Author Topic: АКТУАЛНИ ПРОРОЧЕСТВА, ВИДЕНИЯ за последното време  (Read 44810 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Здравейте отново на всички!

Един цитат от  
ВИДЕНИЕТО ЗА ПОСЛЕДНОТО ВРЕМЕ
Дейвид Уилкерсън


http://www.biblefriends.net/blog.php?b=14, пулбликувано на 06 Дек 2007
 

нещо казано за сегашното земетресение в ЯПОНИЯ и по-нататък...

Скъпи читатели,

Като срок, през който получих цялата вест за тази книга, трябва да се счита април 1973 г.
Много от пророчествата на това, видение се изпълниха междувременно, други ще се изпълнят в близко бъдеще, а трети - през годините, които са пред нас.

.........................


ЗЕМЕТРЪСИ В САЩ

САЩ ще преживеят след не много дълго време най-трагичния трус в историята си. Съединените щати ще "потреперят и ще залитат като пияни" от силата на това ужасно бедствие на нашето време. Вестниците ще са пълни с ужасите, които е причинило това най-ужасно земетресение в човешката история. Тази катастрофа ще предизвика навсякъде паника и ужас. Телевизиите, радиото и печата ще преустановят подготвените си програми и ще предават само за катастрофата.
Друг земетръс, вероятно в Япония, ще предхожда може би, споменатия. Аз ни най-малко не се съмнявам, че земетръсът в САЩ ще дойде. Мисля, че той ще е няколко пътя по-силен от този в Санн Франциско.
Аз съм убеден, че земетръса ще стане в Калифорния. Той ще засегне САЩ точно в тази част, където най-малко се очаква земетръс, в не земетръсен район. Показателят по скалата на Рехтер ще скочи по-високо от всякога и ще се предизвикат още два земетръса, които ще бъдат също така силни.

...........................



А още в началото на книгата на Д.У. има видение- забележете, поради глобалната икономическа криза, че хората ще се ориентират към селата:


НАСОЧВАНЕ КЪМ СЕЛОТО

Почти за една нощ много хора ще се опитат да купят селски дворове, парцел, земя или къща на село. Много жители ще се опитат да избягат от градовете с надеждата, че връщането към селото и природата ще им донесе повиче сигурност. Много хора ще имат голямо желание да се опазят от всички тези трудности и ще пръскат пари да се осигурят със свои собствени хранителни продукти, да си отглеждат животни и така да бъдат снабдители на себе си. Цената на земята ще расте постоянно. 0бработваемата земя до големите градове ще стани на такава висока цена, че само големите компании ще могат да я купят.


Има и други много верни неща, които са описани по нататък в тази книга и на които сме свидетели в наше време...
..........

Преди около седмица четях Матея 24 глава, думите на Исус, където говори за тези последни времена и четейки проумях какво значат думите на Христос в 34 Стих:

34 Истина ви казвам: Това поколение няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.

Досега винаги съм го разбирала, че всяко поколение от първи век насам следва така да живее, като че ли СЕГА ще дойде Господ.
Това е така, но тук думите значат друго: Исус указва СРОК за изпълнение на всички тези последни събития и този срок е в рамките на едно поколение. Аз считах преди, че животът на едно поколение е около 20 -25 години.
НО теолозите са единодушни, че в библейския смисъл животът на едно поколение се равнява на 38-40 години, явно водими от текстовете в
Числа 32 глава, 13 стих

13 Гневът на Господа пламна против Израиля, и Той ги направи да се скитат из пустинята за четиридесет години, догде се довърши изцяло онова поколение, което беше сторило зло пред Господа

                              И
                                     

Второзаконие 2:14
Времето, през което пътувахме от Кадис-варни догде преминахме потока Заред, беше тридесет и осем години, догде се довърши изсред стана цялото поколение на воюващите мъже, както им се кле Господ.


........................

Нашият Бог иде!
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
мерси,blossom,че си публикувала линка към цялото пророчество,чела съм го,но го четох и сега.Опресниха ми се някои неща.Сега забелязах,че Дейвид Уилкерсън говори за грабване на църквата,или по-точно на праведните,а доколкото знам тук във форума се твърди,че грабване няма да има,дори преди бях задала такъв въпрос.И Дейвид Уилкерсън ли е в някакво грешно учение,щом вярва в грабването?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Има неща, които Уилкерсън проповядва, които не са правилни, както и има неща, които говори, които са много добри. В повечето случаи има добри неща, но имайки предвид, че човекът е в църковните среди, се вижда, че е съгласен с някои общоприети религиозни виждания.

