Author Topic: Второто идване на Господ Исус  (Read 44947 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #15 on: March 21, 2011, 22:03:21 PM »
Много ти благодаря за изчерпателния отговор!!! Чела съм го много пъти, но имам нужда от някакво насочване, тъй като все още някои неща са много объркващо написани за мен. Значи на втория съд ще бъдат съдени абсолютно всички хора, родили се след Христос освен тези, които са участвали в първото възкресение. Благодаря ви наистина много и отново ще чета и ще се опитвам сама да си намирам отговорите!
Никъде никой не е делил хора на такива родени "преди Христос" и "след Христос" по отношение на съда.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #16 on: March 21, 2011, 22:32:53 PM »
Много ти благодаря за изчерпателния отговор!!! Чела съм го много пъти, но имам нужда от някакво насочване, тъй като все още някои неща са много объркващо написани за мен. Значи на втория съд ще бъдат съдени абсолютно всички хора, родили се след Христос освен тези, които са участвали в първото възкресение. Благодаря ви наистина много и отново ще чета и ще се опитвам сама да си намирам отговорите!
Никъде никой не е делил хора на такива родени "преди Христос" и "след Христос" по отношение на съда.

.....................

Значи тя пак не е разбрала, и пак се е объркала...

Казах аз, че готовите отговори не са добро решение ... и ето налице какъв е резултата!....
 
Сега пак ще има "предъвкване" на елементарни неща за някой, който не е положил усилие да прочете и осмисли поне ясните неща ...
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #17 on: March 22, 2011, 01:03:02 AM »
Умовете на хората от това поколение са в трагично състояние. Това са дължи на множество фактори, които ако не се издирят и отстранят положението ще стане безнадеждно.

На Sunshine бих препоръчал да спре да слуша всякаква музика, да спре да гледа телевизия и да спре да се храни с храни от супермаркетите, а да се насочи към Био магазините. След което да се насочи към усърдно и напоено с много молитва изучаване на книгата Притчи, което да продължи ежедневно поне 6 месеца. Ако това изглежда като висока цена, то нека да не забравя, че залога е вечната й съдба. Живеем във времена където заблудата ще достигне гениални постижения и ще ни лансира най-големите си шедьоври. И ако прост и ясен текст не се разбира лесно, при това след ясно и недвусмислено разяснение, то считам, че това е много сериозен белег за проблеми които трябва да се адресират незабавно. Ето защо моля горните ми препоръки да се приемат с пълна сериозност, с каквато са и дадени.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Sunshine.

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #18 on: March 22, 2011, 19:39:01 PM »
Не си правете труда. Никакви фактори не са ми виновни. Просто съм прекалено глупава, за да разбера две изречения. Както и да е. Благодаря ви че все пак се потрудихте да ми разясните. Явно никога няма да разбера Библията, ако ще и 106 месеца да се отдада на нея.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #19 on: March 22, 2011, 19:57:02 PM »
Пр. 1:22  Глупави, до кога ще обичате глупостта? Присмивачите до кога ще се наслаждавате на присмивките си, И безумните ще мразят знанието?
Пр. 1:23  Обърнете се при изобличението ми. Ето, аз ще излея духа си на вас, Ще ви направя да разберете словата ми.
Пр. 1:24  Понеже аз виках, а вие отказахте да слушате, Понеже простирах ръката си, а никой не внимаваше,
Пр. 1:25  Но отхвърлихте съвета ми, И не приехте изобличението ми, -
Пр. 1:26  То аз ще се смея на вашето бедствие, Ще се присмея, когато ви нападне страхът,
Пр. 1:27  Когато ви нападне страхът, като опустошителна буря, И бедствието ви се устреми като вихрушка, Когато скръб и мъки ви нападнат,
Пр. 1:28  Тогава те ще призоват, но аз няма да отговоря, Ревностно ще ме търсят, но няма да ме намерят.
Пр. 1:29  Понеже намразиха знанието, И не разбраха страха от Господа,
Пр. 1:30  Не приеха съвета ми, И презряха всичкото ми изобличение,
Пр. 1:31  Затова, ще ядат от плодовете на своя си път, И ще се наситят от своите си измислици.
Пр. 1:32  Защото глупавите ще бъдат умъртвени от своето си отстъпване, И безумните ще бъдат погубени от своето си безгрижие,
Пр. 1:33  Но всеки, който ме слуша, ще живее в безопасност, И ще бъде спокоен без да се бои от зло.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Sunshine.

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #20 on: March 22, 2011, 20:50:36 PM »
Сега и глупава, и безумна, и каква ли не станах. Ами съжалявам, по-умна не мога да стана. Какво да направя, хиляда пъти чета нещо и не мога да го схвана в правелната последователност по която се случва. А 6 месеца няма как да отделя за да разбера Библията, даже и няколко дена от скапаняшкия си живот не мога да отделя! Ами то пък вече да му писне на човек, писна ми!!!!! Вие к'во си мислите? Направо вечеее...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #21 on: March 22, 2011, 21:01:28 PM »
Всеки човек може да стане по-умен и пасажа от Притчи, който цитирах на практика дава не само изобличение за глупавите които отказват да се поправят, но дава и обещание на онези, които искат да се поправят и да придобият мъдрост.

