието учение.

А пасажите, които посочи за Павел и Исус Навиев не бяха казани и не се отнасяха за всички, а специфично за Павел и за Исус Навиев. Господ не направи Корей и дружината му силни, но направи Моисей и Исус Навиев силни.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #5 on: June 05, 2011, 03:42:46 AM »
Проблемът не е в това, че Господ може да направи някой силен, а това, че всичко се върти около факта човекът да е НЯКОЙ и да се усъвършенства. Не случайно Христос каза на Петър — махни се зад мен сатано, защото не мислиш за Божието, а за човешкото? И какво лошо каза дявола тогава?

"Никак, Господи, няма да стане това с тебе". Ето на това хората от днешните религиозни среди ще кажат "амин", защото не могат да разпознаят разликата между ню ейдж (хуманизъм, нова вълна и други подобни терини) и Божието учение.

А пасажите, които посочи за Павел и Исус Навиев не бяха казани и не се отнасяха за всички, а специфично за Павел и за Исус Навиев. Господ не направи Корей и дружината му силни, но направи Моисей и Исус Навиев силни.


Симеон, да, правилно си се ориентирал за какво говоря в поставената тема. Повод да я напиша, бе малко нарушение извършено на пътя, но имала съм пред вид също случаи, когато вярващите са съкратени неправомерно от работата си,  или пък онеправдани по  друг начин от хора от света и решението им да действат пред по-горна инстанция- като съд, ползувайки законовото си право, или пък им е предложено заобикаляне на закона и плащане на рушвет от длъжностни лица. Съжалявам, че нямам време сега да продължа  по темата, която съм започнала, но другата седмица се надявам да успея с Божия помощ.

Тихомир,  да уточня:

Никъде в това, което аз и Симеон сме писали не съществува и помисъл за усъвършенстване на човека, нито пък човека е в центъра , а Бог пък в периферията!
 Благодаря, че се включваш в темата, но  такова захапване за думата- „разпознаване(оценяване)в Христос”, след като ЦЕЛИЯ СМИСЪЛ НА текста не е в духа на твоята любима тема "ню ейдж учение”, определено не води до истинско братско общение. 

Аз не чета и нямам време да изучавам като теб подробности на ню ейдж ученията, а изцяло се занимавам със Словото Божие. Има достатъчно неща, които трябва да се четат и разберат от там и преди съм казвала и сега пак ще го повторя: живота ни няма да стигне да се радваме на богатството на Неговата мъдрост  и да издирваме Божественият промисъл за Неговото чудесно Слово.
Симеон правилно разглежда нещата и всеки един от нас ОЦЕНЯВА колко много значи Христос за нас в живота ни, и това ни е променило, и продължава още да ни променя докато се изгради напълно образа Христов у нас.
Тихомире, след като сме новородени човеци от нашия небесен Баща, ние имаме стойност единствено и само в Христа- Живеем ли, умираме ли, Господни сме.... Преценката за тази стойност в Христа(доколкото я разбираме в искинската и дълбочина) не ни е необходима, за да сме по уверени  за този живот, А ни е необходима, за да живем уверено живота си за Този, Който ни е призовал за Царството Си.  Ако ти като последовател на Христос, не изпитваш нещата духовно и държиш на изказа на думата, без да провериш смисъла на казаното от нас, значи ти не можеш да вникнеш в богатата същност на това, КАКВО СМЕ в Христос и как следва да сме отговорни  пред Бога за тази привилегия.


Никак, Господи, няма да стане това с тебе". Ето на това хората от днешните религиозни среди ще кажат "амин", защото не могат да разпознаят разликата между ню ейдж (хуманизъм, нова вълна и други подобни терини) и Божието учение.

Съжалявам, но не считам, че някой от нас двамата със Симеон е хората от днешните религиозни среди. Нещо си се объркал в персонализацията или ще ми отговориш, че като си го писал това не е насочено към мен, или към Симеон...Много добре го е казал апостола, ама няма кой като чете този пасаж  И да го изпълнява: Галатяни 5:15
Но ако се хапете и се ядете един друг, пазете се да не би един друг да се изтребите. 


Ако пък се дразниш от моето участие, кажи ми направо, ти си модератора тук и моето участие тук зависи на този етап ЕДИНСТВЕНО само от вас(тримата, или двамата )..., като не ти харесва някой участник, можеш винаги така да му извъртиш темата и да му изопачиш думите, като го изкараш, че е последовател на лъжеучение.... колко му е...


Господ не направи Корей и дружината му силни, но направи Моисей и Исус Навиев силни.

Бог си имаше причина, кого да направи силен и кого слаб или по-точно да  унищожи. Малко уточнение относно Корей.