Важно е да се прави разлика между такива като Уилкерсън и други, които са вълци в овчи кожи.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Уилкерсън споменава само два пъти грабването в този материал и в нито едно от споменаванията не твърди, че грабванвто е преди скръбта. Според Писанието "грабването" е самото посрещане на Исус в облаците при Неговото второ идване.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Quote
Преди около седмица четях Матея 24 глава, думите на Исус, където говори за тези последни времена и четейки проумях какво значат думите на Христос в 34 Стих:

34 Истина ви казвам: Това поколение няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.

Досега винаги съм го разбирала, че всяко поколение от първи век насам следва така да живее, като че ли СЕГА ще дойде Господ.
Това е така, но тук думите значат друго: Исус указва СРОК за изпълнение на всички тези последни събития и този срок е в рамките на едно поколение. Аз считах преди, че животът на едно поколение е около 20 -25 години.
НО теолозите са единодушни, че в библейския смисъл животът на едно поколение се равнява на 38-40 години, явно водими от текстовете в
Числа 32 глава, 13 стих

13 Гневът на Господа пламна против Израиля, и Той ги направи да се скитат из пустинята за четиридесет години, догде се довърши изцяло онова поколение, което беше сторило зло пред Господа

                              И
                                     

Второзаконие 2:14
Времето, през което пътувахме от Кадис-варни догде преминахме потока Заред, беше тридесет и осем години, догде се довърши изсред стана цялото поколение на воюващите мъже, както им се кле Господ.

Думата поколение в Мат 24 -а глава има съвсем друг смисъл. Гръцката дума означава "род" сиреч вид хора, а не период от време. По същия начин се използва думата "поколение" и в следните стихове:

Пр.30:11  Има поколение, което кълне баща си, И не благославя майка си.
Пр. 30:12  Има поколение, което е чисто пред своите си очи, Обаче не е измито от нечистотата си.
Пр. 30:13  Има поколение - колко високо са очите им И колко са надигнати клепачите им!
Пр. 30:14  Има поколение, чиито зъби са мечове, и челюстите му зъби ножове, За да изпояжда от земята сиромасите, И немотните сред човеците.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
И аз съм чел това пророчество преди и сега го прочетох пак. Според него а и според думите на blossom сме много близо до края.

1973+38=2011
1973+40=2013

Има теми тук из форума в който се коментира тези неща също.
Предполагам че хората живеещи в последните времена би трябвало да разберат, че е настъпило. Но, все пак не трябва да забравяме думите на Исус:

Quote
Марк 13:32
А за оня ден или час никой не знае, нито ангелите на небесата, нито Синът, а само Отец.

Не трябва и да забравяме, че Япония е земетръсна зона по принцип и там много често има земетресения. Една от причините да не се е гътнала цялата електроцентрала е че строежите им са пригодени да издържат на силни земетресения. В случая това земетресение беше по особено и се чу за него навсякъде по-света. Тепърва предстои да се разберат дали това предсказание е истинно т.е. ако се получи и това земетресение в САЩ.
Интересното в случая ще е че това съвпада с теорията за календара на майте което пък противоречи на думите на Исус че никой не знае а само Отец, освен разбира се ако сам Бог не им е разкрил тази информация.
Другото което ми прави впечатление е следното:
Quote
САЩ ще преживеят след не много дълго време най-трагичния трус в историята си.
Което си е има няма 38 години, от тук се замислям колко ли време ще мине преди:
Quote
Друг земетръс, вероятно в Япония, ще предхожда може би, споменатия.
..това предхождане. И защо майте да не са предсказали именно това голямо земетресение което ще дойде в САЩ, а не края на света.

Това което можем да направим е да се молим и да утвърждаваме връзката си с Бог. Където и да сме ако сме избрани ще се спасим.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Да, аз също смятам, че вярващите трябва да изпълнят съвета на Господа, според както е казал :
Quote
Матей 24:42. Затова бдете, защото не знаете в кой ден ще дойде вашият Господ.
Матей 25:13. И тъй, бдете; защото не знаете ни деня, ни часа, [в който Човешкият Син ще дойде].
Амен, Той иде и е разумно да бъдем готови и БДИТЕЛНИ. Всяко странично нещо, което ни отвлича трябва да се премахне и да се концентрираме на нашето стоене пред Него и на изпълнение на волята на небесният ни Баща.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Watchman,аз също съм на мнение,че грабванто или както и да се нарича ще бъде след голямата скръб,но по-скоро под грабване повечето християни разбират някакъв друг момент,а не пришествието на Исус,но аз не твърдя,че е така.По скоро мисля,че Господ ще пази своите си през голямата скръб,макар да има гонения и като се върне,те ще бъдат с Него.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Quote
Това което можем да направим е да се молим и да утвърждаваме връзката си с Бог. Където и да сме ако сме избрани ще се спасим.

