Author Topic: "Пази Боже да опреш до християни/н!"  (Read 36827 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #15 on: January 10, 2008, 23:28:31 PM »
Quote
Колкото до лидерите мисля че трябва да вземат средното на дохода на хората си в църквата.

Аз мислех, че даренията към братята в нужда са доброволни и според щедростта на сърцето, а не задължителни и сметнати средно аритметично с калкулатор.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

deyan_36

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 1
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #16 on: January 17, 2008, 22:25:20 PM »
аз лично познавам един християнин който в момента е изпълнителен директор в една фирма и моето мнение е че за съжаление християните не знаят как да управляват .За разлика от нас ,невярващите имат нюх към това как се управлява и се справят много по добре с това.Другото което забелязвам е че когато се издигнат в професионално отношение християните много бързо се възгордяват и започват да се държат много светски като се опитват да се харесат на невярващите а според мен християни издигнати на такава позиция трябва да налагат един нов морал и един съвсем друг начин на поведение

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #17 on: January 18, 2008, 20:49:36 PM »
Не обвързвай устата на вола , колкото и да не ви се иска лидерите трябва да имат заплата.Неможе лидер да чака само на добрата воля на църквата просто трябва да има ред. Разбирасе не трябва да се отива в другата крайност.Това че може да бъдем разочаровани не значи че трябва да спираме да опитваме,а и да даваме сами пример.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #18 on: January 19, 2008, 00:57:44 AM »
Аз за лидери в църквата не съм чел в Словото... а, верно, имаше едни:
3 Йоан 1:9
Писах няколко думи до църквата; но Диотреф, който обича да първенствува между тях, не ни приема.


За този човек не се свидетелства добре.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #19 on: January 19, 2008, 10:42:56 AM »
Ето отново се заяждаш .Добре водач да бъде .Ноти ми отговори Тихомире ако ти имашсемеиство и си водач на църква  и да чакаш на милоста на събранието мисля че щеше да мислиш различно.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #20 on: January 19, 2008, 11:47:56 AM »
Павел работеше.
Милостта на събранието не е нещо за подценяване.Тя е Божие дело
А е важно да не забравяме , за Божията милост и  обещания .

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #21 on: January 19, 2008, 11:59:26 AM »
... ако ти имашсемеиство и си водач на църква  и да чакаш на милоста на събранието мисля че щеше да мислиш различно.

Точно за това е днешното положение със манипулиране за даване и даване от бедните хорица в събранията.
Защото или така наречените пастори не са призовани за това, или пък нямат вяра в Бога, че щом ги е призовал, ще се погрижи и за нуждите им, или и двете.
Но вече се отклонихме доста от темата.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #22 on: January 19, 2008, 14:13:19 PM »
... ако ти имашсемеиство и си водач на църква  и да чакаш на милостта на събранието мисля че щеше да мислиш различно.

Божият човек, когото Бог е призовал, обучил, изпитал, одобрил и изпратил да служи по никой начин не зависи от никой човек. Когато Бог изпрати някой, Той поема разноските му:

2Tим. 2:4  Никой, служещ като войник, не се заплита в житейски работи, за да угоди на този, който го е записал за войник.

Ти служил ли си войник някога? Аз съм. При това в българската армия, която е една от най-бедните и мизерни армии. И въпреки това нито за миг, нито аз нито невярващите около мене не се грижеха или притесняваха относно - какво ще ядат, къде ще спят и какво ще облекат. Всичко беше снабдено от ръководството на армията. А колко повече онзи, който е призован в Божията армия, като Христов войник ще бъде снабден от своя Главнокомандващ? В това снабдяване Бог може да подбуди хора да дадат, било вярващи, било дори невярващи. Но не е задължително и да е чрез хора. Пророк Илия при потока Кедрон нямаше никой човек, който да му даде, но пак чрез птица Бог го снабдяваше, като хищна птица му носеше месо. Дори ангел от Небето се яви и му даде питка.

Така, че Бог не е зависим от хора, нито са зависими и Неговите праведни слуги. Ето защо праведния живее чрез вяра, а не чрез заплата, според както е писано:

Римл. 1:17  "Праведният чрез вяра ще живее".