Корей беше свещеник, левит, но се бе разбунтувал срещу Мойсей и Аарон в пустинята. Той се възпротиви и обвини  Мойсей (когото Бог бе въздигнал над людете)заради неговото лидерство, че възвишава себе си. Числа 16:3. В случая Корей не се опълчи срещу човек, а срещу Божията власт. И той получи Божието осъждение като пропадна жив в земята-Числа 16:31-33. Истината за Корей е, че неговата цел бе да служи на егото, на себе си и нямаше никакво желание да се посвети на Бога и на Неговия народ. Затова Господ не направи Корей силен, въпреки че в едно определено време от своя живот е ходил с Господа и му е служил, а напротив дори го унищожи.

Тихомир,  необяснимо защо извъртя  посоката на думата "силата" ОТ Бога КЪМ човека, като промени  смисъла на ап. Павловите думи. Самият ти цитираш, че Павел казва: , че е уверен, че ТОЙ,( БОГ) е силен. И цитираш  основата на едно лъжеучение , което казва, че  ЧОВЕК Е СИЛЕН в Христос, като ни го приписваш на нас!!! Кой ти дава това право да извърташ така думите ми, както и на Симеон думите и да твърдиш, че сме научили и говорим тук точно ню ейдж учения??? (Аз не съм говорила със Симеон на лични, нито пък съм комуникирала по повод темата, но си позволих да го включа, тъй като репликата на Тихомир е в мн. число и е насочена към нас двамата. ) Тихомире, твоите  извъртяни думи са точно лъжеучението, но и подлото ти изопачаване на това, което аз твърдя и съм написала, е заблуда и неоснователна обида, която наистина мен ще ме прогони от вас, но ще прогони и други. А теб ще направи да си заядливо хапещ и настъпващ  според лично ти настроение.

продължавам по последната реплика на Тихомир:

Относно Думите на Петър към Исус, „Никак Господи, няма да стане това с Тебе”- Мат-16:23.
Е форма на бунт срещу изявлението на Божията воля и прокарване на човешката хуманна идея за запазване на живота на Исус. Тук Петър се прояви като повече загрижен за спокойствието, здравето, живота, защото е счел страданието като ненужно за Божията слава. Това е себичната воля, която се противопоставя на Божията съвършена воля. „Бог иска да съм спокоен, здрав, благоденстващ”. -така мислят мнозина. Затова докато е лесен пътя, мнозина следват Христа, но се отвръщат от Него, когато пътят стане по-труден от обичайното. Затова има толкова хора всред църквите, които не разбират защо им се случват нещата, които им са трудни и не могат да понасят.

По-късно ап. Петър казва 1 Петр.2:21: 21 Защото и на това сте призовани; понеже и Христос пострада за вас, и ви остави пример да последвате по Неговите стъпки.

Ап Павел казва: „През много скърби трябва да влезем в Божието царство.”-Деян 14:22

С радост се уча от думите на Павел!!!: 2 Коринтяни 12:10  Затова намирам удоволствие в немощи, в укори, в лишения, в гонения, в притеснения за Христа; защото, когато съм немощен, тогава съм силен.

Но основата за това удоволствие у Павел са думите на Исус – да се отречем от себе си, да вдигнем кръста си и да го следваме. Трябва да умрем за своята воля, за своите желания и да се покорим, да следваме  Божията воля. Ами какво да кажа, трудно е... понякога е много трудно, но с Христос е възможно.

Тук смисъла Тихомире, не е в силата и не е акцента върху силата у Павел, както на тебе ти се ще. А смисъла е, че Павел повече не се интересуваше от себе си и от болките си и отвъд тези свои трудности, които той изброява, той съзираше целта - блясъка на славата, на Божията слава.

Ето още един силен пасаж от Павловите думи: Филип.3:10 „ за да позная Него, силата на Неговото възкресение, и общението в Неговите страдания, ставайки съобразуван със смъртта Му,”

Защото е познал, че намира близост с Христа в Христовите страдания.Това обяснява неговата радост в тези страдания, неговият копнеж да бъде съучастник, съобразуван с Христовата смърт. Това обяснява и радостта на учениците на Исус в огнените изпитания- те са погледнали отвъд трудностите- в царството на славата.

Симеон  много добре и на място  Тихомире ти е цитирал Второзаконие 31;23-какво Господ заръча на Исус Навиев. Исус Навиев беше насърчен от Бога да е смел и силен, и той за разлика от сънародниците си, с Халев можаха да погледнат оттатък пустинята, в обетованата земя, където течаха мляко и мед, т-е.те видяха славната земя-Царството оттатък пустинята-трудностите.