Ако целта ни е "да се спасим" - няма да устоим на ветровете на последните времена, защото верните светии, които ще устоят ще са много по-високо от треперенето за личното спасение. Залога не е нашето спасение, а Божията слава на земята и проправяне на пътя за завръщането на Неговия Син.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Quote
Това което можем да направим е да се молим и да утвърждаваме връзката си с Бог. Където и да сме ако сме избрани ще се спасим.

Ако целта ни е "да се спасим" - няма да устоим на ветровете на последните времена, защото верните светии, които ще устоят ще са много по-високо от треперенето за личното спасение. Залога не е нашето спасение, а Божията слава на земята и проправяне на пътя за завръщането на Неговия Син.

Принципно си прав, но аз чета и това :)
Quote
2 Коринтяни 4 глава
13 А като имаме същия дух на вяра, според писаното: "Повярвах, за това и говорих", то и ние, понеже вярваме, затова и говорим;   
14 понеже знаем, че Тоя, Който е възкресил Господа Исуса, ще възкреси и нас заедно с Исуса, и ще ни представи заедно с вас.   
15 Защото всичко това е заради вас, тъй щото благодатта, увеличена чрез мнозината, които са я получили, да умножи благодарението, за Божията слава.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Относно грабването:

Quote
Марк 13 глава
24 Но през ония дни, подир оная скръб, слънцето ще потъмнее, луната няма да даде светлината си,   
25 звездите ще падат от небето, и силите, които са на небето ще се разклатят.   
26 Тогава ще видят Човешкият Син идещ на облаци с голяма сила и слава.   
27 И тогава ще изпрати ангелите, и ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от края на земята до края на небето.


Quote
Лука 17 глава
23 И като ви рекат: Ето, тук е! да не отидете, нито да тичате подире им.   
24 Защото, както светкавицата, когато блесне от единия край на хоризонта, свети до другия край на хоризонта, така ще бъде и Човешкият Син в Своя ден.   
25 Но първо Той трябва да пострада много и да бъде отхвърлен от това поколение.
Кое поколение ? Последното ? :)


Quote
Матей 24 глава
27 Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.   
28 Дето бъде мършата, там ще се съберат и орлите.   
29 А веднага след скръбта на ония дни, слънцето ще потъмнее, луната няма да даде светлината си, звездите ще паднат от небето и небесните сили ще се разклатят.   
30 Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.   
31 Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.   
32 А научете притчата от смоковницата: Когато клоните й вече омекнат и развият листа, знаете, че е близо лятото.   
33 Също така и вие, когато видите всичко това, да знаете, че Той е близо при вратата.   
34 Истина ви казвам: Това поколение няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.

Не разбирам кое е неясното относно това грабване. Написано е, даже няколко пъти кога ще е.

Watchman,аз също съм на мнение,че грабванто или както и да се нарича ще бъде след голямата скръб,но по-скоро под грабване повечето християни разбират някакъв друг момент,а не пришествието на Исус,но аз не твърдя,че е така.По скоро мисля,че Господ ще пази своите си през голямата скръб,макар да има гонения и като се върне,те ще бъдат с Него.
Kristiana
Quote
Матей 24 глава
22 И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.
Но дори и те не биха оцелели ако Бог не съкрати дните, т.е. на никой няма да му е лесно и всеки би могъл да умре.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Моля за извинение пред четящите тази тема относно подчертаното от мен в началото на пуснатата тема, а именно датата  април 1973 г.  и че не съм уточнила защо е подчертана от мен.  Също не знам защо е възприета връзка 1973 година  с годините на едно поколение 38-40 години, което давам като дообяснение на текста от Матей 24 глава.

Давам следното обяснение, че посочих и подчертах 1973 год, САМО за сведение и фактология, че видението на Д.У. е дадено тогава. И който от нас  сега: в  2011г. чете пророчеството за Япония, сам да прецени, че от посока на 1973 напред към бъдещето е изглеждало далечно, сякаш малко вероятно да се случи, но ето ние сме вече свидетели на това събитие. И ако са гледали скептично на него, четящите през годините от 1973 насам, ето че е дошъл момента и то се е оказало верно. Записано е само с едно изречение , а е такава голяма катастрофа.
Тук четох немски журналист да описва потресен видяното, и обобщава целия този ужас с една точна фраза: "Видях Апокалипсиса!"


--------------

Разсъждавайки върху пасажа от Матея относно думите на Исус за това поколение няма да премине, и посоченият диапазон от 38-40 год. аз лично не бих го прибавила към годината на видението на Д.У. Защо? Защото Христос дава описание на събитията, които ЗАПОЧВАТ да стават в тази последна част на човешката история и го разбирам, че казва, ТОВА ПОКОЛЕНИЕ, което ЗАПОЧНЕ да преживявава ТЕЗИ катаклизми, то няма да премине, да си изживее живота, докато не се СЛУЧАТ ВСИЧКИТЕ тези неща.
И затова тези,които биха искали да изчисляват - нека ЗАПОЧНАТ от НАЧАЛНИЯ момент на  тези глобални Аномалии, а не от НАЧАЛНИЯ МОМЕНТ на Пророчеството(видението) на Д.У.

