Author Topic: Кокоси  (Read 9626 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kokosi

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 7
Кокоси
« on: April 22, 2011, 23:27:57 PM »
Здравейте, да споделя и аз, че правилата са, за да се спазват.
От 20 години съм във вярата женен с две деца. По настоящем не се определям към никоя деноминация. Ходя в домашна църква и търся промяна в обременения си от религиозни схващания ум.
Когато пиша мнения във форума съм готов да понасям критика, но моля не ме нападайте нека всичко бъде в добрия тон на христианството.
Поздрави!

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Кокоси
« Reply #1 on: April 23, 2011, 00:23:32 AM »
здравей kokosi,

Бог винаги дава благодат на искренно търсещите Божията Правда!

Добре дошъл!
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кокоси
« Reply #2 on: April 23, 2011, 00:29:20 AM »
Здравей и добре дошъл.

като цяло смисъла на дискусията е да се изяснява истинността на твърденията според Писанието, а не да се критикува някой или да се придържаме към "добрия тон на християнството."

По принцип християнството има различни модели и деноминации и повечето си имат свой собствен "тон" на говорене. За нас е важно да се придържаме към примера на Писанията, а там начина по който са говорили апостолите и пророците, както и самия Исус не биха се вписали в определението за "добрия тон на християнството."

Например обръщения като:

- змии, рожби ехиднини
- варосани гробници
- горко вам лицемери
- вие сте от баща дявола
- идете и кажете на онази лисица
- безумни и слепи
- кой ви омагьоса
- махни се зад мен сатана

дали биха се вписали в "добрия тон на християнството"? При все това се вписват в Божието Слово и в примера на Божиите мъже, който трябва да следваме.

Ето защо моя съвет би бил да не се вглеждаш в "тона" а в съдържанието, защото много често "тона" е нещо, което ние сами си тълкуваме какво е и може да бъде плод на нашето собствено въображение и обидчивост. Докато съдържанието е онова от което може да се извлече полза.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

kokosi

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 7
Re: Кокоси
« Reply #3 on: April 24, 2011, 13:13:20 PM »
Христос возкресе! :)
Watchman, съгласен съм с повечето неща казани от теб! Позволи ми обаче да не се съглася, че обръщенията ; „ Рожби ехидни, варосани гробници,змии..” са подходяшо сравнение за христиански тон. Все пак тези епитети са употребявани към Книжници,Фарисеи и Христови врагове. Надявам се,че в този форум сме Христови последователи братя и сестри, а като такива да се обхождаме в Божественна любов.
Коринтяни 13:4-7
Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее, не безобразничи, не търси своето, не се раздразня, не държи сметка за зло, не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината, всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.”
Колосяни 3:12-13
„И тъй, като Божии избрани, святи и възлюбени, облечете се в милосърдие, благост, смирение,кротост,дълготърпение. Претърпявайте се един друг, и един на друг си прощавайте,ако някой има оплакване против някого...”
Галатяни 6:1
„Братя даже ако изпадне някой човек в прегрешение, вие духовните поправяйте такъв с кротък дух.”
Матея 5:22
А пък аз ви казвам, че всеки, който се гневи на брата си (без причина), се излага на съд; и който рече на брата си, Рака(безделниче), се излага на Синедриона; а който му рече, Бунтовни безумецо, се излага на огнения пъкал.”
И тъй нека да има критика, но градивна, не язвителна. Ако подхода не е правилен градивните думи стават рушителни.
Това е моето мнение, простете ако греша. :)
Поздрави! :)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кокоси
« Reply #4 on: April 24, 2011, 13:42:22 PM »
Kokosi,

Ще ти е интересно да прочетеш тази тема, във връзка с поздрава ти в началото.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кокоси
« Reply #5 on: April 24, 2011, 14:12:49 PM »
Quote
Watchman, съгласен съм с повечето неща казани от теб! Позволи ми обаче да не се съглася, че обръщенията ; „ Рожби ехидни, варосани гробници,змии..” са подходяшо сравнение за христиански тон. Все пак тези епитети са употребявани към Книжници,Фарисеи и Христови врагове.