Обаче, да уточня, че не е необходимо сами да си навличаме и да търсим страданието, Бог не приема слава от такива наши жертви.  Но докато живеем като истински Господни ученици то неминуемо ще дойде.

А сега накрая, надявам се Господ да ти даде БЛАГОДАТ и СИЛА  да приемеш и преживееш изобличението от мен и да вникнеш в простотата, яснотата на казаното до тук и недей изопачава никога думите на другиго, защото и твоите ще бъдат по същия начин изопачавани.


Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #6 on: June 05, 2011, 10:24:36 AM »
@blossom, преди време беше конфронтирана от админите и в момента пишеш тия неща, защото си афектирана. Същото поведение се наблюдава и при Владо, например. Човещинка е човек да се засегне, плътта винаги търси начин да се прояви. Обаче ако ние искаме да сме духовни, най-малкото трябва да не прибързваме и да не даваме място на плътта да се вихри.

Толкова време си тук, не доби ли някаква представа за админите и конкретно за Тихомир в случая. Всеки човек си има особености на характера. Тихомир действа малко, като компютърна програма, която връща грешка за всяко неправилно нещо. :) Понякога прибързва, понякога тръгва да уточнява нещо друго, провокиран от една дума дори. Понякога говори принципно, но сякаш обвинява писалите преди него. И т.н.

Ние трябва да гледаме и преценяваме отвъд човешките особености на хората. Да внимаваме и размишляваме над думите който се казват/пишат без значение от "тона" или какво ни се струва на нас. Това важи особено силно в интернет пространството.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #7 on: June 05, 2011, 11:59:25 AM »
Quote
Тихомир действа малко, като компютърна програма, която връща грешка за всяко неправилно нещо. :)

Все пак човека е програмист и постоянно трябва да чисти бъгове.

Що се отнася до учението "да знаем/оценяваме кои сме в Христос" - то в Писанието няма такова учение. То се появява, като част от "движението на вяра" което насърчава позитивни изповеди, като начин за придобиване на сила и успех. Не е случайно,че "движението на вяра" се появява по същото време по което се появяват и ню ейдж ученията на масона Норман Винсент Пийл, които учат абсолютно същото. И когато той започва да учи тези неща мнозина стратегически инсталирани в църквите масони подемат същото учение и по този начин днес то се приема за нещо фундаментално от църковните кръгове създадени или повлияни от това учение.

Истинския проблем не е "да знаеш, кой си в Христос" а да "знаеш кой е Христос" и след като знаеш, разбираш и вярваш КОЙ Е ХРИСТОС - да бъдеш напълно на Негова страна. Ето липсата на ТОВА разбиране е истинската трагедия на днешното християнство.

Според Писанието придобиването на сила и добър успех става именно чрез познаването на Бога, на Неговото Царство, на Неговите Писания и на Неговия Цар, и чрез предаването на Божиите цели (това се нарича покаяние), обновяване на ума според истината и уповаването на Божиията благодат и милости. И е нужно да спомена, че тук не става въпрос за сила и добър успех в личен план, а в следването на Божиите намерения на земята.

И най-интересното е че този въпрос, ако и да изглежда като отклонение от темата за съда и властите, именно той определя нашето отношение към съда, властите и "правата" които имаме в този свят.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #8 on: June 05, 2011, 12:47:07 PM »
Само да вметна, че изобличението на "ню ейдж" учението или "хуманизма" е точно в този пасаж, който цитирах, където Христос смъмри сатана.

Та, твърдението от страна на blossom:
Quote
Аз не чета и нямам време да изучавам като теб подробности на ню ейдж ученията, а изцяло се занимавам със Словото Божие
Е некоректно, тъй като именно Словото Божие дава информация за това. Да не говорим, че в Писанията са записани няколко случки, където се набляга точно на това, че хората следваха сърцето си или "всеки вършеше това, което МУ е угодно" (угодно на човека, не на Бога). И си правеха малки храмчета, които бяха смесица от поклонение на Бога и идолите.

Не случайно Павел пише, че Писанията са достатъчни да подготвят Божия човек съвършено за всяко добро дело. И именно Писанията ни дават информацията, за която "отклоних" темата тук.

Както Watchman каза, това е важно отклонение, тъй като когато се съди относно тази случка, за която blossom говори в началото трябва да разберем какво е правото според Божието учение. Вместо това аз виждам издигане на себе си и да казваме колко сме били силни в Христос и други подобни неща, с които сравняваме своето положение с човеците (като един вид "аршин"), а не Божиите пътища като правилния аршин.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #9 on: June 05, 2011, 18:51:16 PM »
____________________ офтопик____________________________

@blossom, преди време беше конфронтирана от админите и в момента пишеш тия неща, защото си афектирана. Същото поведение се наблюдава и при Владо, например. Човещинка е човек да се засегне, плътта винаги търси начин да се прояви. Обаче ако ние искаме да сме духовни, най-малкото трябва да не прибързваме и да не даваме място на плътта да се вихри.