Интересно е за мен да забележа, че каквото и да обяснява Христос казва на НЯКОЛКО ПЪТИ в цялата 24 глава на Матея- внимавайте, пазете се, -говори за заблуда и говори за лъжехристи и лъжепророци.
Ето погледнете:
отначало само за лъжехристосовци- стих 4 и 5:

4 Исус в отговор им каза: Пазете се да ви не заблуди някой;
5 защото мнозина ще дойдат в Мое име казвайки: Аз съм Христос, и ще заблудят мнозина.


после в стих 11- само за лъжепророци:

11 И много лъжепророци ще се появят и ще заблудят мнозина.

и към края стихове 23, 24, 26. ЕДНОВРЕМЕННО за лъжехристосовци и лъжепророци

23 Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;
24 защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.
25 Ето предсказах ви.
26 Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята; не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи; не вярвайте


сами можем да се догадим все пак за евентуалното темпо на тази ОГРОМНА ИЗМАМА, която ще покрие целия свят. Затова БДЕТЕ! И бдението ни е, не е като това да стоим до късно, респ. до ранно утро будни, и съвсем не става въпрос за бдение срещу СТРАНИЧНИ НЕЩА, а да бдим точно да не би да НИ заблудят в разбирането, знанието, вярата, надеждата и пр. Да не се оставяме ДРУГИ, (които ще дойдат като братя и сестри) в името на Исус, те да ни ЗАБЛУДЯТ.
Като хора, уверени в надеждата до край, лесно бихме отхвърлили заблудата, която ще дойде отвън, от Странични неща. Тук борбата да устоим до края е да не се поддадем на заблудата, която идва от вътре, от нашите среди.







Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Quote
Разсъждавайки върху пасажа от Матея относно думите на Исус за това поколение няма да премине, и посоченият диапазон от 38-40 год. аз лично не бих го прибавила към годината на видението на Д.У. Защо? Защото Христос дава описание на събитията, които ЗАПОЧВАТ да стават в тази последна част на човешката история и го разбирам, че казва, ТОВА ПОКОЛЕНИЕ, което ЗАПОЧНЕ да преживявава ТЕЗИ катаклизми, то няма да премине, да си изживее живота, докато не се СЛУЧАТ ВСИЧКИТЕ тези неща.

Много хора се объркват относно думите "това поколение няма да премине" и от там тръгват всякакви неверни тълкувания. Едно от тях е че всичко се е изпълнило още по времето на апостолите, защото те са били това поколение на което Исус говори. И действително нещата които Исус казва засягат и поколението от I-ви век. Аз дадох кратко пояснение по-горе но никой не обърна внимание. Въобще не става въпрос за никакви 40 години срок. Тия думи нямат значение за определяне на срок, под "това поколение" Исус има предвид отхвърлящите Го евреи. И когато всичко се изпълни няма да остане нито един жив евреин, който да не приема Исус като Месията. Това е смисъла на думите Му, и всякакви други обяснения водят до нереални сметки и очаквания.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Quote
Разсъждавайки върху пасажа от Матея относно думите на Исус за това поколение няма да премине, и посоченият диапазон от 38-40 год. аз лично не бих го прибавила към годината на видението на Д.У. Защо? Защото Христос дава описание на събитията, които ЗАПОЧВАТ да стават в тази последна част на човешката история и го разбирам, че казва, ТОВА ПОКОЛЕНИЕ, което ЗАПОЧНЕ да преживявава ТЕЗИ катаклизми, то няма да премине, да си изживее живота, докато не се СЛУЧАТ ВСИЧКИТЕ тези неща.

Много хора се объркват относно думите "това поколение няма да премине" и от там тръгват всякакви неверни тълкувания. Едно от тях е че всичко се е изпълнило още по времето на апостолите, защото те са били това поколение на което Исус говори. И действително нещата които Исус казва засягат и поколението от I-ви век. Аз дадох кратко пояснение по-горе но никой не обърна внимание. Въобще не става въпрос за никакви 40 години срок. Тия думи нямат значение за определяне на срок, под "това поколение" Исус има предвид отхвърлящите Го евреи.[/i][/u] И когато всичко се изпълни няма да остане нито един жив евреин, който да не приема Исус като Месията. Това е смисъла на думите Му, [/b]и всякакви други обяснения водят до нереални сметки и очаквания.



---------------------

Може и  да си напълно прав.
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Ето в тази тема съм дал подробно обяснение защо значението на думите "това поколение" е именно такова:

http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=463.msg5868#msg5868
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.