Ще трябва да обърнеш внимание, че последните две от моя списък са обръщения към християни. И понеже искаш обръщения към християни добре, нека да ти дам още няколко:

Откр. 3:17  Понеже казваш: Богат съм, забогатях и нямам нужда от нищо, а не знаеш, че ти си окаяният, нещастен, сиромах, сляп и гол,

Юда 1:10  Тия, обаче, хулят всичко, което не знаят; а което знаят естествено, както животните без разум, в това развращават себе си.
Юда 1:11  Горко им! защото ходят по Каиновия път, заради печалба се впускат във Валаамовата заблуда, и погиват в Кореевото упорство.
Юда 1:12  Тия са подводни скали, когато пируват с вас в дружелюбните ви гощавки, и без страх напасват себе си; безводни облаци, носени от ветровете; есенни дървета, безплодни, дваж умрели, изкоренени;
Юда 1:13  свирепи морски вълни; които изпущат като пяна своите безсрамни дела; скитащи звезди, за които се пази мрачна тъмнина до века.


Това са все хора, които се подвизават като християни.

Quote
Надявам се,че в този форум сме Христови последователи братя и сестри, а като такива да се обхождаме в Божественна любов.

За съжаление не можем нито трябва да се надяваме на подобно нещо. Писанието ни учи да изпитваме всичко и да държим доброто, а не да се надяваме, че нещо е добро без да изпитваме. Ето защо е от фундаментална важност преди някой да бъде счетен за "брат или сестра" да се внимава дали наистина той стои върху основата, която Бог е поставил и подпечатал. /2Тим. 2:19/

Quote
И тъй нека да има критика, но градивна, не язвителна. Ако подхода не е правилен градивните думи стават рушителни.

С оглед на по горното ти твърдение:

Quote
Позволи ми обаче да не се съглася, че обръщенията ; „ Рожби ехидни, варосани гробници,змии..” са подходяшо сравнение за христиански тон.

Следва ли да се направи извода, че понеже не отговарят на определен "тон" то думите на пророците и на Исус от моя списък по горе са разрушителни спрямо фарисеите, а не градивни? Сиреч Христос не е бил градивен спрямо тях защото не се е придържал към "християнския тон"? Или ако се окаже, че е бил градивен, то явно логиката че градивността зависи от "тона" ще трябва да отпадне?

Също така пак на основание на твоите твърдения, следва да запитам още нещо, а именно. Означава ли, че "християнския тон" го дължим само на "християни" като израз на "Божествена любов" а на фарисеи и садукеи не им дължим "християнски тон" нито "Божествена любов"? Понеже логическата постройка на разсъжденията ти навежда точно на такива изводи.

Как мислиш?

Всъщност беше стартирана нова тема точно по този повод, да се изясни въпроса с "тона" за който толкова много хора говорят, без да има указания в Писанието за определени ограничения в интонацията. Ето защо в тази тема можем да продължим тази дискусия с цел да не го правим в настоящото представяне.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ivan

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Re: Кокоси
« Reply #6 on: April 24, 2011, 21:20:12 PM »
Здравей kokosi,
добре дошъл.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кокоси
« Reply #7 on: April 25, 2011, 12:58:49 PM »
Здравей kokosi,
добре дошъл и от мен.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

kokosi

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 7
Re: Кокоси
« Reply #8 on: April 26, 2011, 23:06:40 PM »
Благодаря за приветствията! :)

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кокоси
« Reply #9 on: April 27, 2011, 09:50:42 AM »
Благодаря за приветствията! :)
И за препатката относно "Великден" горе.   :-)
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Кокоси
« Reply #10 on: April 27, 2011, 20:19:46 PM »
Добре дошъл във форума.