Обърнете се при изобличението ми. Ето, аз ще излея духа си на вас, Ще ви направя да разберете словата ми.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Sunshine.

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #22 on: March 22, 2011, 21:07:36 PM »
Ами аз много искам и досега все съм се мъчила да ги разбирам нещата с упоритост и много търпение, но в един момент не човек му омръзва! Явно на Бог не му пука за мен и за живота ми. На другите не спират да се случват хубави неща, а аз винаги съм искала да бъда истинска християнка, а само гадории ми се случват. По-напред вече не знам за кое да мисля. Извинявайте че ви занимавам, но имах нужда да споделя. Съжалявам.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #23 on: March 22, 2011, 21:13:42 PM »
Sunshine, ще започнеш да разбираш Божието Слово, когато му отделиш живота си. Не 2 дена, не 6 месеца.
Другото нещо е да се научиш да сдържаш емоциите си при общуване, било на живо или виртуално. Размишлявай над всичко, което ти се каже, независимо от "тонът", съдържанието и моментното ти състояние. Не прибързвай да решаваш или отговаряш, остави го за след ден, два, колкото е необходимо. Изобщо научи се на търпение.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #24 on: March 22, 2011, 21:14:35 PM »
Здравей Sunshine,

Имай предвид, че не хубавите работи правят човека "истински християнин", а работите, които са истински.

На много места в Словото е описано как хубавите работи се случват често на нечестивите, отколкото на праведните. Това не прави човека "праведен" или "нечестив". Всичко е до това от какво има нужда човек, за да порастне в Божия път.

Ти правиш грешка, че приемаш това, което ти се казва тук лично и емоционално. Това, което казваме тук е с цел назидание и поправление. Имай предвид това, когато ти пишем.

Затова се стегни, размисли дълбоко и бъди разумна. Целта е назидание. Не бъди прибързана в говоренето, но ако има нещо неясно — сподели какво си чела, какво си разсъдила, какво си направила като извод. Не е лошо ако сбъркаш в разсъжденията си, когато ги споделяш и може да се направи поправление. По-лошо е ако се чака наготово.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Второто идване на Господ Исус
« Reply #25 on: March 22, 2011, 21:28:24 PM »
Затруднението да се разбира е нещо, което е характерно за цялото сегашно поколение. Не трябва да мислиш, че касае само тебе. Противникът е изградил множество клопки за човешкия ум за да го лиши от дара на разбирането и разума. Затова и написах, че има множество фактори.

В този форум ние отдавна изследваме и внимаваме за тези фактори, за да можем не само да внимаваме на собственото си поправление, но и да можем да помогнем и на други хора.

Накратко липсата на разум (разбиране) се обуславя от комплексно влияние върху човека, като това влияние включва:

1. Въздействие върху тялото, чрез химически натравяния в храната, водата и въздуха, които имат пряко въздействие върху човешкия интелект. Например аспартама и мононатриевия глутамат, които се съдържат в поне 70% от стоките на пазара имат директно действие на разрушаване на интелекта. Същото е и с флуора във водата и в пастите за зъби. Разбира се не са само тези, но това са най ярките представители. Това е причината да те посъветвам да спреш с конвенционалните храни, сиреч да ограничиш химическото разрушаване на интелекта си.

2. Въздействие върху мисловните процеси. Тук основен играч е задължителното държавно образование, което има за цел занижаване на интелектуалния капацитет на децата. Хората биват учени да приемат готови формули и постулати, а не им се дават необходимите инструменти за това как сами да придобиват знание и разум. Друг основен играч е музиката и телевизията, които също са замислени така, че да приспиват интелекта и бдителността и човек да се отдаде на емоционалните си възприятия, а не на здравомислие. Точно затова те посъветвах и да спреш със всякаква музика и телевизия. От друга страна книгата Притчи дава необходимите инструменти чрез които човек да се научи как да придобива разбиране и знание и как да възстанови потенциала на ума си. Няма да е лесно обаче човек да усвои тези инструменти освен ако не се посвети на сериозно и задълбочено изучаване на книгата Притчи. Уникалното при нея е че тя е специално дадена от Бога за хора които искат да излязат от състояние на глупост и да преминат към състояние на мъдрост и здравомислие.

3. Въздействие върху човешкия дух. Основната роля тук играе лъже християнството и лъже благовестието, което се проповядва масово по църквите. Познаването на Истината прави човека свободен, но няма нищо по-заробващо от проповядване на лъжлив и изкривен образ на Бога и Христос, както масово се прави по църквите. Моите наблюдения са, че хората които безгрижно изповядват лъжливо или изкривено благовестие страдат от изключителна немощ в интелекта си и са напълно неспособни да видят смисъла на ясни пасажи в Писанието. Спестих ти да те посъветвам да спреш с ходенето по църкви, въпреки, че трябваше да прибавя и това към съветите си по-горе, защото реших, че може да не успееш да понесеш всичко, ако и всичко това да е крайно необходимо.

Надежда има, и пътя е ясен, но всеки решава за себе си дали е готов да го извърви с пълна сериозност и до край.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.