.....

Съжалявам за офтопика, писах на Джони на лични, но намирам за редно да кажа един ред и тук. Отговарям кратко и ясно. Това не е вярно. Това е клевета, която ме възмущава.


Джони, не съм от хората, които да си затулят устата, когато някой пиша лъжи по техен адрес. "Моето поведение" си го преценил много неправилно и едностранно - съвсем друга е причината за резкият ми тон, внимавай какво пишеш като крайна констатация - както за човека, така и за мотива в сърдцето му (това не е заплаха към теб, а разумно предупреждение - като отговорност за истината ти пред Бога и за твоята правда пред Същият).

Отхвълям това обвинение, - че съм писал афектиран от изобличение от админите, поради две причини :

-1- това НЕ Е ИСТИНА.
-2- за да не се отива в ненужен дебат, само ще напиша така : сърдечната причина за остротата ми е СЪВСЕМ ДРУГА.

  Простете за офтопика. 
_____________________край на офтопика___________________________
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #10 on: June 06, 2011, 09:31:33 AM »
Истинския проблем не е "да знаеш, кой си в Христос" а да "знаеш кой е Христос" и след като знаеш, разбираш и вярваш КОЙ Е ХРИСТОС - да бъдеш напълно на Негова страна. Ето липсата на ТОВА разбиране е истинската трагедия на днешното християнство.

Тук съм много съгласен с теб, мнозина се опитват да се покажат какви са и от кои са, но само Един знае кои са записани в "книгата на живота".

Иначе Владо, относно добрия тон и поученията, всяко нещо (изобличение примерно) може да се каже по няколко начина. Лично аз се старая да ги казвам така, че другия да ме разбере, а тона няма значение дали ще е остър или благ, това според мен не е важно. Ако другия не разбере какво му казваме не правим нищо друго освен да си хабим думите (за което даже ще бъдем съдени).
Също така за пример можем да вземем Авраам, Яков, Мойсей вижте как те се държат към околните, а после всеки може да погледне себе си и да прецени какъв тон да ползва където и когато иска. Дали на тях им се вмени за правда единствено вярата в Бог или и още нещо ? Помислете !

Лек и успешен ден и бъдете благословени.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #11 on: June 10, 2011, 10:44:59 AM »
Истинския проблем не е "да знаеш, кой си в Христос" а да "знаеш кой е Христос" и след като знаеш, разбираш и вярваш КОЙ Е ХРИСТОС - да бъдеш напълно на Негова страна. Ето липсата на ТОВА разбиране е истинската трагедия на днешното християнство.

Тук съм много съгласен с теб, мнозина се опитват да се покажат какви са и от кои са, но само Един знае кои са записани в "книгата на живота".

Иначе Владо, относно добрия тон и поученията, всяко нещо (изобличение примерно) може да се каже по няколко начина. Лично аз се старая да ги казвам така, че другия да ме разбере, а тона няма значение дали ще е остър или благ, това според мен не е важно. Ако другия не разбере какво му казваме не правим нищо друго освен да си хабим думите (за което даже ще бъдем съдени).
Също така за пример можем да вземем Авраам, Яков, Мойсей вижте как те се държат към околните, а после всеки може да погледне себе си и да прецени какъв тон да ползва където и когато иска. Дали на тях им се вмени за правда единствено вярата в Бог или и още нещо ? Помислете !

Лек и успешен ден и бъдете благословени.

     Според мене ако знаеш кои си в Христос ще знаеш и кои е Христос, де да знам?

Между другото Николаи, защо твоя саит не работи вече?
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #12 on: June 10, 2011, 11:23:22 AM »
Между другото Николаи, защо твоя саит не работи вече?

Моят сайт ???
Вероятно ме бъркаш с някой, аз нямам собствен сайт и не мисля да имам поне към момента. :)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #13 on: June 10, 2011, 11:37:42 AM »
Между другото Николаи, защо твоя саит не работи вече?

Моят сайт ???
Вероятно ме бъркаш с някой, аз нямам собствен сайт и не мисля да имам поне към момента. :)


   Не си ли ти believer?  na  believerbg.com?
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Не съм под закона... ходя в Духа...
« Reply #14 on: June 10, 2011, 11:45:55 AM »
   Не си ли ти believer?  na  believerbg.com?

Ами не, не съм. :) Даже за първи път го чувам този сайт.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]