2Кор. 5:7  защото с вярване ходим, а не с виждане


Тези обаче, които са самозванци и не са пратени от Бога, но са се пратили сами себе си, те са зависими от човеци и имат нужда да манипулират човеците чрез лъжеучения, ереси, заплахи и чрез въвеждане на системи за контрол. Също така, те са тези които ласкаят човеците и извращават чистото Слово, за да им угаждат и така да получат повече пари от тях. Горко на такива! Те са тези които обърнаха Божието Слово и хваление в продукт и стока за търговия, за да печелят още и още.

Божият служител няма нужда от нито едно то тези неща. Той живее чрез вяра, а не чрез виждане и Бог снабдява нуждите му по свръхестествен начин. Той е в ръцете само и единствено на Божията милост и никога в ръцете на милостта на човеци.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #23 on: January 19, 2008, 17:51:15 PM »
Колко от вас са били водачи  или са дестващи водачи.Ако сте такива  думите ви могат да имат тежест.Мисля чекогато не сме се зблъскали с нещо етрудно да прецениш нещата.Няма да забравя един проповедник че проповядваше за всичко друго но не и за деца и възпитанието им.Когато гопопитах защо той каза че няма деца и не може да говори щом един път не е сменил памперс ине е стоял една безсъна нощ.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #24 on: January 19, 2008, 23:58:40 PM »
evangelista,

Явно Словото не е достатъчно за теб за светилник на нозете ти.

Ти гледаш "примера" на хората, които се големеят днес като шефове на събрания, събиращи десятъци от бедните християни, а отхвърляш Божието Слово, което ни дава съвсем различни пимери.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #25 on: January 20, 2008, 00:33:17 AM »
Тиномире продължаваш да бъдеш краен. Това че имам различно мнение не значи че отхвърлям словото.И пак ти казвам че всеки гледа  от своя връх и до нивото което си  стигнал.А това че не приемаш практиките в животани си е твой проблем.Защото словото се изпитва на практика  всеки ден и ако има плод значи съм на прав път.Искаш пример от словото за потвърждение на думите ми добре.  Садукеите и фарисеите четяха една тора но едните вярваха че има живот след смърта ,а другите не и всеки държеше на своето.иИзследваха фарисеите словото но неможаха да разпознаят идването на Исус.така че не винаги твоята истена е цялата истена.  За което аз не твърдя за себеси.Просто сверявам но не смея да квалифицирам този като лъжец и други подобни.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #26 on: January 20, 2008, 00:38:36 AM »
Това, че садукеите четяха тората не означава, че има "тяхна истина" която е съизмерима с "другата истина" на фарисеите. Исус ясно им каза на садукеите, че се заблуждават и ги смълча. Те поне имаха доблестта да се смълчат, когато им беше показано от Писанията, че грешат, а не тръгнаха като тебе да въвеждат еретични термини от рода на "моя истина", "твоя истина".
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #27 on: January 20, 2008, 15:45:58 PM »
Мисля че ако трябва да ми отговори някой това е Тихомир.Акак  да няма моя и твоя ако казваме нещо което не е според твоето разбиране не е правилно или лъжливо .Нали не се заблубдаваш че модератор не значи винаги прав.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #28 on: January 20, 2008, 15:54:27 PM »
evangelista1962, ако не си забелязал ние се опираме на авторитета на Писанието а не на авторитета на модератоството. Смислените и здравомислените хора (каквито са всички истински християни) дискутират с аргументи и се придържат към определен авторитет. При тебе има само лафосване и предлагане на лични мнения. Подобно отношение към разговора подобава на клюките на пазара, а не на Божии хора. Този форум има стандарти и ако ти отказваш да се придържаш към тях и обръщаш дискусията на лаф моабет, то със сигурност си сбъркал форума.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: "Пази Боже да опреш до християни/н!"
« Reply #29 on: January 20, 2008, 17:51:18 PM »
Evangelista 1962, на теб все Словото не ти е достатъчно и искаш примери извън Словото.
Ще ти дам такъв пример, който е по Словото. Моя проповедник има семейство. Заплата не взима от църквата ни. Работи по 12-13 часа на ден като шофьор.Вечер стои до 10:30 на молитвено и след това става в 2 през нощта за да отиде на работа. В неделя може да направи най-много пари на работата си, но не ходи на работа за да е с тези дето няма да му дадем пари. И това не е за ден -два, a вече 11 години.